0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #140 -: Февруари 20, 2016, 20:11:04 pm »
Edit,  имах такъв колан и го слагах и след двете раждания, но никога не ме е стягал. Мисля си, че не си бях улучила размера и ми беше с 1 размер по-голям от нужното, та вероятно и затова никакъв дисконфорт не съм имала, но нямаше и особен смисъл. Първият път коремът ми се прибра доста по-бавно. След второто раждане всичко стана по-бързо. Отдавам го на кърменето и на интензивните тренировки, които правех 3-4 месеца след раждането.
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #141 -: Февруари 20, 2016, 23:01:06 pm »
Точно така се казва Jbrul,не си се объркала...кво ще се объркаш ти си си доктор отвсякъде само дето диплома нямаш :lol: щастливка си ти без дете сега...почивай туй ще ти остане :lol:
Викаш в провинцията...ми то и в столицата е същото бре,хем съм "колежка" да не ти показвам белега ми от секциото какъв е крив и като отидох при мойта на контролен се чудеше защо точно там са ме срязали,трябвало по-надолу,слушах през цялото време как се караха на специализанта не така,а ей така го направи по едно време реаниматорката им се скара" тя все пак ви разбира какво говорите,спрете се" :lol: важното е,че и аз и той оцеляхме :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #142 -: Февруари 22, 2016, 10:23:17 am »
Здравейте момичета,

За който се интересува от ясли, ето тук има тема. Днес обявиха свободните места за следващата учебна година в София за държавните ясли и градини.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50226.msg1125546#msg1125546
Ние отново няма да имаме шанс да се класираме за ОДЗ-то до вкъщи като гледам броя на обявените места. Племенникът ми успя чак като стана голям за градина и като пуснаха една допълнителна група. Явно ще продължаваме с частната.

Дани от днес е отново на ясла. С голямо желание тръгна.
Аз имам мноогооо да работя и сядам, че вече мина 10 часа....

Само да споделя, че капките с физиологичен разтвор и клеева тинктура много ни помогнаха за хремата. Капахме си всички - аз, мъжът ми и Дани. На Дани му се пресуши хремата. Сега има сополки само за едно издухване след събуждане.
Аз бях с болезнено гърло и с компрес с извара ми мина за една вечер.
Помогат тези неща. Просто си зависи и от конкретната имунна система.  :wink:
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 10:24:50 am от 47 Smiles »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #143 -: Февруари 22, 2016, 13:10:52 pm »
Усмивки, радвам се че сте по-добре.

Днес Моника беше за първи ден на ясла.Сутринта мина добре, влезе си детето, играла, яла.Като я взех ревеше.Казаха че е ревнала малко преди да отида.Предполагам е усетила, че ме няма, а и всичките емоции са допренесли.Та и ние се записваме в клуба на работещите и ходещи на ясла.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #144 -: Февруари 22, 2016, 13:25:25 pm »
Маги, мисля, че сте имали много успешен първи ден на ясла  :P
Дано да не плаче и утре сутринта. И по обяд да не плаче като я вземаш.

Ето това е коригираният линк към темата за яслите (пускам нов, защото модераторите са преценили и са отворили нова тема).
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51485.msg1125546#msg1125546
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #145 -: Февруари 23, 2016, 13:30:09 pm »
Леле видяхте два хубави дни и изчезнахте всички :) Разбирам ви напълно.Ние днес сме също много добре.Пу-пу да ми е здраво детето за сега върви добре с адаптацията.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #146 -: Февруари 23, 2016, 17:38:42 pm »
Маги, на добър час на малката ученичка :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #147 -: Февруари 23, 2016, 18:51:11 pm »
Здравейте и от нас!

В последно време успявам само да ви изчета и за повече не ми оставят сили. Ние миналата седмица бяхме болни. Марти се влачи с една кашлица и сополи. Добре че нямаше висока температура. В петък го оставих в къщи. При нас върлува някакъв грип и децата масово са болни. А и това време 1 седмица студено, после три дена топло. Да идва вече пролетта, но като знам как е при нас май-юни пак ще е студ и дъждове.

На добър час на малките ученичета! Дано да са здравички и да не плачкат.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #148 -: Февруари 24, 2016, 09:00:48 am »
Здравейте. Бързам да ви се похваля - нашето момиче снощи се обърна самичка от коремче на гръбче. Толкова се зарадвах, повтаряйки "Браво", че май я постреснах леко. Явно се вълнува от новото умение, защото повтори още два пъти, но се измори.
Да ви попитам... вашите бебета събуждат ли се нощем за игра, а не за хранене. Последните 2 нощи Андрея го прави - отказва да яде, но поне час си играем, докато заспи отново.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #149 -: Февруари 24, 2016, 15:06:19 pm »

Нелка , моят син се будеше да си играе всяка нощ и седеше буден по около 2 часа усмихнат до ушите и готов за забавления. Отделно се будеше 3-4 пъти да похапне, така че всъщност при него по-правилният въпрос беше: той спеше ли изобщо?! :D
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #150 -: Февруари 24, 2016, 23:11:35 pm »
Много вълнуващо, Нелка, честито :) И аз с баткото толкова се зарадвах, звънях на всички баби да им се хваля. Голямо постижение ми изглеждаше - това малко безпомощно същество вече владее тялото си :) Пък малкият ми син беше много смешен. Първо се обърна от гръб на корем. Отне му точно 15 минути сантиметър по сантиметър. Като на забавен кадър :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #151 -: Февруари 24, 2016, 23:38:55 pm »
Здравейте, мами и от мен!
Най-накрая и аз да намеря време да се включа в хубавата темичка.
Днес бяхме на консултация, надали сме 1.500 кг и 2 см
Коликите ни мъчат доста, но ще отминат. Само дето свикна да е все на ръце ;) това не знам дали ще отмине :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 23:51:29 pm от milch »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #152 -: Февруари 25, 2016, 06:30:03 am »
Нелка, браво за постижението на Андрея! Аз пък каква съм такава ще кажеш , че съм изгледала 5-6 деца, нещата които Александра прави за 1 път приемам за нещо съвсем нормално, чак дразня ММ с равнодушието, с което ги съобщавам. Ама знам ли..мисля, че това са нормални неща. Аз например много повече се впечатляван от жестовете на обич, които ми засвидетелства моя малък Слънчоглед. Как ме целува, гушка се , търси ръката ми, протяга да милва лицето ми и ме гледа с цялата любов на света. Всичко друго ми е някаква формалност и етап на развитие.

Милх, добре дошла! Много се радвам да те видя и тук. Как си ти? Всички неприятности покрай гестационния диабет преминаха ли ?
Малката Крисия расте не се шегува, добре си върви детето.
Маги, успех на малката ученичка. Дано бързо-бързо се адаптира и най-вече да не боледува!

Напоследък не съм много активна, но сме със зъбна криза. Първото зъбче е подуло венеца на малката, по цял ден е кисела, а вчера направо си рева на почивки. Вечерта дадох малки Панадол и от него ли или от умора спа цяла вечер. Дано скоро да избива малкия гад, че да спре да ми мъчи детето.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #153 -: Февруари 25, 2016, 07:26:17 am »
Ооо, трогва ме всичко около беба - поглед, усмивка, гукане... Обожавам начина по който се сгушва в мен след сън. С нея откривам света отново. Много е сладка като оглежда юмручетата си, с изненада установява че те се движат... има пръстчета, които се разпъват, не стоят само свити... Тепърва предстоят трепети, радост и гордост от нови умения. И всеки път очите ми се напълват от щастие.
 milch, браво на вас, добре растете. Дано коликите бързо ви пуснат. Ние от една седмица сме вече без.
Усмихнат ден на всички :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #154 -: Февруари 25, 2016, 10:10:03 am »
Нелка като пита 3а играещи нощем бебета и а3 веднага 3а Яворчо на Мешко се сетих :)
Милх, добре расте Крисия :) А 3а свикването на ръце - не мисля, че ги учим ние децата, а че е до характер.
И а3 се радвам много на нашата принцеса - хем не ми е 3а първи път и сякаш по-малко време имам 3а нея. Но пък се 3амислям, че 3а последен път (най-вероятно ;) ) гушкам бебенце, гледам как расте и се ра3вива - какво малко вълшебство е :heartbeat: И а3 се умилявам как в момента, в който ме види грейва с усмивка - всичко други хора, играчки остават на3ад, даже сънят. Баткото пък днес е на снимки 3а 8ми март и нямам търпение да ида на първото му тържество. Живи и 3драви да са ми само слънцата!


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #155 -: Февруари 25, 2016, 10:35:33 am »
Бебе, как за последно, ами внуците ? :lol:



Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #156 -: Февруари 25, 2016, 10:43:32 am »
Здравейте, ние сме добре, растем си, на 01.03 сме на консултация. Тогава, ако не се разболее, май ваксина ще има  :? Иначе съм щастлива, че е наред с очичките. Педиатърката ни даде направление, заради операцията и очната обясни всичко, прегледа дъната, "застреля" му очите с нещо подобно на пистолет и всичко на компютъра излезе 8O Лелеее, обичам технологиите - там излезе, че не е кривоглед, защото така ми изглеждаше с едното оче. Каза, че всяка година трябва да се ходи, независимо дали има, или няма операция  :wink:
Гледаме да сме всеки ден навън, въпреки че вчера не успяхме, заради дъжда. Вече си бяга съвсем стабилно, взема камъни и пръчки, рови в пръстта и пясъка... Цирк    :D Разбира се отнесох строто мъмрене от две възрастни госпожи с розово червило и шуби, как съм можела да го пусна само по блузка да бяга, студено било - /това при 23 градуса  8O  8O/, че и ботушите му не са били дебели... Ако бях им казала, че не включвам климатик и радиатор и че в нас не превишава 18-19градуса, щяха да ме обадят в новините сигурно  :D
Пожелавам на всички здраве и много усмивки
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #157 -: Февруари 25, 2016, 10:44:41 am »
Моника, към момента се адаптира добре, благодаря за подкрепата.Майка и обаче по-трудно се адаптира  :lol:

Милх, моята дъщеря беше изключително носено бебе.Много я носих на ръце, гушках, прегръщах, даже родителите ми се бяха изплашили, че ще свикне на ръце.Ми не, не свикна, но сега като не ми дава да я гушна ми е едно криво, че вече и характер има  :wink:

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #158 -: Февруари 25, 2016, 15:31:48 pm »
Много хубаво оживление има в темичката  :P
Бебета и майки, любов  :heartbeat:

Маги, второто ще е момче и ще се гушка повече.
Нашият глезанчо му дай да го носим само. Особено сутрин, след ставане, може един час да се гушка.
Само вика "Гуши, мамо". И понякога все едно го е срам да дойде и да си поиска гушки. Върви към мен бавно, бавно и се прави на разсеян, поглежда мен, поглежда встрани и най накрая като се доближи съвсем протяга нагоре ръце и се усмихва подкупващо....  :lol:

Bonbolini, браво, на много добри температури го държиш малкия. Аз уж гледам да не го изнежвам, обаче самата аз се чувствам комфортно при 22-24 градуса вкъщи  :oops:

Нелка, браво на малката Андрея!

Бебе, то наистина, че наближава 8 март. Дано да има тържество и в нашата ясла, но щом не са ни казали, едва ли.

Синеочка, много рано са я започнали зъбките малката Слънчогледка. Дано бързо да избива първото!

Момичета, успокоявайте се, че поне нощното будене не е съпроводено с плач, а с усмивки и игра  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #159 -: Февруари 26, 2016, 09:29:43 am »
Тадам, след 4 дни на ясла в 2 от който спа там днес Моника е с кашлица.СЛед обед сме на лекар да я чуе.

И Моника се будеше нощем да играе, това са ми най-ужасните спомени.Будеше се и с писъци и рев, като и избиваха зъби.Първия зъб и изби на 5 месеца, в момента има два полуизбили кътника и два дето още не се виждат.Та остана малко.