0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #400 -: Април 03, 2015, 14:45:14 pm »
Иви, за твоята приятелка ето списък с репродуктивните клиники в страната. Кварталният гинеколог не разбира и няма да й свърши работа. Най-много да й загуби време, пари и дори няма да си признае, че не е компетентен в тази материя.
Друг вариант е направо да пусне генетични изследвания, както в посъветвала кати. Такива специалисти има към по-големите репродуктивни клиники.
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=109

Ако желае, може да пише тук и да обменя опит с други момичета, които са минали през същото.

Успех й желая!

Руми, леко раждане и чакаме най-хубавите новини!

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #401 -: Април 03, 2015, 17:56:29 pm »
Бременна съм на първия месец и имам бяло течение някой може ли да ми каже нещо дали е нормално
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #402 -: Април 03, 2015, 18:03:39 pm »
Бременна съм на първия месец и имам бяло течение някой може ли да ми каже нещо дали е нормално
Здравей, честито! Ако няма мирис и ако нямаш сърбеж е нормално. Иначе, трябва да пуснеш микробиология.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #403 -: Април 03, 2015, 18:15:02 pm »
на 14 април ще ходя на контролен обаче аз много се притеснявам до тогава да не стане нещо
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #404 -: Април 03, 2015, 19:24:28 pm »
на 14 април ще ходя на контролен обаче аз много се притеснявам до тогава да не стане нещо
Добре, обади се на лекуващия ти лекар. Ако трябва си плати за микробиологията, не е толкова скъпа.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #405 -: Април 03, 2015, 19:33:03 pm »
да не чакам ли 14 април имам леки болки от влеме на време и течение
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #406 -: Април 03, 2015, 21:46:41 pm »
да не чакам ли 14 април имам леки болки от влеме на време и течение

А течението има ли мирис и има ли сърбеж или някакъв друг дискомфорт?
Ако е просто засилено течение, не се притеснявай защото е нормално по време на бременност да се засили от хормоните. И аз съм с такова от самото начало.

Бях на преглед днес за шийката. Докторът я хареса - подготвена е за раждане. Сега остава само и контракциите да почнат :)

Леко раждане и прекрасна първа среща!
« Последна редакция: Април 03, 2015, 21:48:48 pm от yanicka »

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #407 -: Април 03, 2015, 22:03:56 pm »
не няма никакъв мирис  само течение
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #408 -: Април 03, 2015, 22:26:49 pm »
не няма никакъв мирис  само течение

В такъв случай си изчакай прегледа. Няма за какво да се притесняваш.
Ако все пак не се чувстваш комфортно, можеш винаги да се свържеш с лекаря си.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #409 -: Април 03, 2015, 23:44:38 pm »
и аз съм като Яничка на дясно като легна и се започва едно ритане и чудеса,а като съм на ляво съм добре.понякога заспивам легнала по-гръб,иначе не мога да заспя странна работа  8O преди на ляво не можех да спя, а на дясно можех луда работа.и мен вече ме наболяват краката повечко,нее както преди.
Лилиту и аз имала такива неща.питах ортопед как може да се облекчи болката в краката и той показа ще се опитам да обясня-хващаш гърба на стол с леко притворени крака и леко наведена напред.и започваш да повдигаш тялото си с пръстите на краката и после връщаш тялото надолу и стъпваш с цяло стъпало,като трябва и двата крака едновременно да се движат нагоре и на долу,за да повдигат тялото и тежестта да е правилно разпределена.това с изтласкването нагоре-надолу се прави 10 пъти на посока.помагало да не се схващат краката.дано си разбрала нещо!
за болките в таза и кръста днес казаха на една лекция помагало топлият душ,като струята вода трябвало да пада точно на кръста и таза ,а вие да сте леко наведени докато сте хванати за мивката.това го пробвах и облекчава .аз почти нямам проблем с кръста в ранните месеци имах но тогава не знаех че има такива упражнения.сега имам проблеми с гърба -не мога место да си намеря особено вечер
« Последна редакция: Април 03, 2015, 23:47:33 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #410 -: Април 04, 2015, 09:22:21 am »
Shinzou, благодаря миличка   :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #411 -: Април 05, 2015, 10:10:00 am »
Мили момичета, честит ви празник :) За мен всички жени са цветчета прекрасни и днес трябва да празнуват :)) Желая ви най- вече безкрайно здраве, за да се радвате на семействата и бебоците си и да сте много обичани и обгрижвани :) Весел празник :)  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #412 -: Април 05, 2015, 14:58:09 pm »
Честит празник и от мен! Желая на всички много здраве, леко раждане и щастливи бебчета!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #413 -: Април 05, 2015, 19:48:48 pm »
Писах за помощ в една друга тема сега моля и вас за помощ-бременна съм след инвитро в 7 седмица с близнаци а туко що нещо ми прицапа не е червено по светло към розово,според вас това нормално ли е? Мн ме е страх аз съм от Бургас а моята лекарка е в София и смятам утре да отида на преглед, иначе ще полудея! Какво мислете вие,случвало ли ви се е? Дали е нещо опасно,може ли да губя бебетата?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #414 -: Април 05, 2015, 19:59:41 pm »
Писах за помощ в една друга тема сега моля и вас за помощ-бременна съм след инвитро в 7 седмица с близнаци а туко що нещо ми прицапа не е червено по светло към розово,според вас това нормално ли е? Мн ме е страх аз съм от Бургас а моята лекарка е в София и смятам утре да отида на преглед, иначе ще полудея! Какво мислете вие,случвало ли ви се е? Дали е нещо опасно,може ли да губя бебетата?

Веситаа, спокойно. Подобно нещо се случва. Чела съм в темите, че има момичета с прокървяване. Аз не съм от тях, но просто искам да те успокоя малко. Наистина е хубаво да те види лекар, но не изпадай в паника, защото това не е добре за бебетата.
Сигурна съм, че всичко ще бъде наред. Дишай дълбоко и се чуй с лекарката ти, ако ще пътуваш от Бургас до София за преглед.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #415 -: Април 05, 2015, 20:07:46 pm »
Писах за помощ в една друга тема сега моля и вас за помощ-бременна съм след инвитро в 7 седмица с близнаци а туко що нещо ми прицапа не е червено по светло към розово,според вас това нормално ли е? Мн ме е страх аз съм от Бургас а моята лекарка е в София и смятам утре да отида на преглед, иначе ще полудея! Какво мислете вие,случвало ли ви се е? Дали е нещо опасно,може ли да губя бебетата?
Хубаво е моментална консултация с лекар.В повечето такива случаи предписват прогестеронов препарат.При някои е нормално това зацапване  (т.е.няма последствия въпреки него), но в други случай найстина не е за добре.Аз също получих зацапване в 8ма седмица, веднага ми изписаха прогестерон(Утрогестан )и ми спря.Моя съвет е не да пътуваш до София,а да отидеш още утре на преглед в Бургас и след което да се консултираш и с твоята лекарка.Не те съветвам да пътуваш в това състояние, за да не се влоши положението. Успех!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #416 -: Април 05, 2015, 20:18:40 pm »
Тя така или иначе е на прогестеронов препарат, защото е след ин витро.
Не знам дали е добра идея да ходи при друг лекар. По-скоро да се чуе с нейният си лекар и той ще може да прецени какво да се прави.
На мен от клиниката ми казаха, че ако имам зацапване, мога да увелича утрогестана. Но процедирахме така, защото аз съм на огромно разстояние и няма как да ида до клиниката.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #417 -: Април 05, 2015, 20:36:31 pm »
Тя така или иначе е на прогестеронов препарат, защото е след ин витро.
Не знам дали е добра идея да ходи при друг лекар. По-скоро да се чуе с нейният си лекар и той ще може да прецени какво да се прави.
На мен от клиниката ми казаха, че ако имам зацапване, мога да увелича утрогестана. Но процедирахме така, защото аз съм на огромно разстояние и няма как да ида до клиниката.
Ами то и Бургас -София не е малко разстоянието,и така или иначе според мен трябва да си избере и лекар ,който да я следи и в нейния град.Дали може да изкара цяла бременност с консултация само по телефона,особенно при такива случай в който не е препоръчително да се пътува е наложително да има и друг лекар под ръка,който би могъл и да я прегледа,а не само да предполага по телефона!Както и да е....Веситаа успех миличка,дано притесненията ти се окажат безпочвени и всичко е наред с бебчетата!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #418 -: Април 05, 2015, 23:26:27 pm »
Благодаря много за мненията и успокоенията:-) след като от розово стана червено,се шашнах още повече помислих че ми идва и че ще загубя бебетата,ходих на лекар,явно имах късмет и се случи много мил лекар който ми обърна внимание и направи обстоен преглед! И двете сакчета са си там,чухме и сърдечния пулс на бебетата всичко е наред с тях! Добрее че отидох че от притеснение кой знае какво можеше да си приченя,дано кървенето е било моментно и изчезне,каза ми че щом нямам болки и силно кръвотечение като при цикъл не е толкова страшно,но утре ще се чуя и с моята лекарка че нейното мнение ми е много по важно! Аз си пия хапчета още след трансфера,и уж след велик ден щеше да ги намалям но след това прицапване незнам какво ще реши лекаря :-) дано всичко е наред и никоя от нас не изпитва това което аз изпитах !!!! Дано всички момичета изкараме лека и безпроблемна бременност! Вярно е че и в Бургас трябва да имам резервен лекар но уви кой???? Толкова сме закъсали за добри лекари гинеколози тук че идея си нямате,имам лош спомен с тукашните ЛЕкари преди 4 год,че се молих да не ми се случва да стигам пак до тях,но живота е непредвидим,никога незнаеш какво те очаква и след 5 мин!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #419 -: Април 05, 2015, 23:37:18 pm »
Веситaaa, спокойно! Помниш, че aз зaцaпвaх много дълго - от 4тa до 12тa седмицa. Виж ми кaлендaрa aко искaш. И всеки път бебетaтa си бяхa добре. Моятa лелaркa кaзвaше, че е хормонaлно, зaрaди двуплоднaтa бременност. Увеличихa ми дуфaстонa нa 2х2, утрогестaн взимaх 3х2. И слaгaх инжекции прегнил веднъж седмично. Всичко ще бъде нaред! Но нaистинa трябвa дa имaш и лекaр в Бургaс. Довери се някой тaм, дори този зa който кaзвaш сегa, че ти е обърнaл необходимото внимaние. Стискaм пaлци!!!