0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #480 -: Април 09, 2015, 21:37:05 pm »
Ники и Дари, добре дошли! Лека бременност и здрави бебчета ви желая.
Относно спането- аз редувам ляво и дясно, но въпреки това имам болки в таза. Спя колкото мога. А за стриите от 4-5 месец почнах първо с един крем на Мама Дона, после минах на био кокосово масло, но миналата седмица си открих едни стриички в долната част на корема  :( и сега ще си купувам крем против стрии на Мустела. Малко след дъжд качулка, но какво да правя.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #481 -: Април 09, 2015, 21:49:21 pm »
Ако кожата ви е предразположена, с каквото и да се мажете, няма да помогне. Хидратирайте я добре. Друго не може да се направи.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #482 -: Април 09, 2015, 23:14:46 pm »
Момичета, много приятно ми беше във вашата компания последните 9 месеца. Може би вече знаете от темата в честитките - днес се роди моето бебче Теодор. Оказах се с 4 см разкритие и съвсем мъничко подбутване трябваше със системи окситоцин, за да приключи всичко благополучно 3 часа по-късно :)

Успех на всички, чувството е неописуемо, цял ден се разхождам с усмивка на уста :)
Честит син! Дa ви е жив и здрaв и много дa ви рaдвa :)

Веситaaa, aз още не сем зaпочнaлa дa се мaжa. С преднaтa бременност зaпочнaх в пети месец, ползвaх мaслото нa Икaров, мaслото нa ДМ - от тях не съм доволнa. Много бaвно попивaт, имaм чувството, че не съм се изкъпaлa. Доволнa бях сaмо от мaсло зa тяло нa ХИП. Нямaм стрии, сегa ще зaпочнa пaк в пети месец с мaзaнето.

Добре дошли нa новите бъдещи мaми :)



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #483 -: Април 09, 2015, 23:32:39 pm »
Момичета, много приятно ми беше във вашата компания последните 9 месеца. Може би вече знаете от темата в честитките - днес се роди моето бебче Теодор. Оказах се с 4 см разкритие и съвсем мъничко подбутване трябваше със системи окситоцин, за да приключи всичко благополучно 3 часа по-късно :)

Успех на всички, чувството е неописуемо, цял ден се разхождам с усмивка на уста :)
Честит малък Теди!Тамън за Великден ще се гушкате вкъщи!Ще ни липсваш в темата,ама ти ще пишеш от време на време  :wink:
Вени Вие как сте?
Никита Добре дошла при нас!Лека бременност те желая  :)
Аз спя на всяка възможна страна.удобно ми е за сега на дясната страна май най-вече,защото на малчо гръбчето е в дясно и ми е удобно.ако легна на ляво ме заболява левият крак като стана.някои път лягам по-гръб,защото много ме боли особено вечер.
За стрии се мажа с каквото ми падне-от лекциите за бременни бях насъбрала тестерчета всевъзможни  и ги измазах.Сега съм с обикновен лосион.досега не съм виждала да се образуват стрии освен около пъпа,ама и кожата не ми е много разтеглива.
аз днес пусках ПКК и урина-резултатите изглеждат добре,само дето малко е занижен хемоглобина  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #484 -: Април 10, 2015, 08:34:42 am »
Весита аз нямах захапване,  но както писах по рано док ме предупреди че е твърде вероятно да се появи бъди спокойна всичко ще бъде наред!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #485 -: Април 10, 2015, 10:38:59 am »
Честито бебче на Руми.
Много да Ви радва,да е жив и здрав и палав.
Весели празници на другите мамчета :balk_44:



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #486 -: Април 10, 2015, 11:19:49 am »
Честито, Руми. Много здраве и късмет на бебчо и на цялото семейство.

Аз да ви питам, в 5 месец съм, 19-20 седмица, чета в нета, че в тази седмица горната част на матката стига до пъпа, а на мен от няколко дни ми е много подуто доста над пъпа, много ми е дисконфортно, постоянно ме дърпа, дори не мога да ходя изправена. Някакси, хем си имам добре оформено топчесто коремче под пъпа, при пъпа е вдлъбнато, и после над него, където е стомаха, се е заформила втора топка. Не мога да разбера има ли връзка с бременността или нещо ми е подут стомаха. Притеснена съм, а хич не ми се ходи сега по празниците до спешния, а пък и да не ме помислят за луда, че съм бременна, а съм се притеснила, че ми расте корема. При вас как беше, в 5 месец от къде започваше коремчето?
Желая весели празници на всички и никакви тревоги.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #487 -: Април 10, 2015, 11:48:12 am »
Момичета помогнете! Миналата седмица на 1-ви прокървих през ноща малко,за щастие същия ден бях на преглед в клиниката. Казаха малко отлепване на плацентата, но бебето е добре. Да лежа и да пия но шпа. До вечерта всичко отмина. Но тази нощ отново прокървих. Не съм ходила в клиниката понеже са почивка. Отидох на друг доктор в моя град. Каза ми същото и ми включи папаверин. Много се зарадвах като чух сърчицето.
Някой имали представа защо през ноща прокървявам. Нали спя и нищо не правя. Защо се отлепва таза плацента?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #488 -: Април 10, 2015, 14:04:23 pm »
Добре дошли на новите попълнения! Прекрасна и спокойна бременност и успешна среща около термин :-)

Относно казването на роднини и приятели - при нас всички знаеха за опита и чакаха с нетърпение резултата. Ама нямаше как да обясня защо се прибирам за 2 месеца от Англия и на всичкото отгоре вместо да си седя в София се запътих към Варна.

Момичета 28 г.с. съм , не мога да си намеря удобно място в леглото . Спя на лявата страна, но гърба и рамото ме болят. По гръб  не лягам защото знам , че не е хубаво, позволявам си само когато гледам телевизия полулегнала . Все ме е страх да не натискам бебето. При вас как е съня ? :D :oops:

Същата работа и при мен. Аз можех да спя само наляво. От вече 4 нощи почти изобщо не съм спала.
На всичкото отгоре въпреки пиенето на Магнерот, имам непрекъснати крампи в корема през нощта. Някой има ли подобно нещо, за да знам дали да започвам да се притеснявам. Сигурна съм, че не са контракции, защото са абсолютно същите като крампите по краката.

Дано изчезнат скоро тия неразположения и да можем да се насладим на бременноста си:-) а с какво се мажете за стрии? И кога е хубаво да се започне мазането в по ранни месеци или вече в по напреднала бременност,аз мисля че колкото по рано толкова по добре

Аз се мажа почти от самото начало и то не заради стриите, а защото много ме сърби кожата, ако не се намажа. За момента нямам стрии, но не вярвам да остане така положението. Иначе се мажа с един домашен мехлем, който прави моя приятелка. Единствено от него не ми е неприятно. От олиата имам чувството, че ми се задушава кожата.

slanceto2, и аз бях така около 4-5 месец. И при мен пишеше, че е до пъпа, но това отгоре си бяха газове. Там се качват червата и като има газове и е нормално да стане топка. Най-много се подуваше тази топка когато имам гастритна криза. Като се качи бебето по-нагоре, топката ще дойде точно под гърдите.

Весели празници на всички!

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #489 -: Април 10, 2015, 17:54:32 pm »
slanceto2, и аз бях така около 4-5 месец. И при мен пишеше, че е до пъпа, но това отгоре си бяха газове. Там се качват червата и като има газове и е нормално да стане топка. Най-много се подуваше тази топка когато имам гастритна криза. Като се качи бебето по-нагоре, топката ще дойде точно под гърдите.

Весели празници на всички!
и аз по-това време бях така и мисля че са газове.сега вече стомаха ми се е качил под гърдите и като се наям се качва още повече чак ме наболява на моменти.
за крампите в корема и аз ги имам рядко,но не през ноща а сутрин преди да стана от леглото.да уточня че не пия магнерот,понеже са ми казали само ако имам контракции да пия.
Весели празници Коремчета  :balk_40:
« Последна редакция: Април 10, 2015, 17:56:49 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #490 -: Април 10, 2015, 18:05:50 pm »
Руми, честито, да ви е жив и здрав Теодор!


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #491 -: Април 10, 2015, 18:22:39 pm »
за крампите в корема и аз ги имам рядко,но не през ноща а сутрин преди да стана от леглото.да уточня че не пия магнерот,понеже са ми казали само ако имам контракции да пия.
Весели празници Коремчета  :balk_40:

Аз го пия само заради тези крампи, но не действа и се чудя дали да го спирам, защото контракции нямам. При мен само един път е имало през деня, иначе са все през нощта и понякога са ужасно силни.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #492 -: Април 10, 2015, 19:31:21 pm »
за крампите в корема и аз ги имам рядко,но не през ноща а сутрин преди да стана от леглото.да уточня че не пия магнерот,понеже са ми казали само ако имам контракции да пия.
Весели празници Коремчета  :balk_40:

Аз го пия само заради тези крампи, но не действа и се чудя дали да го спирам, защото контракции нямам. При мен само един път е имало през деня, иначе са все през нощта и понякога са ужасно силни.
и от мой познати бременелки с конткракции ми казват че не им върши никаква работа матнерота.някои казват че са си купили магнезиево олио и си мажат коремчетата вместо пиенето на магнезиевите препарати. имам Магнерич вкъщи държа го да не съм без хич ,но не го пия защото ми е казано само при нужда.и аз като теб нямам контракции по-скоро са рядко и не знам какво да те посъветвам.при мен ако има сутрин крампи са болезнени,но  се търпят.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 19:32:57 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #493 -: Април 10, 2015, 20:50:20 pm »

Вени Вие как сте?

Добре сме, извеждаме се като не вали, то тук си е пролет вече. Баткото е ПАК с отит и вече започвам да мисля за тръбичка в ухото :( то не си е работа през месец да пие антибиотик :(
Малката имаше кърмаческа криза, но май поотмина, вече 4 часа спи, на фона на нон-стоп сукане последните дни.

Да ви светна, девойки - стриите се заличават, радвайте се, че не сте се обзавели с хемороиди като мен. Това си е цял живот на лаксативи :(
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #494 -: Април 10, 2015, 20:59:03 pm »
Да ви светна, девойки - стриите се заличават, радвайте се, че не сте се обзавели с хемороиди като мен. Това си е цял живот на лаксативи :(

Аз си имам цял живот, затова не се оплаквам от тях. Гадничко си е, но според мен ще ти минат.

Супер, че при вас е пролет. При нас вече е лято :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #495 -: Април 10, 2015, 21:08:37 pm »
Вени, прибират се хемороидите. Нормално е да се появят към края на бременността, когато бебето ти пристиска всичко, а и по време на раждането от напъването. След първия път имах, но мазах с някакво кремче и се прибраха. Отнема малко време, но няма да си цял живот така.  :bighug: :bighug:

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #496 -: Април 10, 2015, 22:48:42 pm »
Момичета, много ви благодаря за отговорите. Знаех си, че вие ще ме успокоите.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #497 -: Април 11, 2015, 15:35:48 pm »

Вени Вие как сте?

Добре сме, извеждаме се като не вали, то тук си е пролет вече. Баткото е ПАК с отит и вече започвам да мисля за тръбичка в ухото :( то не си е работа през месец да пие антибиотик :(
Малката имаше кърмаческа криза, но май поотмина, вече 4 часа спи, на фона на нон-стоп сукане последните дни.

Да ви светна, девойки - стриите се заличават, радвайте се, че не сте се обзавели с хемороиди като мен. Това си е цял живот на лаксативи :(
Вени внимавайте с ушичките.като духа слагайте шапка задьлжително и като почиствате ушите с клечки да не е след всяко кьпане подсушавайте ги с кьрпаи после чистете  леко без голям натиск.не може постоянно да сте на антибиотици идете на добьр специалист,за да ви каже дали е просто временен проблем от вятьра,гьрлото или хроничен.една сьседка с нейното момиченце уж и те бяха с отит вьншен  и с антибиотици накрая отидаха на специалист  и се оказа че детето е било родено с проблем в ухото след някоко операции не успешни накрая и сложиха слухово апаратче,за да чува с ухото.Иначе и аз до преди 2  години нямах проблем с ушите, но от силна настинка получих проблеми с бьбреците и ушите.от тогава като ме духне и ме удря в ухото и се запушва с болки и не чувам.скоро забравих да сложа шапка докато отида до магазина, и духаше.прибрах се и започна цял ден с болките  и пак не чувах и това само защото ведньж забравих  :( много е неприятно така мен чак ме досрамява да кажа да ми се повтаря какво ми се говори като изпадна в такава ситуация винаги сьм била с много добьр слух.пазете се!
Весело изкарване на празника! Някои ще ходи ли на цьрква да я обикаля вечерта?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #498 -: Април 12, 2015, 10:48:59 am »
Христос Воскресе момичета,здрави мами и здрави бебчета на финала. :balk_35: :balk_40: :balk_44: :a_rabbit_01: :bunie: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy: :bori_007: :bori_004: :bori_005: :bori_002:
Много много бебчета за всички!!!!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #499 -: Април 12, 2015, 17:47:35 pm »
Христос Воскресе! Много здраве и любов на всички! :balk_40: :balk_44: :balk_35: :a_rabbit_01: