0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #380 -: Април 02, 2015, 22:39:29 pm »
Извинете за въпроса ми,но има ли признаци на тромбофлибията по време.на бременност или не се открива без изследвания?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #381 -: Април 02, 2015, 22:47:38 pm »
Признаци няма. Открива се чрез изследване. Изследванията за тромбофилия не са стандартни, т.е. не се правят на всяка бременна. Само при жени с повтарящи се спонтанни аборти. Ако не съм права, моля някой да ме поправи. Но аз така знам.

Далинда, скоро да се присъединиш към тази тема!

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #382 -: Април 02, 2015, 23:17:41 pm »
Извинете за въпроса ми,но има ли признаци на тромбофлибията по време.на бременност или не се открива без изследвания?
Да тромбофилия се открива при правене на генетични изследвания  (цената им е около 300 лв. , който се препоръчва да се направят след  повтарящи се спонтанни аборти.Иви не си вкарвай само мухи в главата.Ти вместо да търсиш спокойствието,само се чудиш за какво да се притесняваш.Успокой се вече,не предизвиквай съдбата с лоши мисли.Всичко ще е наред , по рисковия период мина вече...Наслаждавай се на бебчо и спокойствието докато си кротува в коремчето.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #383 -: Април 02, 2015, 23:28:22 pm »
Нее,аз за друго питам,не за мен,имам приятелка която иска да се изследва,не е бременна.Направи 2 ранни спонтанни аборта и сега я е страх.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #384 -: Април 02, 2015, 23:53:57 pm »
Да се обърне към репродуктивен специалист твоята приятелка! Той ще й назначи нужните изследвания.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #385 -: Април 03, 2015, 00:11:56 am »
Лошото е че след 2 аборта и казват,че не е фатално и не е повтаряемо и няма нужда още от такива изследвания.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #386 -: Април 03, 2015, 00:23:12 am »
Тогава да си потърси друг лекар! Такъв, който ще й обърне внимание.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #387 -: Април 03, 2015, 00:42:13 am »
След лекарите ,на които аз бях не бих и препоръчала.нито един...Добре ,че сама си исках изследвания и микробиология,нищо нямаше да знам иначе ...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #388 -: Април 03, 2015, 07:43:00 am »
Аз като забременях ми препоръчаха такъв тест за тромбофлебии. Аз имам един аборт и забременях спонтанно. Реших да си помисля заради цената -320 лв. До следващия преглед ми се наложи да лежа в болница заради цистит. Там разпитах и ми обясниха горе долу, че ако има такъв проблем веднага има кървене и съответно аборт. Това е с мои думи, защото доста сложно ми го обясниха. А при мен нямало кървене, съответно не ми трябвало. И аз реших това да го пропусна. И да си кажа още ми е малко съвестно, че заради пари го пропуснах. На по-късен етап ми включиха аспирин, който ми подейства много добре. Моят лекар искаше да включим и фраксипарин, но като разбра че не съм се изследвала си останах на аспирина. И сега ми е много съвестно.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #389 -: Април 03, 2015, 09:09:22 am »
Нее,аз за друго питам,не за мен,имам приятелка която иска да се изследва,не е бременна.Направи 2 ранни спонтанни аборта и сега я е страх.
Здравей, твоята приятелка да отиде на генетична консултация и да обясни какъв е проблемът. Изследват се определени гени. Цената е около 250-300лв.  не помня точно.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #390 -: Април 03, 2015, 09:34:25 am »
kati_vm, аз може би не съм се изразила правилно. Не схващане, като крампи ами сковаване и болки по цялото тяло от спане в една позиция. Както примерно, ако пътуваш дълго време в кола без да спираш за почивка.
Преди беше по-лесно, че се въртях наляво - надясно. Обаче сега малката не ми дава да спя надясно. По гръб не може и ми остава само ляво, ама така успявам да спя не повече от час, час и нещо на нощ. През останалото време седнала в леглото и игри на телефона.
Здравей Яничка, а защо бебка не ти дава да спиш на дясно? 8O
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #391 -: Април 03, 2015, 09:48:10 am »
kati_vm, аз може би не съм се изразила правилно. Не схващане, като крампи ами сковаване и болки по цялото тяло от спане в една позиция. Както примерно, ако пътуваш дълго време в кола без да спираш за почивка.
Преди беше по-лесно, че се въртях наляво - надясно. Обаче сега малката не ми дава да спя надясно. По гръб не може и ми остава само ляво, ама така успявам да спя не повече от час, час и нещо на нощ. През останалото време седнала в леглото и игри на телефона.
Здравей Яничка, а защо бебка не ти дава да спиш на дясно? 8O

Ще я питам като се видим :-)
Майтапа на страна. Като легна надясно и започва бясно ритане. И понеже тя голяма, корем малък и боли ужасно. Обръщам се наляво и тя спира. Това вече съм го пробвала 10-тина пъти и всеки път едно и също. Явно нещо не й харесва.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #392 -: Април 03, 2015, 09:57:11 am »
И на мен не ми е удобно да спя на дясно,по гръб боли,а само на ляво се схващам. Ужас!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #393 -: Април 03, 2015, 10:10:00 am »
И на мен не ми е удобно да спя на дясно,по гръб боли,а само на ляво се схващам. Ужас!

uBu, на мен по гръб ми е най-удобно, обаче не се препоръчва. Първо че бебето и всичките работи (плацента, околоплодни води и т.н.) тежат върху органите ти. След това се намалява кръвотока към долната част на тялото и към бебето. Поне това ми обясни акушерката.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #394 -: Април 03, 2015, 10:31:26 am »
Да и то това е проблема,то ти става гузно хаха
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #395 -: Април 03, 2015, 10:46:24 am »
kati_vm, аз може би не съм се изразила правилно. Не схващане, като крампи ами сковаване и болки по цялото тяло от спане в една позиция. Както примерно, ако пътуваш дълго време в кола без да спираш за почивка.
Преди беше по-лесно, че се въртях наляво - надясно. Обаче сега малката не ми дава да спя надясно. По гръб не може и ми остава само ляво, ама така успявам да спя не повече от час, час и нещо на нощ. През останалото време седнала в леглото и игри на телефона.
Здравей Яничка, а защо бебка не ти дава да спиш на дясно? 8O

Ще я питам като се видим :-)
Майтапа на страна. Като легна надясно и започва бясно ритане. И понеже тя голяма, корем малък и боли ужасно. Обръщам се наляво и тя спира. Това вече съм го пробвала 10-тина пъти и всеки път едно и също. Явно нещо не й харесва.
Даа, ясно. Искрено ти съчувствам. Аз поне мога да сменям страните. Тя и моята бебка в 90% от случаите като си легнем към 23 часа и сутрин до към седем, седем и нещо си спинка, така че поне наляво, надясно мога да се обръщам, че и мен много ме боли тазът.
« Последна редакция: Април 03, 2015, 10:49:55 am от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #396 -: Април 03, 2015, 10:49:07 am »
И на мен не ми е удобно да спя на дясно,по гръб боли,а само на ляво се схващам. Ужас!

uBu, на мен по гръб ми е най-удобно, обаче не се препоръчва. Първо че бебето и всичките работи (плацента, околоплодни води и т.н.) тежат върху органите ти. След това се намалява кръвотока към долната част на тялото и към бебето. Поне това ми обясни акушерката.
Да и моята проследяваща лекарка, така ми обясни.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #397 -: Април 03, 2015, 12:05:44 pm »
Съчувствам ви за неспането, момичета

Бях на преглед днес за шийката. Докторът я хареса - подготвена е за раждане. Сега остава само и контракциите да почнат :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #398 -: Април 03, 2015, 12:09:54 pm »
Съчувствам ви за неспането, момичета

Бях на преглед днес за шийката. Докторът я хареса - подготвена е за раждане. Сега остава само и контракциите да почнат :)
Леко раждане!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #399 -: Април 03, 2015, 14:14:36 pm »
Успех!