0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #240 -: Март 24, 2015, 13:01:21 pm »
Аз се ориентирам от тук http://www.moetodete.bg/vuprosi-i-otgovori-573/koya-gestacionna-sedmica-na-koj-mesec-ot-bremennosta-otgovarya.html Смятам, че аз съм в средата на 6мес, но вече тотално се обърках. Според тази схема, shinzou, ще влиза в 8 календарен. Ако има някой разбиращ да ме светне...

И аз по тази таблица ги определям, но в някой месеци се разминават със софтуера, който ползвам като например този месец. Разминаването е само една седмица.
А софтуера е базиран на английската здравна система, така че ако някой сега ме пита му казвам, че съм в 7-ми месец.
Именно поради тази причина ме озадачи коментара на shinzou, защото и по софтуера и по таблицата скоро трябва да влиза в 8-ми, а не в 7-ми и викам да не съм се объркала нещо.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #241 -: Март 24, 2015, 15:07:34 pm »
Zdraveite,izvinqval se che pisha na latinica,nqmam druga vuzmojnost,sigurno vi pisna ot men ,ama sega puk sum v bolnica na magnezii zaradi kontrakcii i skusena shiika...Kato cheta kak vlizate v 7 mesec samo se molq gospod da spre da me plashi i da me izbuta i men pone do kraq na sedmi,iznemogvam veche...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #242 -: Март 24, 2015, 15:43:47 pm »
иВи,  :bighug: Всичко ще се нареди, а малкото човече ще стои на топло до 9месец. Колко ти е шийката?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #243 -: Март 24, 2015, 15:54:16 pm »
V momenta e 3.35
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #244 -: Март 24, 2015, 17:28:10 pm »
аз се ориентирам така  определен ми е термин на 7 юни 2015 на всяка 7-ма дата от календарните месеци влизам в нов месец т.е.
7 октомври-1 месец
7 ноември-2 месец
7 декември-3 месец
7 януари-4 месец
7 февруари-5 месец
7 март-6 месец
7 април-7 месец
7 май-8 месец
7 юни-9 месец
ако кажа че съм 8 ми месец ще е грешно,защото термина ми е на 7 юни, а не ми 7 май
тази статия от списание Моето дете е сгрешена дори и отдолу хората го пишат в коментарите си.има калкулатори за зачеване в нета и там може да се ориентирате.на мен всички калкулатори във всеки сайт ми излиза един и същ термин.както и на УЗ при прегледите ми.давам ви линк за лунарните месеци на бременността http://bremennost.bg/gestacionna-sedmica.html този сайт е много интересен винаги като влизам в нова г.с. си прочитам статия за определената г.с.  :)
Иви бързо се оправяй  :bighug:
Яничка правилно ти изчислява софтуера.затова вчера писах,че в медицината използват Лунарни месеци, а не календарни.и мисля че се използва тази система по целият свят.скоро ще бъдеш 8 ми лунарен месец  :)
« Последна редакция: Март 24, 2015, 17:38:08 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #245 -: Март 24, 2015, 17:35:44 pm »
uBu, стискам палци бързо да се оправяш.

А добре де, не е ли нормално да се ражда в края на 9-ти месец. Тоест не трябва ли на 7 юни да правиш пълни 9 месеца? Щото аз така обяснявам на мъжа ми и може да съм му говорила пълни глупости.
Но така или иначе според тази грешната таблица аз още не съм в 7-ми месец, но според акушерките ми съм от този понеделник и пак нещо не ми се връзват нещата. Ей затова си харесвам гестационните седмици, там всичко е ясно. Ама всички близки и приятели винаги ме питат в кой месец съм и като им отговоря в коя седмица съм и ме гледат ей така  8O

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #246 -: Март 24, 2015, 17:38:03 pm »
 :kickgirl: -> tova se useshta priqtno :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #247 -: Март 24, 2015, 17:43:19 pm »
А добре де, не е ли нормално да се ражда в края на 9-ти месец. Тоест не трябва ли на 7 юни да правиш пълни 9 месеца? Щото аз така обяснявам на мъжа ми и може да съм му говорила пълни глупости.
не!ражда се в началото на 9 календарен месец или според Английската и световната медицина края на 10 лунарен месец.и наистина на 7 ми юни правя пълни 9 месец тогава трябва да се роди и малкият,ама като гледам при мен как вървят работите с това секцио ще е края на май  :sucky:
« Последна редакция: Март 24, 2015, 17:47:55 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #248 -: Март 24, 2015, 19:44:44 pm »
А добре де, не е ли нормално да се ражда в края на 9-ти месец. Тоест не трябва ли на 7 юни да правиш пълни 9 месеца? Щото аз така обяснявам на мъжа ми и може да съм му говорила пълни глупости.
не!ражда се в началото на 9 календарен месец или според Английската и световната медицина края на 10 лунарен месец.и наистина на 7 ми юни правя пълни 9 месец тогава трябва да се роди и малкият,ама като гледам при мен как вървят работите с това секцио ще е края на май  :sucky:
Чакай,чакай.
Края на 9 календарен месец,съвпада с края на 10 лунарен месец ,което е и 40 гестационна седмица!
И според календарните,и според лунарните месеци бременността е 40 седмици,от там се ориентирай.
Аз за себе си предпочитам да броя в календарни месеци,защото не мога да обяснявам на хората ,че ще родя примерно в началото на 10 месец,като всички знаят ,че бременността при хората е 9 месеца  :lol: Само вече раждалите жени знаят,че има такова чудо ,като броенето на лунарни месеци.
shinzou,според мен малко си се омотала  :D
« Последна редакция: Март 24, 2015, 19:47:20 pm от ВиЛиЛи »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #249 -: Март 24, 2015, 20:18:39 pm »
Според мен датата на термин изобщо не трябва да се слага в схемата. Например ето така:
27 октомври - 2 месец
27 ноември - 3 месец
27 декември - 4 месец
27 януари - 5 месец
27 февруари - 6 месец
27 март - 7 месец
27 април - 8 месец
27 май - 9 месец
Ей това излезе с моят термин, който е 27 юни.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #250 -: Март 24, 2015, 21:11:05 pm »
А добре де, не е ли нормално да се ражда в края на 9-ти месец. Тоест не трябва ли на 7 юни да правиш пълни 9 месеца? Щото аз така обяснявам на мъжа ми и може да съм му говорила пълни глупости.
не!ражда се в началото на 9 календарен месец или според Английската и световната медицина края на 10 лунарен месец.и наистина на 7 ми юни правя пълни 9 месец тогава трябва да се роди и малкият,ама като гледам при мен как вървят работите с това секцио ще е края на май  :sucky:

Чакай,чакай.
Края на 9 календарен месец,съвпада с края на 10 лунарен месец ,което е и 40 гестационна седмица!
И според календарните,и според лунарните месеци бременността е 40 седмици,от там се ориентирай.
Аз за себе си предпочитам да броя в календарни месеци,защото не мога да обяснявам на хората ,че ще родя примерно в началото на 10 месец,като всички знаят ,че бременността при хората е 9 месеца  :lol: Само вече раждалите жени знаят,че има такова чудо ,като броенето на лунарни месеци.
shinzou,според мен малко си се омотала  :D
оф много съм се омотала в обясненията  :lol:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #251 -: Март 24, 2015, 21:20:50 pm »
Здравейте, момичета. Тъй като Яничка си просурна краката и аз съм от вчера вече госпожа. Много ме болеше снощи главата и затова чак сега се фукам.

Вилили, много се радвам за добрите новини. Ето това ми харесва да чета.

Иви, успех мила. Много е неприятно да си в болница, ама все пак щом имаш проблеми по-добре да си под наблюдение. Пожелавам ти да гушкаш бебче точно по термин.

Относно как се смятат месеците, всички са прави освен Shinzou. Първият ден на последната менструация ти е първия ден, от който почва броенето. Броиш 9 месеца и  добавяш 7 дни. По тов, което си написала и което аз съм разбрала последния ти цикъл е бил на 1-ви септември така ли? Ти трябва да влизаш в 8-ми месец, т.е. правиш 7 пълни месеца и започваш 8-я.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #252 -: Март 24, 2015, 21:44:47 pm »
Здравейте, момичета. Тъй като Яничка си просурна краката и аз съм от вчера вече госпожа. Много ме болеше снощи главата и затова чак сега се фукам.

Вилили, много се радвам за добрите новини. Ето това ми харесва да чета.

Иви, успех мила. Много е неприятно да си в болница, ама все пак щом имаш проблеми по-добре да си под наблюдение. Пожелавам ти да гушкаш бебче точно по термин.

Относно как се смятат месеците, всички са прави освен Shinzou. Първият ден на последната менструация ти е първия ден, от който почва броенето. Броиш 9 месеца и  добавяш 7 дни. По тов, което си написала и което аз съм разбрала последния ти цикъл е бил на 1-ви септември така ли? Ти трябва да влизаш в 8-ми месец, т.е. правиш 7 пълни месеца и започваш 8-я.
Честито! Много семейно щастие и безоблачни дни ти желая! :balk_7:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #253 -: Март 24, 2015, 22:47:32 pm »
Честито, Додо--new! Бъдете сплотено семейство, бъдете щастливи и винаги заедно!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #254 -: Март 24, 2015, 23:00:43 pm »
Здравейте, момичета. Тъй като Яничка си просурна краката и аз съм от вчера вече госпожа. Много ме болеше снощи главата и затова чак сега се фукам.

Честито! Много щастливи, здрави и слънчеви дни нека има по пътя ви!  :balk_7:

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #255 -: Март 25, 2015, 00:35:43 am »
Относно как се смятат месеците, всички са прави освен Shinzou. Първият ден на последната менструация ти е първия ден, от който почва броенето. Броиш 9 месеца и  добавяш 7 дни. По тов, което си написала и което аз съм разбрала последния ти цикъл е бил на 1-ви септември така ли? Ти трябва да влизаш в 8-ми месец, т.е. правиш 7 пълни месеца и започваш 8-я.
всъщност 31 август  :)
честито и от мен!много любов,щастие и разбирателство ви пожелавам!и на мен ми се искаше да повлека крак и аз като вас,но май ще поизчакаме  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #256 -: Март 25, 2015, 10:02:17 am »
uBu, стискам палци да стабилизирате положението с шийката. Във форума има много момичета с прекрасни дечица въпреки проблеми с шийката. Някои правят серклаж, някои почиват повечко. Сигурна съм, че с твоя доктор ще намерите най-доброто решение за теб. Успех! Иначе за постоянните проблеми - и аз бях така с първата бременност. Тъкмо съм се справила с поредната изненада и изниква нещо съвсем друго. Бях така до 20 седмица. После обаче всичко беше ОК и изкарах една прекрасна втора половина от бременността. Бях подвижна, не ми тежеше, нямах киселини... Дано и при теб така се получи и най-сетне се порадваш малко :)

Додо, честито :)
« Последна редакция: Март 25, 2015, 10:51:59 am от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #257 -: Март 25, 2015, 10:47:19 am »
Благодаря за подкрепата!Дал господ на всички късмет и здраве
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #258 -: Март 25, 2015, 11:45:01 am »
 Госпожо Додо  :D честито!!! Много семейно щастие и разбирателство ти пожелавам!
А все питам ММ дали няма да се женим,но той не казва  :lol: В интерес на истината не ми е отказал,просто не ми дава отговор  :lol: Не държа много де,ей така за спорта ,и за да съм с еднаква фамилия с него и децата.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #259 -: Март 25, 2015, 12:26:08 pm »
Като говорите за начин на определяне на термин, искам да ви кажа, че и при двете ми бременности, докторите, които ме следяха в инвитро клиниката, ми изчисляваха термина, спрямо датата на пункцията. На ЖК ми го изчислявах по последен МЦ. Разликата и двата пъти беше една седмица. По показания на ехографа не е правилно да се изчислява, защото някои бебета вървят по-едри, други по-дребни и затова това изчисляване не е обективно.
Има калкулатор, който изчислява термина, спрямо датата на пункцията, но в момента не мога да го намеря. Скоро в някоя тема беше публикуван, но не мога да си спомня къде.
Късмет на всички и успешна бременност!