0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета :hello: За първи път се осмелявам да пиша тук, но имам много неизяснени неща, които съм сигурна, че вие може да ми обясните. След цяла година чакан и много изследвания (бях пациентка на др. Даскалов), най-после дойде и моят ред за преглед в клиника "Надежда" - при др. Персенска.
Общо взето не бях очарована от прегледа - сякаш беше много набързо и претупан и нищо, ама нищо не разбрах. Дали от пътя, дали от умората и притеснението, не ми станаха ясни много неща.
Прегледът мина по следния начин: Докторката ни разгледа досега направените изследвания, прегледа ме и каза, че абсолютно всичко изглежда нормално, но щом бебето не става ще се наложи инвитро.
Аз изобщо не бях подготвена да чуя това. Направо останах като гръмната. Тя ми каза, че ако държа може да пробваме с 1-2 инсеминации, ама инвитрото било по-добрия вариант. Така щяло да се види дали сперматозоидите оплождат яйцеклетката или нещо такова ми обясни.
Така и не попитах за цени, как стоят нещата. Колко струват инсеминациите, а инвитрото? Моля вие да ми отговорите, защото така се шашнах при докторката, че изгубих ума и дума.
Тя ми написа няколко хормона да си пусна и ми каза след като ми дойде цикъла около 10-ти ден да отивам на преглед. Какво ще прави така и не разбрах - мисля, че фоликулометрия.
Чувствам се толкова отчаяна.... Нали има някакви фондове, някакви 4 инсеминации преди инвитрото и още куп други изследвания и документи. Бихте ли ми обяснили за тях?
Мисля, че много залагах на тази среща, а сега се разочаровах и ...... не знам какво да правя.
Благодаря ви предварително!
Лек и успешан ден
Здреавей,
Не мога да коментирам прегледа, защото не съм пациент на клиниката, но мога да те посъветвам за фонда. Ако искаш да кандидатстваш с диагноза неизяснен стерилитет, трябва да имаш направени 4 АРТ прпцедури, епикриза за тях и, ако искаш да правиш инвитро в Надежда по фонда, от там ще ти оформят документите за кандидатстване. Имат служител за тази цел.
Ако вече си правила инсеминации в друга клиника, изискай епикриза от там.
Успех!
*
Феичка,  цяла година си чакала за преглед, имаш предишни изследвания, какво очакваше?
От кога ви е стерилитета?

Докторката ни разгледа досега направените изследвания, прегледа ме и каза, че абсолютно всичко изглежда нормално, но щом бебето не става ще се наложи инвитро  8O.
Аз изобщо не бях подготвена да чуя това. Направо останах като гръмната.


 :) никой от чакащите там не иска да чува думата ин витро



Нали има някакви фондове, някакви 4 инсеминации преди инвитрото и още куп други изследвания и документи. Бихте ли ми обяснили за тях?

Фонд за асистирана репродукция
това е темата за фонда, прочети и ако нещо не ти е ясно питай.

д-р Персенска е добър специалист, това разочарование, което пишеш  е от твоето смущение.
За следващия преглед си нахвърляй всичко, което имаш като въпроси и ги задай на доктора.
Ние тук и да правим интерпретации на прегледа при лекаря, всичко си остава предположения.

Ценоразпис има на входа на болницата от ляво, тук някой беше  го слагал скоро също.
Много ви благодаря за отговорите момичета. От 3 години е стерилитета. До сега нямам правени инсеминации и затова се учудих, че доктор Персенска предложи направо инвитро. Това означава ли, че трябва да настоявам за инсеминациите или да се доверя на нея? По-късно ще разгледам из форума, за да потърся информация за цените.
Лек и успешен ден  :)
*
Феичке, чети си тук и си слушай доктора.

Това инвитро, за което ти е казала д-р Персенска е да пробвате на естествен цикъл. Да направите пункция без стимулация или с малко лекарства, да се види как е оплождането и развитието на ембриона. Няма нищо страшно.
*
Много ви благодаря за отговорите момичета. От 3 години е стерилитета. До сега нямам правени инсеминации и затова се учудих, че доктор Персенска предложи направо инвитро. Това означава ли, че трябва да настоявам за инсеминациите или да се доверя на нея? По-късно ще разгледам из форума, за да потърся информация за цените.
Лек и успешен ден  :)
Здравей, ако нямаш финансова възможност за ин витро, пробвай с инсета. Въпросът е дали ще ти назначат стимулация при инсето и колко скъпа ще е тя. Аз имам две неуспешни инсеминации, които са правени в друга клиника при стимулации с Фостимон. Едната излезе около 700 лв, другата 850 лв без да включвам парите за изследвания.

*
Феичке, чети си тук и си слушай доктора.

Това инвитро, за което ти е казала д-р Персенска е да пробвате на естествен цикъл. Да направите пункция без стимулация или с малко лекарства, да се види как е оплождането и развитието на ембриона. Няма нищо страшно.
Или както е писала Тара, ако става въпрос за инвитро на ЕЦ, или с лека стимулация, направо пробвайте така. Другото е губене на време. Слушай лекарката! Успех!
Др Персенска ми е казвала, че при инсеминация шанса е минимален. При положение, че не става от 3 год., нормално е да предложи ин витро. Аз правих миналия месец на спонтанен цикъл, кръвни изслледвания на мен и М, прегнил, капки ка вит, пункция и оплождане, всичко ми излезе 750 лв. Яйцеклетката не се оплоди и не стигнахме до трансфер, той се плаща отделно. Довери и се и много успех ти желая.
*
Феичка14, явно очакванията са ти били различни и затова си разочарована. Но д-р Персенска е добър специалист и можеш да и се довериш напълно. Когато отидеш следващия път при нея, предварително си запиши на листче всички въпроси, които те вълнуват, иначе винаги се забравя по нещо. В началото не влизах в кабинета без листче с въпросите ми, след това вече нямах нужда от тези "пищови", защото всичко ми изплуваше в главата на момента.
Пожелавам ти да не вървиш дълго по пътя за постигането на бременност.


Момичета, много ви благодаря, че сте толкова отзивчиви - просълзихте ме  :balk_146: Толкова ми е тежко и трудно и толкова съм се изнервила, че плача почти за всичко.
Тара мисля, че точно нещо такова ми обясни докторката. Каза ми инвитро нещо си (на медицински), но на мен не ми говореше нищо. Сега като се замисля точно така ми го обясни.
Слънцето много ти благодаря за информацията.
Момичета вече ми е по-леко и нещата малко по малко започват да ми се изясняват. Аз като чух инвитро и се загубих звук и картина. Д-р Персенска ми каза "на 10-ти ден от цикъла идваш " и аз си викам "Айде ще ме почват - ама аз не съм подготвена" :) и така се ошашках, че забравих да питам колко ще струва, в какъв период трябва да се случи процедурата.
Още веднъж много ви благодаря, надявам се скоро всички да надебелеем  preggo и се надявам да не ми се сърдите, ако понякога задавам глупави въпроси, но много неща не са ми ясни. Бъдете сигурни, че това не е последния път, в който се включвам. От тук насетне ще бъда много активна  :)
Здравейте, момичета, имам питане относно РВМС. Прочетох че се взема два пъти кръв - в деня на овулация/пункция и два дни след това. Аз днес бях на преглед и имам назначен прегнил тази вечер, а пункцията ще е в понеделник. Но ми взеха днес първата кръв за РВМС и в понеделник след пункцията втората кръв. Притеснявам се дали нещо не объркаха, че днес ми взеха кръв, а навсякъде пише първата кръв в деня на овулацията.
Здравейте, момичета, имам питане относно РВМС. Прочетох че се взема два пъти кръв - в деня на овулация/пункция и два дни след това. Аз днес бях на преглед и имам назначен прегнил тази вечер, а пункцията ще е в понеделник. Но ми взеха днес първата кръв за РВМС и в понеделник след пункцията втората кръв. Притеснявам се дали нещо не объркаха, че днес ми взеха кръв, а навсякъде пише първата кръв в деня на овулацията.

Има и модификации - понякога първото взимане на кръв не е в деня на ову, а ден или два след това. Не съм чувала за такова в деня на прегнила, но в понеделник като отидеш за второто - попитай изрично.

Много късмет  :bighug:
Благодаря ти, ще ги питам задължително защото нещо се шашнах, като чета навсякъде, че първата кръв е в деня на пункцията.
абсолютно всичко изглежда нормално, но щом бебето не става ще се наложи инвитро.
Ако държа може да пробваме с 1-2 инсеминации, ама инвитрото било по-добрия вариант.
В ин витро клиника основната процедура си е ин витро. Дали ще правиш ин витро или други процедури, зависи от изследванията ти, които ще покажат къде е проблемът и какви са възможностите на медицината при теб. Всичко ще разбереш, като си видиш изследванията.
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 00:59:31 am от mammita2012 »
*
Колко беше цената на цветната снимка ,ако е без упойка ? Мерси !
Аз платих 220, но бях с упойка. Без упойка мисля, че е с 50 лв. по-малко. Но имах и направление от ЛЛ.
В ин витро клиника основната процедура си е ин витро. Дали ще правиш ин витро или други процедури, зависи от изследванията ти, които ще покажат къде е проблемът и какви са възможностите на медицината при теб. Всичко ще разбереш, като си видиш изследванията.

[/quote]
Mammita2012 изследванията отдавна съм си ги видяла. Имам хормони, цветна снимка, спермограма на мъжа, фоликулометрия и всичко до тук е наред. Още ли изследвания ще ми трябват? Доколкото разбрах това е достатъчно според док( и разбира се липсата на бременност), за да предложи ин витро.
*
Аз платих 220, но бях с упойка. Без упойка мисля, че е с 50 лв. по-малко. Но имах и направление от ЛЛ.
Задължително ли е това направление ?
На мен ми бяха казали, че ако ЛЛ откаже да ми даде те в клиниката ще ми напишат, ако съм здравно осигурена, но все пак да се пробвам при личната. Тя излезе разбрана и ми даде без проблем. Но не си спомням номера на направлението и клиничната пътека. Попитай в клиниката.
Момичета и аз имам въпрос относно "лепилото". Д-р Персенска каза да дам кръв в деня на овулацията и 2 дни по-късно. Но вторият ден се пада неделя, тогава дали работят имунолозите? Освен това каза да й се обадя преди да дам кръв, но трябва ли да си запазвам час?
цветната снимка без упойка струва 150 лева - правих преди 2 месеца в Надежда, не съм взимала направление, тъй като се плаща снимката и болката е търпима около минута, докато кажеш охх и ще са те снимали, няма страшно