0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
за момента обаче най-трудно си остава свързването по телефон за каквото и да е там.
уж има доста девойки, които са около телефони, но все не успявам да се свържа, винаги е заето.
*
Последните ми прегледи, преди да забременея, винаги бяха с предварителен списък и след консултация с д-р Стаменов, потвърждение за часа. Нито един път не ме насочи към друг доктор, но определено тази ситуация адски ме изнервяше.
След установяването на бременност и сърдечна дейност, всичките ми останали прегледи бяха при д-р Райков, но ми беше предоставяна опция да чакам няколко часа, ако искам да ме прегледа д-р Стаменов.


на мен по принцип ми е с много болки в корема, сега нищо подобно няма...едно хапче не съм изпила
Чувала съм, че с годините МЦ може да стане безболезнен, но аз нямам този късмет. Като чуя за безболезнен МЦ, просто не мога да си го представя.
*
Моят беше безболезнен, преди да започна АРТ-процедури. Не знаех какво е предменструален синдром. Сега, обаче, след всичките хоромони просто е кошмар.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Моят беше безболезнен, преди да започна АРТ-процедури. Не знаех какво е предменструален синдром. Сега, обаче, след всичките хоромони просто е кошмар.
Винаги съм била с болезнен и обилен на втори ден цикъл и преди, и след АРТ...затова сега знам, че нещо не е наред...освен това имам пробождания в яйчника...сигурно съм направила пак някой задържан...вече съм на 31 г., а само веднъж ми се случи, пих противозачатъчни и ми мина, сега сигурно отново....Чак на 1-ви си записах час...дано да не е късно и да не расте много, че да не му се притеснявам...

Момичета, имам един въпрос...Имаме-нямаме парички смятам докато ми дойде ред за заповедта да си пия добавките за качеството на яйцеклетките, за да ми се натрупат в организма...Инофолик 2х1, омега3 + вит. Е 2х1 и л-аргинин 1000. Въпросът ми е за л-аргинина...може ли да се пие продължително време и не трябва ли да се правят почивки? Че на моето мило го бяха изписвали преди години, заедно с л-карнитин, но имаше почивка, та затова се чудя....


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Здравейте, момичета!
Желая ви търпение с чакането за преглед, търпение в борбата за сбъдване на мечтата и още много сила, енергия и още търпение след това. :)

Имате ли информация дали д-р Стаменов ще бъде на работа на 13,09?
Здравейте, момичета!
Желая ви търпение с чакането за преглед, търпение в борбата за сбъдване на мечтата и още много сила, енергия и още търпение след това. :)

Имате ли информация дали д-р Стаменов ще бъде на работа на 13,09?
и на 14,09
*
засега още няма информация за скорошни отсъствия.
май през октомври ходеше на някакви конгреси.
другата седмица съм на преглед до д-р Стаменов
Здравейте! Аз имам запазен час за преглед при д-р Стаменов на 13.09. Дано съм ви била полезна. Извинявам се за въпроса, но не съм наясно. Кога се прави задържан фоликул? Само при ин витро ли има опасност от образуване на такъв? Този месец и моя менструален цикъл нещо не беше както трябва. За първи път ми се случва. Продължи само ден-два, почти без никаква болка. Изобщо не беше обилен. Със сигурност ще се консултирам и с доктора, но незнам дали при инсеминация и прием на дуфастон е възможно да настъпи такава промяна.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравей, Денвиол! Аз също се питам това...по принцип всеки месец може да се получи задържан фоликул - и без АРТ. Задържан фоликул се получава, когато доминантния и не само той не се спука и продължи да расте повече от 20 мм. и така...Поне това е, което знам. При инсеминация също би могло да се получи...вярно е, че по време на инсеминацията гледат дали са се спукали фоликулите, но по-скоро си гледат доминантния. При инвитро също пунктират големите....Затова и аз се чудя...дали по-малките фоликули, които не са били доминантни е възможно да станат задържани? Мен продължава да си ме боде левия яйчник, въпреки, че от него пунктираха всичко, а по-скоро вероятно вдясно да има...Но и при мен цикъла си беше както го описваш - два-три дни без обилно кървене и т.н....Може би по-запознатите момичета ще пояснят, защото и моят час за коментар след неуспешното инвитро е час на 01 септември и ще се притеснявам дотогава, докато се разбере...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Задържан фоликул може да се получи и без намеса като инсе или ин витро. Просто по-дебела обвивка. Или хормонален дисбаланс е дадения момент. Аз съм имала подобни случаи.
А пък, яйчника при положение че е пунктиран си е травмиран и могат да се наблюдават различни неприятни усещания. При мен всеки път е било различно -кога кой яйчник боли, кой боде..
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Задържан фоликул може да се получи и без намеса като инсе или ин витро. Просто по-дебела обвивка. Или хормонален дисбаланс е дадения момент. Аз съм имала подобни случаи.
А пък, яйчника при положение че е пунктиран си е травмиран и могат да се наблюдават различни неприятни усещания. При мен всеки път е било различно -кога кой яйчник боли, кой боде..
Дано да си права и да няма наистина нищо притеснително, но като се добави и супер оскъдния цикъл...Както и да е - то ще се чуе в понеделник на прегледа. А аз ще видя с какво ще мога да си помогна до края на годината...милото не ми дава да пия добавки за яйцеклетките, да съм се отпуснела малко...Аз пък си искам да се натрупат в организма, дай Боже преди декември ако получа заповедта...Че останаха само 1000 номера до моя...в най-добрия случай ще е супер ако си получа заповедта преди коледните празници и спирането на раздаване...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Д-р Персенска на работа ли е вече?
*
*
Момичета, бихте ли отговорили на въпрос за биопсиите в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49764.msg1062433#msg1062433
Явно има нови изследвания, за които не знам и не мога да помогна на жената с отговор.
Благодаря!
каква е цената на биопсия на матката в МЦ "Надежда" ?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Момичета, има ли някоя от вас, която е пациентка на д-р Райков, който вече не работи в клиниката? И към кой лекар ви насочиха? Благодаря предварително и много, много късмет!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Момичета, някоя от вас била ли е на пункция тези дни? Интересува не много ли момичета има записани за пункции, с оглед на това, че доскоро клиниката беше в отпуск си мисля, че сигурно по бързо става. Моята пункция ще е в понеделник на спонтанен цикъл и веднага след това ще ходя на работа, искам да се ориентирам горе долу към колко часа ще мога да си тръгна от болницата. Ще съм с пълна упойка.