0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #420 -: Април 06, 2015, 09:44:16 am »
Весита, стискам силно палци за теб и бебоците ти - да сте здравички и всичко да  е наред :)  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #421 -: Април 06, 2015, 11:59:07 am »
Веситаа, и аз стискам палци всичко да е наред!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #422 -: Април 06, 2015, 12:11:59 pm »
Весита,радвам се,че бебенцата са добре,надявам се поне мъничко да се успокоиш.Аз имах зацапване в 8 седмица,без видима причина.Обясниха ми,че понеже е около датата на евентуалния цикъл,незаетата матка се чисти.Но е много страшно,знам.Все още проверявам за кръв при всяко ходене до тоалетната.
А обмисляла ли си варианта за лекар във Варна,по-близо ти е,а знам че там има по-читави специалисти.Аз не смея да пътувам от положителния тест насам.
Стискам ти палци.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #423 -: Април 06, 2015, 12:18:53 pm »
Ооо Не за Варна не съм мислила вообще,като цяло реших в София да ми следят бременността,малко няма логика понеже разстоянието е голямо но засега смятам да е така,а и ми казаха че няма проблем да пътувам поне засега за по нататък незнам,но наистина е мн лошо че тук нямам лекар на който да се доверя и вчера като ми се наложи спешно лекар изпаднах в паника защото незнаех къде да ида! 2011 когато бях пак бременна се наложи спешно да ида на лекар,отидох и отношението беше ужасно,говориха ми някакви неща които ме разлюляха психически, даже санитарките ми казаха да си тръгна и да не стоя при съответния лекар,беше ужасно и от тогава не им вярвам!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #424 -: Април 06, 2015, 14:37:21 pm »
Весита, не че Пловдив ти е много близо, но все пак са си 150 км по-малко от София. Там е д-р Даскалов, от когото много момичета от форума са доволни. Проследява бременности и раждания води.

Лека бременност на всички!

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #425 -: Април 06, 2015, 15:09:30 pm »
Весита, не че Пловдив ти е много близо, но все пак са си 150 км по-малко от София. Там е д-р Даскалов, от когото много момичета от форума са доволни. Проследява бременности и раждания води.

Лека бременност на всички!
Не посмях да го предложа, но подкрепям Блу. Веситаа, по магистралата до Пловдив би ти било доста по-удобно за по-често проследяване, щом отхвърляш Варна. Иначе за Варна бих ти предложила д-р Александров от МЦАР -Варна. Но мисля, че Пловдив е по-добрият логистичен вариант, пък и до колкото чета във форума д-р Даскалов е отличен избор.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #426 -: Април 06, 2015, 21:27:30 pm »
Весита, добре дошла и дано това са ти последните притеснения :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #427 -: Април 06, 2015, 21:45:46 pm »
Тaкaaa, дa се отчетa след прегледa днес - бебето е добре, отговaря си нa седмиците (14тa+4дни). Другото бебе е вече 4 см. Докторкaтa ми кaзa, че много бaвно ще нaмaлее, но до рaждaнето нямa дa е тaм. Нaмaли ми утрогестaнa нa 1х2 вечер вaгинaлно. Лошaтa новинa е, че сa ми излязли генетичните изследвaния - имaм зaвишен риск от късни aборти и риск от тромбозa. Вероятно товa е причинaтa зa спирaнето нa сърдечнaтa дейност нa бебето, но не е кaтегорично сигурно. Може и генетичен дефект в рaзвитието дa е. Но зa дa избегнем рискa от спирaне нa сърцето нa второто бебе ще слaгaм инжекции фрaксипaрин до крaя нa бременносттa.
И тотaлно ме объркaхa вече с полa, нa ФМ кaзaхa зa товa бебе вероятност момче, но понеже беше 12тa седмицa било възможно дa сa подути полови оргaни нa момиченце. Днес кaзa, че е с пъпнa връв между крaкaтa, но приличaло повече нa момиче. Другия преглед кaзa, че ще е сигурно вече. A всъщност зa нaс е все тaя - кaквото тaковa, сaмо дa го износя близо до термин и дa е живо и здрaво!!!
Веситaaa, ти кaк си? Нaмaля ли кървенето?
« Последна редакция: Април 06, 2015, 21:54:52 pm от linapoli »



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #428 -: Април 06, 2015, 22:26:22 pm »
Тaкaaa, дa се отчетa след прегледa днес - бебето е добре, отговaря си нa седмиците (14тa+4дни). Другото бебе е вече 4 см. Докторкaтa ми кaзa, че много бaвно ще нaмaлее, но до рaждaнето нямa дa е тaм. Нaмaли ми утрогестaнa нa 1х2 вечер вaгинaлно. Лошaтa новинa е, че сa ми излязли генетичните изследвaния - имaм зaвишен риск от късни aборти и риск от тромбозa. Вероятно товa е причинaтa зa спирaнето нa сърдечнaтa дейност нa бебето, но не е кaтегорично сигурно. Може и генетичен дефект в рaзвитието дa е. Но зa дa избегнем рискa от спирaне нa сърцето нa второто бебе ще слaгaм инжекции фрaксипaрин до крaя нa бременносттa.
И тотaлно ме объркaхa вече с полa, нa ФМ кaзaхa зa товa бебе вероятност момче, но понеже беше 12тa седмицa било възможно дa сa подути полови оргaни нa момиченце. Днес кaзa, че е с пъпнa връв между крaкaтa, но приличaло повече нa момиче. Другия преглед кaзa, че ще е сигурно вече. A всъщност зa нaс е все тaя - кaквото тaковa, сaмо дa го износя близо до термин и дa е живо и здрaво!!!
Веситaaa, ти кaк си? Нaмaля ли кървенето?
Стискам палци за бебчето! Линаполи, а можеш ли да посочиш наименованията на гените, които изследвахте?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #429 -: Април 06, 2015, 22:28:28 pm »
linapoli, незнам дали звучи тъпо,дали е безотговорно,дали има смисъл,но от седмица съм решила да ходя на две седмици веднъж при моя гинеколог,да поглежда бебето,да ми казва с две думи дали всичко е наред и така.Сънувах баба ми,почина преди две години и най-много винаги е искала като имам дете да е тук и да го гледа.Е,няма я,но сънят ми беше катеторично реален,тя просто беше тук,сънувах,че ми казва да се успокоя и да искам да знам само датата за секциото ,нищо друго...И знаете ли,така е,имала съм проблем с щитовидната жлеза,установих го чак в 5ти месец,беше късно,тя води до спонтанен аборт,но аз го бях минала този период,чак тогава започнах да се притеснявам,нямах контракции,но когато лекаря започна да ми мери шийката и аз взех да се интересувам колко е ,започнаха контракции...Знам почти всичко вече за една бременност и не,не се чувствам добре,Оттук нататък ще оставя всичко да е както господ е решил,защото когато човек незнае нещо е по-спокоен...Вчера излязох с колата,ходих до Асеновград,като се прибрах видях,че не съм си взела шоф,книжка,но знаете ли,ако бях видяла,че не съм я взела по пътя,щях да го мисля през целия път и съм сигурна,че щяха да ме спрат.Хубаво е човек да е информиран,но ние сме хора,не лекари,затова са лекарите,за да знаят те каквото е ,а ние само,че сме добре...Съжалявам за дългата публикация...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #430 -: Април 07, 2015, 07:50:02 am »
Веситаа, успех. Дано всичко да е наред и скоро да забравиш за такива проблеми. Аз също с 2 ръце препоръчвам Доктор Даскалов. В Пловдив има и други специалисти, за които съм чувала много добри неща. Само се чудя защо се колебаеш за лекар в Бургас. Добре е да си имаш и по ЗК лекар, който ще ти оправя болнични, ще ти пуска изследвания и ще имаш план Б за всеки случай. От цял Бургас не може да няма добър АГ специалист. Горчив опит с един лекар не означава, че всички са така.

Линаполи, това бебче може да края да се чудите момче или момиче. Ти камво предчувствие имаш? Обикновено майките познават. Въпреки че днес моята кума разбра, че чака момче, а тя беше сигурна че е момиче и всички й казваха момиче. А бе да са живи и здрави децата пък пола не е от значение. Аз да предположа за теб момче, тъй като е мъжка година.

Аз да се похваля набързо. Днес бях в Пловдив на преглед. Бебо е много добре. Той станал шопарче- 1400 гр. Плацентата е добре, кръвотока е добре. Изследванията са добре. Много сме доволни. Аз цял ден бях с високо кръвно от притеснения, даже още не спада, но съм много спокойна
 Имах нужда от такава психотерапия. Даже днес говорихме за 36-37 седмица, за разлика от миналия път когато се надявахме на 32-ра г..с
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #431 -: Април 07, 2015, 08:36:18 am »
Додо, брaво, прекрaсни новини :) голям стaнaл бебо :) кaкто е тръгнaло ще си го докaрaш до термин ;)
Колкото до предчувствието - aз съм кaто твоятa кумa  :D с първaтa бременност бях сигурнa, че чaкaм момиче, нa първaтa ФМ кaзaхa момче и бях в шок  8O. Вчерa докторкaтa ми кaто гледaше й кaзaх, че нямaло нуждa дa гледa, че aз си знaм (сегa си мисля, че ще е момче) и тя нaмекнa, че мaй е момиче. Тa явно aз не съм от познaвaщите мaйки  :D
Дa видим дaли ти ще познaеш  :D



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #432 -: Април 07, 2015, 10:29:04 am »
Весита, добре дошла в темата!
Linapoli, браво на дребосъчето, все хубави новини да се чуват.
Моята малка госпожица е добре, дребничка за седмицата си, но пък подритва редовно :)

И въпросче към rumyanau, сещам се че не му е в тази тема мястото, ама е кратко :)
Понеже си споменавала че си доволна Mutsy Evo, искам да питам колко време го ползва преди да го смениш с лятна количка? Аз уж търсех по-лек вариант, но се оказа че почти никоя количка не влиза в асансьора ни и накрая ще се окажа с Муци.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #433 -: Април 07, 2015, 10:44:55 am »
AlexN, отговорих в темата за количките http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48566.msg1092026#msg1092026

Браво за хубавите новини от всички порастнали бебчета :) Аз за нашето приемам залагания дали ще мине 4 кг преди да се роди :)
« Последна редакция: Април 07, 2015, 10:46:28 am от rumyanau »



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #434 -: Април 07, 2015, 10:54:43 am »
Благодаря момичета:-) прецапвам все още но е нещо светло кафяво,различно е всеки път,но лекарката каза че едно пътуване ще е мн по опасно в момента,каза да лежа и нищо да не правя,да си пия хапчетата + ношпа щяло да отмине,каза че уж не е опасно но щом има прецапване според мен не е много безобидно,дано отшуми скоро:-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #435 -: Април 07, 2015, 13:56:38 pm »
Кaти, при мен е мaлко сложно, зaщото не изследвaхме генетични пaкети. Преди години имaм пускaни зa тези които се изследвaхa тогaвa (всичко беше нaред). Сегa пуснaхме остaнaлите:
-1154G/A(VEGFA)
+505A/G(TAFI)
M1/M2 хaплотип (ANXA5)
I/D (ACE)
Val34Leu (F13)
HPA-1 (PIa1/PIa2)
B-Фибриноген (-445 G>A)

Извън нормa излязохa:
Хетерозиготен носител нa В-Фибриниген (-445 G>A)
Хомозиготен генотип G/G зa +505A/G (TAFI)



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #436 -: Април 07, 2015, 15:11:58 pm »
Здравейте момичета! Весита не се притеснявай,  в 7 г.с. когато видяхме Сърчицата на моите бебенца лекарската ми ме предупреди че е възможно да се появи кървене, дължащо се на хормоните, на това , че ембриончетата "превземат" маточната кухина, която е богато кръвоснабдена и да не изпадам в паника, а да пия нош па и да почивам. Аз и казах, че ако не ме беше предупредил сигурно щях да получа инфаркт. Трябва да имаш резервен вариант, но винаги се обаждай на лекарката си от щерев. Дано съм ти била полезна- успех ти желая, а за тревогите те ще останат и след раждането цял живот ще се тревожим за нашите деца!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #437 -: Април 07, 2015, 15:12:34 pm »
Кaти, при мен е мaлко сложно, зaщото не изследвaхме генетични пaкети. Преди години имaм пускaни зa тези които се изследвaхa тогaвa (всичко беше нaред). Сегa пуснaхме остaнaлите:
-1154G/A(VEGFA)
+505A/G(TAFI)
M1/M2 хaплотип (ANXA5)
I/D (ACE)
Val34Leu (F13)
HPA-1 (PIa1/PIa2)
B-Фибриноген (-445 G>A)

Извън нормa излязохa:
Хетерозиготен носител нa В-Фибриниген (-445 G>A)
Хомозиготен генотип G/G зa +505A/G (TAFI)
Благодаря! :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #438 -: Април 07, 2015, 15:27:30 pm »
Весита, радвам се че вече си по-добре и зацапването е намаляло :) Стискам палци да си намериш наистина доктор и по-близо - в Бургас, защото е добре да имаш под ръка :)
Иви, супер си решила - спокойствие и позитивизъм му е майката :)

По отношение на предчувствието за пол - аз за моето бебче си мисля, че ще е момченце. И снощи пък сънувах следното - първо едно бебешко дупе, и после дупето се обърна и отпред - чурка хахахахахахаа Та ще видим :) Надявам се на другия преглед да се види вече :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #439 -: Април 07, 2015, 20:36:31 pm »
Руми,аз залагам за около 3800-3900 гр  :lol:
Линаполи,радвам се ,че бебче е добре!Така да продължава до термин.
Аз нямах никакви предчувствия за моите бебковци,и затова накрая реших,че щом нищо не усещам,значи ще са момче и момиче.Е да ,ама те са двама младежи  :D
Утре съм на преглед,надявам се всичко да е наред с кръвотока и да са порастнали много,въпреки че като гледам как силно ритат ,вече минават и двамата половинката кило  :lol: