0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
slanceto2, не съм пациентка на МЦ Надежда, но в моята клиника около 2-3 часа след пункция /естествено ако се чувстваме добре, никой не ни гони  :) / ни пускат да си ходим вкъщи, но само с предружител. След пункция с пълна упойка не е желателно да ходиш на работа! Това го казвам от личен опит.
Благодаря Кафи. Имам важни служебни ангажименти и ще бъде голяма драма, ако не се явя на работа. По принцип упойките добре ми понасят, правила съм цветна снимка и оперативна хистероскопия, и двата пъти щом се събудих, все едно нищо не е било, сама шофирах след тях до в къщи и нямам проблем. Дано се включат и момичета от Надежда да разбера как е там.
*
За деня на пункцията ти се полага болничен.

И не забравяй, че незаменими хора няма! В крайна сметка, когато излезеш по майчинство и после детето започне да боледува, какво ще правят без теб?!
« Последна редакция: Август 30, 2014, 23:59:26 pm от blue_sky »

Интересува не много ли момичета има записани за пункции.
Моята пункция ще е в понеделник на спонтанен цикъл и веднага след това ще ходя на работа, искам да се ориентирам горе долу към колко часа ще мога да си тръгна от болницата. Ще съм с пълна упойка
Както ти е писала blue sky, добре е да си вземеш 1 ден болничен или отпуск. Това е особено важно, ако си с упойка, даже в случай че лесно се събуждаш и си бодра след пункция. Дори и да си без упойка, в деня на пункцията е разумно да си на разположение на лекарите. За пункция в клиниката  винаги има много пациентки, които си тръгват следобед, но дори и да си първа, процедурата си заслужава поне 1 ден болничен. Все пак влизаш в Операционна зала си и трябва да си до лекарите с оглед на твоето здраве.
« Последна редакция: Август 30, 2014, 23:43:32 pm от mammita2012 »
*
aз бях вчера на пункция, бяхме точно 6 жени, в 9 и 30 си тръгнах.
няма още много жени за пункции, в манипулационната също не се е налагало да чакам повече от един човек.
И аз си мисля, че все още е доста спокойно в клиниката. Надявам се по - рано да си тръгна. А сега, дано заспя тази нощ :lol:
Спокойни сънища слънце и успех утре и след това!
kassi  И АЗ БЯХ ПАЦИЕНТКА НА ДОКТОР РАЙКОВ, и ми казаха да си избера доктор персенска или шефкетова. аз избрах персенска, тъй като от самото начало исках при нея, но имаше места само за доктор райков, даже сега в събота бяхме с мъжа ми на преглед при нея, много съм доволна, така че действай, аз още около 10.08 си записах час за персенска
момичета, предстои ми събиране на яйцеклетки от ноември месец, тъй като съм алергична към упойки и антибиотици, искам да съм наясно издържа ли се пункцията без упойка. цветната снимка с дълбоко дишане я издържах и без упойка, беше търпимо и само за около 1 минута болката, така че очаквам от вас съвети.
Здравейте. Аз също имам проблем с упойките. Имам алергия, въпреки че неустановена. И аз се интересувам за пункция без упойка, ако се стигне до такава. Колко време продължава процедурата и болезнена ли е? По принцип практикуват ли в Надежда пункция без упойка?
*
Аз съм правила няколко пункции без упойка.Мен не ме болеше изобщо и затова предпочитам ,ако е 1 фоликул да е без упойка .И все пак лекаря има последната дума и той ще каже дали мястото позволява. Успех !
момичета, предстои ми събиране на яйцеклетки от ноември месец, тъй като съм алергична към упойки и антибиотици, искам да съм наясно издържа ли се пункцията без упойка. цветната снимка с дълбоко дишане я издържах и без упойка, беше търпимо и само за около 1 минута болката, така че очаквам от вас съвети.
Здравей Amelia31,
ще събирате яйцеклетки на естествен цикъл ли? Ако е така, аз съм имала пункция на естествен цикъл на един фоликул, без упойка. Усеща се лека болка, при мен не е имало проблем. Чела съм мнения на много други момичета тук във форума, които са имали по няколко пункции без упойки. Много е индивидуално, защото всеки има различна търпимост на болка, но аз мисля, че ще се справиш  :D

Здравейте. Аз също имам проблем с упойките. Имам алергия, въпреки че неустановена. И аз се интересувам за пункция без упойка, ако се стигне до такава. Колко време продължава процедурата и болезнена ли е? По принцип практикуват ли в Надежда пункция без упойка?
Здравей denviol,
По мое време практикуваха пункции без упойки, предполагам и сега продължават, но само при естествен цикъл или когато има не повече от 1 фоликул. При по-голям брой фоликули се слага упойка. Ти задължително трябва да обсъдиш състоянието си с лекаря предварително, за да вземе той правилно решение предварително.
*
И все още практикуват пункция без упойка, но трябва да се уточни с доктора по време на самата пункция. Ако не си кажеш излишно, че предпочиташ да е без упойка, те ти поставят упойката.
Без упойка са ми правили пункция и при 2 фоликула, пак на абсолютно ЕЦ. При стимулация и повече фоликули не е за препоръчване, но пак всичко се уточнява със самия доктор по време на пункцията.


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, и аз да се включа за упойките. Аз също съм имала пункция на два фоликула на ЕЦ само с клостилбегит. Усеща се боцкането, не мога да кажа, че е най-приятното чувство, но пък е търпимо. Ако сте с висок праг на болка, момичета, няма да усетите нищо.  :bighug:

Момичета, аз вчера бях на коментар след първото ми неуспешно инвитро при прекрасни бластоцисти - един замразен и един пресен, .... прекрасни, но уви...
Казах на д-р Персенска, че нямаме повече финансова възможност за опити и че заповедта ми ще излезе дай Боже до края на годината. Тя ми отвърна, че и нямало смисъл с още опити на ЕЦ, че е по-добре да си направим хубава стимулация по фонда. Казах й, че ако има къде да търсим проблема, ще намерим средства за изследвания, защото имам само имунологични правени в Надежда, така и не съм направила генетичните. Тя ми каза, че сега трябва да направим генетични и двамата и когато си взема заповедта, биопсия. Също отново хормоните на щитовидната жлеза и антителата, но през месец юли тсх-то си ми беше 1.85...
Ох, ще направим всичко, просто се чудя дали е достатъчно, за да потърсим проблема преди същинския опит....Поне нямам задържан, защото нали имах притеснения заради оскъдния си цикъл...

Момичета, нямам време да търся назад в темата, а и компютъра ми е супер бавен...Бихте ли ми напомнили колко струваха генетичните? Предполагам, че има различни цени, но стандартния пакет? За да се подготвим и да ги потърсим, че в момента сме се ошушкали до стотинка...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Аз правих генетични изсл. в Майчин дом на 6 ет. Беше безплатно навремето ,но дали още  е така не знам .Някой ,ако е правил скоро такива да даде по прясна информация ,че мойта е от преди 2,3 год.
Врабчо назначиха ми за 6 месеца напред да пия инофолик, тъй като имам проблем с яйчниковия резерв иначе другите хормони са ми наред уж - по изследвания преди година. сега доктор персенска ми назначи за пия дуфастон от 16-26 ден и когато реша на 2-ри ден от месечния цикъл да отида при нея за започване на стимулация за вадене на яйцеклетки. така, че цикъла ще е подпомогнат от дуфастона.
За генетични изследвания мъжа ми прави декември м майчин дом на 2 етаж в ниското сзание и плати 80 лева за изследване дали има малформации в игрек хромозомата си.
здравейте, биопсия на матката точно преди самата стимулация ли е редно да се прави т.к. с д-р Стаменов ни каза, че септември можем да започнем стимулация, но преди това ( в четвъртак тази седница) иска да напарви биопсия , но се оказа че през октомври на нас е по - удобно да започнем стимулацията , та в този ред на мисли да отменим ли биопсията за октомври или да си я направи сега ? Има ли знчение на биопсията, точно преди стимулацията или не ?
*
Shnap_Apple, според мен спокойно можеш да си направиш биопсията сега, тъкмо ако има нещо нередно, ще можеш да отреагираш преди започване на опита.
Аз съм правила биопсия повече от година преди успешния ми опит и понеже всичко беше ОК, не са ми предлагали да правя такава непосредствено преди опит.
Но все пак всичко е много индивидуално и е редно да го обсъдиш с д-р Стаменов.
Късмет!


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
kassi  И АЗ БЯХ ПАЦИЕНТКА НА ДОКТОР РАЙКОВ, и ми казаха да си избера доктор персенска или шефкетова. аз избрах персенска, тъй като от самото начало исках при нея, но имаше места само за доктор райков, даже сега в събота бяхме с мъжа ми на преглед при нея, много съм доволна, така че действай, аз още около 10.08 си записах час за персенска
Благодаря ти, аз питам за моя приятелка. Тя вече и при д-р Шефкетова, дано и е на късмет!
Късмет и на теб!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Shnap_Apple, според мен спокойно можеш да си направиш биопсията сега, тъкмо ако има нещо нередно, ще можеш да отреагираш преди започване на опита.
Аз съм правила биопсия повече от година преди успешния ми опит и понеже всичко беше ОК, не са ми предлагали да правя такава непосредствено преди опит.
Но все пак всичко е много индивидуално и е редно да го обсъдиш с д-р Стаменов.
Късмет!
Благодаря за отговора @mgstra