0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #540 -: Април 21, 2015, 09:13:14 am »
Здравейте, как сте? Ние май ще си дочакаме датата за плановото секцио.  :) Днес мисля да гладя дрешките на малката.  :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #541 -: Април 21, 2015, 11:01:26 am »
Ех че хубаво:-) нямам търпение да започна и аз с тия приготовления:-) имам въпрос към момичетата които са правили ранния биохимичен скрининг в щерев,ще го правя при д-р Искилиева,мисля че така се казваше,някой може ли да ми изкаже мнение за нея понеже аз имам мнения само за Чавеева и се надявах да е тя но уви няма да е:-) и да се похваля вчера бях на преглед,моите бебета са добре,и са доста пораснали отговарят си на седмицата,имали си главички,ръчички и крачета и сърце:-):-) дано Богородица и Господ са милостиви към мен и всичко върви така добре до край,само се моля да се живи и здрави:-)
« Последна редакция: Април 21, 2015, 11:10:47 am от Веситаа »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #542 -: Април 21, 2015, 12:09:21 pm »
Ех че хубаво:-) нямам търпение да започна и аз с тия приготовления:-) имам въпрос към момичетата които са правили ранния биохимичен скрининг в щерев,ще го правя при д-р Искилиева,мисля че така се казваше,някой може ли да ми изкаже мнение за нея понеже аз имам мнения само за Чавеева и се надявах да е тя но уви няма да е:-) и да се похваля вчера бях на преглед,моите бебета са добре,и са доста пораснали отговарят си на седмицата,имали си главички,ръчички и крачета и сърце:-):-) дано Богородица и Господ са милостиви към мен и всичко върви така добре до край,само се моля да се живи и здрави:-)
Радвам се за бебчетата, Веситаа. Желая ви да сте живи и здрави и всичко да е наред! :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #543 -: Април 21, 2015, 13:10:33 pm »
Кати много хубаво че ще се чакате до дата и аз се надявам да се изчакаме до датата.още не са ни определили първо искат да мина през очен лекар и тогава чак  :? пак в последният момент дето се казва ще се разбере кога,ама се знае горе-долу от 29 май -7 юни ще да е.пери вече дрешките срещата ви наближава  :hangclothes: дано при вас поне да е хубаво времето
Весита много хубави новини  :)
при мен нищо ново за днес освен че изкукуригах в 5 сутринта и повече не заспах  8O отново ми се върнаха гаденията посреднощ,които имах в 1 триместър  :( утре ще ходя за 45 дневният болничен и да си занеса изследванията.Лек и спорен ден  :sunshine:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #544 -: Април 21, 2015, 21:57:01 pm »
Здравейте и от мен. Много ми е приятно вечер като погледна и видя само хубави новини покрай вас. Само набързо да се похваля- днес бяхме на преглед, бебо е много добре, доста е наддал, така че още 2 седмици спокойствие.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #545 -: Април 21, 2015, 22:31:31 pm »
Здравейте и от мен. Много ми е приятно вечер като погледна и видя само хубави новини покрай вас. Само набързо да се похваля- днес бяхме на преглед, бебо е много добре, доста е наддал, така че още 2 седмици спокойствие.
Браво, много се радвам! В 32 седмица ли ще правите секциото, или ще изчакате още малко?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #546 -: Април 21, 2015, 23:03:34 pm »
браво Додо!и ти ли ще си секцио?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #547 -: Април 22, 2015, 18:47:12 pm »
Миналата седмица бях при Док - бебчо е един, чухме и сърчицето... Споделих с докторката, че в рода на мъжа ми има случай на генетично заболяване... нейното мнение е амниоцентеза при Марков в Сф. Но мен тази процедура ми се струва... рискована. Не знам какво да правя... трябва да взема решение най-късно до 16 г.с.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #548 -: Април 22, 2015, 19:11:07 pm »
Не може ли първо да направите ранния биохимичен скрининг и след това ако недай се Боже се наложи тогава ще вземете решение,то ако има нещп няма ли и на това изследване да се разбере?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #549 -: Април 22, 2015, 19:24:52 pm »
Нелка, а този вариант вместо АЦ не обсъдихте ли, или не е приложим в твоя случай? http://www.credoweb.bg/prenatest-alternativa-na-amniotsentezata-content-60224.html?gclid=CIPH4Y-pisUCFQIGwwodg28AIA
Според мен най-добре си задай въпроса в темата на медицинския консултант тук и изложи всички детайли, които са ти известни на теб, за да получиш възможно най-адекватен съвет как да постъпиш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #550 -: Април 23, 2015, 17:39:56 pm »
... нейното мнение е амниоцентеза при Марков в Сф

сигурна ли си, че си разбрала правилно? попитай дали не е имала предвид фетална морфология при Марков - това е съвсем различно

ако е това, имай предвид, че там свободните часове са поне за след месец - месец и половина
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #551 -: Април 24, 2015, 06:47:43 am »
mag, правилно съм разбрала, именно за АЦ говореше докторката ми, и сподели че Марков (според нея) е най-добрият специалист по отношение на процедурата.
След като зададох въпроса си към медицинския консултант тук във форума, вече съм по-спокойна.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #552 -: Април 24, 2015, 16:11:56 pm »
странно, това е сайтът на клиниката и аз не видях да правят АЦ
http://www.mc-markovs.com/

виж за ФМ е вярно, че Марков е един от най-добрите в момента в БГ (мнение на негов колега от гилдията), а и моите лични впечатления от него са добри
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #553 -: Април 24, 2015, 18:20:36 pm »
Моя позната е правила амиоцентеза в Майчин дом,  но не помня при кой лекар.
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #554 -: Април 24, 2015, 19:26:45 pm »
http://spravochnik.framar.bg/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8/17394/%D0%B4%D0%BE%D1%86-%D0%B4-%D1%80-%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B4-%D0%BC-

Само информативно поствам, ако на някого се налага АЦ - за тази дама и съм чела и гледала и слушала, че е голям специалист по въпроса. Вкл. в жив ефир в някакво предаване (не помня кое) съм гледала как прави АЦ. Много отзиви има по форумите за нея.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #555 -: Април 26, 2015, 18:08:58 pm »
В такава ранна седмица (8-9 г.с.) има ли вече околоплодни води за АЦ? Още при предната ми бременност го гледах при Д-р Мазнейкова този Прена-тест. Определено е по-безопасен вариант, но може би има значение и какъв генетичен проблем се очаква, извън стандартно изследваните синдроми. Нелка, каквото и решение да вземете, дано бебе е здраво и да се видите след около 30 г.с. ;)
Ние пуснахме първия БХС между пътуванията ни из България. Даже два пъти - единият в провинцията и още не съм го видяла, че вчера чак се прибрахме, а не можели, видиш ли, да ми го пратят по имейл. Другият БХС в София си излезе за 2 дни и всичко е ОК. Видях го човечето, органчета, ръчички, краченца... Забравила бях колко е хубаво да го видиш. И май този път ще сме с розови гащи. Дай Боже само да е здраво и да дочака октомври! Ядосах се заради микробиологията - пред 2 седмици ми показа оскъдно бактерии някакви, повторих я в същата лаборатория да ми направят и антибиограма - няма нищо  8O Нормално всичко. Сега остава докторът да реши какво да правим - трета МБ ли да пускам?


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #556 -: Април 26, 2015, 22:54:02 pm »
Бебе, моя приятелка прави амниоцентеза. Точно за да са достатъчно околоплодните води беше към 16-17 седмица. Ако искаш, мога да я питам утре, но в никакъв случай не беше толкова рано колкото сега си ти.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #557 -: Април 27, 2015, 07:31:09 am »
Блу, благодаря ти. Не планираме АЦ. Биохимичният скрининг и мини феталната морфология, ако мога така да се изразя са много добри. Ставаше въпрос за друга съфорумка - Нелка, която е в 8-9 г.с.


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #558 -: Април 27, 2015, 10:45:32 am »
Бебе, АЦ се прави по-късно. В този срок 10-11 г. с. може да се направи хорионбиопсия.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #559 -: Април 27, 2015, 11:01:45 am »
Блу, благодаря ти. Не планираме АЦ. Биохимичният скрининг и мини феталната морфология, ако мога така да се изразя са много добри. Ставаше въпрос за друга съфорумка - Нелка, която е в 8-9 г.с.

Нелка няма да прави сега АЦ. Писала е в един от постовете, че събира информация, за да може да реши докато му дойде времето.

26.09.2019