0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #160 -: Февруари 26, 2016, 19:14:31 pm »
Здравейте, ние сме в период на сънливост при хранене, след като започна да я кърмя, след 5 минути заспива и така много трудно я храня, защото не мога да я събудя. Дори онзи ден бяхме при педиатърката, защото се притесних да не би да има някакъв проблем, но няма, наддала си е добре, вече е 3,700 кг и всичко е ок. Казват, че било период, ами дано да минава по-бързо, ако е така!
А, иначе, аз се сдобих с пъпна херния и по-нататък ще трябва да ме оперират. Пъпа ми изпъкна 2 см :(
Докторите нищо не казаха след секциото, чудя се, ако бях носила колан, дали нямаше да я предотвратя.
Milch, радвам се, че се появи тук. Добре си наддавате значи :)
Нелка, много хубава новина! И аз ще се радвам много когато това се случи и при нас живот и здраве :)
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #161 -: Февруари 27, 2016, 08:28:44 am »
Добро утро :)
От вчера сме без обиколници в кошарата, след като беладжийката реши да проверява какво сме скрили зад тях  :D Става все по-активна и не смея за миг да я изпусна от поглед. Вече пеем заедно - гледа ме много внимателно и гука с мен.
« Последна редакция: Февруари 27, 2016, 08:37:51 am от Нелка »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #162 -: Февруари 27, 2016, 16:04:07 pm »
За съжаление диабета си остана :( След раждането бях на ниско въглехидратна диета за 10 дни беше добре. После почнах да хапвам и сега пак го има. Не съм ходила на ендокринолог, че ще даде инсулин.Почнах диетата на Ваня Червенкова и се надявам като смъкна малко кг да изчезне. Диетата е супер поне за мен ;) Днес ми е 6 ден от втори цикъл т.с. 18 от началото и съм 8 кг. по малко. Преди да забременея бях 58 кг. след раждането 82 кг. и с кърменето нададох до 90 кг.
Сол, браво добре надавате! И ние си поспиваме така вече 1 месец.
Нелка, ние сме с антирефлуксна възглавница и непрекъснато се смъква с главата в обиколниците. Аз съм ги подмушила в матрачето. Бебето притежава рефлекс да се завърти и не може да се задуши.
Хубав ден!  mf_bounce8
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #163 -: Февруари 27, 2016, 16:20:16 pm »
Милх, много неприятно това с диабета. С кърменето до къде стигнахте или се отказа?
 Аз съм много разочарована от диетата на ВЧ, свалих 5, качих 7, това месеци преди да забременея. Имай предвид, че е със страшен йо йо ефект. Трябва да си направиш почивката с моно хранене на закуска и вечеря и то толкова дни колкото си била на диета.
90дд пробвала ли си я? Аз за почти 2 месеца съм -7-8 кг.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #164 -: Февруари 27, 2016, 18:16:56 pm »
Синеочка, мислех в началото да пробвам с 90дд но заради диабета реших, че е неподходящата.
На смесено хранене сме кърма и АМ 1:1.
В началото на диетата кърмата намаля малко, но после със сминдух и по често цедене се възстанови. Определено не е най-подходящ режем за кърмачки :) :) :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #165 -: Февруари 27, 2016, 19:18:39 pm »
Milch, и ние сме на смесено хранене. Какво имаш предвид със сминдух, с него се увеличава кърмата ли?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #166 -: Февруари 27, 2016, 20:00:00 pm »
Милх, хич даже. Ти си лекар и най-добре знаеш, че точно този режим е беден на калий и калции. Според мен за теб по-подходящ ще е НВ ВМ режим , ако не се лъжа го препоръчват на хора с ИР и метаболитен синдром. Може би и про гестационен диабет ще се отрази добре, а и ти писа, че с НВ си влязла в норма.

Нашето зъбче вече драска, до колко време би трябвало да се покаже?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #167 -: Февруари 27, 2016, 21:38:03 pm »
Sol, аз пробвах всичко за стимулиране на лактацията като се започни от често кърмене, овесени ядки, чайчета и се стигне до лекарствена стимулация. При мен със сминдух на таблетки има ефект, но на приятелка не помогна. ти си прецени дали да пробваш. Таблетките са  около 16.00 лв. има го и на чай.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #168 -: Февруари 28, 2016, 08:51:15 am »
Записвам се тук, макар и в края на месеца :) Времето за сега ми стига за четене и се опитвам да ви следя :)
Ние сме добре. Госпожиците растат, повръщат, реват  :lol: бебешка работа.

Синеочка, мислех в началото да пробвам с 90дд но заради диабета реших, че е неподходящата.


Аз мисля, че 90ДД е подходяща и за теб. Преди година направих едно завъртане, свалих малко килограми, то не че имах много, но исках да вляза в режим на нормално хранене, защото целодневното мелене не е за мен, а ядях супер малки порции и точно това се получаваше. С 90ДД започнах да ям и да не огладнявам, сега нямам за сваляне, но може би ще мина в режим на почивка за известно време, че с тия колики и това може, онова не, пак съм омазала храненето. Та във въглехидратният ден може да ядеш повече пълнозърнести, а в плодов да опиташ със зеленчуци, това ако не ти спада захарта.
А за да не се свличат от антирефлуксната възглавница, се слагат така, че крачетата да опират в таблата. Моят син друг номер правеше, започваше да се завърта и се търкаляше  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #169 -: Февруари 28, 2016, 10:28:46 am »
Извинявайте за спама, но Милх, верно ли за 18 дни си надолу с 8 кг от тази диета на Ваня Червенкова? Аууу това ще ми свърши идеална работа, ако наистина е вярно, защото аз малко на тези диети хич не им вярвам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #170 -: Февруари 28, 2016, 10:55:45 am »
м-и, радвам се да те видя отново в нашите редици, липсваш ни. :D Радвам се че всички сте добре, то с едно бебе е трудничко, а с две не мога да си представя какво ти е.

8 кг за 18 дни  8O ми се струва доста нездравословно. Трябва да се отслабва постепенно, а не стресиращо за организма. Това е мое мнение де.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #171 -: Февруари 28, 2016, 11:00:23 am »
М-и, добре дошла!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #172 -: Февруари 29, 2016, 11:08:44 am »
М-и, добре дошли и на трите ви ;) как приема госпожиците баткото? Теб няма да те питам как си, че само си представям купона у нас, но умножен по две :)
Милх, а3 съм от големите фенове на кърменето, но ако има риск 3а 3дравето на майката, мисля, че кърменето вече не е толкова приоритетно. Може би е добре да си идеш на ендокринолог - след консултацията пак ще си прецениш как да действаш, но да те види и лекар. Важно е и родителите да са живи и 3драви, 3а да са децата щастливи. Това последното го повтарям редовно на майка ми и свекърите, като ги видя да неглижират 3дравето си.
Синеочка, честито ви първо 3ъбче :) Удома госпойцата още няма надути венци - само нервничи нещо. Но баткото от 2-3 дни е непоносимо мрънкащ, тръшкащ и ревящ, та там очаквам някой кътник. Он3и ден такъв цирк ми спретна в един квартален супер маркет - нямаше му3ика, само въ3растни хора тихичко си па3аруваха и моичкият рев, писъци - да се во3ел в едни колички, дето са като коля и абсолютно неуправляеми, бонбони искал, шоколад искал. Тъъъкмо спре 3а едно да реве и почва 3а нещо друго. Мага3ина на главата си вдигнахме, кънтеше в тишината само неговият глас  :oops:
Нелка, и моята принцеса ра3мятва обиколниците, 3авива се с одеалото пре3 глава и много се 3абавлява от това. И а3 уж я виждам, че си 3авърта главичката настрани, ама само се ослушвам като 3апочне да дивее и ставам да я проверявам. Сложих я от няколко дни да спи в спален чувал - поне 3авивката махам. Баткото ги правеше същите номера ;)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #173 -: Февруари 29, 2016, 11:58:41 am »
Edit,  имах такъв колан и го слагах и след двете раждания, но никога не ме е стягал. Мисля си, че не си бях улучила размера и ми беше с 1 размер по-голям от нужното, та вероятно и затова никакъв дисконфорт не съм имала, но нямаше и особен смисъл. Първият път коремът ми се прибра доста по-бавно. След второто раждане всичко стана по-бързо. Отдавам го на кърменето и на интензивните тренировки, които правех 3-4 месеца след раждането.
meshko, нося колана от около седмица и вече не чувствам онзи дискомфорт и стягане. Честно казано от моя корем остана малко за прибиране още преди да сложа колана и 2 кг за сваляне, за да съм във формата преди раждането. Но сега понеже кърмя, не мисля да се подлагам на диети и ограничения. А и недоспиването и умората ми помагат да сваля някой друг кг по-лесно :D

С бебенцата всеки ден е все по-интересен и различен, поне при нас е така. Като ви чета коментарите и другите мами не скучаете :D 
Ние миналата седмица бяхме на консултация и Грейси вече тежи 5,350 кг и е 60 см , колко бързо расте само...От няколко седмици гука и се усмихва постоянно, дори и никой да не я закача, а когато й пея или говоря се опитва да говори и го върти този език, отваря широко устичката си и аха аха да ми проговори хахаха, много е смешна. Няколко сутрини подред в 6-7 ч. след хранене иска да си играем и така е като будилник за баща си. А миличкия татко колко го е яд като започне да й говори и да я занимава, а тя така да не му обръща внимание, само търси мен с поглед и чака реакция от мен, за да започне да се смее, а той стои и мрънка как само мен отразявала. Ами това е, бъзикам го аз, че знае детето кой дава млякото :D , а и нали сме по цял ден самички двете, свикнала е повече с мен.  :P

magi, дано това с кашлицата на Моника да не е нещо сериозно!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #174 -: Февруари 29, 2016, 13:28:19 pm »
bebe_13+15 и Иво ми спрята подобни циркове. Последните бяха при ЛЛ миналия понеделник - като никога при нашата ЛЛ беше пълно (деца, баби...) и той не спря да щурее, хареса си една кака и искаше тя да го гушка, което е абсурд да позволя (каката е малко по-голяма от него), искаше да се катери по стола и по масата под предлог да гледа колите през прозореца, да си играе с всички врати, изобщо не стоя на едно място, два пъти го водих в коридора да му приказвам, че така не се прави. Забавлявах го доколкото можеше, но той пред много хора пощръклява. По някое време ЛЛ излезе в чакалнята, бях само аз останала от родителите с децата и ни вкара в кабинета. И като излязохме беше едва ли не най-послушното дете, ще кажеш, че нарочно го прави това с цирка, за да се пререждаме. В събота пак изпълнения в Кауфланд - да търсим баба му, искал зрънчо, искал бонбони, да купим куче (видя храни за куче) и пак успя да ме издебне и да натисне бутона да дойде служител да ни помага и дойде една кисела кака...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #175 -: Февруари 29, 2016, 13:34:50 pm »
Общо взето е веселба с децата.Ние веднъж така пазарувахме аз на бегом в магазина, а Моника и баща и пред него.Щото госпожицата имаше мнение :)

Иначе Мони направи пристъп в събота вечерта, в неделя тичахме до спешен кабинет и ни изписаха сумата му и гадости.Някои дадох, други не, личната днес ме поздрави, че съм действала адекватно, защото в спешния се презастраховали.Но това мога да си го позволя след не едно боледуване и с ясното съзнание какво може да последва и знаейки как да реагирам най-добре.Сега още кашля, но в пъти по-малко, отхрачва вече.
Иначе дивее на макс, тича, скача, пее, пълна програма.Снощи отидохме до Панорамата, че там е по-чист въздуха и тича като пощръкляла, после в 9,30 беше в леглото.Аз чак не мога да повярвам на тия ранни заспивания, толкова хубаво изглежда.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #176 -: Февруари 29, 2016, 15:05:34 pm »
Бебе[/b, баткото добре го приемат, той им пее и говори, но пък как реват една от друга не е истина  :lol: лудницата няма да казвам каква е, хигиената яко пострада, че още тати чисти, ще започна да посрещам гости с парзала май  :lol: много съм зле с гърба и кръста, не знам кое ме боли повече. Слагам си и аз колан,  некомфортно ми се тресе като пътевам иначе.
Болните дано бързо да оздравяват!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #177 -: Февруари 29, 2016, 16:31:59 pm »
М-и, привет и от мен. Много сили ви пожелавам на вас с таткото. А грижите и търпението ви ще бъдат възнаградени с усмивки, целувки и прегръдки умножени много пъти. Нашите близнаци първо не си обръщаха много внимание. После единия се усмихваше и искаше да го приближаваме до другото бебе, посягаше с ръчички, а другия се стряскаше и ревеше от това. После за кратко си смениха ролите. Сега вече - на година и половина вече се търсят и си липсват. Сутрин, понеже стават по различно време, като се съберат вече в хола двамата - радост голяма. Ако единия е седнал на стола за хранене, а другия се подмотава нещо, почва се тревожно сочене към празния стол и питане:"Ъ-ъ?". А Митко направо почва да  вика даже:"Киичо...", демек Кирчо да идва. От както научи да казва името на брат си на всеки, въпрос с "кой", отговаря "Киичо". Понякога се получават доста интересни ситуации. Кирето ми обяснява с ръце, че го няма баща му, аз да го провокирам да каже с думи го питам "кой го няма", а брат му бърза с отговор:"Киичо", като преди това го поглежда лекичко, щото Кричо седи точно до него. Или пък виждам го Митко, че започва да къса книжка и като подвикна: "Я да видя кой къса книжката сега?", той макар и хванат на местопрестъплението вика пак "Киичо". Голям смях пада.




*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #178 -: Февруари 29, 2016, 19:32:01 pm »
м-и, добре дошла. Радвам се, че намираш време и за нас. За болките в кръста ти препоръчвам да вземаш калций. На мен много ми помогна, че в началото беше кОшмар. Чувствах се, като 100-годишна баба.
Маги, бързо да се оправя гУспоица Монита и да няма повече болни дечица в нашите темички.

Официално да ви се похваля - имаме си зъбче. Показало се е, а нашата мома вместо да се кротне става все по-бясна. Не знам дали съм се оплаквала, но през деня е караконджул спи по веднъж и то рядко около час. За сметка на това поне вечер спи като буба (с котката, че без нея не може да заспи). Вече пълзим и не мога нилъде да я оставя спокойно. Дори в кошарата, вчера се изправила на колене и ме гледа с онези големи сини очи и се хили, а на мен сърцето в петите. Та се чудя дали да не сваляме вече нивото на кошарата.
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 19:41:26 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #179 -: Февруари 29, 2016, 19:55:33 pm »
Честито зъбче, Синеочка! Много е сладка малката! Да е жива и здрава!
Маги, бързо оздравяване на Мони!