0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #40 -: Февруари 07, 2016, 16:24:30 pm »
Вени, училището на големия е от 8 до 16 ч. Там имат някакво ателие и хор. Той на хор каза, че не иска да ходи. Точно до училището по някаква случайност репетира един детски хор, чиято ръководителка е българка и се опитвам да го навия поне да отидем да послушаме някой ден. Ако му хареса, ще е удобно, защото може и сам да ходи. Иначе за момента единственото е цигулката в петък следобяд. Взимам го по-рано (единствено в петък е разрешено), за да може малко да си почине. И българско училище в събота.
Дъщеря ми за момента ходи на музика (éveil musical) в понеделник сутрин. Но това ще е до септември, когато ще трябва да започна работа. След това ще е някой ден следобяд. Мислехме за нея и плуване, както и за него, но исках първо той да почне с училището и да видим колко ще е натоварен. А за нея - нейното плуване може да е само през уикенда, защото иначе няма как да ги прибирам и двамата. Аз в момента съм в congé parental до края на август.
Накратко - цигулка в петък и български в събота за него и музика в понеделник сутрин за нея.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #41 -: Февруари 07, 2016, 22:58:21 pm »
Момичета, простете, че не смогвам да се включа. При нас суматохата е пълна. Мъжът ми го присви кръста и буквално не можеше да мръдне. И естествено мъниците и двамата подкараха вирусите. Опитахме помощта на едната баба, която е отскоро в пенсия. Обаче децата са в привързана фаза и много се изнервиха от чуждото присъствие.

Но пък баткото ни стана на 3 годинки. Много се гордея с него. Станал е толкова голям :) Да ви почерпя, макар и със закъснение




   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #42 -: Февруари 07, 2016, 23:29:43 pm »
Руми, да ви е жив и здрав Мони!  :D

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2016, 08:08:59 am »
Честито ,Руми! Да е жив и здрав,юнака! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2016, 09:18:58 am »
Руми, да ви е жив и здрав големия батко  :P Да е много щастливо и усмихнато дете, с много късмет!
Дано и мъжът ти вече да е добре!
Аз боледуванията вече ги забраних и за малки, и за големи, но никой не ме слуша  :(

Дани днес тръгна по-трудно на градина. Трудното беше вкъщи. Там на място нямаше проблем. Отиде с два автобуса - във всяка ръка по един и разбира се с биба в устата.

Най-накрая започнах да чета една Монтесори книжка, която бях купила отдавна и много ми хареса идеята за реда. Започвам да работя с Дани в тази посока  :lol: Дано да ни се получи.
Той подрежда чат пат, но по-често се прави на "ударен" като го викам да събира играчките.
Според книжката в периода 1.5-3 г. са най-възприемчиви на тази тема. После до 6 г. също може, но по-трудно, а след 6 г. вече било почти невъзможно  :lol:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2016, 09:37:52 am »
Руми, да е жив издрав баткото, много да слуша и да ви радва! :balk_7: :balk_19: :balk_12:


Смайли и на мен идеята за реда много ми хареса в тази книжка, защото аз съм си по реда. Като цяло много хубави идеи има. Жалко, че този модел на възпитание не възприет широко в детските градини и в началните училища.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2016, 10:17:17 am »
Дайте инфо коя е та3и книжка. Божидар на моменти е по-подреден и от нас, на моменти не можеш го накара да вдигне една книжка от 3емята. Не че се вманиачавам :) Той се пооправи вече - още се поокашля и довечера ще го 3аведа да го чуе докторът 3а всеки случай. Дребосъчка обаче е със сополи и нервничи, и се дави в тях... Само я следя, меря температури, че ме наплашиха с онова детенце дето починало. Па3и Боже! Да минават вече те3и вируси и да сме 3драви всички. В градината му имало само 5 деца от 20тина и и та3и седмица май ще си е вкъщи баткото ни. Почудих се какво да му и3мислям 3а 3абавление. Режа докато спи ра3ни работи от гланцово блокче и лепим следобед. Голям кеф му е и после се хвали вечер на баща си :) Гледа и телеви3ия, колкото и да не ми се иска, ама ми идват в повече да ги 3абавлявам и двамата. Гледах много хубави обучителни книжки с ра3ни игри, ама са най-рано от 3г и май е малък. Абе иска си игра се деца той и се надявам като попорастне сестра му да си играят поне двамата и да е малко по-лесно.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2016, 10:52:59 am »
Честито, Руми, на порасналото момченце желая щастливо детство, и здраве за цялото ти семейство!  :)



Нашите деца подреждат с желание само когато знаят, че ще има хапване  :), как бързо събират играчките тогава  :lol:

Бързо оздравяване на всички, и малки, и големи  :)

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2016, 11:18:03 am »
Нашите деца подреждат с желание само когато знаят, че ще има хапване  :), как бързо събират играчките тогава  :lol:
Ха-ха и Дани като разбере, че ще излизаме и няма такава скорост на прибиране на всичко  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2016, 15:29:41 pm »
Руми, да е много щастлив, здрав и усмихнат баткото!

Аз не съм я чела тая книга, но гледам точно на това да уча Моника след всяка игра да прибираме съответната играчка.Опитвам се, да и направя място за игра на нейната височина с нейните потребности.Абе неин си кът.Та май съм уцелила Монтесори по усет :)

НА мен ми е притеснено, трябва да я пускаме на ясла, но не знам кога и как а да стане с тоя грип.

Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2016, 16:11:07 pm »
Руми,
жив и здрав да е Мони и да има много късмет. И ние сме вече на 3. Нашите момчета с Руми са родени с ден разлика. Помня как се запознахме с Руми и макар, че нейният термин беше доста след моя, не знам как ама ми дойде мисълта, че може да се засечем в болницата. И двете раждахме в Токуда. И то наистина се случи. Яворчо се роди на 04.02., а Мони ден по-късно. Страхотни спомени.  :D тази година за пръв път от 3 насам, успяхме да му направим купон, че винаги има грипна епидемия по това време и гостите ни окапваха един по един в предишните години. Тази година до последно не планирах нищо, пък а дано стане. И за наше щастие успяхме. много се забавляваше рожденика. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205993266890897&set=a.1646908732732.2080535.1237326181&type=3&theater
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2016, 21:09:13 pm »
rumyanau и  meshko106, да са ви живи и здрави порасналите момчета! Желая им безгрижно детство и неспирни игри.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #53 -: Февруари 08, 2016, 22:51:44 pm »
Ех, Мешко, аз не успях да се разчуствам на празника, но сега след твоите думи ми стана много мило. Благодаря ти. И аз пазя прекрасни спомени от тогава :) Да нацелуваш Яворчо :)

Благодаря на всички за пожеланията :)



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2016, 10:07:40 am »
Мешко, честит рожден ден на патерици и на твоя юнак!
Много хубав спомен си имате с Руми  :P
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2016, 10:21:08 am »
Душички! Живи и 3драви да са рожденниците на Мешко и Руми :) Много щастлив живот да имат! След 3м и ние ще имаме РД. Дано успеем да направим хубав пра3ник и в градината и с приятелчета. Миналата година, хем бяха още бебета повечето, събрахме шест дечица в един детски кът и много се 3абавляваха. Сега, като са по-големи, играта ще е сигурно още по-голяма. Само живот и 3драве да е! Сякаш е по-лесно с лятно бебе-дете. Сияна не можахме да и направим хубаво и3исване, че родата бяха повечето болни и сладката питка не направихме, че повечето ми приятелки бяха нещо болни. Като гледам 3а Божидар какви пра3ници бяха, снимки, торти. А 3а нея - някак е пренебрегната, хем е първата мома в мъжка рода. Дано 3а рождения и ден да можем да направим хубав пра3ник.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2016, 10:46:57 am »
Честити 3 годинки на Яворчо и Мони! Да са здрави и щастливи. То това три години вече една по-друга възраст май , а? Вече са си малки човечета, не бебета. Разбират повече и по-други са заниманията. Стоенето по цял ден в къщи по време на боледуване например, обаче става вече много трудна работа в този период. Имам спомени, че беше нервно и изтощително за мене тогава с нашия батко. Може би не успявах да му измислям и предлагам някакви по-разнообразни занимания. Ако децата свикнат да им се предлага нещо ново и интересно, някак се насищат след като са го правили /играли/ и стават по-спокойни. Ако седиш и чакаш те да си измислят игри, настава една нервност - искам това, не - прави с мен другото, това ми омръзна и така...до безкрай. И накрая  и те недоволни и мама изтощена и изнервена. Поне при мене така се получаваше понякога, ако сме по цял ден само двамата в къщи. Тогава разбрах, че е добре човек да отдели определено време, в което да се посвети само на заниманията с детето, без да ги прекъсва и да се опитвам да свърши и нещо друго. И когато детето се поумори и насити, вече може да се оттегли и да го остави само с играчките или малко телевизия, например.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2016, 14:30:36 pm »
Ох, да, порасна ми голямото момче - ще го местя в темата за големите :)

И аз забелязвам, че за да са ни щастливи и спокойни дните вкъщи (болнични, празници и дори уикенди) трябва да планирам забавленията. Може да е нещо простичко - да пуснем прахосмукачка, да идем до аптеката, или нещо по-интересно - музейко, зоопарк. Но трябва да има план и съответно предварително уговаряне и после разказване на познати как е било :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #58 -: Февруари 11, 2016, 23:01:17 pm »
Да са ви живи и здрави рожденниците, много усмивки и радостни моменти желая на семействата ви! Аз с малко закъснение се включвам, ама нали по-добре е късно от колкото никога ;) .
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец февруари 2016
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2016, 19:02:40 pm »
И аз със закъснение да пожелая на рожденника да е много здрав! Ние днес бяхме на ДК, Лори е вече 3,390 кг и 52 см. Само, че докторката каза да я обръщам често по корем, защото вижда, че й се образува пъпна херния. Някой може ли да даде още някой съвет какво мога да направя още, освен да я обръщам по корем?