0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравей naskomimi!
От много време чете постовете ти и направо ти се чудя - как е възможно винаги да намираш за какво да се притесняваш? Вземи си намери някакво занимание и спи да четеш и да питаш за всевъзможни глупости. Наслади се на момента - в тялото ти се гушат две страхотни ембриончета, дай им шанс и се погрижи да получат целия комфорт, който можеш да им дадеш. Трябва да си максимално отпусната и спокойна, и разбира се, да мислиш позитивно. Гаранции няма, но както се казва сега си бременна до доказване на противното с отрицателен тест.
Не се сърди, че те критикувам, но понякога наистина трябва да се спреш!
От все сърце ти желая успех! :D
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравей naskomimi!
От много време чете постовете ти и направо ти се чудя - как е възможно винаги да намираш за какво да се притесняваш? Вземи си намери някакво занимание и спи да четеш и да питаш за всевъзможни глупости. Наслади се на момента - в тялото ти се гушат две страхотни ембриончета, дай им шанс и се погрижи да получат целия комфорт, който можеш да им дадеш. Трябва да си максимално отпусната и спокойна, и разбира се, да мислиш позитивно. Гаранции няма, но както се казва сега си бременна до доказване на противното с отрицателен тест.
Не се сърди, че те критикувам, но понякога наистина трябва да се спреш!
От все сърце ти желая успех! :D
Здравей, Дизи!
Изключително, ама изключително си попаднала точно в целта в преценката за мен... :oops: Мразя се заради това.....и наистина ако нямам проблеми и за какво да се притеснявам, си търся и си намирам  :oops: ...Такава съм от много време и се опитвам да се променя, но ми е трудно...
И знаеш ли - точно момичета като теб и Тара, /която също понякога ме критикува с най-добри чувства заради притесненията ми/ ми помагате да се осъзная и ме успокоявате...Имам нужда от отрезвители като вас... :bighug:
Прегръдки от мен и благодаря!
 
:youwoman:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравей, Денвиол!
Аз имам четири инсеминации и всеки път имах такива болки...Мисля, че е нормално...от катетъра, от процедурата, знам ли........и са продължавали болките до няколко дни преди цикъл, когато вече ме заболяваше и кръста....Пожелавам ти последното да не ти се случи и да имаш силно положителен тест...
:bighug:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
naskomimi, Базалната температура в Лутеална фаза се повишава, вследствие на прогестерона и обикновено БТ е около и над 37 градуса, в някои случаи достига измерените от теб стойностти и в това няма нищо притеснително. Ако разгледаш темата с бременни графики ще видиш, че при една част от тях БТ достига тези стойности, примерно тази графика http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9986.msg992780#msg992780 (графиката на Весето), но има и много други.
Хайде сега спокойно :) и ти желая успешен опит :)
« Последна редакция: Август 01, 2014, 13:44:14 pm от marsi »

*
Здравейте момичета, успех и късмет на всички!!!Пиша рядко, но ви чета редовно и сега имам въпрос. На 22.07 ми беше трансфера  на 2 ембриончета на 3 ден и днес ходих до болницата да подписвам епикризата и фактурата за фонда и реших да пусна кръвен тест - излезе 185, та сега се чудя да чакам ли до вторник да пусна втори и тогава да звъня на д-р Персенска или още днес(оказа се че вече е в отпуск и ми е неудобно да я притеснявам особено ако е рано )? При предишния ми опит hCG беше 570 , но не помня на кой ден го пусках :?
« Последна редакция: Август 01, 2014, 17:38:27 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
elis, това е чудесна стойност за 10-ти ден след трансфер, даже си мисля че може да са се хванали и двечките  :) (ако нямаш Прегнил след трансфера), направи още едно контролно изследване след около 48ч. за потвърждение. Защо вторник, лабораторията в клиниката принципно работи без прекъсване, не знам как ще е сега по време на отпуските, но може да се провери. Също централната лаборатория на Цибалаб работи в неделя до обяд ... В случай, че не се получи за неделя, може и в понеделник, но в калкулатора ще зададеш 3 дни между двата теста и пак ще ти изчисли, как се удвоява стойността:  http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542:----hcg&catid=173
Имах трансфер преди няколко дни и д-р Персенска ми каза като направя тест да звънна или на спешния или на личния и' телефон, както искам. Смятам, че не е проблем да и звъннеш.
Чудесен резултат  :D, късмет и пиши  :D  yahoo_17
« Последна редакция: Август 01, 2014, 17:50:39 pm от marsi »

*
 Благодаря за отговора.Ще изчакам и понеделник пак ще пусна, чак тогава ще звъня ако се е удвоила стойността(Прегнил имам преди пункцията- 5000 единици). Вторник са 2 седмици от трансфера и останах с впечатление, че тогава трябва да се прави. Успех и на теб.
« Последна редакция: Август 01, 2014, 17:56:43 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Тогава със сигурност няма следа от Прегнила в този резултат  :)
Това е схемата, по която се изчиства:
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
Сега разбирам защо казваш вторник, те винаги препоръчват тест след 14 дни, но кръвният отчита и по-рано.   Успех!  :D

Тогава със сигурност няма следа от Прегнила в този резултат  :)
Това е схемата, по която се изчиства:
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
Сега разбирам защо казваш вторник, те винаги препоръчват тест след 14 дни, но кръвният отчита и по-рано.   Успех!  :D

Марси, миличка, тъй като аз съм един от апологетите на теорията, че прегнила не влияе на кръвните тестове (тъй като съдържа алфа-ЧХГ, а в кръвта търсят бета-ЧХГ), преди месец и малко реших да го тествам емпирично (а му се каня от поне 5 години!!!). На 40-тия час от прегнил от 5000 единици имах бета ЧХГ в кръвта 123 единици. Така че или е индивидуално изчистването, или е много по-бързо, отколкото го дават в нета. При всички положения ако тестът е направен над 7 дни от прегнила, би показал дали има бременност или не.
аз да попитам , може ли от миома в случая 3мм да е пречина за неуспешно инвитро и 3 последователни извънматочни бременности ?
аз да попитам , може ли от миома в случая 3мм да е пречина за неуспешно инвитро и 3 последователни извънматочни бременности ?

За неуспешно ин витро - вероятно, но за извънматочни бременности - не виждам логика. Има миоми, които пречат, има и такива, които не пречат на имплантацията на ембриона. Лекарите си ги познават от кой вид са.
Здравейте и успех на всички!
Преди всичко искам да благодаря на little_rabbit и всички останали отзивчиви дами, за подкрепата, която ми оказват в друга тема, в която се престраших да пиша  :thankyousign:

Иначе ...
Аз съм пациентка на Д-р Персенска от 2011г. До този момент имам 2 неуспешни опита (1 със стимулация и 1 на естествен цикъл) и към днешна дата съм на 8-ми ден от ембриотрансфер след 16- дневна стимулация.  Към момента ЧХГ ми е 1.59 IU/L (наложи се да го проверим предварително, заради непоносими болки в кръста и необходимост от рентген, заради съмнения за дископатия). Та, как мислите, има ли все още надежда да се увеличи до 14-ти ден, или просто да приема факта, че не съм бременна?
Миличка, дано, дано!
Няма как да се знае толкова рано, просто трябва да го изследваш пак след няколко дни. Нисичко е, но и такива ниски стойности са ставали на хубави бебета след 9 месеца. Пожелавам ти и твоето, уж ниско, чхг да стане прекрасно бебче!

*
Тогава със сигурност няма следа от Прегнила в този резултат  :)
Това е схемата, по която се изчиства:
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
Сега разбирам защо казваш вторник, те винаги препоръчват тест след 14 дни, но кръвният отчита и по-рано.   Успех!  :D

Марси, миличка, тъй като аз съм един от апологетите на теорията, че прегнила не влияе на кръвните тестове (тъй като съдържа алфа-ЧХГ, а в кръвта търсят бета-ЧХГ), преди месец и малко реших да го тествам емпирично (а му се каня от поне 5 години!!!). На 40-тия час от прегнил от 5000 единици имах бета ЧХГ в кръвта 123 единици. Така че или е индивидуално изчистването, или е много по-бързо, отколкото го дават в нета. При всички положения ако тестът е направен над 7 дни от прегнила, би показал дали има бременност или не.

Зайче, според мен също Прегнилът се изчиства много по-бързо от посочената схема, говоря най-вече от опит (личен и споделен). Бях с Прегнил 5000 след предишния ми трансфер в края на миналата година и направих няколко кръвни теста през 48ч. Първият беше на 9-ти ден след ЕТ и още три теста след това. Имаше относително точно удвояване на стойността, затова смятам че не е имало никакъв остатък от Прегнила.
Също сравнително скоро обсъждахме този въпрос в Бременната тема и при момичето, с което коментирахме, стойността на 4-ти ден след Прегнил 5000, беше около 26. А и твоята стойност е показателна.
Така че и според мен Прегнилът би трябвало да се изчиства до към седмица максимум, че дори и по-рано. Допускам и индивидуални разлики.
« Последна редакция: Август 02, 2014, 23:38:26 pm от marsi »

*
Zorinda ,рентген за диагноза на гръбначни прешлени  си е отбиване на номер от страна на докторите, при наличие на проблем няма да се види нищо. Хубав скенер ти трябва.
Здравейте момичета. Бременна съм след икси в 6 седмица след транфер( 8 гестационна) . След пункцията пия дуфастон и естрофем  и утрогестан вагинално. Имам питане някой знае ли до кога ще се взимат? На 6.8 съм на преглед в София и ще попитам, но все пак ако някой може да ми отговори.
*
Vese76lina, пий се лекарствата до следващия преглед. Тогава доктора ще ти каже дали продължаваш със всички или ще ти спрат Дуфастона и Естрофема. Утрогестана обикновено се поставя до 12-та седмица, но всичко е по преценка на доктора, в зависимост от индивидуалната необходимост на пациента.
Късмет и лека бременност!


*
Желая много щастие и лека бременност на всички “позабременели“ момичета! :D
Дано темичката ни да се понапълни все с такива новинки!
Желая хубав ден на всички :lol:
 
Мили момичета, като чета за положителните ви тестове и аз се зареждам положително!!! Вдъхвате ми надежда, че и при нас нещата може да са се получили. И аз пожелавам лека бременност и сладки бебешоци на всички ви. Дано повлечете крак и всички да се преместим в най-хубавата тема - тази за бременни!
Zorinda ,рентген за диагноза на гръбначни прешлени  си е отбиване на номер от страна на докторите, при наличие на проблем няма да се види нищо. Хубав скенер ти трябва.

Тара, дори и не смея да си помисля за подобни неща, поне не и докато не направя кръвния тест.

vese76lina лека и безпроблемна бременност и много радости  :)