0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #80 -: Март 06, 2015, 08:57:19 am »
Здравейте, бъдещи мами. Прилагам един линк с инфо, който може да ви заинтересува: http://www.dechko.bg/online_uchilishte/lekcii/
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #81 -: Март 06, 2015, 09:13:04 am »
Снощи се поинтересувах за това как е най-добре да се спи, досега не бях чела, защото вярвам, че организма ще покаже как е най-добре, най-удобно.  Според мен всеки организъм си е различен. Слушайте тялото си, то ще ви каже кое е най-добре. Аз като легна на ляво и ме почва едно сърцебиене, чак болезнено. Явно притискам нещо. Тъй пе спете както ви е удобно.

Божинова88, честита принцеса, да ви е жива и здрава, много послушна. Много положителни емоции.  :balk_9: :| :wave: :ballons: :youwoman:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #82 -: Март 07, 2015, 13:05:13 pm »

bojinova88 ,да ви е жива и здрава дундичка,и много да ви радва!!!!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #83 -: Март 08, 2015, 10:47:23 am »
Честит празник, момичета!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #84 -: Март 08, 2015, 11:13:42 am »
Честит празник  :balk_5:

Аз вече съм майчинство :) Тази седмица баткото беше на гости при баба и успях и доста задачки да свърша: взехме кашончето за стволовите клетки, изпрах дрешки и чаршафчета, приготвих чантата за родилното. Готови сме вече за голямото събитие :) Ходя вече и на запис на тонове



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #85 -: Март 08, 2015, 11:28:03 am »
Честит празник  :balk_5:

Аз вече съм майчинство :) Тази седмица баткото беше на гости при баба и успях и доста задачки да свърша: взехме кашончето за стволовите клетки, изпрах дрешки и чаршафчета, приготвих чантата за родилното. Готови сме вече за голямото събитие :) Ходя вече и на запис на тонове
Леко раждане ти желая!  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #86 -: Март 08, 2015, 11:31:03 am »
Честит празник! Нека ни уважават не само един ден в годината!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #87 -: Март 08, 2015, 14:08:08 pm »
Честит Празник ,момичета!!!
Руми,ами ти си готова от всякъде,ама хайде да остискаш до термин!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #88 -: Март 08, 2015, 17:04:07 pm »
Честит празник, мили мами :)

Руми, при вас какъв багаж изискват за родилното? Тук бебетата се обличат в дрешки, които ние носим :) Аз уж приготвих всичко, но ще видим. Таткото си купи билет за мач на полуфинал за КОНКАКАФ (някво първенство футболно) и ми е забранил да раждам преди и на 18.03 :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #89 -: Март 08, 2015, 20:53:46 pm »
Мили момичета, честит празник :) Да сте живички и здрави и вие и семействата ви и безкрайно много положителни емоции ви желая :) Аз днес получих най-прекрасния си подарък - за първи път усетих бебчето да рита - 6-7 здрави ритничета, даже мъжът ми усети с ръка :)  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #90 -: Март 08, 2015, 21:00:18 pm »
Вени, те реално само документи и чехли за майката изискват :) Но аз съм си заредила всякакви удобства и глезотийки - забавна книжка, кърпа за ръце и лице, сешоар :) И за после помпа, превръзки, еднократно бельо, тоалетни принадлежности. По принцип тези неща може да ги донесе таткото после, но не ми се иска да го занимавам. За бебето искат само ръкавички и залъгалка евентуално. Обличат ги в служебни дрешки :)

Вили, стискам усърдно :)

lilitu, честити ритничета :)
« Последна редакция: Март 08, 2015, 21:14:03 pm от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #91 -: Март 08, 2015, 23:12:31 pm »
Руми, много късмет ти желая и да дочакаш таткото :)  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #92 -: Март 09, 2015, 19:37:21 pm »
Милички, моля помагайте - някъде по форумите бях срещнала един огромен списък ( екселски файл) с необходимите неща за бебето, които да купим, преди да се роди , но нямам идея къде го бях чела :( Някой ако знае, моля за съдействие :)) благодаря  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #93 -: Март 09, 2015, 20:02:40 pm »
 lilitu, честити ритничета  :) А ето линк за бебенцето http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=613
https://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #94 -: Март 09, 2015, 20:12:53 pm »
Kafffi  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #95 -: Март 09, 2015, 20:28:28 pm »
А това е екселският файл със списък за нещата за бебето и майката, в който може да се нанесат стойности и да се правят калкулации.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #96 -: Март 09, 2015, 21:29:44 pm »
Вени, те реално само документи и чехли за майката изискват :) Но аз съм си заредила всякакви удобства и глезотийки - забавна книжка, кърпа за ръце и лице, сешоар :) И за после помпа, превръзки, еднократно бельо, тоалетни принадлежности. По принцип тези неща може да ги донесе таткото после, но не ми се иска да го занимавам. За бебето искат само ръкавички и залъгалка евентуално. Обличат ги в служебни дрешки :)

Вили, стискам усърдно :)

lilitu, честити ритничета :)

На мен ми искат доста неща, като добавим и моя си личен списък и стана един куфар с ръчен багаж :) От тези, самолетните :lol:
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #97 -: Март 09, 2015, 21:33:15 pm »
Здравейте момичета,честито на всички,коита са се похвалили с нещо.Аз ще чакам ритничета,за да мога да се похваля с нещо
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #98 -: Март 10, 2015, 12:30:40 pm »
Относно нещата за болницата, проверете си на конкретното място, на което сте избрали да раждате. Много е индивидуално. В Токуда бях на като на хотел, напълно обгрижена във всяко едно отношение. Можех да изкарам само с книга и мп3 плеър. Но преди 8 години в Шейново трябваше да си нося всичко -от прибори за хранене до печка, защото макар че беше май месец, се оказа доста студено и вместо те да се погрижат за утоплението, ми се накараха как не съм затоплила стаята. Абе несравними неща. За съжаление тогава още нямаше Токуда и направих огромната грешка да родя в Шейново.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #99 -: Март 10, 2015, 14:12:28 pm »
При нас направо дават списък от болницата. Не е особено голям. И те реално са три списъка - за бебо, за мен и за тати. Единственото супер странно за мен нещо е, че при изписването искат бебето да е поставено в кошче за кола. Аз обясних на акушерката, че нямаме кола и не искаме да имаме в близките 2 години, но тя каза че без кошче няма да ни позволят изписване. Така че ще вземен назаем.

Иначе да ви се похваля, че утре съвсем официално ще станем семейство. Не че не сме и сега, ама мама ще стане с фамилията на тати и щерката съвсем по закон :-)

26.09.2019