0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

момичета искам да чуя мнения, ако имате такива, аз съм вече на 40 г. и в момента си чакам първата заповед по фонда, но това ще стане чак догодина. Имам 2 миомни възела по 4 см. всеки по външната лигавица на матката - единия е отпред, а другиия е на задната стена и в определени периоди ми притискат мехура и често уринирам. Питането ми е имате ли някакви наблюдения или опит за това дали биха ми пречили за ин витро. Тъй като досега бях при доктор Райков той бе на мнение, че нямам време за лапаро и тяхното отстраняване, тъй като съм на 40 и ми трябва около година възстановяване
*
Zorinda ,рентген за диагноза на гръбначни прешлени  си е отбиване на номер от страна на докторите, при наличие на проблем няма да се види нищо. Хубав скенер ти трябва.

Тара, дори и не смея да си помисля за подобни неща, поне не и докато не направя шкръвния тест.

Надявам се нямаш силни болки.  Болката може да е изкриви психиката при такива ситуации.

*
Amelia, кое е пречка може да каже само лекар. Запиши си час за консултация и го обсъди.

Моя позната,  първо с тромбофлебит и никъде не я искаха. Стаменов я взе.  Откри и миома,  решението да я оперират дойде след 3 стимулирани опита,  няколко на ЕЦ.
Края на 2011 коремна операция за миомите. Почти година след това, нов опит - неуспешен.  Три месеца по-късно спонтанно  забременяване за почуда на всички в клиниката. Октомври миналата година роди на 40 години.
Извода както ми казва тя - много сълзи и разбити нерви, но има ли и малък шанс дори, човек не трябва да се отказва.
Здравейте, момичета. Искам да ви попитам след като правих реинсеминация на 23 юли, на коя дата трябва да направя тест, за да съм сигурна в резултата. Не издържах и въпреки съветите ви наравих вчера следобяд първи тест с отрицателен резултат. Надеждата обаче умира последна и се надявам още да е било рано и да достигна заветните две черти на следваща дата. Тъй като това ми е първи опит разчитам на вашия съвет за датата, на която да направя втори тест.
Благодаря ви предварително. Стискам палци на всички, които като мен чакат резултат.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравей, Денвиол!
Днес трябва да ти е 13-ти ден от инсеминацията, за кръвен тест е подходящ деня, но за пиклив не съм много сигурна. Все пак не спирай лекарствата и си направи кръвен след ден-два. Успех и ти пожелавам другият тест да е силно положителен!

Момичета, на мен ми е 9-ти ден от трансфера на бластоцисти, но от снощи ме започнаха болки в корема, а днес и кръста.... :( Не ми се мисли да са ПМС....просто не искам да го повярвам.....
Опитвам се да се успокоявам, че е прекалено рано за такива ПМС-та....че би трябвало най-рано след 6 дни да ми дойде цикъла - 14 дни след трансфер....Не знам...
Толкова позитивно мислех този път! Вярвах, че е моят опит! Говорех на дечицата си и си галех корема всеки път, знаейки, че са там....Сега не знам какво да мисля...
Толкова надежди имахме в този опит!!! 5-6- месеца не можехме да стигнем до трансфер и пръснахме много пари за стимулации и пункции....Последните стотинки /и от кредити/ си дадохме за този опит...в момента сме в отпуск, но нямаме пукната стотинка за почивка, но не ни пукаше....важно беше това!!!
Отчаяна съм...Криво ми е много, защото ако сега не се получи, ще трябва да чакам чак догодина да ми излезе заповедта от фонда, защото няма да имаме възможност да продължим...
:( :( :(
« Последна редакция: Август 05, 2014, 19:06:40 pm от naskomimi »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
denviol, кръвен тест за бременност може да се направи най-рано около 11 дни след момента на зачеване, така че може да направиш кръвен утре, с уговорката че ако е отрицателен или с много ниска стойност, лекарствата не се спират, трябва да се изчакат няколко дни и отново да се направи тест. Според мен е било рано за уринен вчера. Късмет!  :)

naskomimi, болките които описваш всъщност не носят никаква информация в момента и нищо не доказват!  :)   Най-рано кръвен тест за бременност съм правила на 9-ти ден след трансфер и беше положителен с категорична стойност, така че ако си нетърпелива като мен  :), може да пробваш с кръвен тези дни, отново със уговорката - при ниска стойност, лекарствата не се спират до посочената от лекаря дата за тест.

Успех и на двечките! :)


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря!
Ще се моля да са други симптоми...
А ще си изчакам до събота - тагова ще ми е 13-ти ден...
По принцип съм търпелива, след инсеминации ми е казвал лекаря след 17 дни тест и пак съм си го чакала, но тези болки в корема и най-вече в кръста...
Благодаря!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Благодаря много, момичета. Дадохте ми надежда. Ще изчакам още малко. Няма да имам възможност да направя кръвен тест и затова ще разчитам на пиклив. Naskomimi, не се отчайвай. Наистина болките в корема и кръста не означават нищо. Стискам ти палци и вярвам, че това е вашият опит, който само след дни ще донесе положителен тест.
*
Здравейте момичета, аз от вчера съм малко  8O, направих втори кръвен и той е 1529, т.е. увеличението на ЧГХ е много по-голямо от очакваното и доста съм притеснена, обратния вариант е често срещан , ама този :?. Имам час за преглед чак за 26 август и дотогава не зная как ще я карам.
Naskomimi, при мен тези симптоми които описваш ги имаше и при предишната ми бременност и сега, точно като ПМС, но при мен сега са доста по-силни, болки в кръста, придърпвания и т.н и то някъде от около осем дни след трансфера се започват, така че ти пожелавам и при теб да са като моята причина.
А относно уринарните тестове, аз направих един в петък сутринта-имаше втора черта но едва забележима, а ЧГХ беше над 150 така че при мен нещо с тях не се получава.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Здравейте, момичета! Искам да ви питам на кой ден от цикъла се прави биопсията, в края на май ходих на промивка след хистеро и д-р Персенска ми каза, но съм забравила. Надявам се като се върне от отпуск да я направим.
Здравейте, момичета! Искам да ви питам на кой ден от цикъла се прави биопсията, в края на май ходих на промивка след хистеро и д-р Персенска ми каза, но съм забравила. Надявам се като се върне от отпуск да я направим.

5 дни след овулация.

Здравейте момичета, аз от вчера съм малко  8O, направих втори кръвен и той е 1529, т.е. увеличението на ЧГХ е много по-голямо от очакваното и доста съм притеснена, обратния вариант е често срещан , ама този :?..

Освен да са две. Колко ти беше предния тест и на кой ден? Давай да го смятаме :)
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Naskomimi, при мен тези симптоми които описваш ги имаше и при предишната ми бременност и сега, точно като ПМС, но при мен сега са доста по-силни, болки в кръста, придърпвания и т.н и то някъде от около осем дни след трансфера се започват, така че ти пожелавам и при теб да са като моята причина.
Дай Боже да си права, миличка!!! В интерес на истината болките ми започнаха точно на 8-ми ден след трансфера....боли си ме корема като преди цикъл, но болките в кръста са ужасно силни....така не ме е болял кръст при ПМС...толкова силно...едва стоя права...
Нали няма проблем да почна пак да пия но-шпа? Поне малко болките да облекчи, пък и нали го изписват на момичета с кървене и болки...Не искам да притеснявам д-р Персенска в отпуската й, за да я питам дали мога да пия но-шпа...
Ох...не знам как няма да ми се пръсне сърцето до събота..
« Последна редакция: Август 06, 2014, 12:53:49 pm от naskomimi »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Със сигурност няма проблем да пиеш ношпа. Дори, както пишеш ти го предписват при бременни с проблеми. Дано да облекчи болката. Честно казано и аз съм от дни с болки в корема и кръста. Незнам на какво се дължат - или на предстоящ цикъл или на бременност, на каквато се надявам силно. Но при мен ще се разбере скоро. Предишния месец цикъла ми дойде на 8-ми, така че общо взето до края на седмицата ще разбера какво се случва.
*


Освен да са две. Колко ти беше предния тест и на кой ден? Давай да го смятаме :)
[/quote]
Аз уж смятах и затова се притесних-трансфер на 22.07. Първи кръвен на 01.08.-185 ЧГХ, на 05.08-1529 :?.(Трансфера беше на 2 ембриончета на 3 ден, едното разделено но седем, а другото на 10).
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Честито, Елис! :D
Няма спор, че си бременна! Въпроса е дали с едно или две бебчета! :wink:
Честно казано, аз стискам палци за двечки, но понякога, въпреки високите стойности, се оказва, че е едничко! Това няма никакво значение, важното е да бременността ти да протече нормално и да си родиш хубаво, жизнено, здраво и пухкаво бебче /или бебчета/.
 :bighug: :bighug: :bighug:
Цитат


Освен да са две. Колко ти беше предния тест и на кой ден? Давай да го смятаме :)
Аз уж смятах и затова се притесних-трансфер на 22.07. Първи кръвен на 01.08.-185 ЧГХ, на 05.08-1529 :?.(Трансфера беше на 2 ембриончета на 3 ден, едното разделено но седем, а другото на 10).

На две приличат. След два-три дни може би ще се видят - ако предположим, че са две и трябва да имат по 1000 единици ЧХГ на всяко. Браво, такива новини искам да чета  :D
« Последна редакция: Август 06, 2014, 22:09:38 pm от little_rabbit »
*
Благодаря момичета, дано всичко е наред,че съм на преглед чак на 26 август при др Персенска. Още не мога да повярвам и вместо да се радвам, такива притеснения ме налегнаха,( може и от хормоните да е) ,  че вече не мога и да спя. При нас този опит беше почти обречен- аз със ендометриоза, а мъжа ми с толкова лоши показатели, че след пункцията ембриолозите звъняха 4 пъти , то явно добре че имаше само 2 яйцеклетки, че е имало и толкова спермита. Пиша го това, за да дам малко кураж, че и при такова положение щом стигнахме ние  дотук значи винаги има надежда. Преди 7 години бяхме в друга клиника и там ни казаха, че трябва да минем на донорска яйцеклетка, после направо да се замисляме за друг вариант, защото при нас шанс няма,  пък си имаме една мома вече на три, а сега и положителен тест.
Успех на всички!!! :bighug: :bighug: :bighug:
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Добро утро. При мен първия опит с инсеминация е към края си. Направих втори отрицателен тест, вече 15 дни след реинсеминацията и всеки момент очаквам цикъла си. В момента съм объркана, отчаяна и притеснена. Нямам обяснение защо не се получи забременяване, след като имаше овулация и събрана сперма със (според специалистите) изолирани добри стойности. Бях вложила доста надежди в този опит. Знам че сме още в самото начало на пътя си към мечтаното бебче и никой незнае колко ще бъде дълъг той, но наистина борбата се оказва жестока: време, пътуване, много пари, чакане, надежда, която невинаги се оправдава. Съжалявам за дългия пост, момичета, но имах нужда да споделя как се чувствам в момента. Искрено пожелавам успех на всички ви.
*
Съжалявам за лошия резултат, denviol! :(
За твое успокоение трябва да знаеш, че успеваемостта с инсеминациите не е толкова голяма и почти равнозначна с тази при нормално зачеване. Аз имам четири и въпреки, че всеки път имахме чудесни сперматозоиди /над 80% с добра морфология и подвижност след обработка/, така и не се получи. :(
Горе главата, продължавате напред! Не се поддавай на разочарованието, важното е да съхраниш вярата си! Докторите ще намерят правилното решение на вашия проблем!
Няма как да не се получи!
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Здравейте, извинявам се предварително, защото не съм пациентка на клиника Надежда, но след две неуспешни инсеминации и скъпи стимулации по около петстотин лева всяка, бих посъветвала всички, които трябва да изхарчат такива суми за стимулация при инсеминация дa не го правят, защото очевидно успеваемостта е много ниска. Ако говорим за инсеминация без стимулация, или за стимулация с Клостил, тогава може да се пробва няколко пъти, ако имате желание. Успех!