0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #320 -: Март 30, 2015, 22:04:22 pm »
Благодаря ви,бях за микробиология още днес,но наистина се притесних,че е тапата,защото една приятелка ме пита накъде отивам и защо и като и казах ме предупреди ,че така е абортирала... Вярвайте ми в такъв момент ви влият повече.негативните коментари,отколкото положителните.А и ако е тапата трябва да се види но вагинален ехограф предполагам...
« Последна редакция: Март 30, 2015, 22:09:09 pm от uBu »
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #321 -: Март 30, 2015, 22:08:57 pm »
Иви, стигa се вкaрвa във филми и не слушaй кой кaк aбортирaл! Не съм чувaлa в толковa мaлкa седмицa дa пaдa тaпaтa, още повече, че тaпaтa пaдне ли ще имaш и рaзкритие вече предполaгaм... незнaм и aз! Aко говоря глупости моля дa ме извините и попрaвите  :oops:  Aз нaпример не съм рaзбрaлa когa ми е пaднaлa тaпaтa и дaли е пaдaлa изобщо, a десет денa преди дa родя си ходих с рaзкритие 1-2 см.
A ти кaто отиде нa микробиология не питa ли лекaря зa тaпaтa?!



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #322 -: Март 30, 2015, 22:09:51 pm »
аз пък постоянно имам течение още от началото на бременността понякога е прозрачно понякога млечно бяло.понякога е силно понякога слабо,но го има.даже като влезнах в 3 триместър се увеличи още повече като количество.ако течението има мирис и имаш сърбежи това може да са симптоми за гъбична инфекция.за тапата съм чела освен че е слузеста можело да има кървави жилки.
И аз така. В 32 г.с. се беше засилило и си помислих, че са водите. Отидох на преглед и лекарката ми ме успокои, че  всичко е наред.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #323 -: Март 30, 2015, 22:12:37 pm »
А твоята приятелка нямаше ли си друга работа, че ти говори такива неща?!  :x Аборт в такава седмица е изключително рядък. Нещо от сорта на 0,1 %. А и ако нещо тръгва да става, какво смяташ, че може да се направи (освен да се отиде на лекар)? Успокой се! Пази си нервите за по-нататък - за коликите, за зъбките, за болестите, за бебешкия пубертет и най-вече - за истинския!
За тапа в тези седмици чувам за пръв път, а пиша тук вече от 8 години. И тя, ако падне, значи ще започне раждане. Как точно ще го спре лекарят?! Никак според мен.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #324 -: Март 30, 2015, 22:13:18 pm »
Да,linapoli,аз само казвам какво каза момичето.Иначе лекаря не се е усъмнил в тапата,аз и не казах,че.мисля,че е това,помолих го за изследвания,а той ме прегледа и каза,че всичко е наред.Бях ви писала.преди да отида при него.Казо също ,че.при контракции може да се отделя цервикална слуз,също така хормоните влияят много зле на влагалището и на шийката при някои жени и от контракциите пада по малко слуз...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #325 -: Март 30, 2015, 22:14:46 pm »
А почти всички си имат течение по време на бременността без да имат контракции. Сега ще ти потърся научното обяснение.
Бременността предразполага към засилена секреция, поради повишеното излющване на клетки от лигавицата на влагалището, дължащо се на високите хормонални нива. Гъбичните инфекции също са особено чести, но за щастие причиняват повече дискомфорт, отколкото опасност за самата бременност.
« Последна редакция: Март 30, 2015, 22:17:51 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #326 -: Март 30, 2015, 22:15:08 pm »
Съжалявам ,че звуча толкова тъпо наистина...Срам.ме е
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #327 -: Март 30, 2015, 22:15:55 pm »
Благодаря ви,бях за микробиология още днес,но наистина се притесних,че е тапата,защото една приятелка ме пита накъде отивам и защо и като и казах ме предупреди ,че така е абортирала... Вярвайте ми в такъв момент ви влият повече.негативните коментари,отколкото положителните.А и ако е тапата трябва да се види но вагинален ехограф предполагам...
Върви утре на лекар, няма как да кажем какъв е този секрет. Най- вероятно е просто засилено течение, но щом имаш притеснения, по-добре върви на преглед. Днес като си ходила за микробиология е можело да те погледнат, не сега да се вкарваш във филми и да слушаш приятелките си.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #328 -: Март 30, 2015, 22:18:03 pm »
бях на лекар...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #329 -: Март 30, 2015, 22:19:09 pm »
Иви, не звучиш тъпо. И срамни въпроси няма. Просто не се шашкай толкова много! И ако приятелката ти влияе негативно, ограничи контактите с нея поне за известно време.
« Последна редакция: Март 30, 2015, 22:20:54 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #330 -: Март 30, 2015, 22:21:38 pm »
Хората не са виновни,че в момента аз съм лабилна,тук обичам да пиша,защото споделям и чувам различни мнения,повечето положителни.Сега като лежа по цял ден нямам много контакти,контактите са ми с фурната и пералнята...А телевизора просто си стои включен понякога
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #331 -: Март 30, 2015, 22:22:00 pm »
Да,linapoli,аз само казвам какво каза момичето.Иначе лекаря не се е усъмнил в тапата,аз и не казах,че.мисля,че е това,помолих го за изследвания,а той ме прегледа и каза,че всичко е наред.Бях ви писала.преди да отида при него.Казо също ,че.при контракции може да се отделя цервикална слуз,също така хормоните влияят много зле на влагалището и на шийката при някои жени и от контракциите пада по малко слуз...
8O Добре, като ти е казал лекарят ти днес, че всичко е наред, ти защо ни питаш във форума? Нещо не мога да разбера.  8O
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #332 -: Март 30, 2015, 22:28:32 pm »
Питах преди да отида на лекар
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #333 -: Март 30, 2015, 22:30:32 pm »
А ти защо лежиш? Лекарят ли така ти каза?

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #334 -: Март 30, 2015, 22:31:13 pm »
Имам контракции.Скъсява ми се шийката
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #335 -: Март 30, 2015, 22:38:41 pm »
Иви, не звучиш тъпо! Никой не се е родил нaучен, питaй и който знaе ще отговaря ;) Но зa мен тaзи твоя "приятелкa" не ти е тaкaвa. Не виждaм кaк еднa приятелкa ще вкaрвa тaкивa мисли в глaвaтa нa бременнa женa. Нямaм думи!!! Зa товa подминaвaй тaкивa коментaри с усмивкa нa устa и го кaрaй по-спокойно!



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #336 -: Март 30, 2015, 22:45:54 pm »
Питах преди да отида на лекар
Извинявай, но от постовете ти не стана ясно. Както и да е. Мисля, че в момента излишно се драматизира въпросът, щом си била на лекар и той ти е казал, че всичко е наред. Лека вечер!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #337 -: Март 30, 2015, 22:46:58 pm »
Относно коментарите от приятелки и по разни групи във Фейса примерно - всеки се опитва да бъде най-знаещият и съответно почва да твори едни истории дето свят може да ти се извие от тях. Аз затова питам и слушам мнения само в Зачатие, защото иначе трябва да съм през 2 часа в болницата.
И uBu един съвет от мен - като почнат да ти говорят за раждане, не слушай никого. Там какви истории ще чуеш, не е истина. Аз като почнат да ми разправят за някоя такава и ги спирам автоматично без изобщо да ми пука.

Относно течението - моето е силно още от самото начало. Даже си тръгна такова от пункцията. Имам моменти, в които ми се налага да сменям бельо по 2-3 пъти на ден, защото ежедневната превръзка не може да поеме всичко. И на фона на това преди 10 дни ми се наду всичко долу. Направо стана като балон. Ама било нормално. Казаха ми да се разхождам повече, защото явно бебето е притиснало нещо и наистина след 2-3 дни интензивни разходки нещата се оправиха.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #338 -: Март 30, 2015, 22:51:35 pm »
yanichka,благодаря за дългото мнение и моето течение е усилено,бях се притеснила заради консистенцията.Моята мъничката пък имам чуството,че понякога застава много странно и заради нея се налага да чишкам през 1 час и усещам напрежение сякаш постоянно ми си ходи до тоалетната,но пък не всеки ден е така,а урината ми е чиста.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #339 -: Март 30, 2015, 23:00:05 pm »
Aз пък могa дa препоръчaм нa всички, които ги е стрaх от рaждaнето дa прочетaт трите теми "Смешно ли е рaждaнето?" в бг мaмa. Уникaлно смешно и отупскaщо зa всички изпитвaщи стрaх  :D