0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
В очакване на годината на маймуната нека февруари бъде здрав за всички бебенца и малки дечица!  :P Да са жизнерадостни и любопитни като маймунката!




Линк към старата тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51413.0
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2016, 14:10:47 pm »
Записче.
Rtfrtf  - много хубави пожелания и много хубава картинка. :-)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2016, 14:49:40 pm »
 :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2016, 14:54:44 pm »
 Запис. Ние се връщаме от ДК и заседнахме в парка :)
Този месец сме надали 500 гр и 2 см. Доки много я хареса, че бърбори и е жизнена. А нашата мадама я погали по лицето и ѝ се смя. А от ортопеда мин месец рева, като магаре.

От утре почваме с кашите. Взех безмлечна на Хумана, дано да ѝ допадне.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2016, 16:38:04 pm »
Вчера и ние бяхме на ДК. Наддали сме 750 гр и 3 см (вече сме 5 кг/57 см). Направиха ваксината против хепатит В. Не знам дали от нея, но цяла нощ беше неспокойна и плака. Успокой се чак днес, като я изведох на разходка. 3 часа кръстосвахме центъра, останах без крака, но пък Андрея поспа добре.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2016, 19:14:25 pm »
Вчера и ние бяхме на ДК. Наддали сме 750 гр и 3 см (вече сме 5 кг/57 см). Направиха ваксината против хепатит В. Не знам дали от нея, но цяла нощ беше неспокойна и плака. Успокой се чак днес, като я изведох на разходка. 3 часа кръстосвахме центъра, останах без крака, но пък Андрея поспа добре.
Здравей, възможно е да е била неспокойна от ваксината. На моята бебка й понесе добре, но й я поставиха, когато беше на почти осем месеца.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2016, 09:09:13 am »
Rtfrtf, много мерси за темичката! Самата аз съм маймуна по китайския календар и се надявам тази година да е наистина моята  :P

Браво на Слънчогледка и Андрея! Растат и хубавеят! И аз си мисля, че Андрея е била неспокойна от ваксината.

Дани оздравя и от понеделник е отново на ясла.
Сега започнах да давам Имунобор. Коластрата мисля, че нямаше голям ефект, след като пак стигна до АБ. Ще продължа да я давам докато свърши обаче.
Дано се позакрепи този път за по-дълго.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2016, 09:52:04 am »
Rtfrtf, колко хубаво си го написала и маймунчето е сладурско :D . И аз пожелавам на всички бебенца и дечица да са здравички и да ни дарявст с повече усмивки.
Синеочка, Нелка, браво на вашите госпожици, да продължават в същия дух и занапред! :)
Моята Грейси снощи е спала от 00.30 до 5.40 ч. , това за пръв път се случва и колко пъти ставах да я проверявам, че голям сън удари. Ние спряхме и втория вид капки, които ни изписаха за коликите, че и от тях голямо повръщане беше, докато я вдигна да се уригне и ми пълнеше пазвата с всичкото изядено мляко. Сега се гушкаме и люлеем като я заболи коремчето и минава по-леко, както казахте преди, явно ще си го израстем този период и без капки, само с гушкане и много любов.  :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2016, 11:03:30 am »
Добре се развиват всички бебета гледам, все така да е!  :D
Аз като дърта свекърва да си припея обичайния рефрен за това време на годината, а именно внимавайте с вирусите и взимайте съответните превантивни мерки, кой в каквато степен може да си ги позволи. За работещите майки, с деца посещаващи детски заведения - няма кой знае колко опции, наясно съм. За другите, които са в майчинство и могат да си позволят по-изолиран начин на живот - направете го.

Хубав ден на всички и да сте здрави!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2016, 11:12:05 am »
Записвам се и аз в "Маймунската" тема. :lol: Дано годината на "маймуната" да донесе здраве на всички малки и пораснали маймунчета. :wink: С косата и ние имаме проблеми още,ама ,честно казано хич и не съм се заглеждал с какво я третира съпругата. И понеже не съм писал тук отдавна,да рапортувам,все пак. Ние се развиваме добре. 11 кг сме и апетита не ни оставя въобще  :lol:. редовно на масата сме трима,макар и най-малкия да е ял само минути преди това. Но така май е по-добре ,отколкото да се молим с лъжицата в ръка. :D Хапва всичко от кухнята,ама и те готвят вкусно. Вече не се събужда нощем и бързо свикна да се кърми само сутрин.Гушкахме се с него само за около седмица.До като се отучи да търси майка си. Не беше лесно,ама се получи. И ние гледаме да не го водим по много оживени места,че като ви чета как се борите с тия вируси и ми настръхва костата, за жалост,и времето от колкото и да е хубаво,не работи за редуциране на заразите.
Нека е хубав февруари за всички!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2016, 13:44:03 pm »
Радвам се, че "маймунската" тема се хареса,  :P
То и аз съм от маймуните, да вземем да се преброим ли? Дотук със Смайли сме 2 броя.
Сега да питам - Иво ми твърди, че го боли гърлото, ама ми сочи ту гърлото, ту врата, ту показва в устата. А предния път си посочи гърлото и каза "Боли тук". И сега не мога да разбера дали има проблем или си упражнява научените думи. Иначе е жизнен и изглежда добре, не кашля и няма Т. По тъмно гледах (тази сутрин), пък съм и теоретик. Та на какво да обръщам внимание като му гледам в гърлото?
« Последна редакция: Февруари 03, 2016, 14:00:52 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2016, 14:31:14 pm »
Rtfrtf и мен точно този въпрос ме интересува - как се разбира, че гърлото е червено, кое точно се гледа...
Дани от миналата седмица дава да му гледам гърлото, само че аз нищо не разбирам  :(
На сливиците има едни много червени кръвоносни съдове или нещо подобно. Не знам това червено гърло ли е или трябва да е червено извън тези кръвоносни съдове....
Някой ако намери някаква хубава картинка в нета, на която да е обяснено образно да я показва  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2016, 15:45:17 pm »
В гърлото трябва да се свети с фенерче, но това на малко дете не си го представям как ще стане, освен на игра. Иначе гледайте дали езикът е обложен, т.е. много по-бял от обикновено.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2016, 15:57:19 pm »
Блу, моето дете в момента ми дава да му гледам гърлото, защото толкова често го преглеждат докторите, че той свикна. Но съм си взела от тези шпатулки или както там се казват, с които се натиска езика.
Само с тях дава  :lol: Поне засега. Ако реши може и да спре да дава (Нали е овне.  :lol:)
И светя с фенерчето на телефона.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2016, 16:08:45 pm »
Ртф,благодаря за темата :) нека са здрави всички деца и родители
Днес го водих за ваксина не съм му сложила Синфлорикс 3 прием,гърлото му било червено...та го оставихме за другата седмица,нито кашля,нито киха...инак и той е като Теди на Рачо 11кг. 81 см. храни се с нас на масата,изяжда си неговото и продължава да иска да яде от нашите чинии :lol: има дни в които спи спокойно и други в които се буди доста,зъби ли е нещо друго ли е,не знам :lol:
Смайли,не знам как да ти го обясня просто е по-червено от обикновено,не е до кръвоносни съдове на сливиците,дъгите на стената на гърлото са червени...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2016, 16:41:45 pm »
Да се запишем и ние в новата тема. Дано да ни върви по живо, по здраво в нея!

Ние не сме от годината на маймуната, но така маймунясваме вече, че трудно ги опазвам :). Иначе са здрави, но то е основно защото сме си у дома. След месец мисля вече да ги пусна на ясла и ще видя как ще им се отрази.

Браво на бебоците, че така добре растат! За коликите няма универсален лек. Ако някакви капки помагат - добре дошло! Ако въобще няма колики, си е чист късмет. В повечето случаи май просто си отминават с рев, гушкане и недоспиване.

Рачо, прав си. По-добре ящно дете, отколкото злоядо :). Радвам се, че сте намерили решение за нощното кърмене и будене. И при нас има признаци за отбиване, ама то си е време  :lol:.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2016, 18:17:00 pm »
rtfrtf, когато не могат да конкретизират къде точно боли и не е категорично гърлото - опипай лимфните възли на вратлето. Често оттам е болката и е признак за инфекция и не, не е нищо страшно!  :D
За това колко е червено гърлото...кадърните педиатри казват: "Всяка майка най-добре си знае гърлото на детето (като цвят)". И до ден днешен, ако зяпна пред лекар който ме вижда за първи път - би ми предписал венозен АБ заради огромните ми сливици и доста наситено червения им цвят, както и на околните тъкани.  :lol: Така, ама в целия ми живот гърло да ме е приболяло два-три пъти ;) Цветът е белег - да, ама когато има болка, дразнене, когато човек познаващ добре детето (родител, роднина) може да каже, че настоящият цвят е различен от обичайния (в здраво състояние). Цвят на гърло сам по себе си - не е белег за болест. Полипи - бяло по езика и сливиците - определено са. Те се виждат и без шпатулка и фенерче даже, само да благоволи да зяпне детето.

Докато пиша привиках Дани да зяпа за сверка на писанията ми. Ми червено си му е гърлото, като запалката ми хахахах. Обаче сега е здрав. Когато е болен - цветът е същия. Когато е много болен и има полипи - гнойна ангинка, два пъти е било и така. Алекс, педиатърката му е пробвала да отлагаме ваксина, заради "червено гърло", веднъж и заради някакви бистри сопорляци, ама не й се получи. Разбирам, че се презастраховат при цялата тази "ваксини-истерия", ама аз не страдам от нея та съм "мерси" на м'найсе излишни разкарвачки до кабинета й.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2016, 23:29:26 pm »
Привет и от нас в новата тема!

Само здрави дечица и родители през този месец. :lol:


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2016, 03:47:56 am »
На фарингит ми мяза това. Влачиш го седмица-две, понаболява и накрая ако си идиот като мен усещаш че не е баш настинка щом и чая не може да преглътнеш. Боли много. Няма налепи, обаче сливиците бухват кйто казаплъшки поники със сладко от малини.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2016, 10:01:49 am »
Здравейте, да се запиша и аз в хубавата нова темичка, много сладко маймунче, само здрави и щастливи дечица, и родители!
Аз писах и в темата на бременните, че имаше екшън около раждането на Лорена, беше се завъртяла от седалищна надолу и имаше увита пъпна връв около вратленцето, проплакала е след аспирация, а мъжа ми е видял като бягат с нея и не е била проплакала, и е откачил. Но, въпреки всичко, слава Богу, мина благополучно и се прибрахме живи и здрави и двечките вкъщи. Мина и жълтеничката, която я хвана след като се прибрахме. А, тъй като е много мъничка, педиатърката ни извика след една седмица да я изтегли, беше наддала 90 гр и порастнала с още 1 см. Сега на 12.02. ще сме на ДК.
Хубав ден на малки и големи!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #20 -: Февруари 04, 2016, 12:50:04 pm »
Здравейте, да се запиша и аз в хубавата нова темичка, много сладко маймунче, само здрави и щастливи дечица, и родители!
Аз писах и в темата на бременните, че имаше екшън около раждането на Лорена, беше се завъртяла от седалищна надолу и имаше увита пъпна връв около вратленцето, проплакала е след аспирация, а мъжа ми е видял като бягат с нея и не е била проплакала, и е откачил. Но, въпреки всичко, слава Богу, мина благополучно и се прибрахме живи и здрави и двечките вкъщи. Мина и жълтеничката, която я хвана след като се прибрахме. А, тъй като е много мъничка, педиатърката ни извика след една седмица да я изтегли, беше наддала 90 гр и порастнала с още 1 см. Сега на 12.02. ще сме на ДК.
Хубав ден на малки и големи!
Радвам се, че всичко е приключило добре, Сол. Добре дошла в темичката на бебенцата!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2016, 14:11:38 pm »
Сол,добре дошла :)важното е,че сте здрави и двете,всичко ще е наред :)
Jbrul,понеже е контактен с болни,за това не посмях да го ваксинирам,предпочитам да си го огранича от такива контакти няколко дни и тогава да го ваксинирам,а и нали сме ваканция сега та не ми е проблем :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #22 -: Февруари 05, 2016, 09:01:10 am »
Jbrul, тъкмо се чудех де и3че3на :) Училището ли?
На нас ни отложиха 3аради грипа консултацията та3и седмица, ама като гледам - и другата седмица ще е така. А и Божидар е с грип, а3 нещо се хремявя. Дано малката я подмине. И много ме кефи като ми каже някой - па3ете я нея поне. Как точно да я па3я, като сме по цял ден сами тримата удома ;) Покрай грипавия ни сладурко цяла седмица не мога да се наспя - бълнува от температура, кашля, сополи, акало му се, върти се... Направо умирам 3а хубав сън. Вече е на оправяне той, а а3 не съм в кондиция сега. Ама каквото е.
Сол, важното е че сега сте добре и двете! Мъжът ти сигурно е побелял 3а секунди... Колко малка се роди Лорена? И Сияна се роди 3-4 дни преди да вле3е в деветия месец, 2800 гр, ама сега какви бу3и е направила, при все че голямо повръщане повръщаше в началото, а и сега има такива дни.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #23 -: Февруари 05, 2016, 09:48:12 am »
Добре дошли на Сол и Лорена  :P

Момичета, мерси за коментарите за гърлото. Сега се опитвам да го гледам всяка сутрин, за да хвана нещо на по-ранен етап, ако се случи. Определено това му е слабото място.

Я да кажат майките на по-големи дечица кои зъби са избили първо - кътните или предкътниците?
Четох, че първо излизат предкътниците, но така като гледам при Дани май първо са му излезнали кътниците и сега ще чакаме предкътниците (виждам, че има място между кучешките и следващите избили).

Хубав снежен ден на всички!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #24 -: Февруари 05, 2016, 13:10:34 pm »
Добре дошли на Сол и Лорена и от мен :)
Четох ви за "мънички бебета"...ами да ви кажа Дани на изписването беше 2.600 (47 см)  :lol:, хем е момче и 10-ина дни преди термин го вадихме. Нито някой от лекарския екип е бил притеснен от мерките му, нито пък аз, не е имало "по-особено, или често наблюдение" по този повод. Щом е здрав и си яде и всичко му функционира - значи всичко е ОК. Пък после с каква скорост дърпат и на килограми и на ръст - наистина са като гъбки.

Бебе, много кофти положението при вас, дано скоро се оправяте и двамата, а бебка да я прескочи тази гадория. И аз много се дразня на безсмислени "съвети", от вида - ей така нещо да е казано. Ти щото не се сещаш, че би било добре да я опазиш малката, ако има как, ама то няма във вашия случай какво да направиш повече от това, което вече правиш. То при нас вече обявиха епидемия, но още преди два дни яхнах метлата заради подобни тъпи дрънканици и аз.  :lol: Първо 10-ина минути "лекция" как сега не бива да рискувам, Дани не трябва да ходи на градина, да си стоим двамата в къщи, а може и на село да идем докато е пика на вирусите... Казвам, че да, разбира се и моите намерения са такива в случая, след като все още мога да си го позволя. Следваща тема от моя страна беше работа, в смисъл на пълен работен ден, коментар за конкретна оферта и , че много ми се ще да можех да приема, ама в настоящата ситуация - няма как да стане. И чувам: "Ми почни бе, какъв е проблема?". Брех, ти да видииииш. Хем стой си с Дани в къщи ей тука две седмици плътно, хем почни си нормална работа пък и си ходи на нея, к'во? Все едно не е очевидно "к'во". Та предпочитам да си мълчат някои хора, вместо да ми пляскат дивотия, след дивотия и да ми вдигат нервите допълнително. Иначе - да, заради училището изчезнах, че целия януари бях в сесия и умишлено не влизах тука, че много се зазяпвам и ми отича зубренето.  :lol: Ние с Алекс нали ударно се "подмладяваме" - хем да сме майки на малки деца, хем и студентки да сме в добавка, та дано публиката се заблуди, че сме на по 25 хахаах Сега малко ваканция (колкото да изкарам под арест с Дани грипната епидемия) и ми почват лекциите. Май и при Алекс е същата схемата. Ама, ако някой се чуди все пак, що в добавка не започна и нормална работа с нормално работно време...от мързел е просто, не се чудете повече ;)

Смайли, ей ся ме утрепа с този въпрос за зъбите.... Мисля, че при Дани поне първо предкътниците излязоха, ама аз не ги следих отблизо зъбите, понеже с тях нямаше дерт и не разбирах кога излизат. Но не помня да е имало празно място между два поникнали зъба т.е. да чакам този между тях да излезе. Щеше да ми направи впечатление нещо подобно, а добре помня, че се радвах от вида на зъбите му и, че е взел това от баща си, а не от мен пу пу. Че много ме беше страх да не е лепнал моя кофти зъбен ген, ама засега мяза му да не е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #25 -: Февруари 05, 2016, 13:15:31 pm »
Усмивки, при нас първо предкътници, после кучешки и сега почнаха последните кътници.Ужаса е голям, а имаме само един показал се връх. За гърлото аз пак да кажа бабешкия лек с компреса с извара.Щом усетиш че не е добре и слагай.

Аз мислех да пускам Моника от по-другата седмица на ясла, сега с този грип не знам.И то не е до имане на избор нали, трябва да се върна на работа в един момент вече.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #26 -: Февруари 05, 2016, 13:28:35 pm »
Маги, то когато е обявена грипна епидемия нали училищата не работят. Не се ли отнася и за ясли и детски градини същото в такава ситуация? Или те все пак си работят, ама при някакъв по-особен режим? То всички трябва да се върнем на работа в един момент, ама от това което виждам край мен поне - успяват по-навреме да го направят жени с такива професии, които позволяват и от къщи да се работи при нужда, или поне не са проблем чести отсъствия от работа, когато се налага да си останат в къщи с детето. Ти нали можеш да работиш от вас, поне в някои случаи?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #27 -: Февруари 05, 2016, 13:32:12 pm »
Да плюса ми е че мога да работя от в къщи ако се налага, но не и по цяла седмица трябва поне веднъж дваж да се вясна в офиса.В градините и яслите мисля че в този период не приемат нови деца, иначе работят, защото родителите няма как да ползват отпуска, заради грипна ваканция.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #28 -: Февруари 05, 2016, 13:36:17 pm »
В градините и яслите мисля че в този период не приемат нови деца, иначе работят, защото родителите няма как да ползват отпуска, заради грипна ваканция.
Хммм, това не го знаех. Ама то откъде да го знам де. Той Дани в извънгрипен период толкова се и задържа на ДГ, пък обявят ли епидемия - не съм си и помисляла да ходи.  :lol: В момента всъщност съм притеснена за празнуването на рождения му ден и, че накъдето вървят нещата с грипа - такова няма да е възможно. Пък сега е достатъчно голям вече да си иска партито и да го очаква...да видим какво ще мисля по въпроса.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #29 -: Февруари 05, 2016, 14:42:27 pm »
Благодаря ви, момичета.
bebe_13+15, Лорена се роди 2700 гр. 47 см, 15 дни преди термин, изписаха я 2530 гр., а уж по време на бременността имаше периоди, в които даже беше и малко едричка за гестационната седмица. Да е здравичка сега е най-важното и да си наддава, а тя си е много лакомичка.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #30 -: Февруари 05, 2016, 14:49:35 pm »
Така Jbrul така,млади сме спор няма :lol: мъж ми само се хвали "спя със студентка първокурсничка"  :lol: а аз му отвръщам,че само спи и това не е много за хвалба :lol:..иначе си познала,че и аз ще карам ваканцията под "карантина" у дома...каката се прибира от ски лагер днес и едвам говори,гърло я боляло и голяма веселба ме очаква баща им заминава в неделя 1 седмица в Америка и аз сама като гледам с две болни деца...класика :lol:
Смайли,Алек има 4 предкътника вече,кучешки няма,а най-смешното е,че от два дни му проби 3 резец отдолу,4-я все още го няма и това след предкътниците :lol: но,да като правило би трябвало 1-во да са предкътниците..
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #31 -: Февруари 05, 2016, 16:06:09 pm »
Алекс, на Дани баща му , ако замине за Америка, ако може даже за Австралия и то завинаги - лично аз ще съм много хепи.  :lol: :lol: :lol: То така и така, освен да ми доскъсва и малкото останали нерви редовно - друга "полза" от него няма. Последният му "хит" след като се прибрах от изпити беше, че той си удържал 100 лв. от дължимата месечна издръжка за малкия, понеже за този един месец когато ме нямаше мен И той го бил гледал 10 дни.  8O 8O 8O През останалото време го гледаха майка ми, баба ми, на майка ми приятеля (който не му е дядо), ама те са ненормални явно и не сметнаха, че им дължа пари за положените усилия и направени разходи. Какви са заблудени а?  :lol: Та предполагам разбираш, защо сама ми е къдеее по-добре, отколкото тати му "да помага" понякога.
Да ти оздравява каката бързо пожелавам и малкия да не се разболява, както и ти разбира се!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #32 -: Февруари 05, 2016, 17:03:07 pm »
Сол, Катерина се роди 2530 изписаха я 2300 грама 49 см. С аспирирана течност и последвала ... интубация ли...одухване ли...нещо такова и сини нокти. Живо и здрава е, след 6 месец настигна всички. Джей пък измисли и ти някоя алинея за повече издръжка бе :) ма тоя човек как се опитва да те спъне на всяка стъпка :x
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #33 -: Февруари 05, 2016, 17:12:40 pm »
Джей пък измисли и ти някоя алинея за повече издръжка бе :) ма тоя човек как се опитва да те спъне на всяка стъпка :x
Вени, няма как нещо да "измисля", понеже все пак съм в България, а не в нормална държава ;) Колкото да спъването...къде "по-талантливи" от него в това отношение не са успели да ме спънат, та и той няма да е де.  :lol: Само да сме живи и здрави -всичко друго се нарежда, казвам го с искрено убеждение, а не като лаф. Дано Дани се размине с гриповете само, че и аз, понеже втората половина на февруари се очертава напрегната и ако ми е болно детето, пък аз трябва да съм на м*** си в същия момент - ще изпукам от нервички.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #34 -: Февруари 05, 2016, 21:07:31 pm »
Маги, мен тая зима покрай Дани два пъти тръгва да ме боли гърлото.
Единият път точно с компрес с извара го пресяках, ама на Дани някак си не си представям да му сложа такова нещо. Няма да ми даде просто. Мога да пробвам единствено след като е заспал.

Зъбките ще пробвам да ги снимам и аз още не мога да реша кътници или предкътници са тези, с ккоито вече се е сдобил  :lol:

Да ви споделя, че съм много доволна от новата детска градина и Дани изглежда щастлив там  :P

Jbrul, на твоя Дани нови боледувания не са му позволени! Изболедувал си е вече, каквото трябва!  :wink: :D

Успех на нашите млади студентки и на следващата сесия!   :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #35 -: Февруари 05, 2016, 21:55:42 pm »
Смайлс, много се радвам, че Дани се чувства добре. Надявам се, че не ви е много далече новата градина.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #36 -: Февруари 06, 2016, 08:09:07 am »
Смайлс, много се радвам, че Дани се чувства добре. Надявам се, че не ви е много далече новата градина.
Мерси, Блу! На 7 мин пеш от вкъщи е. Това си е голям благодат.
Въпреки, че на другата градина го караха с бусче, което пак е улеснение, но тогава трябва да си в точен час долу пред блока и това беше много стресиращо, защото всичко се случва (като да се изака в последния момент преди тръгване например и да трябва да го мием :lol:).
Аз най-напред се бях спряла на тази градина, но защото е малка и нямат двор се бях отказала.
Обаче този недостатък в момента е на заден план пред другите предимства, които има - това, че е на близо, че леличките са млади, много усмихнати и нямат нищо общо с онези "набурсучените" от старата  :lol:, че таксата е по-ниска. Дори ми направиха приспадане на таксата (наполовина) за дните, в които е бил болен. И понеже е на близо, ходихме да му вземаме и кухнята, която му се полага.
И децата не са много - 5-6 малки и 4-5 по-големи, които са в отделна група.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #37 -: Февруари 06, 2016, 16:39:14 pm »
Добре дошли на новите попълнения! Все така да хапва и да наддава Лорена! Няма смисъл да се шашкаме заради ниско тегло, ако детето е здраво и се храни. Моите и досега са по-дребни от връстниците си, че дори и от по-малки от тях деца, но си вървят в нормите.

Малко ме стреснахте с тези грипни вируси. Дано до нашето тържество за РД да сме здрави. Че и после, защото и за нас е време да се връщаме на ясла. И на работа :).
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2016, 21:35:52 pm »
Ако ще се надпреварваме кое е най-хърбаво, мисля, че с Мешко ще ви бием с по-малките деца.  :lol:

Смайлс, радвам се, че ви е наблизо. 7 минути пеша нищо не са. Ако при нас беше така, направо щях много да се радвам. Ама не е. Сами сме си "виновни", де. Има-няма още 6-7 години и ще спрем да играем ролята на шофьори на децата. Пак е по-лесно отколкото в Щатите, където е много сложно с придвижването и докато малките не станат на 16 и не вземат книжка, продължава човек да ги вози (не до училище, имат училищни автобуси, но по всякакви уроци и мероприятия).
Моите деца са имали и млади, и по-възрастни възпитатели. Всяка възраст си има предимства. По-младите като че ли повече ги гушкат, танцуват, тичат и прочие, а по-възрастните са по-спокойни и опитни. В момента дъщеря ми има две дами на около 35-40 г. и наистина се чувства много добре с тях. Миналата година беше една около 50-те години. Такова спокойствие много рядко съм виждала. Веднъж май бях още на адаптацията. Едно дете беше страшно каталясало и падна голямо мрънкане. Тя го гушна, то заспа на едното й рамо около час преди обяда. С другата ръка редеше жената пъзел с друго дете. Смятай за какво става въпрос! Тогава бяха около двегодишни. Факт е, че тук много наблюдават децата и им обръщат индивидуално внимание. Всяка година са длъжни да представят на родителите доклад относно развитието на детето. И това продължава около 30-45 минути. Тази година бях учудена колко точно беше преценката им за дъщеря ми и то в детайли. Но съм чувала, че не всички градини са така. Нашата била особено добра. Сигурно е така. Не знам. Има разни неща, с които не съм съгласна, но като цяло смятам, че дават много на децата. Виждам и по сина ми, който е вече ученик. Мога да го сравня с децата от другите градини, както и с тези от неговата, с които е в един клас.
Спирам, че пак взех да лея спам.  :oops:

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #39 -: Февруари 07, 2016, 06:52:03 am »
Блу, на колко активитета ходят децата? Ники само на едно, от септември и Катето, ако трябва на хокей да го запиша ще ми дойде много да развозвам на смени.
Вие как се организирате
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #40 -: Февруари 07, 2016, 16:24:30 pm »
Вени, училището на големия е от 8 до 16 ч. Там имат някакво ателие и хор. Той на хор каза, че не иска да ходи. Точно до училището по някаква случайност репетира един детски хор, чиято ръководителка е българка и се опитвам да го навия поне да отидем да послушаме някой ден. Ако му хареса, ще е удобно, защото може и сам да ходи. Иначе за момента единственото е цигулката в петък следобяд. Взимам го по-рано (единствено в петък е разрешено), за да може малко да си почине. И българско училище в събота.
Дъщеря ми за момента ходи на музика (éveil musical) в понеделник сутрин. Но това ще е до септември, когато ще трябва да започна работа. След това ще е някой ден следобяд. Мислехме за нея и плуване, както и за него, но исках първо той да почне с училището и да видим колко ще е натоварен. А за нея - нейното плуване може да е само през уикенда, защото иначе няма как да ги прибирам и двамата. Аз в момента съм в congé parental до края на август.
Накратко - цигулка в петък и български в събота за него и музика в понеделник сутрин за нея.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #41 -: Февруари 07, 2016, 22:58:21 pm »
Момичета, простете, че не смогвам да се включа. При нас суматохата е пълна. Мъжът ми го присви кръста и буквално не можеше да мръдне. И естествено мъниците и двамата подкараха вирусите. Опитахме помощта на едната баба, която е отскоро в пенсия. Обаче децата са в привързана фаза и много се изнервиха от чуждото присъствие.

Но пък баткото ни стана на 3 годинки. Много се гордея с него. Станал е толкова голям :) Да ви почерпя, макар и със закъснение




   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #42 -: Февруари 07, 2016, 23:29:43 pm »
Руми, да ви е жив и здрав Мони!  :D

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2016, 08:08:59 am »
Честито ,Руми! Да е жив и здрав,юнака! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2016, 09:18:58 am »
Руми, да ви е жив и здрав големия батко  :P Да е много щастливо и усмихнато дете, с много късмет!
Дано и мъжът ти вече да е добре!
Аз боледуванията вече ги забраних и за малки, и за големи, но никой не ме слуша  :(

Дани днес тръгна по-трудно на градина. Трудното беше вкъщи. Там на място нямаше проблем. Отиде с два автобуса - във всяка ръка по един и разбира се с биба в устата.

Най-накрая започнах да чета една Монтесори книжка, която бях купила отдавна и много ми хареса идеята за реда. Започвам да работя с Дани в тази посока  :lol: Дано да ни се получи.
Той подрежда чат пат, но по-често се прави на "ударен" като го викам да събира играчките.
Според книжката в периода 1.5-3 г. са най-възприемчиви на тази тема. После до 6 г. също може, но по-трудно, а след 6 г. вече било почти невъзможно  :lol:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2016, 09:37:52 am »
Руми, да е жив издрав баткото, много да слуша и да ви радва! :balk_7: :balk_19: :balk_12:


Смайли и на мен идеята за реда много ми хареса в тази книжка, защото аз съм си по реда. Като цяло много хубави идеи има. Жалко, че този модел на възпитание не възприет широко в детските градини и в началните училища.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2016, 10:17:17 am »
Дайте инфо коя е та3и книжка. Божидар на моменти е по-подреден и от нас, на моменти не можеш го накара да вдигне една книжка от 3емята. Не че се вманиачавам :) Той се пооправи вече - още се поокашля и довечера ще го 3аведа да го чуе докторът 3а всеки случай. Дребосъчка обаче е със сополи и нервничи, и се дави в тях... Само я следя, меря температури, че ме наплашиха с онова детенце дето починало. Па3и Боже! Да минават вече те3и вируси и да сме 3драви всички. В градината му имало само 5 деца от 20тина и и та3и седмица май ще си е вкъщи баткото ни. Почудих се какво да му и3мислям 3а 3абавление. Режа докато спи ра3ни работи от гланцово блокче и лепим следобед. Голям кеф му е и после се хвали вечер на баща си :) Гледа и телеви3ия, колкото и да не ми се иска, ама ми идват в повече да ги 3абавлявам и двамата. Гледах много хубави обучителни книжки с ра3ни игри, ама са най-рано от 3г и май е малък. Абе иска си игра се деца той и се надявам като попорастне сестра му да си играят поне двамата и да е малко по-лесно.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2016, 10:52:59 am »
Честито, Руми, на порасналото момченце желая щастливо детство, и здраве за цялото ти семейство!  :)



Нашите деца подреждат с желание само когато знаят, че ще има хапване  :), как бързо събират играчките тогава  :lol:

Бързо оздравяване на всички, и малки, и големи  :)

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2016, 11:18:03 am »
Нашите деца подреждат с желание само когато знаят, че ще има хапване  :), как бързо събират играчките тогава  :lol:
Ха-ха и Дани като разбере, че ще излизаме и няма такава скорост на прибиране на всичко  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2016, 15:29:41 pm »
Руми, да е много щастлив, здрав и усмихнат баткото!

Аз не съм я чела тая книга, но гледам точно на това да уча Моника след всяка игра да прибираме съответната играчка.Опитвам се, да и направя място за игра на нейната височина с нейните потребности.Абе неин си кът.Та май съм уцелила Монтесори по усет :)

НА мен ми е притеснено, трябва да я пускаме на ясла, но не знам кога и как а да стане с тоя грип.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2016, 16:11:07 pm »
Руми,
жив и здрав да е Мони и да има много късмет. И ние сме вече на 3. Нашите момчета с Руми са родени с ден разлика. Помня как се запознахме с Руми и макар, че нейният термин беше доста след моя, не знам как ама ми дойде мисълта, че може да се засечем в болницата. И двете раждахме в Токуда. И то наистина се случи. Яворчо се роди на 04.02., а Мони ден по-късно. Страхотни спомени.  :D тази година за пръв път от 3 насам, успяхме да му направим купон, че винаги има грипна епидемия по това време и гостите ни окапваха един по един в предишните години. Тази година до последно не планирах нищо, пък а дано стане. И за наше щастие успяхме. много се забавляваше рожденика. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205993266890897&set=a.1646908732732.2080535.1237326181&type=3&theater
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2016, 21:09:13 pm »
rumyanau и  meshko106, да са ви живи и здрави порасналите момчета! Желая им безгрижно детство и неспирни игри.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #53 -: Февруари 08, 2016, 22:51:44 pm »
Ех, Мешко, аз не успях да се разчуствам на празника, но сега след твоите думи ми стана много мило. Благодаря ти. И аз пазя прекрасни спомени от тогава :) Да нацелуваш Яворчо :)

Благодаря на всички за пожеланията :)



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2016, 10:07:40 am »
Мешко, честит рожден ден на патерици и на твоя юнак!
Много хубав спомен си имате с Руми  :P
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2016, 10:21:08 am »
Душички! Живи и 3драви да са рожденниците на Мешко и Руми :) Много щастлив живот да имат! След 3м и ние ще имаме РД. Дано успеем да направим хубав пра3ник и в градината и с приятелчета. Миналата година, хем бяха още бебета повечето, събрахме шест дечица в един детски кът и много се 3абавляваха. Сега, като са по-големи, играта ще е сигурно още по-голяма. Само живот и 3драве да е! Сякаш е по-лесно с лятно бебе-дете. Сияна не можахме да и направим хубаво и3исване, че родата бяха повечето болни и сладката питка не направихме, че повечето ми приятелки бяха нещо болни. Като гледам 3а Божидар какви пра3ници бяха, снимки, торти. А 3а нея - някак е пренебрегната, хем е първата мома в мъжка рода. Дано 3а рождения и ден да можем да направим хубав пра3ник.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2016, 10:46:57 am »
Честити 3 годинки на Яворчо и Мони! Да са здрави и щастливи. То това три години вече една по-друга възраст май , а? Вече са си малки човечета, не бебета. Разбират повече и по-други са заниманията. Стоенето по цял ден в къщи по време на боледуване например, обаче става вече много трудна работа в този период. Имам спомени, че беше нервно и изтощително за мене тогава с нашия батко. Може би не успявах да му измислям и предлагам някакви по-разнообразни занимания. Ако децата свикнат да им се предлага нещо ново и интересно, някак се насищат след като са го правили /играли/ и стават по-спокойни. Ако седиш и чакаш те да си измислят игри, настава една нервност - искам това, не - прави с мен другото, това ми омръзна и така...до безкрай. И накрая  и те недоволни и мама изтощена и изнервена. Поне при мене така се получаваше понякога, ако сме по цял ден само двамата в къщи. Тогава разбрах, че е добре човек да отдели определено време, в което да се посвети само на заниманията с детето, без да ги прекъсва и да се опитвам да свърши и нещо друго. И когато детето се поумори и насити, вече може да се оттегли и да го остави само с играчките или малко телевизия, например.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2016, 14:30:36 pm »
Ох, да, порасна ми голямото момче - ще го местя в темата за големите :)

И аз забелязвам, че за да са ни щастливи и спокойни дните вкъщи (болнични, празници и дори уикенди) трябва да планирам забавленията. Може да е нещо простичко - да пуснем прахосмукачка, да идем до аптеката, или нещо по-интересно - музейко, зоопарк. Но трябва да има план и съответно предварително уговаряне и после разказване на познати как е било :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #58 -: Февруари 11, 2016, 23:01:17 pm »
Да са ви живи и здрави рожденниците, много усмивки и радостни моменти желая на семействата ви! Аз с малко закъснение се включвам, ама нали по-добре е късно от колкото никога ;) .
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2016, 19:02:40 pm »
И аз със закъснение да пожелая на рожденника да е много здрав! Ние днес бяхме на ДК, Лори е вече 3,390 кг и 52 см. Само, че докторката каза да я обръщам често по корем, защото вижда, че й се образува пъпна херния. Някой може ли да даде още някой съвет какво мога да направя още, освен да я обръщам по корем?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2016, 19:15:04 pm »
Честито на батко Мони и от мен, с малко закъснение, както и на Яворчо на Мешко. Да са живи и здрави и двамата.

Сол, по-малките пъпни хернийки могат да се приберат със специални лепенки за пъпче. Можеш да се консултираш с вашия лекар за тях. Друго, което можеш да направиш е да не ѝ даваш да плаче много и да се за запича, защото от напъването също се разраства хернийката.

Напоследък не пиша много тук, но то няма и много какво. Освен, че вървим много добре със захранването и вече заменихме и следобедното хранене. Та, така..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2016, 19:58:49 pm »
Хайде и аз със закъснение да честитя на порасналите рожденници! Да са ви живи и здрави и много да ви слушат!
Сол,за пръв път чувам да се държи бебето по корем заради херния...и двамата ми имаха пъпна херния и с лепенки ги оправихме,нищо страшно няма :)
И при нас нищо ново..Алек е хремав за ваксина не става,аз съм сама с двамата,но се справям :lol: нещото което ме притеснява е,че два пъти виках гледачката и двата пъти не е успяла да го нахрани и го е оставила гладен...а,мен това ме побърква,защото от понеделник съм на лекции и не знам дали няма да ми се наложи спешно да си търся нова гледачка,ако тя продължи така да не си дава зор да го нахрани...офф,оплаках ви се :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #62 -: Февруари 13, 2016, 13:18:20 pm »
Ами значи трябва с лепенки да пробваме, а лекарката изобщо не ми спомена за тях.
Алекс 77, в продължение на какъв период слагахте лепенките и на колко време се сменят, и могат ли да се мокрят?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #63 -: Февруари 13, 2016, 14:41:36 pm »
Да Sol, и моето дете беше с лепенка. Педиатърът и зави пъпчето (ако мога така да се изразя), сложи едно плоско копче и лепенка. После аз всяка седмица сменях лепенката и дезинфекцирах копчето. За един месец се оправи пъпчето. При всяка смяна мажех и с дефламол. Има хубаво вдлъбнато пъпче. А друг лекар ми говореше даже за операция за пъпна херния. Стискам палци,  бързо да се оправите. Моето дете имаше ужасни колики и плачеше много.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #64 -: Февруари 13, 2016, 14:52:20 pm »
 Ние също бяхме с лепенка, не сме слагали копче, доки ни показа как да поставяме лепенката със специално завиване, както е пояснила Стоека. Сменях лепенката веднъж на 10 дни, почиствах със спирта за пъпчета. След втората имаше видим прогрес, поставихме само още една и това беше.
Най-добре говори с педиатъра ви. Ако не е казал/а нищо, то е защото най-вероятно пъпчето още секретира.
На нас ни сложи лепенката на 2 месец и до 3 вече всичко беше наред.
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 14:55:03 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #65 -: Февруари 13, 2016, 14:57:31 pm »
Сол,може да се къпе с тях..общо взето я сменях като се разлепи аз сама се справях с това,не е сложно,но трябва да ти се покаже...Вера много време бе с лепенка май до към 11 месеца,докато Алек май само 2 месеца и се оправи..
Алек зазля с бронхоспасъм е и от днес е на Вентолин да видим в понеделник като отидем на лекар какво ще е положението...инак няма температура,но нощем кашля много и не спим и е мъка с храненето..

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #66 -: Февруари 14, 2016, 00:33:23 am »
Здравейте момичета и се извинявам отново не съм се вясвала отдавна.... Нямам време да ви прочета, само виждам че Алекс е писала, че са с бронхоспазъм - явно сме в една група :(
Аз съм меко казано бясна/в безисходица, защото малкия вече месец и половина е със задна хрема и нищо не помага. Само противоалергично донякъде спасява, ама не тотално. И след триста зора и лекари и лекарства да не му слезне в дробовете, не знам сега вирус ли е какво ли е но сме десети ден ту по-добре ту по-зле, втори антибиотик, вентолин, пулмикорт,.... Лошото е, че бяхме на много различни лекари и всички се фокусират сега върху вируса и че ще му мине а никой не иска да обърне внимание че той е със задна хрема от повече от месец и така той само да спра противоалергичното пак се влошава :( Вече взех да се тревожа да не е нещо алергия или знам ли....
Препоръчайте ми моля ви добър детски УНГ, евентуално ако може да е и алерголог или нещо такова да направя консултация, защото така определено не ми харесват нещата както я караме - хем обикаляме лекари и даваме пари, хем го натрових с лекарства, хем три дена е по-добре и на четвъртия пак и температура и спазъм а дори не съм спряла лечението.... :? И всичко от проклетия нос (моя е взел очевидно!).... той досега хрема никога не е имал - явно всичко си му се стича отзад :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #67 -: Февруари 14, 2016, 12:38:42 pm »
Моус, а инхалации правите ли?Предполагам че да ама аз да питам.Моника така беше дълго време със задна хрема и слезе в гърдите, инхалациите я спасиха от усложнения.И сега само да я усетя че има хрема почвам с инхалациите.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #68 -: Февруари 14, 2016, 12:46:02 pm »
Благодаря ви, момичета за отговорите! Ще се консултирам с докторката.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #69 -: Февруари 14, 2016, 12:53:35 pm »
Момичета и Дани е болен отново с всички екстри - Т, разстройство, гърло, кашлица....
Не е някакъв отпаднал, но не е и здрав.
Всичко започна с една кашлица. Водихме го на лекар и нищо друго нямаше.
Да, ама след два дни кашлицаа вече стана невъзможна - на 3-4 мин кашля. Пак го заведохме. Вече имаше и много червено гърло и подути сливици. Вдигна и Т. Започна да му тече и носът.
Аз пробвах с инхалации, но е такова пищене и го държим на сила и ми става много жал за него....  :(
Мисля довечера да му направя и компреса с извара, че е 3-ти ден на АБ и няма подобрение.

Mousyt, Алекс, не знам за лекар УНГ, но аз от вчера започнах да правя и да давам ето това:
http://purvite7.bg/chernata-ryapa-chudoto-pri-lechenieto-n/
Не знам дали действа.
Кашлицата намаля, но тя от преди това беше започнала да намалява.
Сега трябва да преборим гърлото.


Маги, честит рожден ден на Мони!!! Да е многооо здрава и много щастливо детство й желая! Да ви прави винаги толкова щастливи, както и в момента!

« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 12:55:16 pm от 47 Smiles »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #70 -: Февруари 14, 2016, 14:31:35 pm »
Маги, честит втори рожден ден на Мони и от мен!  :cheerleader:

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #71 -: Февруари 14, 2016, 15:06:39 pm »
Моусит,др Кюлев от Токуда е УНГ работила съм с него :) имай предвид,че задната хрема е често явление при децата и често води и до бронхоспазъм...Вера бе такава до петгодишна като почнеше да кашля от март спираше есента за кратко и зимата отново...естествено нон стоп на противоалергично инак оправия нямаше съмнявахме се за най-различни алергии - домашен прах,сенна хрема и какво ли не...ама преди да стане на 4 г. не се тестуват и после пък спря да боледува и така и не разбрахме от какво беше дано Алек не е така,че ще откача...гледай да махнеш всички плюшени играчки,килими,мокети и всякакви други неща дето задържат прах и ежедневно почистване...
Маги,да ти е жива и здрава Мони и много да ви радва :hbirth:
Смайли,чувала съм,че наистина помага черната ряпа,но не съм пробвала никога,дано се оправи бързо Дани...а гърлен секрет взеха ли му? Много често е със зачервено гърло той...офф,голяма мъка е с тия ясли..

« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 16:18:18 pm от Алекс 77 »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #72 -: Февруари 14, 2016, 15:22:04 pm »
magi_st, Честит Рожден ден на Моника! Да ви е жива и здрава, прекрасно детсво и безгрижни игри. :ballons:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #73 -: Февруари 14, 2016, 16:05:54 pm »
Маги, честит рожден ден на прекрасното ти момиченце,
бъдете здрави и много щастливи!  :)
Прегръдка за теб и Мони!  :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #74 -: Февруари 14, 2016, 17:54:21 pm »
Честит рожден ден на Мони! Да е много здрава!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #75 -: Февруари 14, 2016, 18:06:33 pm »
Честит рожден ден на Моника! Да е жива и здрава и все повече да ви радва, Маги!

Момичета, доколкото се ориентирах за месеците, през които ние с Пепи обикаляхме по болници и лекари, бронхоспазъмът се третира с инхалации с вентолин (основно) и пулмикорт. Ако има бактериална инфекция, се дават и антибиотици. При нас проблемът е, че белите дробове не са добре развити и просто трябва "да го израсте". Което може да стане на 5, на 3, на 12 години - когато му дойде времето. И на нас ни казаха, че е твърде малък за кръвен тест за алергия, защото нямало да покаже нищо. Сега правим инхалации с пулмикорт всеки ден.
Смайлс, и Пепи ревеше сърцераздирателно при всяка инхалация, а ние правехме по 4-6 на денонощие. Но лека-полека разбра, че не е страшно и сега сам си включва инхалатора и си намества маската. Не, че съм искала точно това да научи, ама... Опитай се да го превърнеш в игра. Пробвахме това с черната ряпа, но при нас не помогна.

Мауси, ние ходим при д-р Кралимаркова, алерголог в Александровска. Ако те интересува, мога да те насоча и към пулмолог.
« Последна редакция: Февруари 14, 2016, 18:09:05 pm от beata »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #76 -: Февруари 14, 2016, 18:18:16 pm »
Маги, да ви е жива и здрава Мони! Много да ви радва и в най-скоро време да я направите кака ;)



Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #77 -: Февруари 14, 2016, 18:42:06 pm »
Маги, честит Рожден Ден на Мони!  :balk_19: Да е жива и здрава, и много щастлива!
 Момичета, да попитам какви кремчета използвате за синини? Знам, че въпросът е обсъждан, но не ми се рови назад в темите. Ние вече ходим с помощ, падаме от време на време и ми се иска да купя  някое мазило против синини за всеки случай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #78 -: Февруари 14, 2016, 19:24:28 pm »
Маги, много здрава и щастлива да е Моника. Честит Рожден Ден !!!
Смайли, по едно време  черната ряпа беше най-постоянното нещо в хладилника. Дълго упорствах с нея и за мен и за малката, но тц - никакъв ефект.
Кати от личен опит бих препоръчала веднага след произшествие мазане с олио. До сега две брутални премятания след намазване с олио на другия ден и следа няма, ни червено, ни синьо, ни джонга. На дребните произшествия не им се втелявам,  дребно за мен - снощи бяга напред гледа назад и бум в креслото.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #79 -: Февруари 14, 2016, 20:37:30 pm »
Маги, честит да е вторият рожден ден на Мони! :)
Да ви е жива, здрава и много щастлива! Весел празник :)

Всички дечица бързо да оздравяват!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #80 -: Февруари 14, 2016, 20:59:48 pm »
Кати, Арника за синини ... Олеее, кога пораснахте, че вече ходите. Браво :)

Ох, момичета, много искам да знам кое ще помогне и направо него да давам.
Сега е едно лутане при всяко разболяване.
С инхалатора днес имаше малък напредък. Даваше да му слагаме за 3-4 секунди маската. Аз засега само с физиологичен разтвор пробвам. На Вентолина пише, че е за деца над 4 г или аз нещо не съм разбрала ...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #81 -: Февруари 14, 2016, 21:34:02 pm »


Ох, момичета, много искам да знам кое ще помогне и направо него да давам.
Сега е едно лутане при всяко разболяване.
С инхалатора днес имаше малък напредък. Даваше да му слагаме за 3-4 секунди маската. Аз засега само с физиологичен разтвор пробвам. На Вентолина пише, че е за деца над 4 г или аз нещо не съм разбрала ...

Ами...нищо няма да помогне трайно. То сега се почва за жалост. Едно пребориш (уж), хайде няколко дни ясла/градина и новото и те така до училище. Не, че в училище приключва напълно, ама се разрежда поне. Вентолин съм давала и на година и три месеца, при това сироп, не инхалаторен, предписан и дозиран от лекар разбира се. Заради бронхоспазъм де. После още няколко пъти се е налагало, но аз не се разправям с инхалатори (макар, че е по-добре така да се поема и действа по-бързо). Желая ви успех и късмет Смайли!

За синките от удари и падания - си имах винаги бебешко олио - от тези мини мострените опаковки, дето ги дават в бебешките магазини. По всички чанти, колички и пр. Важното е да се мацне с нещо мазно - дали зехтин, дали готварско олио, дали мас и невен, дали Арника, дали проста мас...абе мазно!  :lol: Да, действа и то вълшебно и е логично да действа. Казвам за малките шишенса бебешко олио, защото са по-удобни за носене навсякъде и ако вземе да ви се разлее някъде - после се пере. Зехтинеца - йок.

Маги, честита рожденичка и тук! Само да сте здрави всички пожелавам, другото се постига някак :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #82 -: Февруари 14, 2016, 22:13:07 pm »
Смайли,вентолина е за над 2 г. което ще рече,че не е правено изпитание как действа на деца под 2 години ( друго си е да си студент и да учиш лекарствена политика :lol:) инак и аз съм давала на Вера а сега и на Алек и няма проблем...за сиропа говоря...
Синки и аз с мазно лекувам :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #83 -: Февруари 14, 2016, 22:43:37 pm »
Смайли,вентолина е за над 2 г. което ще рече,че не е правено изпитание как действа на деца под 2 години ( друго си е да си студент и да учиш лекарствена политика :lol:) инак и аз съм давала на Вера а сега и на Алек и няма проблем...за сиропа говоря...
Синки и аз с мазно лекувам :lol:

Алекс, да им пратим данни в "Глаксо" как действа и за деца под 2, пък барем дадат някой лев за услугата. Или поне безплатен Вентолин, Панадол, Аугментинче..., че бая се харчат у нас поне  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #84 -: Февруари 14, 2016, 23:42:14 pm »
Вече трета зима не оставям хладилника без черна ряпа.
Далеч съм от мисълта, че е вълшебно и може да замени сериозни лекарства при сериозни състояния. Ползвам винаги за лечение на кашлица, предизвикана от вирус, без усложнения.
Доволна съм много, а и детето си пие сокчето с удоволствие.



Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #85 -: Февруари 14, 2016, 23:48:35 pm »
Може Jbrul може :lol: не е лошо като идея
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #86 -: Февруари 15, 2016, 00:51:18 am »
Неда, след "онези кайсии" - ползвам храната само за храна.  :lol: Знам, че съм предубедена разбира се, ама не го крия никога, за да не подвеждам неволно четящите ме. В цялата тази "тенденция" да се лекуваме "природно", хеле пък малки деца - ме притесняват две неща. Първото е, че всъщност - твърде малко родители имат някакви относително прилични компетенции, да преценят кога състоянието на детето им е "само...", или си е "бЕгай в спешното". От всичко, което съм видяла досега (не само тук) - повечето не са в състояние да правят подобни адекватни преценки. Второто е, че дори когато не са, ако не е "ряпа" - ще е друга "магия" и така седмица, докато извъртим всичко по всички форуми, за да се стигне до момента на "шок и ужас" и ходене на лекар и купуване и даване на каквото е казал онзи с бялата престилка.
Ти си "гърмян заек" дето се вика, ама доста майки не са. И като им кажеш "ряпа", ама да не е сироп и да не дава Господ - АБ - ще е ряпа до момента с венозния АБ. Не искам да обидя никого от пишещите и четящи тук с този си пост, не е персонално насочен. Ама да не сме ги гледали такива случки - да си премълча.

Ако ставало с ряпа - да няма фармация и съвременна медицина. Ако ряпата толкУ помага - 100% я има на таблетки в концентрация - 1 таблетка = 100 репи (черни, бели, не им разбирам, не съм яла такова никога). Иначе да, може ряпа, сок от бъз, крилца от комар и нокти от прилеп + нормални лекарства. Първите не пречат на усвояването на вторите :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #87 -: Февруари 15, 2016, 05:47:50 am »
с тоя номер с ряпата си докарах антибиотик миналата зима, че кашлях и нали да не пия нищо вредно, първо ряпа три дни, после прахчета още 5 и накрая вече като посетих лекар си бях за антибиотик. Ники мина на антибиотик след третата ряпа.
Ряпата за мъжът ми. Сега Катерина е с вирусен конюктивит (сега, да не помислите, че някой спира децата за такива неща от градина или училище тук?), та почнах аз днес Унифлокс, чист антибиотик, да не е Тобрадекс, който е с кортикостероид. и си викам, чакай да сваря лайка, да мия очите, че утре е на градина, а да не развие по-тежко нещо. И мия, аз, мия аз, мия аз и това лапе като зачерви едни бузи, аз не се светнах какво е, мъжът ми каза, че направи алергия от лайката.  Пак продължавам, че секрета намаля чувствително вечерта, че само бузите се зачервиха. Та има си нещо по-псецифично в народната медицина.
И за да бъда съвсем безхаберна майка я оставих да открадне парче портокал на брат си и да го изяде :)


Понеже нагоре прочетох за неядящо бебе и детегледачка. Всъщност, от опит казвам, едно бебе като не иска да яде, не можеш да го накраш. Вероятно не е свикнало с жената, може и нова фаза да е, но това им харесвам на тукашната система. Не иска да яде - живи, здрави, няма да умре гладно. Свалят от стола да си играе, докато другите се нахранят. Сополи, кашлици, варицели, освен треска и живото застрашаващи състояния тук си ходят навсякъде болни, кошмарът на всяка майка в Бг! ама едни сополи зелениии, ужас!

И за близо две години и едно лапе не чух да има бронхиални проблеми, тук на мода са отитите, алергията от лактоза е рядко срещано явление, за съжаление диабета е.

П.С. Ако има значение, тук всеки дом има овлажнител за въздух, ние капем масло от евкалипт като сме болни, отваря повече горните дихателни съдове, а влагата помага на сопола да тече в правилната посока.
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #88 -: Февруари 15, 2016, 09:37:15 am »
Благодаря за всички пожелания за малката госпожица.

Усмивки, защо му слагате маската, на нас ни казаха самия маркуч под лицето, така че изпаренията да минават пред него, не съм и слагала маска.Като бяхме в болницата, по-големи деца от нея бяха без маска.Предполагам си пробвала да му пуснеш любимо филмче плюс инхалации в този момент.
Рецептата за ряпата я знам, но не съм я правила.Аз давам сок от бъз, помага при кашлица, чай от липа и лайка.Последния път пихме сироп Вентолин имаше хрип Моника и всичко тръгна точно от задна хрема.Дано уздравее бързо!

Арника ползвам за синини, Арника гел.Нося го в чантата на количката и цяло лято ни е спасявал, че беше като матрьошка Моника.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #89 -: Февруари 15, 2016, 10:27:31 am »
Благодаря за информацията!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2016, 12:08:58 pm »
Маги, честита ти рожденичка и от мен, да е здравичка и много да слушка :)
Бързо оздравяване на всички дечица!
Аз пък се боря с друг проблем. Миналата седмица след 5 дневно НЕакане, на 6-тия бебка се изака, но ако знаете през какво минах. Пробвах с варена тиква, пих и сока от тиквата, киви, круши, овесени ядки, един ден бях само на тези храни. Накрая сварих няколко сушени сини сливи и й дадох малко от сокчето и мисля, че това й помогна да се изходи, но количеството, което си беше "старателно"събирала беше огромно.Беше станала неспокойна. Не помагаха нито масажите, нито термометъра, който използвах веднъж (понеже можело да се прилага само в краен случай, то и аз предпочитам да не го ползвам, ама накрая и до това прибягнах). И сега вече чтвърти ден историята се повтаря...от вчера съм пак на същото "меню" като дори и си глътнах лъжица олио, ефект никакъв! Сушени кайсии включих в "менюто" и това не помага. Изцяло е само на кърма и четох, а и мои познати ми казваха, че дори до 7 дни било нормално да не се изходи,но според мен не е нормално. Питахме в аптеката за свещички, но тук за бебета и бременни закупуването на каквото и да е без рецепта е "мисията невъзможна". Утре сутринта ще ходим при педиатъра, за да ни предпише нещо. Междувременно ако някой е минал през това и може да даде съвет с удоволствие ще го приема :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2016, 12:49:16 pm »
Edit, нямам опит със запека при кърмено бебе. Дано бързо да се оправи.

Усмивки, защо му слагате маската, на нас ни казаха самия маркуч под лицето, така че изпаренията да минават пред него, не съм и слагала маска
Ами не знаех, че може и без маска  :lol: И така ще пробваме.

Добре че ми напомняте за сока от бъз. Голяма съм му фенка. Нашите само една година правиха и гърлото ми минаваше от него като с магическа пръчка.
От изварата също съм доволна. Снощи сложих и на Дани след като заспа.

Jbrul, не става въпрос, че някой ще замени АБ, ако вече се е стигнало до него, с нещо друго, става въпрос как да не стигаме изобщо до АБ, да предотвратим усложняването на боледуването.
Не го намирам това за наормално, да чакам вирусната инфекция да се превърне в бактериална и нищо да не давам през това време.
Ето миналата седмица Дани започна с тази кашлица още от понеделник. Във вторник го заведахме на лекар и нищо друго му нямаше - нито гърло, нито Т, гърди чисти и т.н. Предписаха му сироп за кашлицата, калциев глюконат и ериус.
Да ама аз като знам, че всяко боледуване му е с гърло, трябваше още тогава да почна да давам нещо, а не да чакам да дойде четвъртък и пак да отидем на лекар и вече да сме за АБ.
Знам какво ще ми кажеш, да не го пращам на ясла. Нямам избор вече.... Започнах с работата и добре, че засега е от вкъщи, че да успявам. Но когато и той е у нас, нищо не мога да направя.
А ти с тези таблетки, ще ме умориш  :lol: Направо и уискито на таблетки, ако може да го вземаме  :lol:

Алекс, сега видях, че Вентолин на сироп наистина е за над 2 г., а този за инхалации за над 4 г.
Ще продължавам само с физиологичен разтвор да се опитвам да правя. Така или иначе не ни е предписан от лекар и не е хубаво на своя глава да го вземаме.

Иначе гърлото му вече е по-добре, но той днес е 5-ти ден на АБ, така че сигурно е подействал (не като предния път на 8-ми ден АБ, още беше с червено гърло).

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2016, 12:55:14 pm »
Едит, аз чаках до 6 дни запек при изцяло кърмено дете и ни изписаха Дуфалак.и аз като теб ядох какво ли не.В последствие си направих режим на хранене пълен със супи и манджи и махнах всичко запичащо.Така се получи добре и за мен и за нея.

Усмивки, питай за инхалациите лекар, защото ако е много течен секрета на кашлицата те не помагат а вредят, така че трябва и там да се действа внимателно.Аз почвам инхалациите само като я чуя че гъгне, вече пресякох така една болест.Аз също давам лекарства щом трябва, чичо ми е лекар и съм достатъчно добре информирана за ползите и вредите от АБ и ваксини, но помощната медицина никога не е отричана и при положение, че може да помогне за лекуването или укрепването на един организъм защо не?!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2016, 13:30:21 pm »
edit, писала съм неведнъж по този повод - точно на вашата възраст Коко ми правеше "паузи" от по 7 дни с акането. След преглед от педиатър, който установи, че коремчето е спокойно и не е подуто, и имайки предвид, че беше само на кърма - нищо не направих. Просто го изчаках.
Същото се повтори и с Тео. Отново нищо не предприех. След 7 дни си се изака без никакъв проблем.
Повтарям - става въпрос за изкл. кърмени деца и след преглед от педиатър :)



*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2016, 13:49:06 pm »

Jbrul, не става въпрос, че някой ще замени АБ, ако вече се е стигнало до него, с нещо друго, става въпрос как да не стигаме изобщо до АБ, да предотвратим усложняването на боледуването.
Не го намирам това за наормално, да чакам вирусната инфекция да се превърне в бактериална и нищо да не давам през това време.
Ето миналата седмица Дани започна с тази кашлица още от понеделник. Във вторник го заведахме на лекар и нищо друго му нямаше - нито гърло, нито Т, гърди чисти и т.н. Предписаха му сироп за кашлицата, калциев глюконат и ериус.
Да ама аз като знам, че всяко боледуване му е с гърло, трябваше още тогава да почна да давам нещо, а не да чакам да дойде четвъртък и пак да отидем на лекар и вече да сме за АБ.
Знам какво ще ми кажеш, да не го пращам на ясла. Нямам избор вече.... Започнах с работата и добре, че засега е от вкъщи, че да успявам. Но когато и той е у нас, нищо не мога да направя.
А ти с тези таблетки, ще ме умориш  :lol: Направо и уискито на таблетки, ако може да го вземаме  :lol:


Аз идеално те разбирам за какво става въпрос Смайли, както и Неда и другите писали. И аз НЕ отричам спомагателната роля на билките и пр. природни методи, чак толкУ малоумна не съм.  :lol: Казвам само, че "предържането" с опити "природно" да се пресече дадено състояние, та да няма АБ - за жалост, хеле при малки деца - най-често води до прием на два и то за 10 дни. Съседката ми е от вчера в болница с малката, щото то било мед с вестници, хардал, сок от н'ам какво, "хомеопатия" - една неделя. При изписан АБ, ама не - няма да го даде, че детето пак пило АБ декември. Ми найс - сега не го пие - през абокат е в болницата + други "екстри" вкл. и "Вентолин".
Разбирам те, ама как те разбирам по тези въпроси като майка - идея си нямаш. "Хапала съм се отзад" от яд и безсилие, че на всичкото ми старание, живеене на село за огромни периоди, хранене с каквото трябва, възможности да го държа изолиран в пикови за болести периоди - твърде често (според мен) опираме до АБ, като единствено възможно и адекватно решение накрая (не като застраховка). Едва ли ма "имуностимулатор" - от аптеката, "народен", който да не пробвах - файда йок. А го полази вирус - тръгва задния ринит. Тръгне ли...СЕДМИЦИ съм драпала да се оправи с консервативни методи - капчици, нещо откашлящо... Еми и месец така се е влачил и накрая набримчи темепературите и айде АБ пак. И за к'во го мъча месец - не е ясно.

В случая на моя Дани - поне имам отговор защо става така и то отдавна. Веднъж проблемът го реших - насладих се на резултата - година здраво дете (без ряпа, бъз и пр.), вирусите "на крак" за два дни и пей сърце. При него всичкото е от третата сливица. Сега като пак прорастна - пак стана мазало. Ама поне знам как да реша проблема - както миналия път ще е, а вече на 5г. - тя не е толкова активен орган и няма пак да никне пущината.  :x В случая - може да се каже, че "имам късмет", защото знам причината и мога да я отстраня. И да, наясно съм, че при твоето дете - причината може да е съвсем друга. Просто споделям, че не е ли ясен източника - на челна стойка да застанем - ситуацията е повтаряема, за жалост - с години повтаряема.  :?

Аз Смайли съм последният човек, който ще ти каже "да не го пращаш на ясла". Не защото това не е малко от малко помощ при разклатеното му здраве, а защото знам добре каква е "цената" да можеш да не го пратиш детето си на ясла/градина в подобни ситуации. ;) Повярвай ми - отстрани сигурно изглежда, да съм "голяма късметлийка", че можах да си седя 5 години в къщи, но всъщност - бих дала какво ли не, за да го нямам точно "този късмет" и да имам друга по-добра опция. Нямам я засега. Силно се надявам до края на тази година нещата по въпроса да са други, стискай ми палци.  :D

П.П. Има "уиски на таблетки" бре! Просто търговските наименования са му други и се купува със зелена рецепта, не е да няма  :lol: Ама аз съм старомодна и засега го джуркам в оригинал. Като заместител на ряпата - спиртоса вирусите, или поне ги опиянява до степен - да забравят за какво са дошли.  :lol:

Хубав ден момичета и да сте здрави - вие и децата!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #95 -: Февруари 15, 2016, 16:36:59 pm »
Момичета, и аз на принципа "парен каша духа" никак не се суетя, преди да хукна към педиатърката. Просто се убедих, че малкото сополи много бързо могат да станат бронхит, бронхиолит или пневмония. И не просто да не ходим на ясла и да пием антибиотик, а да се лекуваме в болница. Слава Богу не при всички деца е така, но при нас е. И за да ви е мирна главата, досаждайте на личната, питайте и давайте лекарствата колкото и както ви е предписано. Не пречи да се прилагат и билки, витамини, природни продукти, но с ум и разум, както е писала и Jbrul. И не само тя. То нали затова сме тук - да питаме патило :).
Вентолинът може и да не се препоръчва за деца под 2 години, но той така или иначе се предписва от лекар и в подходящи дози. Не си го пием като сок. Е, аз съм правила инхалации с вентолин, преди да стигнем до докторката, но вече усещам хриповете на Пепи и не чакам да се съдере от кашлица и едвам да диша. Когато при първото ни влизане в болница ми казаха, че е най-добре да си го гледам вкъщи през цялата зима, си мислех, че се презастраховат и че точно ние няма да излезем най-болнави. Е, не сме болнави :), но имаме проблем и търсим начини да го решим. За съжаление причините не са ясни. Не само в конкретния случай, но и въобще. Все ще се изяснят по някакъв начин, но междувременно правим това, което можем. Все пак да кажа, че от края на ноември не сме боледували  :D.

Едит, с Ани сме стигали до 10 дни без акане при изцяло кърмено бебе. През това време калпазанката си беше бодра и усмихната, докато аз се чудех какво да правя :). Лично аз не съм яла разхлабващи храни, но на нея давах сок от сини сливи. Без резултат. В един момент просто памперсът преливаше  :lol:. Но ако детето е неспокойно и се мъчи, педиатърът трябва да даде съвет.
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 16:49:17 pm от beata »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #96 -: Февруари 15, 2016, 19:02:16 pm »
Момичета, благодаря за отговорите! Принципно пия много течности и след раждането гледам да не ям храни, предизвикващи колики и запек. Именно, защото малката е неспокойна и нервна, ми се ще да я погледне и педиатър. Дори снощи след масажчето, което й направих се разплака, а изобщо не съм я натискала, просто с бебешко олио леко масажирах по часовниковата стрелка, вероятно нещо не й е ок.
 Благодаря отново и желая на всички спокойна вечер :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2016, 11:50:39 am »
Здравейтеее, не съм писала отдавна ... Нашият пак беше хремав преди 10ина дни, Слава Богу се оправи само с Виброцил и Биозин за деца и Витамин С. Все това му изпизва педиатърката  :? Но като цяло засега съм забелязала, че вирусите го удрят в носа и се сополиви много. Неприятно е, но е много по-лесно в сравнение като беше малък - сега поне и през устата диша, дава да му слагаме лекарството. Много ми се иска да се разминаваме с пустите болести, ама няма как.
Иначе ни предстои очен лекар, защото педиатърката каза, че на деца с операция като нашата има вероятност да има проблем със зрението и да се види отсега дали е така. Чакаме обаче час за Александровска болница за д-р Оскар, не знам защо, но мъжът ми само за там държи да идем. Някой има ли отзиви за този доктор?
Имаме и 8 зъба, като и 2 кътника вече пробиват венеца, но не му мия редовно зъбите, защото не дава и се чудя как да я правя въпросната процедура. Някакъв съвет?
Не мога да дам съвет за кърмените деца и акането при тях, но като ходих на курсовете за бременни изрично подчертаха, че до 7-8 дни неакане било нормално...
Иначе за зачервено гърло, педиатърката ни препоръча да стриваме Хомеожен по 1 таблетка 3-4 пъти на ден и да оваляме биберона в стритото,че идеята е да изсмуче хапчето, макар и стрито. Пробвах веднъж, че ми се стори червено гърлото му, а и педиатърката го потвърди, ама той като усети парченцата и плюе биберона  :? След това процедирах като мазах по езика, колкото и неприятно да му беше.
Дано всички сте здрави!
Много поздрави и прегръдки от нас!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2016, 12:35:26 pm »
Здравейте, консултирах се с док и каза, че всъщност е в съвсем начална фаза образуването на пъпната херния и затова ми е казала да я обръщам по корем, защото така има шанс да се оправи без лепенки. А, за лепенките каза, че преди имало много хубави лепенки, а сега нещо ги развалили и кожата се възпалявала от тях. Така, че ако се разминем без лепенки ще е по-добре.
edit-че, дано да се разреши бързо проблема ви и да не е нищо сериозно! Иначе е много хубаво, че сте изцяло на кърма. При нас за съжаление не се получи, от самото начало сме на смесено хранене. Пробвах да минем само на кърма като намалях дозата АМ, но се разбра, че кърмата ми не й стига и тя беше супер гладна и плачкаше много. Сега някой път й идва много АМ и не го изпива, а някой път не й стига.
Всички болни дечица да оздравяват бързо! Спокоен ден на всички!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2016, 12:58:18 pm »
Сетих се още нещо, искам да попитам момичетата раждали секцио кога ви се прибра корема? Разбрах, че при секцио по-късно се прибирал, от колкото при естествено раждане. Моя си е все още големичък, като че, още съм малко бременна и направо ми се струва, че няма прибиране.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #100 -: Февруари 16, 2016, 13:14:17 pm »
Сетих се още нещо, искам да попитам момичетата раждали секцио кога ви се прибра корема? Разбрах, че при секцио по-късно се прибирал, от колкото при естествено раждане. Моя си е все още големичък, като че, още съм малко бременна и направо ми се струва, че няма прибиране.
:D Добър въпрос! Ох, моят още не се е прибрал напълно, а бебка вече е на почти 10 месеца. Но аз натрупах и доста сланинки. Все пак качих 30 кг.  :D Така че, при теб може да стане по-бързо. От 1 месец почнах да правя коремни преси, но ефектът не е голям. Пък и аз отначало правех по  20, сега съм стигнала 50.  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #101 -: Февруари 16, 2016, 13:20:44 pm »
Сол, не мисля, че има значение как си раждал. Моят се прибра почти веднага, някъде на 2-3 седмица вече бях , като преди да забременея(е беше си желиран, но е нормално). Аз раждах секцио.
Моя приятелка, която роди нормално, още си носи нейния (детето е на година и половина). Мисля, че зависи до ген, но не съм много сигурна.
Кати, ела при нас с предизвикателството за месец ефектът е очеваден, закопчавам без проблем дънки, които преди да забременея се налагаше да не дишам, за да го направя.
« Последна редакция: Февруари 16, 2016, 13:22:57 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #102 -: Февруари 16, 2016, 13:29:08 pm »

Кати, ела при нас с предизвикателството за месец ефектът е очеваден, закопчавам без проблем дънки, които преди да забременея се налагаше да не дишам, за да го направя.
Благодаря за поканата, но не съм по физическите предизвикателства.  :wink: Все пак се надявам до годинката да го прибера този стомах.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #103 -: Февруари 16, 2016, 16:47:08 pm »
Едит, и с двамата имах ядове с това НЕакане. При баткото сякаш беше по-леко положението, щото до свещички и дуфалаци не сме стигали, но го 3ахраних на 5м и половина първо с круша, че да го ра3хлабвам с нещо. С малката скоро и а3 тука се жалвах и след като 3 пъти слагах свещичка след 4-5 дневни пау3и, на 3м и дадох 2 дни по 1к.л. сок от ябълка - домашна наша си. Дето съм против даването на сокчета и ранното 3ахранване ;) От тогава си ака най-много пре3 ден, че и по 2-3 пъти на ден. не 3нам от сока ли е, и3растна ли го това 3апичане. Сега си е пак само на кърма и не се налагало да правим нищо по въпроса с акането. Но като правеше големи пау3и, акото беше по сухо някак - като гъъъъста лепкава каша, а сега си е типично бебешко. Ама как го обясних само :) Според педиатъра ни, Дуфалак(лактуло3а) и сокче е по-добрият вариант от свещички, кли3ми и т.н., 3ащото с първите червата се "учат" да си вършат работата сами, а със свещички - стават лениви.
Бонболини, и Божидар не даваше да му мием 3ъбите, но не сме натискали. В един момент си свикна и даже сега сам си ги мие. Пускахме му филмчета - Маша и Благуните има серии 3а немиене на 3ъбки, ядене на сладко и после болящи 3ъби. Та и сега, като го примър3и нещо 3а миене на 3ъбите или се 3атръшка прекалено 3а 3ахарни храни, му напомням 3а Маша и 3а Гарбър ;) Не че е лишен напълно от сладкиши, ама всичко да е с мярка и да наблягаме на плодове 3а сладичко, или поне на нещо домашно приготвено.
При нас нищо ново - децата са добре вече, но още не смея да пусна пак на градина момчето ми 3аради грипа. Не че удома имам гаранция 3а отлично 3драве :) Дано сме 3драви вече всички - и дечица, и големи. И една статия по темата с боледуването:
http://www.galerini.com/1041108310861075/25.
Сополи, кашлици, варицели, освен треска и живото застрашаващи състояния тук си ходят навсякъде болни, кошмарът на всяка майка в Бг! ама едни сополи зелениии, ужас!
То май така по-бър3о поне и3карват всичко и да се минават детските болести. Стига децата да нямат някакви по-серио3ни медицински проблеми. А и а3 мисля съм го споменавала вече - не виждам смисъл да ограничаваме детето от контакти след като се е ра3сополивило(ра3кашляло) - то е било 3ара3но поне 1-2 дни преди това, т.е. предало си е бацилите и вече карантината е бе3смислена. Освен това, сега питах 3аради грипа дето карахме, колко време СЛЕД сме 3ара3ни - ами още 20тина дни вирусът, макар и преборен е в орагни3ма, т.е. може да сме 3ара3ни. Ама след острата фа3а, децата - на градина, големите - на работа. Та голяма файда от карантината :(


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #104 -: Февруари 16, 2016, 21:41:03 pm »
Бебе, на мен няколко зъболекаря са ми казвали, че е хубаво детето само да си мие зъбите, но до 9-годишна възраст трябва възрастен човек да ги доизтърква след него. Просто още им липсва фината моторика на ръката, която започват реално да тренират с писането.
И на двамата им доизмивам зъбите, защото големият вече има няколко постоянни зъба. Дъщеря ми има периоди, в които не дава. Просто я оставям тогава. Но сега порасна и вече мога да я залъжа нещо.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #105 -: Февруари 17, 2016, 12:23:54 pm »
Аз бях споменавала и преди, че Дани има проблем с почерняването на зъбите. Почерняват много лесно и бързо (според мен е от АМ за над 1 г.). И за да се маха черното, трябва да ги четкаме редовно. Тъй като и при него е насила, като беше болен миналата седмица и тази пропуснахме няколко дни и веднага се влоши положението.
Той сам абсолютно нищо не търка. Държи четката по средата на езика и смуче пастата.
Затова единият от нас го държи, а другият търка. Вече сме на втора електрическа ческа, че на първата й видя сметката. Понякога дава да му ги мием, но много рядко.

Да ви кажа според мен има файда от ряпата. Само че е по-добре ряпата да се настърже и да се прецеди сока през марля (после се добавя мед 1:1), а не да се пробива дупка и да се слага вътре меда. При мен при този втория начин ряпата не пусна много сок и имаше основно мед в течността.
Кашлицата не изчезва като с магическа пръчка, но доста добре се повлия.
Обаче нашият юнак спря да ми дава да му гледам гърлото (а, аз тъкмо си купих един пакет от 100 шпатули за гърло  :lol:) и сега утре сме контролно на лекар да видим как е положението.

Добре че времето и хубаво и сме все навън. Този предиобед два пъти излизахме. Само ние бяхме в 9 без 20 на площадката  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #106 -: Февруари 17, 2016, 12:46:11 pm »
Дано кашлицата се е повлияла точно от ряпата. а не от антибиотика  :D.  Така ще знаеш за нещо ефикасно и безвредно за напред   : :wink:
Зъбите ги мием на игра в банята, но като тръгнаха кучешките зъби бе обявен бойкот на четката и то повече от месец. Друг е въпроса, че не заспиваме без мляко, може да е 60ml, но е задължително. Та не знам къде отива файдата от зъбомиенето.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #107 -: Февруари 17, 2016, 13:03:42 pm »
Усмивки, една от майките който са ми познати из района има проблем с нейния син и зъбките точно като вас.Сега той е на специална диета и хранене, за да се подсилят зъбите и да се избегнат храни който вредят.Ако искаш ще я питам да ми пусне някой линк, макар че си мисля, че и ти бая си чела.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #108 -: Февруари 17, 2016, 14:09:04 pm »
Смайл, щом е от АМ, 3ащото не пробвате с прясно или кисело мляко?


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #109 -: Февруари 17, 2016, 14:58:08 pm »
И ние мием зъбите след АМ, та да не разваляме нагласата за лягане и заспиване. Мислех по-рано да ги приучавам да ги мием след като го изпият, ама...Поне като знам, че лягат вечер и заспиват двамата едновременно след млякото, без плач, без гушкане и пр., не исках да развалям този ритуал за заспиването. Ще продължаваме така, докато се откажат от млякото или просто не искат да си лягат веднага след като сме им го дали. Мием зъбите и сутрин. Митко дава да му ги изтъркам добре. С Кирето се борим, не дава да му хвана четката, но някак успявам да тръкна тук-там. Ползвам паста без флуор, щото те не могат да изплакват и плюят. Давам малко вода от чашка да отмие пастата, но те си я поглъщат със се водата. А, Кирил напоследък се извръща и не ще и вода на пийне дори. А, бе - инато магаре, ви казвам.
Четох вчера за болните дечица  - да оздравяват всички бързо. И да не забравя да пиша, че много ми се хвалят за хрема от капките със сребърна вода и клеева тинктура. 10-тина капки от ср. вода и 5 от клеевата, капят се по 4-5 пъти на денонощие в носа и вършело чудеса. Не съм ги пробвала обаче. Ние до сега сме се оправяли с физиологичен разтвор и малко виброцил, ако има воднисти сополи.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #110 -: Февруари 17, 2016, 16:04:36 pm »
Хоуп, в Пловдив през октомври-ноември на площада има изложение на медарите. От там купих клеева тинктура, направена като разтвор за нос, мнооого ми я похвалиха. Пробвах съвсем в началото при воднисти сополи, настоявах 3-4 дни, но никаккъв ефект,  започнаха да се сгъстяват и да побеляват. Продължих с Грип Стоп спрей за нос и хремата тогава намаля и изчезна. Давала съм и коризалия при първи течни сополи, действа "прибира"  ги но само по време на приема, после пак си текват, така стигнах до извода, че коризалията не може да ги излекува.
Сега му се чудя на един прополис, но като гледам ще му се размине, защото е капки за през устата, а Нора показа склонност към алергия, изрина се около устата от половин меденка по коледа ... Макар, че меда и прополиса са с различен произход като пчелни продукти.
Да видим, за сега добре се движим "през" грипа. Тъкмо днес коментирах с една от госпожите защо не извеждат децата навън и след обед при тези летни температури ..... майките били против децата затоплени след сън да ги изкарват на двора  8O . Ми колкото и да не схващам, предпочитам детето ми да настине защото е било на двора, отколкото да глътне вирус от друго дете, калт са в затворено помещение. Ама .... претенциите домА явно.ч
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 16:09:52 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #111 -: Февруари 17, 2016, 16:11:35 pm »
А, Авалон, ма тя Нора вече била "ученичка", браво, аз нали рядко чета напоследък и съм пропуснала това събитие. Е-е-х, пораснаха ни децата вече.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #112 -: Февруари 17, 2016, 16:22:01 pm »
Ааа, "напреднала ученичка" даже - от 16ти септември. Порастнаха, да. А още съм със сълзливо умиление сякаш току що съм забременяла.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #113 -: Февруари 18, 2016, 09:10:08 am »
Това със зъбите е доста спорно според мен, не ме разборайте погрешно, не казвам да не си мият зъбите децата, разбира се :lol: Но чак пък да е проблем след като са ги измили, легнали са и са пили АМ, не мисля.
Деси пиеше до почти 4 г. АМ, точно в леглото преди заспиване, т.е. след измити зъби. Ами ето вече е на 9+ и при последния преглед ноември зъболекарката й каза, че от години не е виждала дете с толкова здрави и перфектни зъби. Така че чак толкова вглеждане, мисля е излишно ако детето няма проблем със зъбките.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #114 -: Февруари 18, 2016, 12:58:48 pm »
Вчера писах и така и не успях да си довърша писаното  :lol:
Днес правя отново опит  :P

Авалон, да не е много ясно дали е от АБ или от ряпата или от сиропа за кашлица (даваме му Хустагил). А и тя тази кашлица не е изчезнала изцяло. Просто се подобри положението. Антибиотикът е Бисептол и си мисля, че не влияе толкова на кашлицата, но знам ли.
Ние днес бяхме контролно на лекар (Дани направо се чувства като у дома си вече там). Гърлото вече е много по-добре. Ще си остане обаче до края на седмицата вкъщи.

Маги, май е по-добре да го заведем на зъболекар най-накрая. Според мен това почерняване е от определена храна, а не някакъв проблем с качеството на зъбите. Поне така си мисля аз. И на мен ми се е случвало за 6 месеца да ми почернеят много при най-редовно миене.

Бебе, прясно мляко не бих давала, а айрян не иска.

Хоупче, и на мен тези капки са ми ги хвалили за носа. Също и Коларгол много ми хвалят.
То аз накрая всичко ще изпробвам. Мисля си, че е до дете и трябва да набараме точното нещо, което да действа на нас! Също разбира се, зависи и от конкретното състояние. Две хреми може да са породени от съвсем различни неща и от различни неща да се повлияят.
Твоето Кире като характер на нашето Дани прилича  :lol:
Ей направо ме побърка вчера. Не иска да ходи там, където аз искам. Иска да си кара колата по улиците, а не в двора на училището, където е безопасно. И го оставям сам. Пердаши и не се връща.

Авалон, аз на Дани съм пробвала и Коризалия, и Цинабсин, и двете не му действат.

Записах и час за хомеопат (дипломирана лекарка педиатър, със съпруг, който работи в спешното, сестра й също работи като педиатър). Много ми я похвалиха. Не отрича приема на АБ, тогава когато се налага. И това съм решила да пробваме.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #115 -: Февруари 18, 2016, 13:01:22 pm »
Здравейте, а от кога започнахте да миете зъбките? Ние имаме два долни пораснали и още два горни, които избиха едновременно и сега растат.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #116 -: Февруари 18, 2016, 13:11:03 pm »
Кати, при появата на първото зъбче се започва.
В началото може да не търкаш с четка и паста, а с напръстник само с водичка например.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #117 -: Февруари 18, 2016, 18:55:20 pm »
Синеочка, значи, ти си от късметлийките, да ти се прибере толкова бързо корема :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #118 -: Февруари 18, 2016, 20:06:45 pm »
Сол, той де прибра, но за съжаление това от преди бременността дето "доволно" с много Баунтита и Сникърси си бях докарала не мръдна. Сега с едни уоражнения успях да влезна що годе в норма.
Може да пробваш вече с пристягащите колани, а след като мине определен период от секциото около 5-6 месеца (ти сама ще усетиш кога си готова) можеш да почнеш с упражненията. По принцип най-добре е да се започне с кардио, за да се изгорят мазнините и след това с коремни преси. Аз време за кардио нямам, затова съчевам с диета (90 дд). Уточнявам, че не кърмя вече. Също като теб , така и не успях да направя едно пълно хранене с кърма и в началото на 3 месец я отбих.
 


Всеки миг е още един шанс...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #119 -: Февруари 18, 2016, 20:14:14 pm »
пускам ви линк към едно информационно събитие за родителството и ранното детско развитие, организирано от факултета по педагогика към СУ и организация "Зеленият двор". датата е 20 февруари.

http://dapogovorimza.zeleniatdvor.org/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #120 -: Февруари 18, 2016, 21:11:39 pm »
Аз почнах от третия месец с кростренажора по 20 мин. Сега, ако не сме на разходка, правя 45 мин на кростренажора, плюс коремните преси от около месец и ограничавам храната след като спрях да кърмя. Но все пак при моето качване на кг е трудно да ги сваля толкова бързо. Не съм се теглила скоро, но то е важно да си вляза в дрехите отпреди бременността. Почти успявам ;-).
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #121 -: Февруари 18, 2016, 22:44:15 pm »
Привет и от нас, аз да се похваля, че моята бебка се изака без лекар и медикаменти. Вчера преди да тръгнем за болницата взе да се напъва и реших да й дам шанс  :) да го свърши без друга намеса. С леко масажче изкара една лъжица каша, но все е нещо. И днес сутринта памперса вече преля. Бяхте прави, че явно това е някакъв период, през който ще трябва да минем. Моя позната роди два дни преди мен и каза, че и нейната бебка по 5дни не ака. Благодаря ви за отговорите. :)
А сега искам да питам за тези пристягащи колани...аз имам и го слагах 3-4пъти за по час-два и го свалях, защото операцията започваше да ме щипе,сърби, някак си сякаш ме свиваше самото място там. Това нормално ли е и по колко време да го нося през деня? Само да вметна, че няколко седмици след секциото операцията се отвори и имах проблем, но сега всичко е наред, поне на вид и според доктора.
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 22:45:55 pm от edit »
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #122 -: Февруари 19, 2016, 15:00:50 pm »
Това със зъбите е доста спорно според мен, не ме разборайте погрешно, не казвам да не си мият зъбите децата, разбира се :lol: Но чак пък да е проблем след като са ги измили, легнали са и са пили АМ, не мисля.
Деси пиеше до почти 4 г. АМ, точно в леглото преди заспиване, т.е. след измити зъби. Ами ето вече е на 9+ и при последния преглед ноември зъболекарката й каза, че от години не е виждала дете с толкова здрави и перфектни зъби. Така че чак толкова вглеждане, мисля е излишно ако детето няма проблем със зъбките.
Стефи, аз по-скоро в тази посока коментирах - дали въобще си струва труда да ги  мием вечер на толкова малки деца, след като после смучат мляко от биберон и то остава по зъбите.  :)Не че съм вманиачена на тази тема. Браво на Деси. Да и останат здрави зъбките. Аз мисля, че начина на хранене и гените до голяма степен също имат значение за здрави зъбки или - обратно. Не е само до хигиената.Ама, така де, ние си споделяме кой какво прави просто.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #123 -: Февруари 19, 2016, 15:15:46 pm »
Да, точно за зъбите и аз вярвам, че до голяма степен е важен гена.  :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #124 -: Февруари 19, 2016, 15:27:40 pm »
И аз така и се надявам близнаците да са наследили мене в това отношение :)Тук не четат деца, та мога да кажа - като малка бях много небрежна в грижите за зъбите си, не обичах да ги мия редовно просто. Понеже иначе много изпълнителна и съвестна бях,и доста самостоятелна от малка, никой не ме е гледал и не ме е проверявал мия ли ги сутрин и вечер. По-често пропусках преди лягане. А до скоро /до 40 г./, можех да се похваля,че "нямам нито един кариес" и да се озъбя като Георги Русев /директора/ във филма "Вчера" :).Две малки ми пломбираха преди бременността. А по време на нея двете бебета не ми "изядоха зъбите", както ме плашеха някои майки, чийто зъбен статус се влошил ужасно по време на бременността им.
Пиша това не просто, за да ви занимавам с мойте зъби, разбира се, а просто една друга гледна точка - децата е хубаво да се приучават на хигиенни навици, няма спор, в това число - и за зъбите. Но да не се тревожим, че ако късно сме почнали, или не сме редовни в миенето или като почнат сами - не търкат добре, непременно ще имат проблеми със зъбите. Това ми беше мисълта. Ама днеска нещо ме е хванала мания за писане, извинете.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #125 -: Февруари 19, 2016, 16:34:04 pm »
Едит,ама то си е задължително да носиш такъв колан след коремна операция,носи го непрекъснато като спиш само го махай,боли,сърби това е положението..ще изтърпиш...офф,тия доктори защо не ги обясняват тези неща,че има опасност от постоперативна херния...според мен ако си го носила отначало си можела да си спестиш това "отваряне" на раната...
Офф,аз пък съм една лоша майка и още не съм почнала да му мия зъбите...обещавам да се поправя тия дни :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #126 -: Февруари 19, 2016, 16:48:03 pm »
Аз пък колан не съм носила. Купих си иначе. Док. каза да нося ако искам,  но да не  постоянно. Корема си ми е същия от преди раждането. Беше като желирана маса в началото, но много бързо се прибра  -  към третия мес.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #127 -: Февруари 19, 2016, 17:45:52 pm »
След първото раждане - секцио - бър3о ми се прибра коремът и си върнах вида от преди бременността, макар и с 5кг отгоре. Но преди това бях много слаба и с те3и 5кг си и3глеждах по-добре ;) След второто раждане - нормално - още си имам корем и  :cul2:  Ама и двата пъти си хапвам стабилно всичко (ядки, месо, мляко). То докато накърмя бебе и огладнявам. Не ми е особено приятно как и3глеждам, ама да сме живи и 3драви само. Не съм носила никакви колани.
Смайл, киселото мляко а3 го давах с малко мед подсладено и не много ра3редено. Някъде бях чела даже, че това е противораково и имуностимулиращо. Ако искаш пробвай, стига да нямате проблем с меда - само давам идея. То ние им даваме ра3ни работи, ама какво ядат диваненцата ни - сами си решават :) Божидар и сега си яде кисело мляко с мед, а айрян пие ако е жаден и само на 3аведение.
Днес не сме и3ли3али, че валя дъжд и стана гадно студено и мокро. Сияна нещо ми се сололиви май - нито сме контактували с болни, и3ли3аме само на двора да играе Божидар, че с двамата не ми се тръгва сама на никъде, на градина не сме го пускали. ПиснА ми от те3и бацили вече! И3олираш, не-и3олираш все тая.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #128 -: Февруари 19, 2016, 19:01:18 pm »
Едит,ама то си е задължително да носиш такъв колан след коремна операция,носи го непрекъснато като спиш само го махай,боли,сърби това е положението..ще изтърпиш...офф,тия доктори защо не ги обясняват тези неща,че има опасност от постоперативна херния...според мен ако си го носила отначало си можела да си спестиш това "отваряне" на раната...
Офф,аз пък съм една лоша майка и още не съм почнала да му мия зъбите...обещавам да се поправя тия дни :lol:

За болката аз мога да я изтърпя, изобщо не е проблем  :), просто се притеснявах да не би да навредя нещо на операцията, след като чувствам тези неща, затова и питах дали е нормално. Иначе четох из интернет и никъде не видях да пише, че е задължително носенето на колана, но щом казвате че е, ще се носи!  osi_9
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #129 -: Февруари 19, 2016, 21:16:01 pm »
Едит,ама то си е задължително да носиш такъв колан след коремна операция,носи го непрекъснато като спиш само го махай,боли,сърби това е положението..ще изтърпиш...офф,тия доктори защо не ги обясняват тези неща,че има опасност от постоперативна херния...според мен ако си го носила отначало си можела да си спестиш това "отваряне" на раната...
Офф,аз пък съм една лоша майка и още не съм почнала да му мия зъбите...обещавам да се поправя тия дни :lol:

За болката аз мога да я изтърпя, изобщо не е проблем  :), просто се притеснявах да не би да навредя нещо на операцията, след като чувствам тези неща, затова и питах дали е нормално. Иначе четох из интернет и никъде не видях да пише, че е задължително носенето на колана, но щом казвате че е, ще се носи!  osi_9

Хммм и аз за "задължително" не съм чувала. На мен ми се каза изрично да не нося нищо, както и без превръзки, лепенки и пр. си бях 20-ина часа след операцията. Може би лекарят индивидуално за всяка пациентка преценява дали са необходими подобни неща, или не. Защо не отидеш да те види и, ако всичко е ОК вече - да не се мъчиш с този колан? Ако е имало нужда след т.нар. "отваряне" на разреза, към този момент - вече може да я няма.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #130 -: Февруари 19, 2016, 22:54:46 pm »
чак пък задължително, за първи път чувам. Имам 3 коремни операции, две от които секцио, не съм виждала даже такъв колан, а какво остава за носене :wink: Коремът ми пък е като на ученичка :wink:
Момичета, не се измъчвайте ако не ви е комфортно с такива неща, нищо задължително в този живот няма. :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #131 -: Февруари 20, 2016, 12:17:58 pm »
Бебе, пробвала съм различни комбинации с киселото мляко. С плодове, с бисквити, с мед, с овесени ядки. Не го иска вече, а преди си го хапваше. Явно е фаза.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #132 -: Февруари 20, 2016, 14:13:51 pm »
И аз си мислех за тези колани дали да не пробвам. Ако, някой има опит в носенето им и да му се е прибрал корема да сподели :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #133 -: Февруари 20, 2016, 14:15:57 pm »
Хммм и аз за "задължително" не съм чувала. На мен ми се каза изрично да не нося нищо, както и без превръзки, лепенки и пр. си бях 20-ина часа след операцията. Може би лекарят индивидуално за всяка пациентка преценява дали са необходими подобни неща, или не. Защо не отидеш да те види и, ако всичко е ОК вече - да не се мъчиш с този колан? Ако е имало нужда след т.нар. "отваряне" на разреза, към този момент - вече може да я няма.

Да другата седмица и без това съм на преглед, ще говоря с лекаря, но преди това от болницата никой  нищо не ми беше казвал за колан, аз на своя глава започнах да чета из нета и да се интересувам за тях.
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 14:18:47 pm от edit »
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #134 -: Февруари 20, 2016, 14:29:45 pm »
Момичета,забравяте,че работя в коремна хирургия :lol: колан слага всеки наш пациент задължително поне за два месеца след операция...гинеколозите не обръщат много внимание на това и често не казват на пациентките си да носят колан,но според коремните хирурзи след като веднъж е отворен корем то е задължително след това да се носи колан поне за два месеца :lol: та това е...а,инак всеки сам си решава дали да носи или не...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #135 -: Февруари 20, 2016, 14:57:12 pm »
Алекс, как ще забравяме бе...ти пък. Но все пак нашите лекари са и хирурзи, бая кореми режат така да се каже. За мен това са презастраховки, или чиста проба инерция по държавните болници и си я карат както едно време и т'ва е то. Ей за едно секцио в държавната - то клизми, пък без лак, пък поне 24 часа лежачка в реанимация, че превръзки после на разреза, некъпане н'ам колко време, колани и пр. али-бали. Ми ОК, ама в частните клиники БЕЗ ей тия гореизброените - сме преживели секцио половината форум дето се вика (някои неведнъж, а и други коремни операции имат)  дето се вика и всички сме си ОК, без хернии и пр., въпреки че не знам някой да е носил колан. Така набързо се сещам за поне 20 момичета (доста повече са общо) оперирани от моя лекар - еми при всички е било както и при мен и не е имало проблем.
Така, че "задължително", ама според кого е явно нужното уточнение в случая. :) Като си работила цял живот с такива лекари, за които "без колан" - не моЙ, нормално е да считаш, че не моЙ наистина. Ако започнеш работа на друго място, като това на което аз раждах примерно и практиката не е такава и като видиш няколко пациентки само, дето и без колан са си пушка - и ти ще се убедиш, че не е задълже и така. Разбира се, това го пиша с уточнението, че АКО има някакви индикации за проблем, или направо проблем - да, да се носи. Ама ей така на общо основание, за всеки дето са му рязали корема, че и 2 месеца...е, не.

То и аз бях чела из нет-а (не тук) как непременно трябвало колан, ама когато попитах лекаря си след секциото за това нещо - отговорът категорично беше, че няма нужда. И с това въпросът беше приключен, за мен поне. А лекарят ми е от този тип специалисти, че ако нещо наистина се налага за пациентка - ще настоява да се направи, независимо колко неприятно, неудобно, или скъпо дори е нещото. Няма назад. Та щом не е настоял, ами напротив - значи задължително не е, вероятно при някакви показания за употреба - да. (допускам, че конкретно за секцио - има значение и методът на опериране на конкретния лекар, понеже се оказа, че имало 10-ина техники за тази интервенция, ама подробностите отдаааавна ги забравих  :lol:)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #136 -: Февруари 20, 2016, 17:48:43 pm »
Jbrul,аз помня как ти си обяснявала за твоето секцио и то е различно направено от масовото,което се прави за това и в твоя случай няма нужда наистина от колан :) но като си цяло си права за държавните болници,въпреки,че в нашата са много за новостите :lol: а,това за лака ми напомни как си бях и с маникюр и педикюр за ужас на реаниматорката :lol: е,помрънка си жената,но не ме върна от операционната де :lol:
Нямам спомен кой ми е казал да нося колан след раждането на Вера...сигурно майка ми :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #137 -: Февруари 20, 2016, 18:10:11 pm »
Алекс, аз щото знам, че ще ме разбереш правилно и затова смело си пиша :) То при моето - реално няма рязане на мускули, ама знам че на други места - има, затова споменах и за различните техники на рязане и явно и от това си зависи, дали с колан, дали без. Ама понеже на edit лекарят не й е казал да носи колан, ами тя щото чела в нет-а и затова "запънах", че не е баш задължително. Но при образувана херния - наистина бива да се поноси си мисля и по-честичко на прегледа и като няма нужда вече - да не се мъчи с него.
Как ще те върнат бе, ти си колежка ;) Ама редови гражданки - знам как са ги правили на луди по темата и още и още продължава това де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #138 -: Февруари 20, 2016, 18:54:17 pm »
Е,  то има ли още места ,където да режат мускули?
Мисля, че това остана почти в миналия век.
При специаизацията на мъжа ми в Държавното , още тогаава не са рязали мускули, а беше ехххее преди мнайсе години. Още тогава разказваше как първите операции на специализантите били да държат с някакво желязо мускулите, не помнв вече. Коланите са уж за по- бързо прибиране на корема, демек козметичен ефект се търси някакъв.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #139 -: Февруари 20, 2016, 19:39:05 pm »
Има, има, ела в С.З. в държавното АГ, пък ако си "тъмнозелена" - може и вертикално да режат.  :? За наистина провинциалните болници - познай за к'во става дума. Иначе с екартьор (май така се казваше, ама Алекс ще коригира, ако бъркам) следва да се раздалечат мускулите, реже се "ципата" която ги държи и това е. Поне в нормална болница и с нормален лекар де... Ама оспамихме бебешката тема начело с мен, извинете за което  :lol:

Аз хем не съм с бебе вече, хем съм без дете в момента и само ви чета за млеката и зъбите. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #140 -: Февруари 20, 2016, 20:11:04 pm »
Edit,  имах такъв колан и го слагах и след двете раждания, но никога не ме е стягал. Мисля си, че не си бях улучила размера и ми беше с 1 размер по-голям от нужното, та вероятно и затова никакъв дисконфорт не съм имала, но нямаше и особен смисъл. Първият път коремът ми се прибра доста по-бавно. След второто раждане всичко стана по-бързо. Отдавам го на кърменето и на интензивните тренировки, които правех 3-4 месеца след раждането.
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #141 -: Февруари 20, 2016, 23:01:06 pm »
Точно така се казва Jbrul,не си се объркала...кво ще се объркаш ти си си доктор отвсякъде само дето диплома нямаш :lol: щастливка си ти без дете сега...почивай туй ще ти остане :lol:
Викаш в провинцията...ми то и в столицата е същото бре,хем съм "колежка" да не ти показвам белега ми от секциото какъв е крив и като отидох при мойта на контролен се чудеше защо точно там са ме срязали,трябвало по-надолу,слушах през цялото време как се караха на специализанта не така,а ей така го направи по едно време реаниматорката им се скара" тя все пак ви разбира какво говорите,спрете се" :lol: важното е,че и аз и той оцеляхме :lol:
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #142 -: Февруари 22, 2016, 10:23:17 am »
Здравейте момичета,

За който се интересува от ясли, ето тук има тема. Днес обявиха свободните места за следващата учебна година в София за държавните ясли и градини.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50226.msg1125546#msg1125546
Ние отново няма да имаме шанс да се класираме за ОДЗ-то до вкъщи като гледам броя на обявените места. Племенникът ми успя чак като стана голям за градина и като пуснаха една допълнителна група. Явно ще продължаваме с частната.

Дани от днес е отново на ясла. С голямо желание тръгна.
Аз имам мноогооо да работя и сядам, че вече мина 10 часа....

Само да споделя, че капките с физиологичен разтвор и клеева тинктура много ни помогнаха за хремата. Капахме си всички - аз, мъжът ми и Дани. На Дани му се пресуши хремата. Сега има сополки само за едно издухване след събуждане.
Аз бях с болезнено гърло и с компрес с извара ми мина за една вечер.
Помогат тези неща. Просто си зависи и от конкретната имунна система.  :wink:
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 10:24:50 am от 47 Smiles »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #143 -: Февруари 22, 2016, 13:10:52 pm »
Усмивки, радвам се че сте по-добре.

Днес Моника беше за първи ден на ясла.Сутринта мина добре, влезе си детето, играла, яла.Като я взех ревеше.Казаха че е ревнала малко преди да отида.Предполагам е усетила, че ме няма, а и всичките емоции са допренесли.Та и ние се записваме в клуба на работещите и ходещи на ясла.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #144 -: Февруари 22, 2016, 13:25:25 pm »
Маги, мисля, че сте имали много успешен първи ден на ясла  :P
Дано да не плаче и утре сутринта. И по обяд да не плаче като я вземаш.

Ето това е коригираният линк към темата за яслите (пускам нов, защото модераторите са преценили и са отворили нова тема).
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51485.msg1125546#msg1125546
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #145 -: Февруари 23, 2016, 13:30:09 pm »
Леле видяхте два хубави дни и изчезнахте всички :) Разбирам ви напълно.Ние днес сме също много добре.Пу-пу да ми е здраво детето за сега върви добре с адаптацията.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #146 -: Февруари 23, 2016, 17:38:42 pm »
Маги, на добър час на малката ученичка :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #147 -: Февруари 23, 2016, 18:51:11 pm »
Здравейте и от нас!

В последно време успявам само да ви изчета и за повече не ми оставят сили. Ние миналата седмица бяхме болни. Марти се влачи с една кашлица и сополи. Добре че нямаше висока температура. В петък го оставих в къщи. При нас върлува някакъв грип и децата масово са болни. А и това време 1 седмица студено, после три дена топло. Да идва вече пролетта, но като знам как е при нас май-юни пак ще е студ и дъждове.

На добър час на малките ученичета! Дано да са здравички и да не плачкат.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #148 -: Февруари 24, 2016, 09:00:48 am »
Здравейте. Бързам да ви се похваля - нашето момиче снощи се обърна самичка от коремче на гръбче. Толкова се зарадвах, повтаряйки "Браво", че май я постреснах леко. Явно се вълнува от новото умение, защото повтори още два пъти, но се измори.
Да ви попитам... вашите бебета събуждат ли се нощем за игра, а не за хранене. Последните 2 нощи Андрея го прави - отказва да яде, но поне час си играем, докато заспи отново.
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #149 -: Февруари 24, 2016, 15:06:19 pm »

Нелка , моят син се будеше да си играе всяка нощ и седеше буден по около 2 часа усмихнат до ушите и готов за забавления. Отделно се будеше 3-4 пъти да похапне, така че всъщност при него по-правилният въпрос беше: той спеше ли изобщо?! :D
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #150 -: Февруари 24, 2016, 23:11:35 pm »
Много вълнуващо, Нелка, честито :) И аз с баткото толкова се зарадвах, звънях на всички баби да им се хваля. Голямо постижение ми изглеждаше - това малко безпомощно същество вече владее тялото си :) Пък малкият ми син беше много смешен. Първо се обърна от гръб на корем. Отне му точно 15 минути сантиметър по сантиметър. Като на забавен кадър :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #151 -: Февруари 24, 2016, 23:38:55 pm »
Здравейте, мами и от мен!
Най-накрая и аз да намеря време да се включа в хубавата темичка.
Днес бяхме на консултация, надали сме 1.500 кг и 2 см
Коликите ни мъчат доста, но ще отминат. Само дето свикна да е все на ръце ;) това не знам дали ще отмине :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 23:51:29 pm от milch »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #152 -: Февруари 25, 2016, 06:30:03 am »
Нелка, браво за постижението на Андрея! Аз пък каква съм такава ще кажеш , че съм изгледала 5-6 деца, нещата които Александра прави за 1 път приемам за нещо съвсем нормално, чак дразня ММ с равнодушието, с което ги съобщавам. Ама знам ли..мисля, че това са нормални неща. Аз например много повече се впечатляван от жестовете на обич, които ми засвидетелства моя малък Слънчоглед. Как ме целува, гушка се , търси ръката ми, протяга да милва лицето ми и ме гледа с цялата любов на света. Всичко друго ми е някаква формалност и етап на развитие.

Милх, добре дошла! Много се радвам да те видя и тук. Как си ти? Всички неприятности покрай гестационния диабет преминаха ли ?
Малката Крисия расте не се шегува, добре си върви детето.
Маги, успех на малката ученичка. Дано бързо-бързо се адаптира и най-вече да не боледува!

Напоследък не съм много активна, но сме със зъбна криза. Първото зъбче е подуло венеца на малката, по цял ден е кисела, а вчера направо си рева на почивки. Вечерта дадох малки Панадол и от него ли или от умора спа цяла вечер. Дано скоро да избива малкия гад, че да спре да ми мъчи детето.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #153 -: Февруари 25, 2016, 07:26:17 am »
Ооо, трогва ме всичко около беба - поглед, усмивка, гукане... Обожавам начина по който се сгушва в мен след сън. С нея откривам света отново. Много е сладка като оглежда юмручетата си, с изненада установява че те се движат... има пръстчета, които се разпъват, не стоят само свити... Тепърва предстоят трепети, радост и гордост от нови умения. И всеки път очите ми се напълват от щастие.
 milch, браво на вас, добре растете. Дано коликите бързо ви пуснат. Ние от една седмица сме вече без.
Усмихнат ден на всички :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #154 -: Февруари 25, 2016, 10:10:03 am »
Нелка като пита 3а играещи нощем бебета и а3 веднага 3а Яворчо на Мешко се сетих :)
Милх, добре расте Крисия :) А 3а свикването на ръце - не мисля, че ги учим ние децата, а че е до характер.
И а3 се радвам много на нашата принцеса - хем не ми е 3а първи път и сякаш по-малко време имам 3а нея. Но пък се 3амислям, че 3а последен път (най-вероятно ;) ) гушкам бебенце, гледам как расте и се ра3вива - какво малко вълшебство е :heartbeat: И а3 се умилявам как в момента, в който ме види грейва с усмивка - всичко други хора, играчки остават на3ад, даже сънят. Баткото пък днес е на снимки 3а 8ми март и нямам търпение да ида на първото му тържество. Живи и 3драви да са ми само слънцата!


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #155 -: Февруари 25, 2016, 10:35:33 am »
Бебе, как за последно, ами внуците ? :lol:



Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #156 -: Февруари 25, 2016, 10:43:32 am »
Здравейте, ние сме добре, растем си, на 01.03 сме на консултация. Тогава, ако не се разболее, май ваксина ще има  :? Иначе съм щастлива, че е наред с очичките. Педиатърката ни даде направление, заради операцията и очната обясни всичко, прегледа дъната, "застреля" му очите с нещо подобно на пистолет и всичко на компютъра излезе 8O Лелеее, обичам технологиите - там излезе, че не е кривоглед, защото така ми изглеждаше с едното оче. Каза, че всяка година трябва да се ходи, независимо дали има, или няма операция  :wink:
Гледаме да сме всеки ден навън, въпреки че вчера не успяхме, заради дъжда. Вече си бяга съвсем стабилно, взема камъни и пръчки, рови в пръстта и пясъка... Цирк    :D Разбира се отнесох строто мъмрене от две възрастни госпожи с розово червило и шуби, как съм можела да го пусна само по блузка да бяга, студено било - /това при 23 градуса  8O  8O/, че и ботушите му не са били дебели... Ако бях им казала, че не включвам климатик и радиатор и че в нас не превишава 18-19градуса, щяха да ме обадят в новините сигурно  :D
Пожелавам на всички здраве и много усмивки
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #157 -: Февруари 25, 2016, 10:44:41 am »
Моника, към момента се адаптира добре, благодаря за подкрепата.Майка и обаче по-трудно се адаптира  :lol:

Милх, моята дъщеря беше изключително носено бебе.Много я носих на ръце, гушках, прегръщах, даже родителите ми се бяха изплашили, че ще свикне на ръце.Ми не, не свикна, но сега като не ми дава да я гушна ми е едно криво, че вече и характер има  :wink:

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #158 -: Февруари 25, 2016, 15:31:48 pm »
Много хубаво оживление има в темичката  :P
Бебета и майки, любов  :heartbeat:

Маги, второто ще е момче и ще се гушка повече.
Нашият глезанчо му дай да го носим само. Особено сутрин, след ставане, може един час да се гушка.
Само вика "Гуши, мамо". И понякога все едно го е срам да дойде и да си поиска гушки. Върви към мен бавно, бавно и се прави на разсеян, поглежда мен, поглежда встрани и най накрая като се доближи съвсем протяга нагоре ръце и се усмихва подкупващо....  :lol:

Bonbolini, браво, на много добри температури го държиш малкия. Аз уж гледам да не го изнежвам, обаче самата аз се чувствам комфортно при 22-24 градуса вкъщи  :oops:

Нелка, браво на малката Андрея!

Бебе, то наистина, че наближава 8 март. Дано да има тържество и в нашата ясла, но щом не са ни казали, едва ли.

Синеочка, много рано са я започнали зъбките малката Слънчогледка. Дано бързо да избива първото!

Момичета, успокоявайте се, че поне нощното будене не е съпроводено с плач, а с усмивки и игра  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #159 -: Февруари 26, 2016, 09:29:43 am »
Тадам, след 4 дни на ясла в 2 от който спа там днес Моника е с кашлица.СЛед обед сме на лекар да я чуе.

И Моника се будеше нощем да играе, това са ми най-ужасните спомени.Будеше се и с писъци и рев, като и избиваха зъби.Първия зъб и изби на 5 месеца, в момента има два полуизбили кътника и два дето още не се виждат.Та остана малко.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #160 -: Февруари 26, 2016, 19:14:31 pm »
Здравейте, ние сме в период на сънливост при хранене, след като започна да я кърмя, след 5 минути заспива и така много трудно я храня, защото не мога да я събудя. Дори онзи ден бяхме при педиатърката, защото се притесних да не би да има някакъв проблем, но няма, наддала си е добре, вече е 3,700 кг и всичко е ок. Казват, че било период, ами дано да минава по-бързо, ако е така!
А, иначе, аз се сдобих с пъпна херния и по-нататък ще трябва да ме оперират. Пъпа ми изпъкна 2 см :(
Докторите нищо не казаха след секциото, чудя се, ако бях носила колан, дали нямаше да я предотвратя.
Milch, радвам се, че се появи тук. Добре си наддавате значи :)
Нелка, много хубава новина! И аз ще се радвам много когато това се случи и при нас живот и здраве :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #161 -: Февруари 27, 2016, 08:28:44 am »
Добро утро :)
От вчера сме без обиколници в кошарата, след като беладжийката реши да проверява какво сме скрили зад тях  :D Става все по-активна и не смея за миг да я изпусна от поглед. Вече пеем заедно - гледа ме много внимателно и гука с мен.
« Последна редакция: Февруари 27, 2016, 08:37:51 am от Нелка »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #162 -: Февруари 27, 2016, 16:04:07 pm »
За съжаление диабета си остана :( След раждането бях на ниско въглехидратна диета за 10 дни беше добре. После почнах да хапвам и сега пак го има. Не съм ходила на ендокринолог, че ще даде инсулин.Почнах диетата на Ваня Червенкова и се надявам като смъкна малко кг да изчезне. Диетата е супер поне за мен ;) Днес ми е 6 ден от втори цикъл т.с. 18 от началото и съм 8 кг. по малко. Преди да забременея бях 58 кг. след раждането 82 кг. и с кърменето нададох до 90 кг.
Сол, браво добре надавате! И ние си поспиваме така вече 1 месец.
Нелка, ние сме с антирефлуксна възглавница и непрекъснато се смъква с главата в обиколниците. Аз съм ги подмушила в матрачето. Бебето притежава рефлекс да се завърти и не може да се задуши.
Хубав ден!  mf_bounce8
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #163 -: Февруари 27, 2016, 16:20:16 pm »
Милх, много неприятно това с диабета. С кърменето до къде стигнахте или се отказа?
 Аз съм много разочарована от диетата на ВЧ, свалих 5, качих 7, това месеци преди да забременея. Имай предвид, че е със страшен йо йо ефект. Трябва да си направиш почивката с моно хранене на закуска и вечеря и то толкова дни колкото си била на диета.
90дд пробвала ли си я? Аз за почти 2 месеца съм -7-8 кг.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #164 -: Февруари 27, 2016, 18:16:56 pm »
Синеочка, мислех в началото да пробвам с 90дд но заради диабета реших, че е неподходящата.
На смесено хранене сме кърма и АМ 1:1.
В началото на диетата кърмата намаля малко, но после със сминдух и по често цедене се възстанови. Определено не е най-подходящ режем за кърмачки :) :) :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #165 -: Февруари 27, 2016, 19:18:39 pm »
Milch, и ние сме на смесено хранене. Какво имаш предвид със сминдух, с него се увеличава кърмата ли?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #166 -: Февруари 27, 2016, 20:00:00 pm »
Милх, хич даже. Ти си лекар и най-добре знаеш, че точно този режим е беден на калий и калции. Според мен за теб по-подходящ ще е НВ ВМ режим , ако не се лъжа го препоръчват на хора с ИР и метаболитен синдром. Може би и про гестационен диабет ще се отрази добре, а и ти писа, че с НВ си влязла в норма.

Нашето зъбче вече драска, до колко време би трябвало да се покаже?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #167 -: Февруари 27, 2016, 21:38:03 pm »
Sol, аз пробвах всичко за стимулиране на лактацията като се започни от често кърмене, овесени ядки, чайчета и се стигне до лекарствена стимулация. При мен със сминдух на таблетки има ефект, но на приятелка не помогна. ти си прецени дали да пробваш. Таблетките са  около 16.00 лв. има го и на чай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #168 -: Февруари 28, 2016, 08:51:15 am »
Записвам се тук, макар и в края на месеца :) Времето за сега ми стига за четене и се опитвам да ви следя :)
Ние сме добре. Госпожиците растат, повръщат, реват  :lol: бебешка работа.

Синеочка, мислех в началото да пробвам с 90дд но заради диабета реших, че е неподходящата.


Аз мисля, че 90ДД е подходяща и за теб. Преди година направих едно завъртане, свалих малко килограми, то не че имах много, но исках да вляза в режим на нормално хранене, защото целодневното мелене не е за мен, а ядях супер малки порции и точно това се получаваше. С 90ДД започнах да ям и да не огладнявам, сега нямам за сваляне, но може би ще мина в режим на почивка за известно време, че с тия колики и това може, онова не, пак съм омазала храненето. Та във въглехидратният ден може да ядеш повече пълнозърнести, а в плодов да опиташ със зеленчуци, това ако не ти спада захарта.
А за да не се свличат от антирефлуксната възглавница, се слагат така, че крачетата да опират в таблата. Моят син друг номер правеше, започваше да се завърта и се търкаляше  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #169 -: Февруари 28, 2016, 10:28:46 am »
Извинявайте за спама, но Милх, верно ли за 18 дни си надолу с 8 кг от тази диета на Ваня Червенкова? Аууу това ще ми свърши идеална работа, ако наистина е вярно, защото аз малко на тези диети хич не им вярвам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #170 -: Февруари 28, 2016, 10:55:45 am »
м-и, радвам се да те видя отново в нашите редици, липсваш ни. :D Радвам се че всички сте добре, то с едно бебе е трудничко, а с две не мога да си представя какво ти е.

8 кг за 18 дни  8O ми се струва доста нездравословно. Трябва да се отслабва постепенно, а не стресиращо за организма. Това е мое мнение де.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #171 -: Февруари 28, 2016, 11:00:23 am »
М-и, добре дошла!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #172 -: Февруари 29, 2016, 11:08:44 am »
М-и, добре дошли и на трите ви ;) как приема госпожиците баткото? Теб няма да те питам как си, че само си представям купона у нас, но умножен по две :)
Милх, а3 съм от големите фенове на кърменето, но ако има риск 3а 3дравето на майката, мисля, че кърменето вече не е толкова приоритетно. Може би е добре да си идеш на ендокринолог - след консултацията пак ще си прецениш как да действаш, но да те види и лекар. Важно е и родителите да са живи и 3драви, 3а да са децата щастливи. Това последното го повтарям редовно на майка ми и свекърите, като ги видя да неглижират 3дравето си.
Синеочка, честито ви първо 3ъбче :) Удома госпойцата още няма надути венци - само нервничи нещо. Но баткото от 2-3 дни е непоносимо мрънкащ, тръшкащ и ревящ, та там очаквам някой кътник. Он3и ден такъв цирк ми спретна в един квартален супер маркет - нямаше му3ика, само въ3растни хора тихичко си па3аруваха и моичкият рев, писъци - да се во3ел в едни колички, дето са като коля и абсолютно неуправляеми, бонбони искал, шоколад искал. Тъъъкмо спре 3а едно да реве и почва 3а нещо друго. Мага3ина на главата си вдигнахме, кънтеше в тишината само неговият глас  :oops:
Нелка, и моята принцеса ра3мятва обиколниците, 3авива се с одеалото пре3 глава и много се 3абавлява от това. И а3 уж я виждам, че си 3авърта главичката настрани, ама само се ослушвам като 3апочне да дивее и ставам да я проверявам. Сложих я от няколко дни да спи в спален чувал - поне 3авивката махам. Баткото ги правеше същите номера ;)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #173 -: Февруари 29, 2016, 11:58:41 am »
Edit,  имах такъв колан и го слагах и след двете раждания, но никога не ме е стягал. Мисля си, че не си бях улучила размера и ми беше с 1 размер по-голям от нужното, та вероятно и затова никакъв дисконфорт не съм имала, но нямаше и особен смисъл. Първият път коремът ми се прибра доста по-бавно. След второто раждане всичко стана по-бързо. Отдавам го на кърменето и на интензивните тренировки, които правех 3-4 месеца след раждането.
meshko, нося колана от около седмица и вече не чувствам онзи дискомфорт и стягане. Честно казано от моя корем остана малко за прибиране още преди да сложа колана и 2 кг за сваляне, за да съм във формата преди раждането. Но сега понеже кърмя, не мисля да се подлагам на диети и ограничения. А и недоспиването и умората ми помагат да сваля някой друг кг по-лесно :D

С бебенцата всеки ден е все по-интересен и различен, поне при нас е така. Като ви чета коментарите и другите мами не скучаете :D 
Ние миналата седмица бяхме на консултация и Грейси вече тежи 5,350 кг и е 60 см , колко бързо расте само...От няколко седмици гука и се усмихва постоянно, дори и никой да не я закача, а когато й пея или говоря се опитва да говори и го върти този език, отваря широко устичката си и аха аха да ми проговори хахаха, много е смешна. Няколко сутрини подред в 6-7 ч. след хранене иска да си играем и така е като будилник за баща си. А миличкия татко колко го е яд като започне да й говори и да я занимава, а тя така да не му обръща внимание, само търси мен с поглед и чака реакция от мен, за да започне да се смее, а той стои и мрънка как само мен отразявала. Ами това е, бъзикам го аз, че знае детето кой дава млякото :D , а и нали сме по цял ден самички двете, свикнала е повече с мен.  :P

magi, дано това с кашлицата на Моника да не е нещо сериозно!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #174 -: Февруари 29, 2016, 13:28:19 pm »
bebe_13+15 и Иво ми спрята подобни циркове. Последните бяха при ЛЛ миналия понеделник - като никога при нашата ЛЛ беше пълно (деца, баби...) и той не спря да щурее, хареса си една кака и искаше тя да го гушка, което е абсурд да позволя (каката е малко по-голяма от него), искаше да се катери по стола и по масата под предлог да гледа колите през прозореца, да си играе с всички врати, изобщо не стоя на едно място, два пъти го водих в коридора да му приказвам, че така не се прави. Забавлявах го доколкото можеше, но той пред много хора пощръклява. По някое време ЛЛ излезе в чакалнята, бях само аз останала от родителите с децата и ни вкара в кабинета. И като излязохме беше едва ли не най-послушното дете, ще кажеш, че нарочно го прави това с цирка, за да се пререждаме. В събота пак изпълнения в Кауфланд - да търсим баба му, искал зрънчо, искал бонбони, да купим куче (видя храни за куче) и пак успя да ме издебне и да натисне бутона да дойде служител да ни помага и дойде една кисела кака...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #175 -: Февруари 29, 2016, 13:34:50 pm »
Общо взето е веселба с децата.Ние веднъж така пазарувахме аз на бегом в магазина, а Моника и баща и пред него.Щото госпожицата имаше мнение :)

Иначе Мони направи пристъп в събота вечерта, в неделя тичахме до спешен кабинет и ни изписаха сумата му и гадости.Някои дадох, други не, личната днес ме поздрави, че съм действала адекватно, защото в спешния се презастраховали.Но това мога да си го позволя след не едно боледуване и с ясното съзнание какво може да последва и знаейки как да реагирам най-добре.Сега още кашля, но в пъти по-малко, отхрачва вече.
Иначе дивее на макс, тича, скача, пее, пълна програма.Снощи отидохме до Панорамата, че там е по-чист въздуха и тича като пощръкляла, после в 9,30 беше в леглото.Аз чак не мога да повярвам на тия ранни заспивания, толкова хубаво изглежда.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #176 -: Февруари 29, 2016, 15:05:34 pm »
Бебе[/b, баткото добре го приемат, той им пее и говори, но пък как реват една от друга не е истина  :lol: лудницата няма да казвам каква е, хигиената яко пострада, че още тати чисти, ще започна да посрещам гости с парзала май  :lol: много съм зле с гърба и кръста, не знам кое ме боли повече. Слагам си и аз колан,  некомфортно ми се тресе като пътевам иначе.
Болните дано бързо да оздравяват!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #177 -: Февруари 29, 2016, 16:31:59 pm »
М-и, привет и от мен. Много сили ви пожелавам на вас с таткото. А грижите и търпението ви ще бъдат възнаградени с усмивки, целувки и прегръдки умножени много пъти. Нашите близнаци първо не си обръщаха много внимание. После единия се усмихваше и искаше да го приближаваме до другото бебе, посягаше с ръчички, а другия се стряскаше и ревеше от това. После за кратко си смениха ролите. Сега вече - на година и половина вече се търсят и си липсват. Сутрин, понеже стават по различно време, като се съберат вече в хола двамата - радост голяма. Ако единия е седнал на стола за хранене, а другия се подмотава нещо, почва се тревожно сочене към празния стол и питане:"Ъ-ъ?". А Митко направо почва да  вика даже:"Киичо...", демек Кирчо да идва. От както научи да казва името на брат си на всеки, въпрос с "кой", отговаря "Киичо". Понякога се получават доста интересни ситуации. Кирето ми обяснява с ръце, че го няма баща му, аз да го провокирам да каже с думи го питам "кой го няма", а брат му бърза с отговор:"Киичо", като преди това го поглежда лекичко, щото Кричо седи точно до него. Или пък виждам го Митко, че започва да къса книжка и като подвикна: "Я да видя кой къса книжката сега?", той макар и хванат на местопрестъплението вика пак "Киичо". Голям смях пада.




*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #178 -: Февруари 29, 2016, 19:32:01 pm »
м-и, добре дошла. Радвам се, че намираш време и за нас. За болките в кръста ти препоръчвам да вземаш калций. На мен много ми помогна, че в началото беше кОшмар. Чувствах се, като 100-годишна баба.
Маги, бързо да се оправя гУспоица Монита и да няма повече болни дечица в нашите темички.

Официално да ви се похваля - имаме си зъбче. Показало се е, а нашата мома вместо да се кротне става все по-бясна. Не знам дали съм се оплаквала, но през деня е караконджул спи по веднъж и то рядко около час. За сметка на това поне вечер спи като буба (с котката, че без нея не може да заспи). Вече пълзим и не мога нилъде да я оставя спокойно. Дори в кошарата, вчера се изправила на колене и ме гледа с онези големи сини очи и се хили, а на мен сърцето в петите. Та се чудя дали да не сваляме вече нивото на кошарата.
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 19:41:26 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #179 -: Февруари 29, 2016, 19:55:33 pm »
Честито зъбче, Синеочка! Много е сладка малката! Да е жива и здрава!
Маги, бързо оздравяване на Мони!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #180 -: Февруари 29, 2016, 20:34:54 pm »
Момиечета благодаря за пожеланията.Моля ви слагайте снимки в галерията, защото хората който опитват все още не четат тук, а често гледат снимките там със сълзи на очи и усмивка на лице.Говоря от личен опит.Всяка детска усмивка, на дете на Зачатие им носи надежда и им дава сили!

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #181 -: Февруари 29, 2016, 21:07:30 pm »
М-и, добре дошли :bighug:

Маги, дано Мони бързо, бързо се оправи!

Синеочка, честито ви първо зъбче! Мнооогоо е сладка тази Слънчогледка! Въздъх  :P

Хоупче, голям веселба у вас. Много хубаво, че децата се търсят  :P

Ние сме на малка почивка. Основно си почива или по-скоро забавлява Дани :) Ние му обслужваме интересите  :lol: По два пъти на ден на басейн, по 3-4 пъти на детски кът, на разходи в района, кара кола около хотела... 
Втора седмица е здрав (първата беше на ясла). Не знам къде да чукам на дърво, за да не ни чуят лошите!
Тук имаше едно момченце колкото Дани, което ходи на ясла от септември и не било боледувало досега  8O Било боледувало преди, защото имало две по-големи сестри.
Впечатлих се и колко е самостоятелно. А Дани душицата без мен една крачка встрани не прави. Така се е наплашил, че дори на 5 метра разстояние не се отделя. Освен това физически не е от най-активните и го обслужвам непрекъснато. Помагам му да се качва на колата и да слиза. Да се качва и слиза по стълби. Държа го за ръка като се пуска по пързалката. Въобще навсякъде съм като асистент. Всички тези неща ги е правил и сам, но предпочита аз да му помагам. Не знам как да го накарам да бъде малко по-смел. Успокоява ме само това, че не предприема рискови начинания и не ми настръхва косата от действията му.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #182 -: Февруари 29, 2016, 21:21:42 pm »
Тази зима беше изненадващо лека за цялото семейство откъм болести. Много се опасявах, че Стела ще боледува заради брат си, който ходи на градина. Но освен хрема и съпровождащата я кашлица за по 1-2 седмици нищо друго не се случи.

Отдавам го на донякъде на редовния прием на витамин Д - давам по 400 IU (една капка) всеки ден на децата и по две на големите. Всеки случай не вреди, само помага, дори да не засилва имунитета, както аз си въобразявам. Обсъждали сме го и тук преди време, има и доста изследвания точно за този ефект.
Линк към новата тема

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51502.0