0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните №94
« -: Февруари 26, 2015, 16:31:38 pm »
Гледах, гледах дали някой не е добавил темичка и накрая реших аз да се престраша.

Честита нова темичка на всички бъдещи мами!
Желая ви само положителни емоции по време на очакването и най-прекрасната среща около термин!
Бъдете здрави и щастливи!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2015, 17:16:02 pm »
Браво, Яничка! :balk_47: Честита темичка и от мен, нека е пълна само с положителни емоции и хубави новини! :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2015, 17:18:28 pm »
Хайде, честита ни нова темичка! Яничка, благодарности! Нека я напълним само с хубави новини! Леко бременеене на всички  :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2015, 17:33:08 pm »
 :bori_014: :bori_010: :bori_010: :bori_014: :bori_014: :bori_003: :bori_003:   Да сме мноого много здрави и настоятелни
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2015, 17:43:05 pm »
Честита ни дундава темичка!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2015, 19:03:27 pm »
благодаря Яничка за новата темичка  :) дано да е пълна само с хубави новини  :bori_017: :bori_018: :bori_020:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2015, 20:31:41 pm »
Яничка, голямо съвпадение - по същото време и аз пуснах темичка, но я изтрихме. Да не се чудите защо бяха две за малко днес следобед :)

Ето мартенско-щъркелов поздрав от мен и бъдещия батко Мони. С пожелания щъркелът да донесе на всички здрави бебета :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2015, 22:18:17 pm »
Яничка, голямо съвпадение - по същото време и аз пуснах темичка, но я изтрихме. Да не се чудите защо бяха две за малко днес следобед :)

Ето мартенско-щъркелов поздрав от мен и бъдещия батко Мони. С пожелания щъркелът да донесе на всички здрави бебета :)
Много хубав щъркел. :-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2015, 12:12:20 pm »
И аз да се покажа в новата тема. Болна, хремава, но тук. Колко бебета чакаме през март?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2015, 12:24:44 pm »
И аз да се покажа в новата тема. Болна, хремава, но тук. Колко бебета чакаме през март?

Бързо да се оправяш :-)
За март не съм сигурна, но май имаше едно на 12-ти април.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2015, 12:43:37 pm »
И аз да се покажа в новата тема. Болна, хремава, но тук. Колко бебета чакаме през март?

Бързо да се оправяш :-)
За март не съм сигурна, но май имаше едно на 12-ти април.
Яничка, ти със секцио ли ще раждаш? Как се процедира във Великобритания? Можеш ли свободно да избираш начина на раждане, или се определя от лекаря?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2015, 12:58:02 pm »
Яничка, ти със секцио ли ще раждаш? Как се процедира във Великобритания? Можеш ли свободно да избираш начина на раждане, или се определя от лекаря?

Има само една ситуация при която може да се избира и това е, ако първото ти раждане е било със секцио. Тогава можеш и второто да поискаш да е така.
При всички останали случаи избора е на лекарите, като тук много се държи на естественото раждане, дори и без обезболяване. Което пък напълно съвпада с моите разбирания.
За момента не се знае как ще раждам. Имам записан час на 01.06, за да видят дали плацентата се е вдигнала и ако е така ще раждам нормално. Ако не е - секцио.
Аз все се моля да се вдигне и да мога да родя нормално, даже искам водно раждане, което е малко вероятно да ми разрешат, но така или иначе тук начина по който се ражда е страхотен (поне за мен). С мен ще бъдат двама любими човека, ще си имам birth план и никой няма да смее да го наруши, не е задължително да лежа в легло (има поне 10 уреда върху които може да се роди) и най-важното - тук бебето е залепено за теб от момента на раждането. Даже навсякъде из болниците има табели за това колко е важен контакта кожа - кожа веднага след раждането.
Много се отплеснах, извинете :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2015, 13:26:58 pm »
Напротив, Яничка. На мен ми е много интересно да научавам практики в една, или друга област от други страни. Аз по принцип също нямам проблем с естествено раждане, но искам да съм при Александров, а той каза, че няма време за естествено раждане и затова ще правя секцио. На другите лекари им нямам доверие по мои съображения.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2015, 13:30:59 pm »
Напротив, Яничка. На мен ми е много интересно да научавам практики в една, или друга област от други страни. Аз по принцип също нямам проблем с естествено раждане, но искам да съм при Александров, а той каза, че няма време за естествено раждане и затова ще правя секцио. На другите лекари им нямам доверие по мои съображения.

А защо не го питаш той да ти препоръча някой за естествено раждане?
Аз не знам, ама ме е много страх от секцио - и за мен и за бебето.
Тук всички напират за секцио и се чудят как да лъжат и да правят, за да ги пуснат така да раждат, а аз се чудя какво да измисля, за да раждам нормално :-) луда работа.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2015, 13:39:48 pm »
Напротив, Яничка. На мен ми е много интересно да научавам практики в една, или друга област от други страни. Аз по принцип също нямам проблем с естествено раждане, но искам да съм при Александров, а той каза, че няма време за естествено раждане и затова ще правя секцио. На другите лекари им нямам доверие по мои съображения.

А защо не го питаш той да ти препоръча някой за естествено раждане?
Аз не знам, ама ме е много страх от секцио - и за мен и за бебето.
Тук всички напират за секцио и се чудят как да лъжат и да правят, за да ги пуснат така да раждат, а аз се чудя какво да измисля, за да раждам нормално :-) луда работа.
Писах ти на лични съобщения, какви са ми съображенията.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2015, 13:43:10 pm »
Напротив, Яничка. На мен ми е много интересно да научавам практики в една, или друга област от други страни. Аз по принцип също нямам проблем с естествено раждане, но искам да съм при Александров, а той каза, че няма време за естествено раждане и затова ще правя секцио. На другите лекари им нямам доверие по мои съображения.

Кати, на мен още ми е рано, но док каза че живот и здраве, аз ще съм нормално. Казах му, че искам при него и той се съгласи. Първо, обаче ме пита за кога ми е термина. Аз съм за юли, а те тогава не правят процедури, та може и за това да се е съгласил..
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #16 -: Февруари 27, 2015, 14:22:29 pm »
Охх...аз да ви кажа ,че живот и здраве да стигна до август месец ,пък секцио ли,естествено ли на 4д ли като на кино ли,каквоото и да е ми е все тая...имам чуството,че времето е спряло,че август е след години и че не мога да си правя още планове за нищо..
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #17 -: Февруари 27, 2015, 14:33:40 pm »
Спокойно, uBu. Всички сме така в началото - тревогите са повече от радостите. Ще мине бързо времето, не се притеснявай :) Гледай да се разсейваш повече с приятни дейности - аз четох хумористични книги (хрумва ми "Нашигтон" на Вешим) и гледах комедийни сериали. С първата бременност изгледах 10 сезона на Приятели и почнах "Как се запознах с майка ви", сега пък съм подкарала "Кухня" :)

От мен добри новини днес - микробиологията е чиста, отдъхнах си. Моето бебче е с великденския термин 12 април :) Но интуицията ми подсказва да го чакаме по-рано :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2015, 15:01:29 pm »
Напротив, Яничка. На мен ми е много интересно да научавам практики в една, или друга област от други страни. Аз по принцип също нямам проблем с естествено раждане, но искам да съм при Александров, а той каза, че няма време за естествено раждане и затова ще правя секцио. На другите лекари им нямам доверие по мои съображения.

Кати, на мен още ми е рано, но док каза че живот и здраве, аз ще съм нормално. Казах му, че искам при него и той се съгласи. Първо, обаче ме пита за кога ми е термина. Аз съм за юли, а те тогава не правят процедури, та може и за това да се е съгласил..
Здравей Кафи,
да най-вероятно затова се е съгласил. Но моят термин е на 08/05/2015 и в този период няма да има възможност за естествено раждане при нашия доктор. Затова за сега секциото го определихме на 27/04/2015. :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #19 -: Февруари 27, 2015, 15:05:53 pm »
Момичета, какво мислите за леки кардио тренировки в третия триместър? Аз имам един крос тренажор и днес 5 минути го подкарах на най-ниска степен. Тъй като последните два месеца не съм правила почти никакви движения, освен йогата за бременни, която не знам изобщо да я броя ли като движение  8O, направо се отчаях. А толкова клица съм качила, направо ужас  8O