0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #160 -: Март 14, 2015, 10:20:13 am »
Здравейте, да попитам бъдещите мами в по- напреднала бременност, получавали ли са усещане като разтягане, придружено с тежест в долната част на корема? Аз днес сутринта получих такова, но нямах втърдяване на корема и затова мисля, че не е контракция. Четох, че било нормално за 32 г.с., в която се намирам. Не знам дали да звъня  на АГ-то си?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #161 -: Март 14, 2015, 13:43:04 pm »
И аз да се оплача...ТСх то ми е 5.63...Имам понижена функция на жлезата..Започвам хапчета и много се притеснявам от аборт....
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #162 -: Март 14, 2015, 21:51:37 pm »
kati_vm, точно в твоите седмици драстично ми се опъна корема и ми се намали подвижността. Бебето започва да качва тегло с бързи темпове. Може би затова е така. Аз контракциите ги различавам, защото се появават и изчезват. А опъванията си стоят дълго време, например вечер съм като плондер 2-3 часа :)

uBu, не съм запозната с проблемите с ТСХ, но щом сте почнали терапия, вярвам, че всичко ще е наред  :crossfingers:



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #163 -: Март 14, 2015, 21:53:53 pm »
uBu, недей да си мислиш за аборти, виж в коя седмица си вече! Опасността мисля че е в ранните седмици, добре е че сте пуснали изследванията и започваш терапия, сега спокойствие и здрава храна, и търпение.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #164 -: Март 14, 2015, 22:54:05 pm »
Аз ги пуснах на шега буквално....Представяте ли си колко нелепа случайност и как никой лекар не се сети да ми го препоръча,а трябваше сама да го решавам и честно да ви кажа това е единствената тема на бременните във всички сайтове,в която хората са положителни,толкова глупости изчетох от одеве за това тсх и толкова крайни мнения,че ми идваше да ги питам тия жени защо не са карали докторантура и не са станали доценти!Ядосвам се много...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #165 -: Март 14, 2015, 23:04:12 pm »
Аз ги пуснах на шега буквално....

Това наистина е нелепо, поне преди инвитрото би трябвало да сте изследвали.
Къде отиде след това на ендокринолог?


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #166 -: Март 14, 2015, 23:07:58 pm »
Не аз не съм инвитро.Иначе се съветвах с познат ендокринолог,трябва да ги сваля стойностите,но и той каза,че до 3тия месец е по-опасно,защото плода черпи от моята жлеза..
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #167 -: Март 14, 2015, 23:28:03 pm »
Ахаа, ама ти си и на малко години, затова не са те изследвали за всичко под слънцето :)
Бих препоръчала все пак да се консултираш с някой от ендокринолозите, които работят повече с бременни.  Аз изследвам ТСХ + ФТ4 на 30 дни, това е обичайното.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #168 -: Март 15, 2015, 09:42:18 am »
Бих препоръчала все пак да се консултираш с някой от ендокринолозите, които работят повече с бременни. 

иВи, послушай AlexN - важно е да разрешите проблема и да смъкнете стойностите. В никакъв случай не искам да те плаша - да, вярно е, че опасността е по-голяма в първия триместър, но 5,63 си е висока стойност за бременност. Имай предвид, все пак, че по време на бременността, хормонът се покачва. Хубаво е да посетиш компетентен ендокринолог, работещ с бременни, който ще вземе най-правилното решение, вероятно ще провери и другите, имащи отношение, хормони. И за да ти дам малко оптимизъм (не съм била бременна), на мен от 7,5 ми смъкнаха ТСХ на 3 за месец, така че нещата са преодолими. Много е важно и да не си под постоянен стрес, притеснения и тревожност (което предполагам ти се случва през бременността) - това също повишава стойностите на ТСХ. Стискам палци, миличка  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #169 -: Март 15, 2015, 10:07:33 am »
Да,знам че е висока,но вече пия Л тироксин ...нищо друго не мога дя направя.... И да се надявам...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #170 -: Март 15, 2015, 10:17:55 am »
Иви, пий Л -тироксина, пускай контроли всеки месец, това което ендокринологът ще ти каже да изследваш. Аз пих Л -тироксин през цялата ми бременност и пусках контролно ТСХ и FT 4. ТСХ веднъж ми се    беше качил двойно, но с корекция на дозата овладяхме нещата. Бъди спокойна и слушай лекаря си.  Успех :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #171 -: Март 15, 2015, 10:26:19 am »
Аз не се притеснявам,защото вярвайте ми можеше да не разбера ,че ми е увеличено TSHто....Божа работа,започнах хапчетата,надявамсе до края на 5тия месец да са ми в норма,а ако са паднали много ще намаля дозата,друго не мога да направя.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #172 -: Март 15, 2015, 18:12:53 pm »
Здравейте, бих искала да ме посъветвате кои книги да си купя относно бременноста и отглеждане на новородено бебче. Това ми е първа бременност, в 14г.с.съм и имам толкова много въпроси и неясни неща....дори  съм леко уплашена :(  а нямам кого да питам :(
Благодаря ви предварително :) Ще се допитвам и до вас.....чета ви редовно:)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #173 -: Март 15, 2015, 18:21:00 pm »
Здравейте, бих искала да ме посъветвате кои книги да си купя относно бременноста и отглеждане на новородено бебче. Това ми е първа бременност, в 14г.с.съм и имам толкова много въпроси и неясни неща....дори  съм леко уплашена :(  а нямам кого да питам :(
Благодаря ви предварително :) Ще се допитвам и до вас.....чета ви редовно:)

От личен опит - купуването на книги е безмислено, поне тези за бременността. Моите седят и събират прах на рафта. Всичко, което ми е необходимо научавам от форума.
Понякога чета и статии в нета, но само от подбрани източници.
Мисля, че в един форум можеш да намериш много повече информация, отколкото в една книга. Плюс това тя идва от множество източници, докато в книгите е личното мнение на авторите.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #174 -: Март 15, 2015, 19:17:49 pm »
Здравейте, бих искала да ме посъветвате кои книги да си купя относно бременноста и отглеждане на новородено бебче. Това ми е първа бременност, в 14г.с.съм и имам толкова много въпроси и неясни неща....дори  съм леко уплашена :(  а нямам кого да питам :(
Благодаря ви предварително :) Ще се допитвам и до вас.....чета ви редовно:)
Здравей,
аз имам 1 книга за бременността, но честно казано предпочитам инфото в нета:
http://bremennost.bg/
http://www.babycentre.co.uk/
и разбира се обмяна на иформация във форума.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #175 -: Март 16, 2015, 09:21:57 am »
Здравейте, нямам нищо за казване, само хвърлям един поглед как сте. Аз съм на същото мнение за книгите, има достатъчно инфо в нета, пък и като почнеш да излизаш с бебо, ще разпитваш другите мами. Всяка споделя личния си опит.
Иви, възможно ли е сърцебиенето да е от щитовидната жлеза? Рязпитвам ъолкова, защото имам близка приятелка бременна в 12 г.с. тя може би от 8-9 г.с. има ускорен пулс. Тя в покой е с пулс около 110 и е с ниско кръвно. Сега си сменя лекаря, но мисля че трябва да се вземат мерки. Според мен поне консултация с кардиолог, ама коя съм аз да се обаждам след като Док казва при бременните е нормално и край. Не е нормално в ранни срокове нали?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #176 -: Март 16, 2015, 10:26:06 am »
Аз започнах да ускорявам пулса още от 9 г.с.Първоначална и на мен ми казаха,че е от бременността,доктора и той на всеки преглед ми казваше да не се притеснявам,докато миналата седмица не станах да сготвя и докато отида пулса ми беше 160.Повече те послушах никой,160 пулс е космически,та ако ще и тризнаци да носиш.Сама отидох на кардиолог,оказа се че нямам нщо на сърцето,но ми изписа да пия по половинка бета блокер,защото този пулс е ненормален...Пусна ми тсх изследване като контролен преглед и се оказа,че тсх-то е високо. ..казвам ти доплака ми се,просто се чудя как съм то задържала това хайванче в мен и то в ранните месеци,но аз и незнам кога се е повишило това тсх точно,защото от бременосста много варирало.В крайна сметка оказа се ,че.пулса се покачва от ниско тсх,а не от високо,но пък аз имам и задух,който си е точно от щитовидната жлеза и даже незнам дали си спомняте,но бях питала.в темата дали някой има задух,но тъй като бях катастрофирала.го отдадох на притеснението....Ах ,много дълго стана но и много ми тежи на мен.Съветвай я най-скоро да си пуска изследванията,аз започнах да си пия хапчетата с надеждата до края на.5 месец да ми се нормализира жлезата и да си износя мънинката,че много ме боли кято се сетя :(... Съжалявам ,че писах толкова,обаче ако човек сам не си помогне няма кой,даже и лекар,но аз пък вярвам,че и господ ни е пазил досега и сега ще се излекуваме двечките...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #177 -: Март 16, 2015, 10:34:04 am »
За книгите - аз с първото бебе си взех тази "Книга за майката и бебето"

Полезна ми беше заради описанието на нещата стъпка по стъпка и със снимки. Примерно как се облича бебе, как се вдига бебе, как се носи бебе, как се почиства момче и момиче отделно, как се прави АМ... Аз бях абсолютен начинаещ, нямах никакъв допир до бебета :) И сега си я ползвам, защото има информация и за по-големи деца - болести, таблици за ръст и тегло, идеи за игри.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #178 -: Март 16, 2015, 15:36:31 pm »
ММ ми подари за годишнината тази книга

Още съм до средата ,че тя е над 800 страници.Лично на мен много ми харесват идеите,които авторите защитават,а именно храненето на поискване,носенето на бебето в слинг и много други.Обясняват почти всичко подробно.При мен проблема е,че предполагам тези теории не са особено приложими при отглеждането на близнаци,където (предполагам!) липсата на режим ,ще е пагубен за родителит  :lol:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #179 -: Март 16, 2015, 18:48:46 pm »
Сиърс и Сиърс са страОтни! Аз на тях имах една книга за Таткото, която подарих на ММ и беше супер написана.

ЗА бебето аз взех на д-р Фицхю Додосън книга за развитието на бебето, тя е по-скоро за психологическата страна, психомоторното развитие и т.н.

За бременност и раждане имам две книги: https://www.google.ca/search?q=%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8+%D0%B7%D0%B0+%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82+%D0%B8+%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=RAkHVYzGPNeUsQTptYG4AQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=677#imgdii=OP2rXckjIH17_M%3A%3BEWvD2Pix-YbShM%3BOP2rXckjIH17_M%3A&imgrc=OP2rXckjIH17_M%253A%3Bn4NdKb4rCJ91HM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.lecsiko.com%252Fpicture.php%253Fid%253D136%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.lecsiko.com%252F136_az-sam-bremenna-vsichko-za-badeshtata-maika-1-chast.html%3B155%3B246
[/url][/url]