0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #580 -: Април 30, 2015, 13:12:09 pm »
White - последният ми цикъл беше на 03.03. Тази болница е третата, която потърсихме, в предишните две само като чуят че сме чужденци и отношението се променя, цените също, за прехвърлянето ни от кабинет в кабинет няма да коментирам и как накрая бяхме любезно отпратени да си ходим. А си имам здравна застраховка и всички документи са ми изрядни...просто се бях уморила от пренебрежително отношение. Но може би трябва да изчакам до събота и да чуя тази лекарка какво ще каже и едва тогава да потърся второ мнение.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #581 -: Април 30, 2015, 13:20:18 pm »
Сещам се за вариант да отидете в Мемориал. Там поне са любезни с българите.
Не е зле да се пусне и ново ЧХГ, за да се проследи нарастването.
« Последна редакция: Април 30, 2015, 13:25:03 pm от White »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #582 -: Април 30, 2015, 13:22:36 pm »
Да, Мемориал е близо и до нашия квартал, ще го имам в предвид. Благодаря White :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #583 -: Април 30, 2015, 13:22:45 pm »
White - последният ми цикъл беше на 03.03. Тази болница е третата, която потърсихме, в предишните две само като чуят че сме чужденци и отношението се променя, цените също, за прехвърлянето ни от кабинет в кабинет няма да коментирам и как накрая бяхме любезно отпратени да си ходим. А си имам здравна застраховка и всички документи са ми изрядни...просто се бях уморила от пренебрежително отношение. Но може би трябва да изчакам до събота и да чуя тази лекарка какво ще каже и едва тогава да потърся второ мнение.
Странно, че при това ЧХГ не се вижда тупкане на сърчице....Потърсете още едно мнение, дори и да е трудно. До тук с комшийската учтивост.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #584 -: Април 30, 2015, 18:23:11 pm »
Кaти, честитa госпожицa и от мен :) дa рaсте здрaвa и умнa и много дa рaдвa мaмa и тaти ;)

Петяни, чувaлa съм зa много тaкивa случaи, бебчетaтa сaбсе рaждaли живи и здрaви. Стискaм пaлци всичко дa е нaред!

Aз дa се отчетa от днешнaтa консултaция - бебето е добре, 251 грaмa е, върви седмицa нaпред. Aз утре влизaм в 19тa седмицa. Спряхa ми утрогестaнa и фолиевaтa киселинa и увеличивaме биолектрaтa нa 2х1. Другото бебе си е все тaкa, не е нaмaляло нa рaзмери. Мaй ще си остaне тaм до рaждaнето, a товa ме плaши :(
Благодаря за пожеланията, Линаполи! Радвам се за бебчето. А за другото, какво ти казаха, проблем ли е това че не се резорбира?

Зa другото бебе зaсегa кaзaхa, че не е проблем, но ще ме следят по-изкъсо. Ще прaвя редовни кръвни изследвaния с CRP, зa дa се следи дaли нямa дa нaпрaвя инфекция. Aз пих aнтибиотик вече, но е възможно тя дa се появи нa по-късен етaп aко не се резорбирa. И двaмaтa ми лекaри ме успокоявaт много кaто кaзвaт, че всичко ще е нaред. Мен просто ме плaши мисълтa бебето дa е тaм до рaждaнето :(



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #585 -: Април 30, 2015, 19:41:49 pm »
Да всичко ще е наред линаполи бъди спокойна:-) наскоро гледах на гала давата по великден за чудеса незнам дали го гледа,даваха за една жена бременна с близначета но за съжаление в доста по напреднал месец едното бебче умира,лекарите искали да придизвикат раждане понеже мислили че и другото бебе и майката са в опасност от натряване,но уви бебето си стояло така както си било другото когато му дошло времето се родило живо и здраво,и казват че чудото било че починалото бебе не било причина за натряване,то предпазило другото бебе за да се роди живо и здраво! Така че не се тревожи с повече наблюдение всичко ще е наред:-) щом си стои така и не се променя и не вреди на другото бебе значи има защо!!:-) ако искаш можеш да гледаш "на кафе" в седмицата преди велик ден-всеки ден даваха такива истории-чудотворни:-)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #586 -: Април 30, 2015, 20:13:04 pm »
Кaти, честитa госпожицa и от мен :) дa рaсте здрaвa и умнa и много дa рaдвa мaмa и тaти ;)

Петяни, чувaлa съм зa много тaкивa случaи, бебчетaтa сaбсе рaждaли живи и здрaви. Стискaм пaлци всичко дa е нaред!

Aз дa се отчетa от днешнaтa консултaция - бебето е добре, 251 грaмa е, върви седмицa нaпред. Aз утре влизaм в 19тa седмицa. Спряхa ми утрогестaнa и фолиевaтa киселинa и увеличивaме биолектрaтa нa 2х1. Другото бебе си е все тaкa, не е нaмaляло нa рaзмери. Мaй ще си остaне тaм до рaждaнето, a товa ме плaши :(
Благодаря за пожеланията, Линаполи! Радвам се за бебчето. А за другото, какво ти казаха, проблем ли е това че не се резорбира?

Зa другото бебе зaсегa кaзaхa, че не е проблем, но ще ме следят по-изкъсо. Ще прaвя редовни кръвни изследвaния с CRP, зa дa се следи дaли нямa дa нaпрaвя инфекция. Aз пих aнтибиотик вече, но е възможно тя дa се появи нa по-късен етaп aко не се резорбирa. И двaмaтa ми лекaри ме успокоявaт много кaто кaзвaт, че всичко ще е нaред. Мен просто ме плaши мисълтa бебето дa е тaм до рaждaнето :(
Не мисли за него, приеми че е там и мисли за живото бебче. Стискам палци нещата да завършат положително, както се развиват в момента.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #587 -: Май 01, 2015, 10:26:58 am »
kati,  честита дъщеричка, да расте жива и здрава !


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #588 -: Май 01, 2015, 11:20:39 am »
kati,  честита дъщеричка, да расте жива и здрава !
Благодаря много!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #589 -: Май 01, 2015, 16:44:00 pm »
Edit, наистина 5 г.с. е рано да се чуе пулс, както ти е писала White. Стискам палци всичко да е наред и скоро да чуете сърчицето.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #590 -: Май 01, 2015, 17:48:53 pm »
kati_vm - честита ви рожбичка. Нека да е здрава и да радва цялото семейство :)

bebe_2013 - Много благодаря, сега съм малко по-спокойна. Вчера четох доста информация и наистина има случаи, в които се чува пулс чак в 8-ма, 9-та седмица. Ще пиша следващата седмица как  вървят нещата.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #591 -: Май 01, 2015, 19:22:50 pm »
kati_vm - честита ви рожбичка. Нека да е здрава и да радва цялото семейство :)

bebe_2013 - Много благодаря, сега съм малко по-спокойна. Вчера четох доста информация и наистина има случаи, в които се чува пулс чак в 8-ма, 9-та седмица. Ще пиша следващата седмица как  вървят нещата.
да затова аз отидох на първи преглед чак в 9 г.с. за да се чуе сърчицето :) не се притеснявай изчакай още малко всичко ще бъде наред  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #592 -: Май 02, 2015, 16:34:16 pm »
kati_vm - честита ви рожбичка. Нека да е здрава и да радва цялото семейство :)

bebe_2013 - Много благодаря, сега съм малко по-спокойна. Вчера четох доста информация и наистина има случаи, в които се чува пулс чак в 8-ма, 9-та седмица. Ще пиша следващата седмица как  вървят нещата.
Благодаря много! Желая ти успешна бременност!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #593 -: Май 02, 2015, 17:22:19 pm »
На някой отразява ли му се промяната във времето?
И при предишната си бременност си спомням, че ми ставаше зле като се разваляше. От вчера имам болки и карам на но-шпа и лежане. Добре че са почивни дни и таткото си гледа баткото. Сега болката е тъпа, като изтръпване, но съм постоянно под напрежение :( Толкова се надявам тази бременност да е различна - да се порадвам и аз на растящото човече, а не да броя дни, седмици.


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #594 -: Май 02, 2015, 19:44:46 pm »
На някой отразява ли му се промяната във времето?
И при предишната си бременност си спомням, че ми ставаше зле като се разваляше. От вчера имам болки и карам на но-шпа и лежане. Добре че са почивни дни и таткото си гледа баткото. Сега болката е тъпа, като изтръпване, но съм постоянно под напрежение :( Толкова се надявам тази бременност да е различна - да се порадвам и аз на растящото човече, а не да броя дни, седмици.


На мен лично не ми се отразява промяната в времето:-) ти и с предната си бременност ли си се чувствала така? Гледам че си 13 седмица,аз съм вече в 11:-) имаме малка разлика:-) дано ти отмине неразположението и по-бързо станеш от леглото за да се насладиш на една хубава и спокойна бременност :-):-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #595 -: Май 02, 2015, 20:17:29 pm »
Аз нямам нищо интересно за казване, но си ви гледам всяка вечер. Бебе и на мен времето не ми влияе, но все пак аз съм като куче.  :D Очаквам Edit да пише какво стана. Успех на всички.

Ние сме на преглед в понеделник и вечерта ще се отчета.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #596 -: Май 02, 2015, 20:31:46 pm »
Здравейте,аз не смея да се похваля,че постоянно нещо тече от мен и все се плаша :D . Казаха,че не са води,но то понякога е нетърпимо,незнам при кой кога,но кръста и тазовата област вечи осезаемо ме болят особено като се събудя.Всички старши напреднахте много,само с  Gerita останахме в 22-25 седмица и ще се побутваме двете,другите скоро.ще напуснете фронта,надявам се безпроблемно!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #597 -: Май 02, 2015, 23:25:51 pm »
Здравейте и от мен.Макар,че се присъединявам плахо към компанията, се надявам да бъда приета сред бандата на коремчетата.Чета форума от година.Повечето от вас "познавам" от темата за Опитите.А откакто и аз бременея сутрин и вечер ви преглеждам.Станахте част от ежедневието ми.
 А сега малко за мен.Бременна съм в 21 г.с. с  за втори път,първият за съжаление завурши с мисед в 9г.с
Засега всичко с тази ми бременност е наред, ще си имаме момиченце,ако Бог е с нас. Аз обаче съм като uBu.
Все треперя и не мога да се отпусна. Ето днес и на мен лошото време ми се отрази..получих силни болки и марш в спешното.Оказа се уроинфекция, болките на която наподобяват контракции.Мериха ми шийката,за щастие е 4.3 см и всичко с плацентата е наред.Но яко се ошашках.След този аборт не мога да се отпусна.Заради него и не се записах при вас от самото начало. Страх и параноя,направо не съм аз.Така,че мила,uBu, не си сама :) 


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #598 -: Май 02, 2015, 23:27:44 pm »
на мен влияе времето на кръвното най-вече,ама винаги съм си била така.и при мен няма нищо интересно.утре влизам в 9 месец.започнаха да ми оттичат краката,понякога се чувствам отпаднала, понякога ми се гади.кръста ме боли,понякога имам и болка като менструална, а таза ми пука всяка сутрин като ставам от леглото.екстрите на 3 триместър почнаха.утешавам се че остава близо месец.Вие имате още време момичета наслаждавайте се на бременността.
Добре дошла Синеочка!Желая ти оставащите дни от бременността ти да изкараш леко и безпроблемно  :cloud9:
« Последна редакция: Май 02, 2015, 23:30:25 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #599 -: Май 02, 2015, 23:36:32 pm »
kati_vm - честита ви рожбичка. Нека да е здрава и да радва цялото семейство :)

bebe_2013 - Много благодаря, сега съм малко по-спокойна. Вчера четох доста информация и наистина има случаи, в които се чува пулс чак в 8-ма, 9-та седмица. Ще пиша следващата седмица как  вървят нещата.
Едит, при мен пулс се видя в края на 8-ма седмица.Така че не се тревожи.Стискам палци всичко да е наред и на финал пухкаво бебоче.
  Шинзу,благодаря за посрещането! Теб също си те следя и се радвам,че си добре.Предният път бях бременна с твоя термин 7.06.та ми е драго,като виждам,че си на финалната права.
« Последна редакция: Май 02, 2015, 23:41:29 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...