0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

...и поредния ми опит приключва безуспешно. В събота чхг-114, а днес - 104. И пак ми остава  само да се моля за чудо и да е   лабораторна грешка, но... едва ли... :(
...и поредния ми опит приключва безуспешно. В събота чхг-114, а днес - 104. И пак ми остава  само да се моля за чудо и да е   лабораторна грешка, но... едва ли... :(
Възможно е да е лабораторна грешка. Просто го повтори утре или в другиден.
Имам едно бързо въпросче.
Имам замразени ембриони, които ще унищожавам. Как се процедира ? /Смятам да звънна по телефона, защото ходене до клиниката нямам, дали ще  успея с телефонен разговор ?/
*
Пропуснал съм ти поста тук,Зайо,но този резултат в никакъв случай не може да се ,като просто "отрицателен". Ако беше 10.4 пак не бих го отхвърлил напълно.В сряда пускай нов кръвен а до тогава те прегръщаме  :bighug:,стискаме ти силно палци за успех  :crossfingers: :crossfingers: и силно ще се молим..... :)
/www.mamaibebe.com][/url]
Рачо,  :bighug:
Д-р Стаменов каза да спирам лекарствата. Не ми се боде пак...
10,4 ми беше положителния при единствения опит с имплантация, миналия октомври...
*
Ееее,задръж поне до сряда :? все ми се струва ,че опита не е отписан..... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
...и поредния ми опит приключва безуспешно. В събота чхг-114, а днес - 104. И пак ми остава  само да се моля за чудо и да е   лабораторна грешка, но... едва ли... :(
Възможно е да е лабораторна грешка. Просто го повтори утре или в другиден.

и от клиниката ми казаха да пусна пак след 2 дни. Така и ще направя, макар да знам ,че ще е само за статистиката
*
ЛАБОРАТОРИЯТА НА „НАДЕЖДА“ОТВАРИ ВРАТИ ЗА СРЕЩА С ЕМБРИОСКОПЪТ – ИЛИ КАК НАУЧАВАМЕ ПОВЕЧЕ ЗА ЗАРАЖДАЩИЯ СЕ ЖИВОТ
На 2 октомври болница „Надежда“ отвори врати на своята ембриологична лаборатория, за да представи най-новото си високотехнологично попълнение  – Ембриоскопът.
Три от най-съвременните системи за култивиране и проследяване развитието на ембрионите, които повишават значително успеваемостта при ин витро процедурите успешно са интегрирани в работния порцес на ембриологичната лаборатория.
Още в началото на 2013 г. ембриолозите на „Надежда“ започват да работят с първия ембриоскоп в България. През м. септември тази година бяха доставени още две от уникалните системи, което прави от ембриологичната лаборатория на „Надежда“ референтен център за цяла Източна Европа, разполагащ с подобна техника.
Ембриолозите Стефка Николова и Кристина Николова демонстрираха на всички присъстващи как функционира системата, а д-р Георги Стаменов, специалист по репродуктивна медицина, обясни с какво ембриоскопите са полезни на пациентите и как подпомагат един от най-важните етапи на ин витро процедурата – култивирането и подбора на най-добрите ембриони за трансфер.
Скъпи гости на събитието бяха бебета, родени с помощта на уникалната технология. Техните родители получиха много красив и емоционален подарък – филм със зараждащия се живот на децата им, заснет минута по минута от Ембриоскопа. 
Какво е Ембриоскоп:
Ембриоскопът е последно поколение технология за култивиране, анализ и проследяване на развитието на ембрионите в лабораторния етап на ин витро процедурата.
Той комбинира в себе си надежден инкубатор, с вграден микроскоп, софтуер за анализ и микрокамера, която следи развитието на ембрионите в динамика 24 часа. На определен интервал от време (на всеки 10 минути) камерата заснема ембрионите в седем различни равнинни и в различна фокусна дълбочина, като това дава възможност да се проследи в детайли клетъчното делене и да се „уловят“ евентуални грешки в процеса преди да бъде осъществен ембриотрансфера. Наблюдава се не само морфологията на ембриона, но и динамиката на неговото развитие. Мониторирането и оценката на ембрионите се осъществява с помощта на специализиран софтуер, който предоставя изключително подробни данни за отделните етап на клетъчното делене. Чрез прецизен математически модел софтуерът осигурява надеждна информация за това, кой от ембрионите има най-висок потенциал за имплантация (още на трети ден от оплождането) като същевременно дава възможност за проследяване и анализ на цялостния процес на неговото развитие до деня на трансфера.
Данните се запазват за всяка отделна пациентка и могат да бъдат използвани за задълбочени и детайлни проучвания в бъдеще. 
лице за контакт:

 Даниела Генчева       тел: 0884260625
МБАЛ „НАДЕЖДА“
гр. София, ул. Блага вест №3
*
Зайче,аз нещо обърках постовете,май  :oops: но не губя надежда.Ако мислиш ,че има поне малък шанс,пуснете още един кръвен в сряда!!!!
Винаги е хубаво,когато технологиите помагат на човека.Скоро даваха репортаж,че жена с имплантирана матка е заченала ин-витро.Ами как да се изпълниш с надежда,нали.... :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Здравейте момичета, вчера правих цветна снимка и днес си имам кървене /като при цикъл почти / нормално ли е ?Аз съм правила ,но 2009 год и вече съм забравила как беше тогава. Моля някой правил наскоро да сподели.
Здравейте момичета, вчера правих цветна снимка и днес си имам кървене /като при цикъл почти / нормално ли е ?Аз съм правила ,но 2009 год и вече съм забравила как беше тогава. Моля някой правил наскоро да сподели.

Здравей, mimi6e. И при мен беше така в деня на снимката, а следващите 2 дни имах зацапване. Но все пак при всеки е различно и ако имаш притеснения се консултирай с гинеколога си.
Здравейте момичета. Бихте ли ми казали какви стойности на ТСХ иска др. Персенска за инвитро на естествен цикъл. Пия еутирокс и цяла година го следя и винаги е било около 1. Сега преди да отида при нея го пускам и ми излиза 1.95. Дали е високо? Мисля си дали не е лабораторна грешка. Ако го пусна в клиника "Надежда" за колко време ще стане.
Искам да попитам и още нещо. Когато ви се налага да останете по-дълго време (отнася се за момичетата, които не са от София), къде отсядате?
*
Феичка, ТСХ е добре да бъде под 2. Ако го изследваш в лабораторията на Надежда, ще имаш резултата след около 2 часа. Мисля си, че няма за какво да се притесняваш.
Благодаря ти за отговора Дизи :* Мисля да пусна ТСХ още веднъж там Тъкмо докато чакам за преглед резултата ще е готов :)
Здравейте момичета, аз за първи път пиша в тази тема. Ние направихме за първи път в клиника Надежда при д-р Стаменов ИКСИ - извадиха 7 фоликула от които 4 се оплодиха и стигнаха до бластоцист и на 6.10 направихме трансфер на два ембриона а другите два ги замразиха.
Въпросът ми е защото ние сме по Фонд дали замразяването влиза по фонда или не, защото си тръгнахме и не попитах, а не сме от София. И след колко време мога да си направя кръвен тест след като трансфера ми е бил на 5ти ден. Благодаря предварително
*
Здравейте момичета, вчера правих цветна снимка и днес си имам кървене /като при цикъл почти / нормално ли е ?Аз съм правила ,но 2009 год и вече съм забравила как беше тогава. Моля някой правил наскоро да сподели.

Здравей, mimi6e. И при мен беше така в деня на снимката, а следващите 2 дни имах зацапване. Но все пак при всеки е различно и ако имаш притеснения се консултирай с гинеколога си.
Мерси ,миля че и при мен намаля.
Гери ,аз съм правила кръвен тест на бластоцисти на 10 ден ,но някои момичета правят  и по- рано . За мен 10 ден е ок. А  за замръзяването ,мисля че не се включваше по фонда.
gery_angelova,кръвен тест ако си нетърпелива може и на 8 или 9 ден от трансфера да се тестваш и ще ти покаже  :) никога не съм била по фонда и не мога да отговоря на другия ти въпрос.Успех
до 3 ембриона замразяването е мисля 200 лева и се покрива от фонда, но може да звънеш по телефона за момичето което се занимава с договорите за замразяване и да я питаш
Благодаря ви момичета :)
Момичета,здравейте!Искам да ви питам трябва ли да се притеснявам, ако ЧХГ-то не се удвоило,имам предвид не напълно,както е "по книга".На 12 ден след трансфер на бластоцист: ЧХГ- 513, след 48 часа,на 14 ден след трансфера е 958....не е точно двойно...какво ще кажете?