0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #160 -: Януари 21, 2016, 10:04:03 am »
Бебе, аз докато кърмех, нито бобови храни ядях, нито зеле под каквато и да е форма. По едно време бях минала на макаронена диета и овесени ядки :lol: :lol:, особено като ми намаля кърмата.

Синеочка, аз ползвам три вида гелчета за венците - бочко, пансорал и дентинокс, който мажа в краен случай, защото има лидокаин. Но, не мога да кажа кой е най-добрият. По принцип бебка най-сихаресва бочкото, но не казвам, че той е най-ефикасен. Аз почнах да я мажа точно някъде като беше на четри месеца и половина. Първото й зъбче изби на в края на седмия месец.

Относно Пентаксим-а  - ние имаме три приема с Пентаксим и един с тази другата шествалентната ваксина. Според мен, тук става въпрос за сериозни политически и икономически интриги. Прилагам интервюто на министър Москов от вчера в БНТ - от 4-та минута нататък на видеоматериала: http://bnt.bg/predavanyia/oshte-ot-denya/lechenie-za-zdraveopazvaneto-minista-r-peta-r-moskov
Имам пълно доверие на министъра.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 10:14:31 am от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #161 -: Януари 21, 2016, 13:16:22 pm »
Еее дойде и моя ред да се оплача в темата :) .
От около 10 дни гледам, че под мишничките на бебка се събира мъх от бодитата и кожата става червена и явно я боли, защото плаче като я мия там. Иначе я мия всяка вечер и промивам със смрадлика, но няма ефект, слагах една седмица и крем "здраве", но и това не помага. Същото зачервено и като ожулено стои и на гънките между слабините и крачетата. Вече не знам какво да преварявам и да слагам щом тетрата не помага. Днес мисля да пробвам с една бебешка турска пудра да видя дали ще има ефект. Дали е от топло не знам, защото проблемът е на места където не диша кожата и може би се спарва?! Но в стаята поддържам температура от 24-25 градуса. Обличам я с боди и блузка отгоре, а надолу е с ританки. Помагайте със съвет какво да мажем, моля ви. Иначе и ние се записваме в отбора с трудно заспиващите деца, благодарение на което днес вече съм със силно главоболие.

Стоека, прегръдки и от мен и дано скоро животът ти се подреди и получите нужното спокойствие, само трябва да си силна. С бившият ми съпруг бях подложена на всекидневен психически тормоз, включително и колко зле изглеждам физически. Борехме се за дете 6 години, накрая май само аз се борех. По-късно разбрах защо Бог не ни дари с дете с този човек...един ден не издържах и просто му поисках развод...то не бяха сълзи, сополи, но връщане назад няма. Развода не беше лесен, минах през унижения и много обиди, но се стегнах и минах през всичко. Сега се радвам на дъщеричката си и на уважение от настоящият ми партньор. Вярвам, че нещата ще се оправят при теб, просто трябва да си силна и да вярваш и ти!  :bighug:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #162 -: Януари 21, 2016, 13:28:44 pm »
Синеочка това е етапа на опознаване на света.Сега ще лапа юмруци, после определени пръсти.Помня как точно в тези месеци се бях побъркала, че си смуче пръстите и видиш ли как ще я отучвам.Луда работа.Детето просто опознаваше себе си, света около него.

За глеове аз съм ползвала Калгел и Пансорал, но ги слагах след като имах ясно доказателство че са кризи от зъби т.е. рев и мрънкане целодневно.А и аз ги мажех вечер да я успокои и заспи, толкова, през деня не съм мазала.

Едит и на Моника така и се събираха мъхчета.Мажех на сгъвките с крема за подсичане.Гледах да я обличам с по-меки дрешки който не дразнят.Нормално е това, а и честото миене в тези моменти засилва още повече прежуленото и дава обратен ефект.И да кажа аз съм студенлива, но в къщи над 23 градуса не съм държала, а миналата година когато Мони нямаше и годинка е било 21 градуса навсякъде и я обличах като теб.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #163 -: Януари 21, 2016, 13:38:36 pm »
Едит и на Моника така и се събираха мъхчета.Мажех на сгъвките с крема за подсичане.Гледах да я обличам с по-меки дрешки който не дразнят.Нормално е това, а и честото миене в тези моменти засилва още повече прежуленото и дава обратен ефект.И да кажа аз съм студенлива, но в къщи над 23 градуса не съм държала, а миналата година когато Мони нямаше и годинка е било 21 градуса навсякъде и я обличах като теб.

Да, аз точно с крема за подсичане мажа. Ще намаля топлото в стаята, ще пробвам както казваш, дано да има ефект. Благодаря!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #164 -: Януари 21, 2016, 13:50:21 pm »
Едит, то няма как да не се спарва там кожичката им, като е постоянно притисната. Опитай се добре да подсушаваш след миене. Ние мием всяка вечер, но само веднъж на 4-5 дни с шампоанче, а другите дни - само водичка. Сияна както повръща, няма как да пропуснем банята, но поне гледам добре да подсушавам всички гънки. С Божидар пак беше така и много се притеснявах, но се оправи положението,като му се и3дължи вратлето и 3апочна да диша кожата. Не 3нам ма3ането помага ли, или, особено ако е с по-дебел слой, не 3адушава допълнително. Сега госпожицата преди хранене я слагам 10тина мин по корем и като вдига главичка, кожата може да диша. Питай все пак педиатъра до колко 3ачервяването е нормално и дали да мажеш наистина с нещо. С пудрата внимавай да не я вдиша, особено ако ще слагаш на вратлето. Ти в Истанбул ли беше? така ми се ходи поне до Одрин, ама да видим на пролет дали ще успеем с двете деца да отскочим :)
3а 3ъбките и а3 не се бях 3амисляла, че това гри3ане на юмручето може да е с цел опо3наване. А лигавенето било, 3ащото сега им се ра3вивали точно слюнчените жле3и - не е 3адълже да е от 3ъби. на Божидарчето чак на 7м му и3би първят 3ъб, а от 3-4м се лигавеше ;) не съм ма3ала нищо - давах само дентокинд и то дали помагаше, или ми беше успокоение, че нещо правя. Скъсаха се да ме съветват да го мажа с лидокаинови кремчета, да не се мъчело детето, ама сученето също му помагаше, та 3а мен беше по-добрият вариант. Макар, че имаше моменти дето ми идваше в повече висенето му на гърда  :P Сега ще видим принцесата как ще е - не се 3аричам, че няма да я мажа, ако видя че много я мъчи.


Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #165 -: Януари 21, 2016, 13:50:59 pm »
bebe_13+15, аз докато кърмех, не съм се лишавала от никакъв вид храни. Ядях даже люто, че много обичам и кофеиново кафе пиех по 1 на ден. На Явор не му се отрази по никакъв негативен начин. Коликите му бяха в рамките на не повече от 2 седмици. С дъщеря ми, на която изцеждах кърма докато имаше, бях стигнала дотам, че не ядях почти нищо, да не би аз да й предизвиквам коликите. Ами нищо подобно, каквото и да ядах или да не ядях, си имаше свирепи колики. Така, че сега с Явор не съм спазвла никакви ограничения.
За зъбките и при двете ми деца действаха хомеопатичните свещички вибуркол -по 1 сутрин и вечер. С изключение на кътниците, при тях нищо не действаше.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #166 -: Януари 21, 2016, 14:31:10 pm »
Еее дойде и моя ред да се оплача в темата :) .
От около 10 дни гледам, че под мишничките на бебка се събира мъх от бодитата и кожата става червена и явно я боли, защото плаче като я мия там. Иначе я мия всяка вечер и промивам със смрадлика, но няма ефект, слагах една седмица и крем "здраве", но и това не помага. Същото зачервено и като ожулено стои и на гънките между слабините и крачетата. Вече не знам какво да преварявам и да слагам щом тетрата не помага. Днес мисля да пробвам с една бебешка турска пудра да видя дали ще има ефект. Дали е от топло не знам, защото проблемът е на места където не диша кожата и може би се спарва?! Но в стаята поддържам температура от 24-25 градуса. Обличам я с боди и блузка отгоре, а надолу е с ританки. Помагайте със съвет какво да мажем, моля ви. Иначе и ние се записваме в отбора с трудно заспиващите деца, благодарение на което днес вече съм със силно главоболие.

Eдит, освен ако не повръща много, бих ти препоръчала да не я къпеш всеки ден. Не знам водата в Истамбул варовита ли е? Питам, защото варовитата вода допълнително изсушава кожата. След къпане не я ли мажеш с някакъв емолиент, или олио? Аз ползвах олиото на Биодерма - мажех София веднъж на ден, независимо дали я къпя, или не. Сега минахме на емолиент за атопична кожа на същата марка, защото ни поставиха наскоро диагноза атопичен дерматит. :-(
 При моето бебе кожата изглеждаше като протъркана, когато й поставиха тази диагноза. Преди да отидем на лекар за това протъркване я мажех с крем Здраве 4 дни, но не помогна.
Консултирай се с педиатърът ви и ако няма подобрение отидете на кожен лекар.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #167 -: Януари 21, 2016, 14:43:54 pm »
Еее дойде и моя ред да се оплача в темата :) .
От около 10 дни гледам, че под мишничките на бебка се събира мъх от бодитата и кожата става червена и явно я боли, защото плаче като я мия там. Иначе я мия всяка вечер и промивам със смрадлика, но няма ефект, слагах една седмица и крем "здраве", но и това не помага. Същото зачервено и като ожулено стои и на гънките между слабините и крачетата. Вече не знам какво да преварявам и да слагам щом тетрата не помага. Днес мисля да пробвам с една бебешка турска пудра да видя дали ще има ефект. Дали е от топло не знам, защото проблемът е на места където не диша кожата и може би се спарва?! Но в стаята поддържам температура от 24-25 градуса. Обличам я с боди и блузка отгоре, а надолу е с ританки. Помагайте със съвет какво да мажем, моля ви. Иначе и ние се записваме в отбора с трудно заспиващите деца, благодарение на което днес вече съм със силно главоболие.



И Габи беше с такива подсичания. Много ме беше страх като гледах как се лющи кожичката. Аз не къпя и до сега всеки ден и двамата, само през лятото. Тогава след къпане подсушавах добре и пудрех, за да обере пудрата и останалата влага. Ние сме пролетно бебе и затоплянето на времето помогна поне под мишниците, защото остана с много малко дрехи. В зоната на памперса трая доста време, защото там е по-влажно.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #168 -: Януари 21, 2016, 16:29:21 pm »
Здравейте, момичета!

Бях решила вчера да се включа по последните теми, които дискутирате, и сладурите се събудиха  :D. Сега пак не знам колко ще успея да се изкажа, ама пък искам да се изокам и аз  :).
Авалон, доколкото разбрах за ваксината, проблемът не е медицински, а правен, търговски и всякакъв друг. Питай педиатърката, но мисля, че можеш да се съгласиш да поставят ваксината на Нора. Все пак няма да й е първи прием, съставките са същите, детето е по-голямо вече. Струва ми се, че рискът е малък.

Темата за неспането е безкрайна, както са много и причините за него. Понякога наистина е въпрос на емоционалност на детето. Тогава консултация с психолог би помогнала. Хубавото е, че са периоди, които преминават. Ако продължи прекалено дълго, тогава може да се търси по-сериозна причина. Иначе зъбките са обичайният заподозрян. Колкото и кърменето да не е решение, си е един доста ефикасен начин за успокояване. И аз не съм мислила да кърмя до първи клас (и още не мисля, де :)), но в момента не съм намерила друг начин да се успокояваме нощем.

Диетата на майка не се отразява чак толкова на кърменото бебе, по мои наблюдения. Аз избягвах само силен чай, пикантни храни и мухлясали сирена. Това обаче беше само през първите месеци. Коликите не се влияеха от това, което ям, нито от препарати против колики. При нас просто си ги проревахме  :).

Не ми се ще и аз да сипвам сол в раната на Стоека, но просто искам да дам кураж. Момиче, света си обърнала, за да имаш това дете, значи си силна и за двете ви. Нямаш нужда от патерица!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #169 -: Януари 21, 2016, 16:37:16 pm »
След къпане попивам доста добре с памучна и тензухена пелена, не търкам просто попивам водата, след което мажа обилно с олио. След като видях проблема мажех и с детския крем за подсичане "здраве"...
 Кати , тук водата не е хубава за пиене, варовита е. Проблемните зони ми изглеждат влажни постоянно, затова днес ще пробвам и с пудра.
А за къпането на мен ми казаха, че мога да я къпя всеки ден, но главата да я мием по-рядко. А проблемните зони ги промивам с преварена минерална вода, а не чешмяна.
Ще се консултирам и с педиатъра, може да предпише нещо медицинско да ползваме. Благодаря за съветите!
Бебе, ако идвате към Истанбул пиши да се видим ;)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #170 -: Януари 21, 2016, 17:10:26 pm »
edit, ти сама споменаваш една от причините за проблема: слабините често остават влажни. Изсушавай добре след миене и къпане, а при смяна на памперса, изчаквай 5 минути след избърсване с мокра кърпа, или подсушавай със суха.

Малките бебета са трудни в началото, защото ставите им сякаш не позволяват да "разгънеш" ръцете и краката, но не се отказвай. Ако подсушаваш редовно и добре с мека суха кърпа, проблемът ще отшуми. При силно зачервяване, изсушавай и мажи с крем против подсичане. Знай, че ако мажеш върху влажна кожа, само влошаваш нещата.

avalon, на твое място бих помолила лекарката или сестрата да ми покаже опаковката на ваксината. Ти си интелигентен човек и ще установиш веднага дали става дума за ваксината на Рош и дали етикетът е легитимен. Аз разбирам защо Турция е направила този бартер, но не проумявам интригата с ваксините в България. За жалост потърпевши са децата и косвено родителите им. Грозна работа.  :x
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #171 -: Януари 21, 2016, 17:12:46 pm »
edit, ти сама споменаваш една от причините за проблема: слабините често остават влажни. Изсушавай добре след миене и къпане, а при смяна на памперса, изчаквай 5 минути след избърсване с мокра кърпа, или подсушавай със суха.

Малките бебета са трудни в началото, защото ставите им сякаш не позволяват да "разгънеш" ръцете и краката, но не се отказвай. Ако подсушаваш редовно и добре с мека суха кърпа, проблемът ще отшуми. При силно зачервяване, изсушавай и мажи с крем против подсичане. Знай, че ако мажеш върху влажна кожа, само влошаваш нещата. Всички тези съвети ги давам от собствен опит, имах същите проблеми до към 7-8 месечна възраст на момиченцето ми.

avallon, на твое място бих помолила лекарката или сестрата да ми покаже опаковката на ваксината. Ти си интелигентен човек и ще установиш веднага дали става дума за ваксината на Рош и дали етикетът е легитимен. Аз разбирам защо Турция е направила този бартер, но не проумявам интригата с ваксините в България. За жалост потърпевши са децата и косвено родителите им. Грозна работа.  :x
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #172 -: Януари 21, 2016, 17:30:00 pm »
След къпане попивам доста добре с памучна и тензухена пелена, не търкам просто попивам водата, след което мажа обилно с олио. След като видях проблема мажех и с детския крем за подсичане "здраве"...
 
Бебе, ако идвате към Истанбул пиши да се видим ;)
Не мажи с олио - ма3нината пречи на кожата да диша и се влошава ситуацията. Това го научих от лекаря ни, след като баткото се беше яко подсякъл след един "дрислив" летен вирус. Хем а3 мажех с мехлем с невен - уж да помогне.
Непременно ще пиша, ако ме огрее да дойдем да Истанбул :)


*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #173 -: Януари 21, 2016, 17:36:36 pm »
Аз бях на диета като кърмех, не по мое желание.Моника и до сега е с много проблемен стомах и всичко бобово и се отразява зле.И тогава много внимавах какво ядях.До дете е.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #174 -: Януари 21, 2016, 17:50:15 pm »
Стоека, знам, че ще намериш сили и ще вземеш най-правилното решение!
С теб съм  :bighug:

Хопче, писала съм не веднъж, Митака на вашата възраст имаше много болезнено
зъбоникнене, дори бяхме насочени за цепене на венеца, но аз не позволих.
Пукна се сам, но беше тежко и за него и за нас!
Да, давала съм и панадол, и нурофен, и от чудо и Дентокинд.
Да, хомеопатичен е, но помага, дори и сега на Калина пробиваха четири
кътника едновременно и много я болеше, и не спеше по цели нощи, и обикаляше къщата, и пак давах!
Хайде, нашата лична залита по хомеопатия, но последния път с Калина зъболекарката ме подсети.
Плюс гелчето, което Нимика е сложила на предната страница!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #175 -: Януари 21, 2016, 17:53:55 pm »
След къпане попивам доста добре с памучна и тензухена пелена, не търкам просто попивам водата, след което мажа обилно с олио. След като видях проблема мажех и с детския крем за подсичане "здраве"...
 
Бебе, ако идвате към Истанбул пиши да се видим ;)
Не мажи с олио - ма3нината пречи на кожата да диша и се влошава ситуацията. Това го научих от лекаря ни, след като баткото се беше яко подсякъл след един "дрислив" летен вирус. Хем а3 мажех с мехлем с невен - уж да помогне.
Непременно ще пиша, ако ме огрее да дойдем да Истанбул :)
Много ме забавляват разнопосочните мнения на педиатрите в БГ. Чудя се, дали и в чужбина е така? Нашата педиатърка още при първото посещение вкъщи ме посъветва да мажа бебето с олио, защото било по-подходящо, ако кожата е суха, каквато е в нашия случай.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 17:56:53 pm от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #176 -: Януари 21, 2016, 21:07:04 pm »
Момичета, не искам да бъда груба, но edit на няколко пъти казва, че подсушава добре детето, а вие малко като, че ли ѝ вменявате, че не го прави. Поне на мен така ми се струва.
Понеже при нас беше нещо подобно съвсем в началото, ще я посъветвам просто да слага една идея по-големи бодита, за да не се протрива кожата. За зоната около и под пелените бих посъветвала да вземе по-широки памперси, за да не пристягат на детето, забелязала съм, че 3-ка Прима (турските памперси) и 3-ка Памперс или Пуфис имата разлика, както и 3-ка Тужур. На Прима са по-тесни, а на Тужур по-широки. А уж всички са един размер.
Кати, ние също сме с атопична кожа и нашата педи ни е препоръчала да слагаме във водата по една капачка Линола ойл , върши чудесна работа и не се налага да пропускаме къпане. Мажа малката с крем на Авен за АД или с преварена мас и невен. Обривите изчезнаха ( да чукна на дърво).

Бебе, понеже Божидар е във възраст,в която най-любимата игра е имитирането, може да играе на различни професии. Моите малки ученичета в 1 група много обичаха играта магазин. По цял ден можеха да продават и купуват. Особено, ако има "продукти", които има и в магазините на големите.
Друго, което ти предлагам е играта "Прахосмукачка" -пръскаш играчките на килима и го караш да ги подрежда по големина или по цвят, или по това от какво са направени. След това му казваш, че трябва възможно най-бързо да прибере всички играчки в коша и му засичаш време. Можеш да едно листче да записваш липните му рекорди.
 Ще се поровя и за някои дидактични игри за развитие на речта и пространствената ориентация, които са подходящи за неговата възраст.
П.П. Благодаря ви за мнението за зъбните кремчета, аз също си мислех, че е още рано, но знае ли човек..
Ще почакам още малко и ще я наблюдавам.
« Последна редакция: Януари 21, 2016, 21:16:49 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #177 -: Януари 21, 2016, 21:26:07 pm »
Привет на всички  :P
Много сте активни, не мога да насмогна да ви изчета  :oops:

Ние няма с какво да се похвалим освен с влошаване и започване на АБ. Снощи цяла нощ се мъчи - стена, въртя се, мрънка, плака. Дадох му Нурофен и поспа малко по-дълго - 3-4 часа. И пак се събуди такъв кисел. Посочи, че го боли ушето и гърлото. Видях едни огромни сливици. Звъннах на ЛЛ и тя направо по телефона ни каза какъв АБ да вземем (нали вторник бяхме там и вече му знаеше състоянието). Дадохме го още сутринта. През деня вдигна и температура. Не яде, само иска гушкане. Спа само 1 час през деня и сега преди малко го приспахме. Дано АБ по-скоро да подейства и най-вече да е правилният!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #178 -: Януари 21, 2016, 21:48:00 pm »
Edit,  опитай без олиото.  Също ако ще намаляш темпратурата го направи постепенно на 2-3 дни с градус надолу. Аз също ъм на мнение че не са добри високите температури при отглеждане на дете. У дома държа на 20-21 градуса, боди с къс ръкав и блузка отгоре, чорапки и клин или трикотажно панталонче. Д о сега чораогащник под панталон по никакъв повод не съм слагала. Вечер спим на студено. Така отглеждана ,  у дома не  ми е настивала. Е яслите са тежката артилерия на болестите.
Цигу,  опаковките не се различават. Разбрах какъв е проблема. Боднахме се вече.
Смайли, бързо да оздравявате. Не бери грижа за ден два неядене.  Дано е точния АБ.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през месец януари 2016
« Отговор #179 -: Януари 21, 2016, 22:04:17 pm »
Смайл, дано подейства бър3о АБ да не се мъчи детенце  :(
Ще се пребвам да ям вече га3ообра3уващи храни и да видя как ще и подействат. Тая ве1ер бях на гости и си хапнах 3елеви сърмички + руска салатка с грах, че да видим как ще спи госпоЙцата. То внимавам все уж какво ям, а има дни с яки га3ове от нищо.
От днес баткото тръгна на градина и ми е едно пусто в къщи - хем имам нужда от малко почивка, хем ми е криво. До сега си говорихме какво е правил, какво е ял. Много ме дра3ни, че не ги и3карват - днес си беше доста слънчево и топло. Със Сияна бяхме поне час навън.
Синеочка, благодаря 3а идеите 3а домашни 3абавления! Мислех да му в3емам ра3ни "мага3ински" неща, ама го гледам, че си играе с неща дето са наужким банан, кебапче, хляб, мляко. И предполагам това е по-добро 3а ра3работване на въображението? Трябва да пробвам това с подреждането на играчки, но само по ра3мер, че цветовете още не ги 3нае. Имаме и едни карти на клевър бук - не всичко става 3а него и повече от 15-20 мин не мога да го 3адържа на тях, ама пак решаваме някои от 3адачките.