0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #260 -: Март 25, 2015, 13:17:58 pm »
А все питам ММ дали няма да се женим,но той не казва  :lol: В интерес на истината не ми е отказал,просто не ми дава отговор  :lol: Не държа много де,ей така за спорта ,и за да съм с еднаква фамилия с него и децата.

И при нас така беше и просто един хубав ден се обадих в общината и запазих час за интервю. Като се прибра вечерта, просто му казах да си вземе отпуск на съответната дата и защо и така. Плюс това на него му е супер лесно, защото датата на сватбата е същата като тази на която празнуваме годишнина от връзката ни, така че беше супер щастлив от факта, че няма да трябва да помни 2 дати :-)
И аз го направих заради фамилията, за да си нямам проблем при пътуване до България. Така или иначе на излизане от там ми искат пълномощно от бащата, не исках и на излизане от Англия да ми искат. И по този повод съм без окончание за пол, защото тук това го приемат за две различни фамилии.

Като говорите за начин на определяне на термин, искам да ви кажа, че и при двете ми бременности, докторите, които ме следяха в инвитро клиниката, ми изчисляваха термина, спрямо датата на пункцията. На ЖК ми го изчислявах по последен МЦ. Разликата и двата пъти беше една седмица. По показания на ехографа не е правилно да се изчислява, защото някои бебета вървят по-едри, други по-дребни и затова това изчисляване не е обективно.
Има калкулатор, който изчислява термина, спрямо датата на пункцията, но в момента не мога да го намеря. Скоро в някоя тема беше публикуван, но не мога да си спомня къде.
Късмет на всички и успешна бременност!

Може да не е правилно, ама тук при нас така го изчислят и това остава официалният термин. Но се прави само един път на скана в 12-та седмица. Даже в картона ми я няма датата на последна менструация, а само датата на трансфер и термина ми. Той така или иначе се различаваше с 2 дни от този изчислен по дата на МЦ, така че все тая.

Ииии.. така се отплеснах да пиша, че забравих да питам за Магнерота. Вие как го пиете и по колко, защото аз тази нощ се събудих от страхотен крамп в крака и още не мога да стъпвам на него. Беше просто ужасно. Отделно от това ми се схващат разни сухожилия около корема и е доста неприятно, та реших че сигурно нещо не го пия както трябва.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 13:20:35 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #261 -: Март 25, 2015, 13:36:20 pm »
yanichka, аз го пия 3×1 след хранене.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #262 -: Март 25, 2015, 13:58:47 pm »
През първата бременност го пиех 3х1, но този път док ми изписа магне б 6, 2х1 след хранене. Зная, че трябва да се изчака около час преди и след хапчето ако възнамеряваш да пиеш мляко или консумираш храна, съдържаща млечен продукт- едното пречи на другото, но нека някой по- запознат сподели.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #263 -: Март 25, 2015, 14:39:05 pm »
А все питам ММ дали няма да се женим,но той не казва  :lol: В интерес на истината не ми е отказал,просто не ми дава отговор  :lol: Не държа много де,ей така за спорта ,и за да съм с еднаква фамилия с него и децата.

И при нас така беше и просто един хубав ден се обадих в общината и запазих час за интервю. Като се прибра вечерта, просто му казах да си вземе отпуск на съответната дата и защо и така. Плюс това на него му е супер лесно, защото датата на сватбата е същата като тази на която празнуваме годишнина от връзката ни, така че беше супер щастлив от факта, че няма да трябва да помни 2 дати :-)
И аз го направих заради фамилията, за да си нямам проблем при пътуване до България. Така или иначе на излизане от там ми искат пълномощно от бащата, не исках и на излизане от Англия да ми искат. И по този повод съм без окончание за пол, защото тук това го приемат за две различни фамилии.

Като говорите за начин на определяне на термин, искам да ви кажа, че и при двете ми бременности, докторите, които ме следяха в инвитро клиниката, ми изчисляваха термина, спрямо датата на пункцията. На ЖК ми го изчислявах по последен МЦ. Разликата и двата пъти беше една седмица. По показания на ехографа не е правилно да се изчислява, защото някои бебета вървят по-едри, други по-дребни и затова това изчисляване не е обективно.
Има калкулатор, който изчислява термина, спрямо датата на пункцията, но в момента не мога да го намеря. Скоро в някоя тема беше публикуван, но не мога да си спомня къде.
Късмет на всички и успешна бременност!

Може да не е правилно, ама тук при нас така го изчислят и това остава официалният термин. Но се прави само един път на скана в 12-та седмица. Даже в картона ми я няма датата на последна менструация, а само датата на трансфер и термина ми. Той така или иначе се различаваше с 2 дни от този изчислен по дата на МЦ, така че все тая.

Ииии.. така се отплеснах да пиша, че забравих да питам за Магнерота. Вие как го пиете и по колко, защото аз тази нощ се събудих от страхотен крамп в крака и още не мога да стъпвам на него. Беше просто ужасно. Отделно от това ми се схващат разни сухожилия около корема и е доста неприятно, та реших че сигурно нещо не го пия както трябва.
Здравей Яничка, браво за инициативата, относно ММ. Те мъжете все чакат някой да ги подбутне. За магнерота, или 3х1, или 3х2. Аз бях малко в болница в края на януари и след престоя ми изписаха 3х2. Но мисля, че при теб 3х1 би свършило работа, ако нямаш оплаквания свързани с контракции.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #264 -: Март 25, 2015, 14:42:47 pm »
Благодаря ви момичета!
Ще пробвам 3 по 1, защото аз в момента взимам само 1 таблетка дневно и явно не действа. Иначе нямам контракции, само схващанията по периферията на корема, но съм сигурна че са сухожилия, защото и преди съм имала подобни оплаквания. Имам предвид преди да забременея.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #265 -: Март 25, 2015, 15:37:19 pm »
Додо, честито ти съпруг :) да си го гледаш и той теб и да се слушате :)

Момичета, аз родих на 20,03 дъщеря ни Катерина Мари, 2539 грама,  49см. Хипотрофно бебенце, но истински боец, издържа бодения, интубация и още бодения.
Раждането мина по-различно от Бг, въпреки отрицателната ми в началото нагласа - много, много по-добре! За 8 часа се възстанових, на 3 ден почти нямам кървене, нямам външни разкъсвания, нито ЕПЗ, нито старата се разкъса. Само три броя хемороиди, които не знам, какво да правя? Не болят, не дразнят, ама са там. И тази мисъл ме побърква.

Раждането и след родилната грижа са тоооолкова различни от БГ, а тоолкова простички и лесно достижими от всяка българска болница. Чак ми се дорева като си дадох сметка.
САмоизписахме се, искаха още да ни държат, но изкарах една кошмарна нощ (сбъднат мой кошмар зад съседната завеса, дето ме следваше и с двете бременности) и кърмата съвсем щеше да спре, и без това беше само коластра. Прибрахме се, на 22,03, хапнах, наспах се и тя тръгна :) Дохранваме се и с формула де, почти сме върнали теглото от раждане.

Та за грамове и ехографи...вече няма да вярвам. На 03,03 ми изкараха бебка 2500+/- 370 грама, а то...добре, че напънах тая млечна диета месец и половина, иначе съвсем под 2 кила щеше да е!
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #266 -: Март 25, 2015, 15:54:23 pm »
Само три броя хемороиди, които не знам, какво да правя? Не болят, не дразнят, ама са там. И тази мисъл ме побърква.

Аз за бебенцето ти честитих в темичката, ама пак честито! Да сте живи и здрави!
А за хемороидите, ако искаш пиши ми на лични и мога да ти пратя един домашен мехлем, която прави една моя приятелка. Направо е вълшебен, аз само с него се лекувам.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #267 -: Март 25, 2015, 16:24:28 pm »
Додо, честито ти съпруг :) да си го гледаш и той теб и да се слушате :)

Момичета, аз родих на 20,03 дъщеря ни Катерина Мари, 2539 грама,  49см. Хипотрофно бебенце, но истински боец, издържа бодения, интубация и още бодения.
Раждането мина по-различно от Бг, въпреки отрицателната ми в началото нагласа - много, много по-добре! За 8 часа се възстанових, на 3 ден почти нямам кървене, нямам външни разкъсвания, нито ЕПЗ, нито старата се разкъса. Само три броя хемороиди, които не знам, какво да правя? Не болят, не дразнят, ама са там. И тази мисъл ме побърква.

Раждането и след родилната грижа са тоооолкова различни от БГ, а тоолкова простички и лесно достижими от всяка българска болница. Чак ми се дорева като си дадох сметка.
САмоизписахме се, искаха още да ни държат, но изкарах една кошмарна нощ (сбъднат мой кошмар зад съседната завеса, дето ме следваше и с двете бременности) и кърмата съвсем щеше да спре, и без това беше само коластра. Прибрахме се, на 22,03, хапнах, наспах се и тя тръгна :) Дохранваме се и с формула де, почти сме върнали теглото от раждане.

Та за грамове и ехографи...вече няма да вярвам. На 03,03 ми изкараха бебка 2500+/- 370 грама, а то...добре, че напънах тая млечна диета месец и половина, иначе съвсем под 2 кила щеше да е!
Честито Жасмин-Вени, да е жива и здрава малката госпожица и много да ви радва! На теб ти желая бързо възстановяване! :balk_16: :bori_015: :balk_16:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #268 -: Март 25, 2015, 16:56:35 pm »
Яничка браво така се прави  :)
Венинай-хубаво си е вкъщи!там можеш да отпуснеш,пък и малката като е до теб ще ти е по-спокойно.Ако можехме и в България така да се самоизписваме....
за ехографите и аз много не им вярвам на последният преглед,заради по-голямата главичката ми излезна термин 25 май,ама ЖК каза че не се обръща внимание на ехографските дати,понеже лекарите работили по някакви таблици (на не помня името) и по-тях си оставам с термин 7 юни.
за магнезия-аз не пия,иначе си имам Магнерич за всеки случай.само ако ми се налагало и ако съм имала контракции,тогава да пия.рядко ме хващат и само веднъж ми се случи да ми схване от дясно на корема и левият крак.Повече ме боли гърба понякога кръста и киселините  :(

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #269 -: Март 25, 2015, 22:12:02 pm »
Първо да почна с най-важното- честита радост Вени. Толкова се радвам за теб. Да ви е  жива и здрава Принцесата, много дави радва и да ви слуша.

За Магнерота съм 3х2 от 15 седмица още, но не заради крампи или контракции, а заради моето пусто кръвно. Но пък в тази сЕдмица нямам още контракции, така че има полза от този магнерот. От вас чувам, че магнерота е след хранене. Аз го пия заедно с хапчетата за кръвно под час в 06:00, в 14:00 и в 22:00 часа. Пък и аз знам че МАгнезият е с натрупване.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #270 -: Март 26, 2015, 21:45:58 pm »
Къде сте? Чакам новини от Вилили и Иви, пък и Кати нещо се позагуби, да не ни изненада тези дни с добра новина?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #271 -: Март 26, 2015, 21:51:04 pm »
Az ne pisha ,za da ne vi vkarvam negativni emocii,izpisaha me.Sega leja,poplakvam si chat pat i edinstveno se molq da izkaram pone do 30 g.s. S vas mi e mnogo priqtno,v bg mama v avgustovskata tema sa tolkova ligavi,che chak me iznervqt,spodelqt si i kutnite zubi.Edinstveno bihte mi pomognali,ako mi kajete dali znaete na kolko vreme trqbva da merq shiikata sega sled bolnicata,zabravih da gi popitam...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #272 -: Март 26, 2015, 22:03:38 pm »
jasmin_veni, много вълнуваща история :) Бързо да се възстановявате и двете с малката принцеса :)

uBu, продължавам да стискам палчета за теб. За шийката момичетата ще кажат. На мен само ми е чудно с толкова усложнения нямаш ли си доктор, който да бди над теб и да му звъниш при всяко колебание... Мисля, че би била много по-спокойна, ако имаш специалист на разположение за всякакви въпроси

Аз утре съм на запис на тонове и ще докладвам. Но докторът казва, че вероятно ще раждам на термин. Има време още :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #273 -: Март 26, 2015, 22:12:56 pm »
Къде сте? Чакам новини от Вилили и Иви, пък и Кати нещо се позагуби, да не ни изненада тези дни с добра новина?
Тук съм, имаме още време с бебка в корема. :) Предпочитам да почака до датата на плановото секцио.  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #274 -: Март 26, 2015, 22:26:00 pm »
uBu, а като има опасност с тази шийка от толкова ранна седмица, защо не ти сложат серклаж? Поне затова да си спокойна. Какво значи да устискаш до 30-та седмица, за 40-та се борим, 30-та е рано.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #275 -: Март 26, 2015, 23:09:31 pm »
иВи, много добронамерено ти казвам намери си добър специалист, който да те следи.Почти всяка репродуктивна клиника поема и мами който не са правили ин витро в нея.Да плаща се, но това няма значение.Обади се и питай кога трябва да си на преглед пак.Лежи и почивай, пази се.Шийката може да се възстанови, но трябва много да се пазиш и да почиваш.Аз имам позната легна много рано, не мръдна до края и в болница лежа месец и горница, на яки системи магнезии всеки ден.Сега се радва на прекрасен бандит.Трудно е, но трябва да мислим положително и да знаем, че ще успеем.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #276 -: Март 27, 2015, 06:20:20 am »
Иви аз съм със скъсена шийка и лекарката ми каза преглед след три седмици. Аз се чудя дали да не ида по-рано. На мен ми направиха серклаж в 19 г.с. превантивно тогава никой не ми мери шийката или ни са ми казали. Най-важното сега е да лежиш и да бъдеш колкото се може по-спокойна. Опитай се да не плачиш, гледай само весели неща и мисли положително.  Знам че е трудно но с плачене и стрес мисля че се докарват контракции. Успех мила и на теб и на всички нас. И на мен лекарката ми каза да докараме 30 г.с., но аз си се надявам на 35-36 ☺
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #277 -: Март 27, 2015, 11:35:40 am »
uBu, важно е да си спокойна и да имаш доктор, на който да се довериш и да можеш да го притесняваш по всяко време.
През първата ми бременност, шийката в твоите седмици ми беше станала 1.5 см и се наложи спешно да ми направят серклаж. След него не съм се залежавала, не спрях да работя до постъпването ми за раждане. Детето се роди 12 дни преди термин.
С втората бременност наблюдавахме шийката от 18-та седмица всяка седмица. Държеше се 3.5 см, което беше добре и в 23-та седмица изведнъж стана под 2.5 см и отново ми направиха серклаж. После отново си продължих нормалния работен ритъм и родих в 39-та седмица с планирано секцио.
Ти все още имаш време за серклаж и го обсъди с доктора ти, защото според мен е по-добрия вариант, отколкото да трепериш всяка седмица дали няма да тръгне преждевременно раждане.
Късмет и спокойствие!


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #278 -: Март 27, 2015, 11:58:21 am »
Иви, извинявай за тъпия въпрос ама как се разбра за шийката- рутинен преглед или оплаквания? Изобщо не съм наясно затова няма да се обаждам, просто ми е интересно дали има показания aза да почне да се следи. Пожелавам  ти всичко да мине добре. Наистина е неприятно да се лежи, но ако се наложи... И аз с това мое кръвно вече незнам. Док каза да избутам до 32-ра седмица, ама трудно е вече. Всяка седмица се покачва. Пия по 19 хапчета на ден, сега включвам допълнителни при нужда. Важното е да избутам април и го вадят. Като че ли все се надядах на 34-35 г.с ама стане ли опасно веднага го вадят. Единственото положително, че когато си те следят и се очаква по-рано да се роди бебо по-лесно се реагира. Те лекарите си знаят какво да правят в такива случаи. Пък и ще използвам април да напазарувам за бебо. Толкова е трудно с тези бебешки покупки. Харесах кошарката, тези дни ще я поръчвам, обаче прослуватата количка не е избрана още. Последно се колебая между 2 ама не мога да взема решения. Мъжо каза да решавам, защото съм го дразнела С това колебание. Каза че ако до няколко дни не реша той ще отиде и ще купи. Ще пиша в темата за количките да видим някой няма ли да помогне.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #279 -: Март 27, 2015, 14:30:00 pm »
Ей ме на и мен,нямам новини,защото съм на контрола вторник,но младежите шават достатъчно ,за да съм спокойна.
Додо,шийката я мерят при всекипреглед,може би просто не ти казват колко е дълга твойта.При мен конкретно гледат бебковците с коремния и накрая скачам на трона,за да ми измерят шийката с вагиналния.