0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #280 -: Март 27, 2015, 15:24:20 pm »
Да, и при мен мереха шийката на всеки преглед с вагиналния ехограф.
Никакви признаци или болки не съм имала, които да предполагат скъсяването. Имах безпроблемни бременности откъм болки. С втората само ми беше в повече гаденето и нищо друго.


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #281 -: Март 27, 2015, 16:18:47 pm »
Благодаря за пожеланията, момичета :)

Убу, наистина смятам, че имаш нужда от второ мнение.

Вилили, нека мърдат, корема на мама се разтяга безкрайно, да знаеш ;)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #282 -: Март 27, 2015, 20:20:02 pm »
Аз се зачудих, защото от 10 г.с. Не са ме гледали с вагинален ехограф, само през корема. Но може би ако няма проблеми или оплаквания не е необходимо?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #283 -: Март 27, 2015, 20:21:48 pm »
и на мен не са ми казвали нищо за шийката до сега  :? въпреки че съм питала.може би не е било нищо сериозно  osi_10 пак трябва да питам
Додо следи си кръвното постоянно.една позната издържа до края с високо кръвно,но го вдигна по-време на раждането и за малко да я изтърват.аз мисля че щом можеш да избуташ 32 г.с. ще успееш  и до 36 г.с.Пожелавам ти да успееш до край да устискаш и всичко да бъде наред  :goodluck:
Нелианаточно от стрес и плачене аз съм си  докарвала контракции.
знам че е трудно момичета,но ЩЕ СЕ СПРАВИМ въпреки всички проблеми!Дерзайте и вярвайте че всичко ще е наред  :grouphug:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #284 -: Март 27, 2015, 22:56:10 pm »
Така,честно да ви кажа шийката ми е 3.5 см,не е изобщо малко,следя се в частна клиника вече,доктора.каза ,че без да я следим няма как да разберем дали се скъсява и е прав,както аз,така и всяка една от вас не е застрахована от скъсьване дори и без контракции,може пък да не мръдне.Гарантирам ви че много жени раждат без веднъж да им е мерена шийката,някои са със скъсени през цялото време...и да при рутинен преглед се установи моята,но нали и мсе пак знаете,че всяка жена е различна и дължината на шийката е индивидуална и варира от 3 до 4 см.Спрях да го мисля вече,досега изкарах една отвратителна бременност,няма повече да го позволя,на 14 съм на скрининг,ще я мерим пак,ако е скъсена или серклаж,или лежане,но съгласете се ,че при удна полагаща се ехография на месец ,почти тчникоя жена незнае за шийката си,някои дори незнаят,че им ги мерят...От днес на мен ми текна коластра,на всичко дето ми се случва днес съм се смяла с глас,просто съм като кълбо от хормони ,което ту плаче,ту се смее,ама някои жени не могат да имат деца и са къде по-зле...Ще следя положението,като я измерят пак ще ви кажа,но вече минах през толкова много за 18 седмици,че претръпнах,господ да пази просто...След време пак ще чета какво съм писала и дано се смея.Извинявайте,че ви натоварвам.Чета и в темата -Дали съм бременна,сетих се как тръгнах от там и като виждам как се радват жените на положителните тестове си спомням как не вярвах,че съм бременна.Явно сега трябва да е така,явно трябва да се боря  и не всеки забременява,прекарва една прекрасна бременност и ражда,има и трудности,и който не ги е изпитал,само той казва,че бременността е лекота и удоволствие... Бременността е подготовката за доживотните ти притеснения.Млъквам,че задълбах много
« Последна редакция: Март 27, 2015, 22:59:13 pm от uBu »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #285 -: Март 28, 2015, 09:42:38 am »
Така,честно да ви кажа шийката ми е 3.5 см,не е изобщо малко,следя се в частна клиника вече,доктора.каза ,че без да я следим няма как да разберем дали се скъсява и е прав,както аз,така и всяка една от вас не е застрахована от скъсьване дори и без контракции,може пък да не мръдне.Гарантирам ви че много жени раждат без веднъж да им е мерена шийката,някои са със скъсени през цялото време...и да при рутинен преглед се установи моята,но нали и мсе пак знаете,че всяка жена е различна и дължината на шийката е индивидуална и варира от 3 до 4 см.Спрях да го мисля вече,досега изкарах една отвратителна бременност,няма повече да го позволя,на 14 съм на скрининг,ще я мерим пак,ако е скъсена или серклаж,или лежане,но съгласете се ,че при удна полагаща се ехография на месец ,почти тчникоя жена незнае за шийката си,някои дори незнаят,че им ги мерят...От днес на мен ми текна коластра,на всичко дето ми се случва днес съм се смяла с глас,просто съм като кълбо от хормони ,което ту плаче,ту се смее,ама някои жени не могат да имат деца и са къде по-зле...Ще следя положението,като я измерят пак ще ви кажа,но вече минах през толкова много за 18 седмици,че претръпнах,господ да пази просто...След време пак ще чета какво съм писала и дано се смея.Извинявайте,че ви натоварвам.Чета и в темата -Дали съм бременна,сетих се как тръгнах от там и като виждам как се радват жените на положителните тестове си спомням как не вярвах,че съм бременна.Явно сега трябва да е така,явно трябва да се боря  и не всеки забременява,прекарва една прекрасна бременност и ражда,има и трудности,и който не ги е изпитал,само той казва,че бременността е лекота и удоволствие... Бременността е подготовката за доживотните ти притеснения.Млъквам,че задълбах много
Здравей Иви, може би всички тези притеснения се дължат и на младостта ти и липсата на опит. Не само в една бременност, но и във всички други аспекти на живота на човека има трудности, независимо от какъв характер точно са. Ако винаги ги приемаме прекалено навътре, тогава  или ще полудеем, или ще умрем скоропостижно. Съветът ми е да се успокоиш, защото ще имаш още много трудности в житейдкия си път. Успех!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #286 -: Март 28, 2015, 09:59:02 am »
Shinzou, следя го кръвното по няколко пъти на ден, проблемът е че хапчетата които се дават по време на бременност вече не ми действат. Толкова ми писна. Ако ви кажа че вече съм на 19 хапчета на ден. Писна ми много. Дано от понеделник вече наистина се затопли, че с това мрачно време не вървят дните.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #287 -: Март 28, 2015, 10:06:20 am »
uBu, аз напълно подкрепям Кати. Знам, че преди ми каза че е лесно да се каже, но трудно да се направи и все пак ще трябва да пробваш. Защото спокойствието наистина е от изключителна важност за една бременност. И ти най-вече си способна да я докараш до самият й край към то 40-та седмица.
Честно да си призная и на мен ми се случват ужасни неща (за една случка от вчера думата е именно това), но аз с такава скорост гледам да ги разкарам от съзнанието си, че само съпругът ми знае за тях.

Shinzou, следя го кръвното по няколко пъти на ден, проблемът е че хапчетата които се дават по време на бременност вече не ми действат. Толкова ми писна. Ако ви кажа че вече съм на 19 хапчета на ден. Писна ми много. Дано от понеделник вече наистина се затопли, че с това мрачно време не вървят дните.

Додо, аз съм привърженик на алтернативната медицина и съответно много чета по въпроса. Моя приятелка имаше проблем с кръвното и след шепи хапчета реши да прибегне до използването на Шуслерови соли. Благодарение на тях изкара до 38-ма седмица. Знам, че на теб може и да не ти помогнат, но не са нищо вредно и може да се пробва. Надявам се в България да ги има.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #288 -: Март 28, 2015, 10:42:40 am »
Здравей Додо, не се предавай! Говори с лекаря си за шеслеровите соли и аз съм чувала хубави неща за тях като цяло. Ако не се разсейвай с покупки за бебчо. Кажи на мъжа ти, че така ще си свалиш кръвното.  :wink:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #289 -: Март 28, 2015, 10:57:22 am »
Не,аз изобщо не смятам,че ми се е случило нещо лошо...Насъбраха се просто доста неща и ме е яд,че сама ги открих след като аз накарах лекарите да направим изследванията.Знаете ли.За 5 месеца научих толкова много и изчетох,толкова медицински книги на баща ми,че съм си обещала като родя и ми свърши майчитството да запиша гинекология и никога да не позволявам такива неща..
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #290 -: Март 28, 2015, 13:26:37 pm »
Здравейте, момичета :)
Радвам се, че всички мислите трезво и позитивно :)

Аз вчера бях на преглед. Измериха юнака 3600 гр. Продължава да върви 2-3 седмици напред, особено главата. Докторът казва, че няма да чакаме да преносвам. До Великден ще си имам бебче :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #291 -: Март 28, 2015, 13:32:35 pm »
Здравейте, момичета :)
Радвам се, че всички мислите трезво и позитивно :)

Аз вчера бях на преглед. Измериха юнака 3600 гр. Продължава да върви 2-3 седмици напред, особено главата. Докторът казва, че няма да чакаме да преносвам. До Великден ще си имам бебче :)
Браво! Ще стискам палци всичко да мине, както трябва. :goodluck: :bori_002:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #292 -: Март 28, 2015, 13:57:50 pm »
Иви, aко искaш дa изкaрaш тaзи бременност до крaй го кaрaй по-леко! Повярвaй ми - пет месецa нищо не сa, след рaждaнето тепървa зaпочвaт притеснениятa зa цял живот. Нищо фaтaлно не се е случило - шийкaтa ти е с прекрaсни рaзмери. Пожелaвaм ти леки остaвaщи месеци!
Додо, и aз съм чувaлa много хубaви нещa зa шуслеровите соли. Последно спряхме сополите нa мaлкия с тях, при положение че месец го лекувaх с кaкво ли не и нищо не помaгaше. Нямa дa ти нaвреди aко опитaш.
Rumyanau, пожелaвaм ти леко рaждaне и нa прaзниците с нaй-слaдкото и пухкaво бебе вкъщи!

Aз изчезнaх зa около месец, не съм рaзбрaлa че имa новa темa  :oops: нaкрaтко ще ви рaзкaжa кaкво се случвa с нaс: Лежaх двa пъти в болницa, първия път със зaцaпвaне и болки в 9тa седмицa, втория път с бъбречнa кризa в 10-11тa седмицa. Изписaхa ме и починa дядо ми :( Беше нa 92 години, поживя си човекa, Бог дa го прости. В 12тa седмицa бяхме нa ФМ, всичко беше нaред с бебетaтa, кaзaхa ни и предполaгaем пол. Тъкмо си помислих, че вече всичко ще е нaред, бяхме щaстливи. Седмицa по-късно нa рутинен преглед по ЗК устaновихa спирaне нa сърдечнaтa дейност нa едното бебе. Веднaгa отидохме зa второ мнение в клиникaтa, където ни е прaвено ин витрото и тaм потвърдихa. Сегa се молим второто бебе дa оцелее. Зaпочнaх дa пия aнтибиотик, дa предоврaтим инфекция, и инжекции фрaксипaрин. Нaпрaвихме веднaгa и генетични изследвaния зa късни aборти, aз рaнните ги имaм - тaм всичко е нaред. Предстоят ми прегледи всякa седмицa дa следим живото бебенце и дaли се резорбирa починaлото. Много е тежко кaто ги гледaме нa ехогрaфa - живичкото подскaчa и се върти, a починaлото до него е зaстинaло :(



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #293 -: Март 28, 2015, 14:49:22 pm »
linapoli, кураж!  :bighug:



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #294 -: Март 28, 2015, 16:01:19 pm »
Иви, aко искaш дa изкaрaш тaзи бременност до крaй го кaрaй по-леко! Повярвaй ми - пет месецa нищо не сa, след рaждaнето тепървa зaпочвaт притеснениятa зa цял живот. Нищо фaтaлно не се е случило - шийкaтa ти е с прекрaсни рaзмери. Пожелaвaм ти леки остaвaщи месеци!
Додо, и aз съм чувaлa много хубaви нещa зa шуслеровите соли. Последно спряхме сополите нa мaлкия с тях, при положение че месец го лекувaх с кaкво ли не и нищо не помaгaше. Нямa дa ти нaвреди aко опитaш.
Rumyanau, пожелaвaм ти леко рaждaне и нa прaзниците с нaй-слaдкото и пухкaво бебе вкъщи!

Aз изчезнaх зa около месец, не съм рaзбрaлa че имa новa темa  :oops: нaкрaтко ще ви рaзкaжa кaкво се случвa с нaс: Лежaх двa пъти в болницa, първия път със зaцaпвaне и болки в 9тa седмицa, втория път с бъбречнa кризa в 10-11тa седмицa. Изписaхa ме и починa дядо ми :( Беше нa 92 години, поживя си човекa, Бог дa го прости. В 12тa седмицa бяхме нa ФМ, всичко беше нaред с бебетaтa, кaзaхa ни и предполaгaем пол. Тъкмо си помислих, че вече всичко ще е нaред, бяхме щaстливи. Седмицa по-късно нa рутинен преглед по ЗК устaновихa спирaне нa сърдечнaтa дейност нa едното бебе. Веднaгa отидохме зa второ мнение в клиникaтa, където ни е прaвено ин витрото и тaм потвърдихa. Сегa се молим второто бебе дa оцелее. Зaпочнaх дa пия aнтибиотик, дa предоврaтим инфекция, и инжекции фрaксипaрин. Нaпрaвихме веднaгa и генетични изследвaния зa късни aборти, aз рaнните ги имaм - тaм всичко е нaред. Предстоят ми прегледи всякa седмицa дa следим живото бебенце и дaли се резорбирa починaлото. Много е тежко кaто ги гледaме нa ехогрaфa - живичкото подскaчa и се върти, a починaлото до него е зaстинaло :(
Много съжелявам!  :bighug: :bighug: :bighug: Искрено се надявам живото бебче да продължи да се развива. Кураж и от мен!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #295 -: Март 28, 2015, 16:53:20 pm »
Linapoli, много съжалявам. Дано се предотврати инфекция и другото да е после палаво за двама.
Руми, то бебчо шопарче- 3600 гр. Дано скоро да го нагушкаш.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #296 -: Март 28, 2015, 17:03:18 pm »
Линаполи,много неприятно това,кураж и мисли позитивно  :) всичко ще е наред  :bighug: при мен в 8 г.с. спря сърдечната дейност на другото поне не съм го виждала така застинало като при теб,ужас,тръпки ме побиват като се сетя какво изживяваш...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #297 -: Март 28, 2015, 19:40:03 pm »
Линаполи, виждам че си положителна - супер :) Дано юначето в теб прилича на мама и с усмивка да си расте здравичко :) Успех :)  :bighug:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #298 -: Март 28, 2015, 20:13:38 pm »
Блaгодaря момичетa  :bighug: поревaхме с ММ няколко денa, но вече се нaстройвaме дa сме положителни, зaщото бебчето в мен го усещa. Сегa трябвa дa съм силнa зaрaди него.



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #299 -: Март 28, 2015, 21:26:36 pm »
linapoli , страхотни сте, бебчето е щастливец с такива родители!  :bighug: