0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #100 -: Март 10, 2015, 14:19:16 pm »
Еее,  yanicka, браво! Утре ще ти честитим официално  :)

Стана ми интересно това за кошчето за кола...ами ако нямаш от къде да вземеш какво?! Няма да ти дадат детето ли?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #101 -: Март 10, 2015, 14:21:30 pm »
Стана ми интересно това за кошчето за кола...ами ако нямаш от къде да вземеш какво?! Няма да ти дадат детето ли?

Да, не го изписват. Но тук има и друго - тези неща не са непосилни суми, просто на мен ми се струва излишен разход. Иначе като разход си е почти нищо на фона на стандарта.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #102 -: Март 10, 2015, 14:24:48 pm »
А при вас какво искат за болницата за мама и бебе?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #103 -: Март 10, 2015, 14:28:04 pm »
При нас направо дават списък от болницата. Не е особено голям. И те реално са три списъка - за бебо, за мен и за тати. Единственото супер странно за мен нещо е, че при изписването искат бебето да е поставено в кошче за кола. Аз обясних на акушерката, че нямаме кола и не искаме да имаме в близките 2 години, но тя каза че без кошче няма да ни позволят изписване. Така че ще вземен назаем.

Иначе да ви се похваля, че утре съвсем официално ще станем семейство. Не че не сме и сега, ама мама ще стане с фамилията на тати и щерката съвсем по закон :-)
Много се радвам за вас! Утре ще честитя официално.  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #104 -: Март 10, 2015, 14:55:40 pm »
А при вас какво искат за болницата за мама и бебе?

Списък за мама:
план за раждане, книга или списание, падове за зърната на гърдите (не знам как се нарича на български), фотоапарат и батерии, очила (ако носиш), нощница (да се отваря на гърдите), тапи за уши, кърпа за лице (да си я слагаш влажна) или вентилатор, подарък за по-голямо дете (ако имаш), дъвки, дрехи за изписване, ластик за коса, четка за коса, здравословни дребни работи за похапване, досието на бременността, термос с топла вода, документи за застраховка (ако имаш), сок или бутилка с вода, торба за мръсни дрехи, балсам за устни, грим и нещо за премахване на грим, масажен лосион или олио, приспособления за масаж, непромокаеми падове за леглото, музика, сутиен за кърмене, чехли, чорапи, сапун, карти за игра или игри, салфетки, четка и паста за зъби, кърпи, някакви дълги тениски за самото раждане, възглавница (тук има специални за бременни и явно нея имат предвид)

Мале то стана доста дълго, ама това е от бременните ми документи на моята болница.

Списък за бебе:
3 броя ританки с дълъг ръкав (не знам дали така се казва, ама са тия дето са затворени долу на краката), 3 бр памучни пелени (едни като кърпи), биберон, одеало, седалка за кола, жилетка, шапка, пелени, крем за мазане при смяна на пелени, ръкавички, чорапи, играчка за новородено

Туй то!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #105 -: Март 10, 2015, 15:08:11 pm »
Ей, хората там мислят как да не ти е скучно  :)
Може да ви се стори тъп въпрос, но тапи за уши  :ask: Тук не съм чувала да искат такова нещо
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #106 -: Март 10, 2015, 15:17:55 pm »
Ей, хората там мислят как да не ти е скучно  :)
Може да ви се стори тъп въпрос, но тапи за уши  :ask: Тук не съм чувала да искат такова нещо

Има си просто обяснение. Тук се ражда естествено. Акушерките правят всичко възможно да не ползваш обезболяващи. Говорят ти с мил тон и ти обясняват какво и как и защо е по-добре и ти ако се съгласиш си раждаш без тях. Та това води до производство на много шум и сигурно заради това препоръчват тапи за уши.
А тия всичките работи за развличане ти трябват, защото иначе си седиш в една стая и се чудиш какво да правиш, докато родиш. Като изключим времето на контракциите разбира се :-)))
Има една поредица One born every minute. Там чудесно се вижда как се ражда в Англия.
А иначе престоя в болницата при нормално раждане не е повече от 1 ден.
И изключително много се държи да кърменето. Даже още отсега всеки път като отида и те ми говорят за кърмене и ми дават всякакви материали да чета.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #107 -: Март 10, 2015, 15:26:03 pm »
Ей, хората там мислят как да не ти е скучно  :)
Може да ви се стори тъп въпрос, но тапи за уши  :ask: Тук не съм чувала да искат такова нещо

Има си просто обяснение. Тук се ражда естествено. Акушерките правят всичко възможно да не ползваш обезболяващи. Говорят ти с мил тон и ти обясняват какво и как и защо е по-добре и ти ако се съгласиш си раждаш без тях. Та това води до производство на много шум и сигурно заради това препоръчват тапи за уши.
А тия всичките работи за развличане ти трябват, защото иначе си седиш в една стая и се чудиш какво да правиш, докато родиш. Като изключим времето на контракциите разбира се :-)))
Има една поредица One born every minute. Там чудесно се вижда как се ражда в Англия.
А иначе престоя в болницата при нормално раждане не е повече от 1 ден.
И изключително много се държи да кърменето. Даже още отсега всеки път като отида и те ми говорят за кърмене и ми дават всякакви материали да чета.
Тия хора са много забавни. Много ми интересно, ако раждаш естествено, но имаш разкъсвания и трябва да ти направят едни скромни 10-15 шева, пак ли не ти слагат упойка? 8O Или вместо това ти дават шотландско уиски.  :D :D :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #108 -: Март 10, 2015, 15:35:22 pm »
Ами чувала съм за жени, които са шити без упойка, но те така са поискали.
Като отида да раждам ще кажа. Засега информацията ми е от приятелки :-)
Но аз като цяло съм супер привърженик на системата тук. Даже в плана за раждане изрично ще уточня при какви условия може да се сложи упойка, за да съм спокойна.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #109 -: Март 10, 2015, 15:39:08 pm »
Ами чувала съм за жени, които са шити без упойка, но те така са поискали.
Като отида да раждам ще кажа. Засега информацията ми е от приятелки :-)
Но аз като цяло съм супер привърженик на системата тук. Даже в плана за раждане изрично ще уточня при какви условия може да се сложи упойка, за да съм спокойна.
8O 8O 8O 8O 8O Дано да имаш висок праг на болката. Е, да част от нещата около раждането много се преекспонират, получава се нещо като предварително стресиране и така в БГ отиваш да раждаш с нагласата, че това е нещо мнооого страшно, но чак шевове без упойка........
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #110 -: Март 10, 2015, 15:44:55 pm »
Кати, то и тук има такива, дето те кърпят без упойка, понеже били "само" 6 шева  8O
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #111 -: Март 10, 2015, 15:46:00 pm »
Кати, то и тук има такива, дето те кърпят без упойка, понеже били "само" 6 шева  8O
ААА да и това го има.  :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #112 -: Март 10, 2015, 18:10:24 pm »
Дъвка и карти за игра са ми любимите неща  :lol:
Аз мисля да раждам в Щерев и там до колкото знам трябва да си нося само четка за зъби и лична карта.
А иначе относно кошчето за кола,вие дори да нямате кола ,нали по някакъв начин ще се придвижите до вас,освен ако не живеете отсреща де и се разходите пеша,но те са си прави хората.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #113 -: Март 10, 2015, 18:26:33 pm »
А иначе относно кошчето за кола,вие дори да нямате кола ,нали по някакъв начин ще се придвижите до вас,освен ако не живеете отсреща де и се разходите пеша,но те са си прави хората.

Ми с автобуса :-) Другите кошчета за количката ги имам, а болницата е на 5-6 спирки от нас.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #114 -: Март 10, 2015, 18:34:35 pm »
А иначе относно кошчето за кола,вие дори да нямате кола ,нали по някакъв начин ще се придвижите до вас,освен ако не живеете отсреща де и се разходите пеша,но те са си прави хората.

Ми с автобуса :-) Другите кошчета за количката ги имам, а болницата е на 5-6 спирки от нас.
Яничка, първо трябваше да почнеш с това, че градския транспорт във Великобритания, няма нищо общо с тоя в БГ. Тук да ползваш автобус, докато си с бебшка количка е дооста рисково начинание.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #115 -: Март 10, 2015, 18:46:50 pm »
А да качиш новороденото си бебе в градския транспорт в България е равносилно на престъпление  :lol:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #116 -: Март 10, 2015, 18:48:35 pm »
А иначе относно кошчето за кола,вие дори да нямате кола ,нали по някакъв начин ще се придвижите до вас,освен ако не живеете отсреща де и се разходите пеша,но те са си прави хората.

Ми с автобуса :-) Другите кошчета за количката ги имам, а болницата е на 5-6 спирки от нас.
Яничка, първо трябваше да почнеш с това, че градския транспорт във Великобритания, няма нищо общо с тоя в БГ. Тук да ползваш автобус, докато си с бебшка количка е дооста рисково начинание.

И ти си права. Такива неща са се превърнали в такова ежедневие за мен, че даже не ги отбелязвам като факт. А този автобус, който е между нас и болницата почти няма хора в него с изключение на времето, когато учениците отиват на училище или се връщат. Иначе си има специално място за колички и нямам никакви проблеми да прибера бебето с автобуса :-)

А да качиш новороденото си бебе в градския транспорт в България е равносилно на престъпление  :lol:
Направо трябва да си много луд!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #117 -: Март 10, 2015, 18:51:38 pm »
ВиЛиЛи, знае ли се вече пола на бебчетата? Може и да си споменала, но съм пропуснала.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #118 -: Март 10, 2015, 18:53:34 pm »
ВиЛиЛи, знае ли се вече пола на бебчетата? Може и да си споменала, но съм пропуснала.
Даааа,две пишки видяхме  :lol: Те и имена си имат  :D И шутове раздават  :wink:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #119 -: Март 10, 2015, 18:54:43 pm »
ВиЛиЛи, знае ли се вече пола на бебчетата? Може и да си споменала, но съм пропуснала.
Даааа,две пишки видяхме  :lol: Те и имена си имат  :D И шутове раздават  :wink:
Честити сини гащи! Да ги запишете на бойни изкуства, щом раздават толкова шутове. :wink: