0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #20 -: Февруари 27, 2015, 17:38:45 pm »
kati_vm питай си лекаря относно тренировките. Аз и с двете бремености се наложи да спра тренировките -първия път към 6 месец, когато се потвърди плацента превия, втория път даже по-рано, когато установиха, че плацентата е разположена двустранно. И тъй като изначално имаше опасност да не мога да износя бебето докрай, внимавах. само ходех доста пеша. След раждането ще свалиш килограмите. И след двете бремености не съм имала проблеми с възстановяването.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2015, 17:46:24 pm »
kati_vm питай си лекаря относно тренировките. Аз и с двете бремености се наложи да спра тренировките -първия път към 6 месец, когато се потвърди плацента превия, втория път даже по-рано, когато установиха, че плацентата е разположена двустранно. И тъй като изначално имаше опасност да не мога да износя бебето докрай, внимавах. само ходех доста пеша. След раждането ще свалиш килограмите. И след двете бремености не съм имала проблеми с възстановяването.
Благодаря за отговора! :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2015, 19:42:59 pm »
И аз мисля да питаш  за тренировките, че малко остана. А килограмите първите 10 бързо се свалят- бебче, околоплодни води, плацента, притеснения / а дано да е така, поне аз така се успокоявам /. За раждането аз си знам, че ще съм секцио, заради високото кръвно. Нещата не са ми много добре, ще се подготвяме за малко по-ранно раждане, но ще видим по нататък.  Да питам  нещо за кашлица- много ме мъчи, досега съм на чай, мед и лимони. Днес бях на лекар, ама беше лудница, сега всички са болни и ме пратиха да продължавам с чая. И набързо да се похваля. Във вторник бяхме на втората фетална  морфология- бебо е добре, развива се нормално, плацента на задна стена, няма поводи за притеснения. Само това пусто кръвно. И днес си взех изследванията от лабораторията, имам бактерии в урината. И док ми каза ще видим другия път  :balk_159: :ask: :ask: :ask:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2015, 19:52:22 pm »
Аз пък съм с ускорен пулс...Има ли общо с кръвното и ти какво пиеш за
кръвно?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2015, 23:03:13 pm »
здравейте момичета!аз също искам нормално раждане,но още в ранните месеци ЖК не ми даде надежда за него и май ще съм секцио заради диоптера  :?  термина ми е на 7.06,но ако е секцио ще измести датата с поне седмица и най-вероятно ще е краят на май месец.
Додо щом си с високо кръвно по-добре секцио.една позната тръгна да ражда нормално и вдига кръвното направи прееклапсия за малко да я изтърват направиха и секциото и всичко се оправи.сега се радва на хубавото си момиченце,ама за повече за раждане не ще и да чуе.оздравявай бързо!
Кати за кардио тренировките трябва да питаш.че колко килца си качила?
Бях +6 кг. от началото до преди 2 седмици кой знае колко ще покаже следващият път  8O
аз само ще се оплача само от болки в гърба и понякога в кръста.скоро влизам в последният триместър и вече малко по-трудно взех да ставам от леглото,ама нали малкият вече тежи повече от кило и върви по-голям  :wink:
 

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2015, 23:23:19 pm »
Аз пък съм с ускорен пулс...Има ли общо с кръвното и ти какво пиеш за
кръвно?
Не е задължително да има връзка. Аз имах ниско кръвно и силно ускорен пулс - затова си и чувах сърцето в ушите. Доста е гадничко, но високото кръвно си е опасничко, та по-добре така...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2015, 23:59:03 pm »
Аз пък съм с ускорен пулс...Има ли общо с кръвното и ти какво пиеш за
кръвно?
Миналата седмица много се бях притеснила от едно сърцебиене, болка в сърдечната област и така цял ден и цяла вечер. на следващия ден се оправиха нещата. От време на време пак имам сърцебиене, но не е болезнено. За кръвното пия Допегит 3х2, Магнерот 3х2, Аспирин протект по 1 и едни допълнителни Коринкер-Р при нужда. От днес почнах Ферофолгама за хемоглобина, от началото си пия Фолиева и витамини. Не искам да поглеждам повече хапчета ама скоро не се очертава да почнат да Отпадат. Ти си следи кръвното, независимо дали преди си имала проблем. Дори и да не е всеки ден е добре често да се проверяваш, че нито високото, нито ниското е добре.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2015, 00:26:04 am »
Следя го.кръвното ниско-пулсът 110.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2015, 06:45:22 am »
От мен добри новини днес - микробиологията е чиста, отдъхнах си. Моето бебче е с великденския термин 12 април :) Но интуицията ми подсказва да го чакаме по-рано :)

Аз съм с термин 6,04, но мисля, че ще е мартенче.
Заложили сме на няколко дати, да видим, какво ще реши.

Но аз съм супер изнервена от болки вече, контракциите ме болят, таза ме боли, гърба, искам да убич някой, няма доброволци...и те така.
Иначе днес ми излязоха резултатите от един тест по френски, който си беше баш бая сложен и с бременния ми мозък съм го взела доста прилично, мога да кандидатствам в университет :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #29 -: Февруари 28, 2015, 11:52:41 am »
veni,аз не мога да различа контракции от разширяване на матката и се притеснявам :( може ли да се изкара с контракции цяла бременност?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #30 -: Февруари 28, 2015, 13:31:38 pm »
kati_vm, и според мен е най-добре да питаш. Аз се бях заредила с всякакви пособия за йога и си я правех по 1 час всеки ден, но като отидох на скан в 20-та седмица и казаха, че плацентата е ниска веднага ми я спряха. И сега съм само на ходене, ама тук много студено и нещо не излизам напоследък.

Додо--new, аз два пъти спирах ужасна кашлица с лук и мед. Режеш лука на големи кубчета и го заливаш с 1 лъжица мед. Покриваш съда и оставяш така няколко часа. Лука ще пусне сокче. Приема се по 1 супена лъжица през 1 час в началото. Като почне да намалява кашлицата може и по-рядко. Лука се сменя на 12 часа. Не слагай повече от лъжица мед, че ще стане много сладко и ще почнеш да кашляш от него.
И чаят принципно не е препоръчителен при кашлица.

uBu, нормално е да имаш ускорен пулс по време на бременността. И аз съм с много ниско кръвно и пулс към 95-100. И като си легна вече си чувам сърцето в ушите. Ама ще се търпи, важното е накрая бебето да излезе живо и здраво.
И не се притеснявай за контракциите, тези при jasmin_veni са подготвителни. На теб ти е рано още. Аз имах 2-3 дни миналата седмица, уж почнах да пия Магнерот, ама те спряха и аз спрях хапчетата. Това, което аз усещах е безболезнени свивания в различни части на корема. Просто се стяга за малко и после отпуска.

shinzou, колко ти е диоптера че секцио? Аз съм с почти 5 късогледство, но тук изобщо не ги еня за тая работа. Но съм спокойна, защото 2 пъти съм правила тестове в България дали всичко ще е ОК при раждане и двата пъти всичко беше наред. Само че тези тестове си имат давност. Аз правих във Варна точно преди ин витрото.

jasmin_veni, браво за теста. А за болките - то не останало. Ще се справиш!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #31 -: Февруари 28, 2015, 14:57:39 pm »
Въпроса  ,е че аз още нямам корем и дори да имам контракции аз не мога да ги различа :/
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #32 -: Февруари 28, 2015, 15:01:31 pm »
uBu, първата ми бременност я изкарах почти цялата с контракции. Корема много често ми се стягаше и ставаше твърд като камък, но за кратко и не беше болезнено в началото. Като ми наближи термина, стяганията зачестиха, станаха по-продължителни и болезнени. Това не ми попречи до влизането ми в болница за раждане да работя, а бях и със серклаж.  Но се следях редовно и доктора не виждаше нищо притеснително.
С втората бременност нямах почти никакви контракции до края и пак бях със серклаж.
Според мен е важно да имаш доверие на доктора си и ако имаш някакви притеснения, да имаш връзка с него постоянно, за да те консултира, дори и по телефона. Поне за мен беше така и изкарах две много спокойни бременности, независимо от рисковите факти - серклаж и възраст, съответно 40 и 43 г.

Успех на всички бременни, по-малко тревоги и щастлив финал  :)


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #33 -: Февруари 28, 2015, 15:14:39 pm »
Не е важно колко е диоптърът, а да се провери очното налягане, за да не се отлепи ретината от напъните. И аз съм с диоптър (-3,50) и съм раждала два пъти нормално. Също ходих при лекар преди това, за да се уверя, че всичко е наред.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2015, 15:21:04 pm »
Благодаря ти
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2015, 15:36:15 pm »
uBu, както ти е казала mgstra, важното е да те следи лекаря. Аз цялата бременност нямах контракции, а шийката ми се скъсяваше и дори не ми вярваха, че нямам контракции. Като тръгнах да раждам всичко стана за нула време и без контракциите... Една девойка, с която лежахме заедно за задържане изкара буквално цяла бременност с денонощни, болезнени и стягащи контракции, но шийката и не мръдна, роди в девети месец и даже като тръгна да ражда не можа да направи разкритие въпреки контракциите. Та рецепта няма! Важното е да си спокойна и да слушаш доктора :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2015, 15:59:47 pm »
Момичета, притеснена съм. На ЖК ми направиха пълна кръвна картина и урина - в кръвта всичко е наред, но урината е плачевна. Имам белтък и билирубин в урината, уробилиногена ми е 16 при референтни 0-3.2. Имам час за док чак за 23.03. Аз съм в Надежда при Димова, звънях и вчера на мобилния, не го вдига, а знам че беше в болницата, горе в отделението. На регистратура ми казаха да ги коментираме на 23-ти или да отида на 9 март, тогава била на кабинет. До 9 март има страшно много време, а този белтък в урината много ме притеснява. Имали ли сте и вие и много ли е опасно, и как се процедира, за да се изчисти. Иначе съм добре, всичко си ми е наред, само тая урина.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2015, 17:13:21 pm »
Slanceto, не можеш ли да отидеш направо в Надежда, в спешния кабинет? Няма значение кой доктор ще те види, важно е да се действа своевременно. Аз така бих направила, щом следя щата те докторка не вдига телефона.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #38 -: Февруари 28, 2015, 17:20:05 pm »
Момичета, притеснена съм. На ЖК ми направиха пълна кръвна картина и урина - в кръвта всичко е наред, но урината е плачевна. Имам белтък и билирубин в урината, уробилиногена ми е 16 при референтни 0-3.2. Имам час за док чак за 23.03. Аз съм в Надежда при Димова, звънях и вчера на мобилния, не го вдига, а знам че беше в болницата, горе в отделението. На регистратура ми казаха да ги коментираме на 23-ти или да отида на 9 март, тогава била на кабинет. До 9 март има страшно много време, а този белтък в урината много ме притеснява. Имали ли сте и вие и много ли е опасно, и как се процедира, за да се изчисти. Иначе съм добре, всичко си ми е наред, само тая урина.
Извинявай, но това е доста непрофесионално отношение от страна на лекуващия ти лекар. 8O Как така няма да си вдигне телефона?! Не знаех, че в Надежда стандартът на обслужване е такъв. Съветът ми е най- бързо да намериш някой лекар, който да те консултира. И честно казано аз бих се отписала от ЖК на Надежда. А ако се случи недай боже нещо по- сериозно и пак твоята лекарка не си вдига телефона? :balk_150:
« Последна редакция: Февруари 28, 2015, 17:21:36 pm от kati_vm »
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2015, 18:59:21 pm »
И аз се чувствам много объркана, преди с др. Персенска нямаше никакъв проблем, по всяко време за всичко, сега се чувствам все едно нямам лекар. Аз се видях само веднъж с Димова, първи преглед, изследвания и ми каза да си запиша час за след месец.
Mgstra, на мен веднъж вече ми се наложи по друг повод да ходя спешно и тогава нямаше лекар на спешен кабинет, въпреки че си беше през деня, наложи се да слезе лекар от отделението, но тогава трябваше спешно да ме прегледат. Сега за това се притеснявам да викам някой да слиза от отделението при положение, че може да не е нещо сериозно. За това ми се искаше да знам, ако има други момичета с белтък в урината, толкова ли е опасно или е по безобидно, да не се окаже, че аз много драматизирам незнам.