0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #340 -: Март 30, 2015, 23:05:59 pm »
Аз гледам One born every minute относно раждането и доста ми помогна. Сега вече знам какво и как искам и изобщо не ме е страх. Всъщност ме е страх да не ми се наложи да ми слагат епидурална, но вървя напред само с положителни мисли.
За съжаление филма според мен е полезен само за пребиваващи в Англия, защото е сниман в тукашните родилни отделения и много точно показва какво ще ми се случи.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #341 -: Март 30, 2015, 23:19:38 pm »
A дa, зa тукaшните болници може дa гледaте  "Тaкъв е животът -Шейново".



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #342 -: Март 30, 2015, 23:50:11 pm »
Иви, като ще си седиш вкъщи, гледай поне да си го направиш не толкова скучно! Чети книги, гледай филми, плети, реди пъзели, грижи се за цветята. После за всичко това няма да имаш време. И подреди нещата за бебето или ги поръчай по интернет!

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #343 -: Март 31, 2015, 00:03:00 am »
И аз гледам TLC ,само че чак в петък дават за родилките и странните бременности
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #344 -: Март 31, 2015, 00:15:12 am »
Линаполи понякога като слагаш дълго време фраксипарин се получава така,сменяй мястото,ти в корема ли го слагаш? Нали знаеш,че може и в ръката и в крака? 
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #345 -: Март 31, 2015, 00:36:58 am »
Иви, като ще си седиш вкъщи, гледай поне да си го направиш не толкова скучно! Чети книги, гледай филми, плети, реди пъзели, грижи се за цветята. После за всичко това няма да имаш време. И подреди нещата за бебето или ги поръчай по интернет!

Също така могат да се направят някои неща за бебето собствено производство. Аз например реших да си правя самичка обиколници за леглото, органайзер за същото, който ще седи на една му страна. Също така ще си направя кутии за повивалника, тъй като имам рафтчета на него и искам там да си държа памперси и дрешки, но да не седят така отворени.
И да не си мислите, че съм някакъв специалист в шиенето. Гледам в нета клипчета и се уча.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #346 -: Март 31, 2015, 00:42:54 am »
Аз такива неща не смея да препоръчвам, че съм с две леви ръце.   :lol:

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #347 -: Март 31, 2015, 01:02:21 am »
Сибис, честито! Лекa бременност до термин ти пожелaвaм. Леките болки, подобни нa менструaлни сa нормaлни в нaчaлнa бременност. Взимaй но шпa кaкто Кaти те е посъветвaлa. Успех!
Aз имaм въпрос към момичетaтa нa фрaксипaрин - всеки път кaто мaхнaтa тaпaтa нa инжекциятa и излизaт еднa-две кaпки от лекaрството. Нормaлно ли е? И също ми нaпрaви впечaтление, че достa трудно иглaтa пробивa кожaтa, не е кaкто при инжекциите зa стимулaция. Слaгaм я под прaв ъгъл...

И при мен понякога иглата трудно пробива,може би на места кожата е по дебела,а може и от иглите да е.Не съм забелязала да изтичат капки при махане на тапичката. Аз досега слагах в корема, от 1 седмица пробвам в ръцете и краката,но е много по болезнено,а и там ми се образуват големи сърбящи подутини.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #348 -: Март 31, 2015, 01:44:58 am »
Здравейте момичета!
Рядко пиша, но най-редовно ви чета :) Сега да кажа за моя опит с фраксипарин-а, случвало ми се е да излизат по няколко капки, но това е по-скоро от невнимателно махане на гумената тапичка, но с времето им станах специалист и в премахване на въздушните балончета. А това с иглите е много неприятно и на мен ми се е случвало , мисля че и иглите не са много добри, но и кожата с времето се втвърдява. Иначе и аз го правех само в корема по-надолу, по-нагоре, по-настрани абе където можех да хвана кожа , даже на по-меките части е по-лесно и безболезнено. Внимавах само да няма някакви венички или капиляри. Когато започнах сама да си правя фраксипарин-а никога не си пуснах кръв, а другите често ме окървавяваха :) Все пак хубаво е, че ми го спряха.
Честито на новите Госпожи :) Много любов и щастлив брачен живот ви желая. А на всички ни лека и без стресова бременност.

« Последна редакция: Март 31, 2015, 01:48:35 am от petqni »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #349 -: Март 31, 2015, 09:03:17 am »
От близо 500 инжекции фракси съм сложила всичките в корема. При първата бременност не бяха толкова ужасни иглите, после нещо ги развалиха и наистина са много тъпи. Синки и буци ми се получаваха непрекъснато.
Въздуха от спринцовката НЕ СЕ ВАДИ. Пише го изрично в листовката.
С третата бременност минах на Клексан и се родих. Много по-щадящ е. Само цената не му е ок, но се преглъща.
Желая ви безоблачни бременности, кадърни доктори и здрави бебета около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #350 -: Март 31, 2015, 09:08:03 am »
Блaгодaря нa всички зa мнениятa зa фрaксипaринa  :) Явно aз все нa тъпи игли попaдaм, зaщото го слaгaм от седмицa, нямaм втвърдявaния още. И уж внимaвaм кaто мaхaм тaпaтa, но ще трябвa дa се усъвършенствaм още.



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #351 -: Март 31, 2015, 10:22:34 am »
uBu, и аз първата бременност имах един епизод, в който се притесних дали не е паднала тапата в 19 г.с. Ходихме посреднощ в болницата :) Сега ми е смешно, ама тогава...  Случва се да имаме излишни притеснения. Горе главата :)

Аз добре, че не съм на фраксипарин, че с моя опънат корем няма как да хвана гънка... Ама буквално като плондер съм. Ако го бодна с игла ще се спука :)




   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #352 -: Март 31, 2015, 11:17:35 am »
Всеки си има стряскащи неразположения,понякога звучат смешно,но на някои жени са им първи бременности все пак..
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #353 -: Март 31, 2015, 21:34:35 pm »
Е момичета, вие много сте изписали  :D Виждам, че общо взето всичко е наред
 Руми е още 2в1, Иви вече е по-спокойна, другите са добре. Ей така ми е хубаво да чета. Аз да се похваля днес поръчах количката и кошарката. Сега почвам да избирам дрешки, завивки, комплекти.  Ей такива приятни работи при мен. Единствено че тези дни времето е страхотно и се престарах с разходките, сега ме боли прасеца, май съм разтегнала нещо. Май трябва по-кротко да го давам. Но и позитивното- много добре вървя с килограмите. В началото се бях притеснила, че ще се търкалям, но съм 9 кг нагоре, а аз толкова мога да си кача без проблем и без да съм бременна.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #354 -: Март 31, 2015, 22:00:03 pm »
Ха, Додо, какво съвпадение и аз днес поръчах количката и кошарата. :D Днес прекалих с разходката и сега десният микрак под коляното има хубава подутина и ме боли. Но пък беше забавно. :) Живот и здраве после ще споделяме мнения за количките. :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #355 -: Април 01, 2015, 12:03:41 pm »
Здревейте,
Линаполи,не си с кофти късмет,просто иглите на Фраксипарина ,сравнени с тези на стимулиращите препарати са в пъти по-тъпи.На мен в един момент ми свърши мястото на корема,просто от многото боцкания се втвърди кожата и не мога да я пробия,пък хем съм куче марка и не се щадя.Започнах в краката,там поне има много мегдан.От около дестина дни и там мястото е на привършване и използвам ММ да ми бие в ръцете.А и вече съм на Клексан,който е по-добре.Опитах онзи ден в корема,но той вече е много изпънат и някак не мога да се пречупя да ръгам там  :lol:

Аз вчера бях отново на контролен Доплер.Кръвотока към бебковците е добър,оставам си на тази терапия.Те са наддали и макар да има разлика между двамата,важното е ,че дебелеят.Единственото леко притеснително е,че едната плацента е доста по-дебела от другата.То се видя още на миналия преглед.Ще я следим,може да се наложи някакви изследвания да правя заради нея,но не знам.Чудя се,ако беше едно бебе дали щяха да забележат ,че е по-дебела,или сега излиза така,просто защото я сравняват с другата.Хахава работа.Не бях чувала ,че и с това може да има проблем.Не е притеснително де,но си трябва следене.
Честит 1ви Април,момичета!

Руми,дъжа те под око!  :lol:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #356 -: Април 01, 2015, 17:03:34 pm »
Румито всички я държим под око че за Великден ще си има бебче,ама кога ще се появи не се знае  :wink:
и аз да помрънкам малко като походя повечко и започват да ме болят краката  :( намрънках се
вие как сте мамчета?Честит 1 ви април излъгахте ли някого?Нов месец-нов късмет на всички  :balk_5:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #357 -: Април 01, 2015, 17:09:46 pm »
Мен ме е страх да лъжа :D че ще взема да ги шашна още повече околните хахах .Незнам за вас,но такива неща сънувам,че ако ги записвам поне до 2017 мога да подпомагам със сценарии режисьорите.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #358 -: Април 01, 2015, 17:25:58 pm »
Чакам си търпеливо аз :) Замислих се какво ли е да имаш рожден ден на първи април :) Сигурно приятелите ти ще си мислят, че се шегуваш :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #359 -: Април 01, 2015, 18:15:07 pm »
Аз имам двама познати с РД  на 1ви април :) Винаги е смях по рожденните дни :) А иначе- вече съм в пети месец, а грам корем нямам :( По едно време уж ми се стори , че е почнал да расте, но беше временно, по-скоро се беше издул нещо. И не само че не съм качила кг от началото, ами и съм свалила 1-2...Слава богу, на прегледи всичко е наред и бебчо си расте :) Ама си чакам коремчето, да си го гушкам ххахаха