0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Момичета, знаете ли каква е цената на изследванията за тромбофилия, които се правели само на жената? В понеделник ще ходим на преглед при д-р Хаджидекова и разбрах, че кариотипа е по 150 лв. на двамата. Но не знам за тромбофилията....ами хромозомния анализ различно ли е ? Ще се радвам да ми дадете цени....Искам да знам какво да приготвя, или по-скоро какво да търся  :oops: като парички, че след последния опит сме на нула, а не ми се отлагат изследванията...
Аз платих за тромбофилия 100 лв , при д-р Хаджидекова!
*
marsi благодаря за подробната информация  :P
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
здравейте дами, притестена съм и се обръщам с молба към вас за съвети и препоръки. изписаха ми преди около седмица два пъти на ден да пия Инофолик съчетано и с дуфастон от 16-26 ден. инофолика е за 5-6 месеца. от два дни всичко в мен бушува вътре, страшно вътрешно напреженеие чак не мога да заспивам, все се потя, все ми е топло.Възможно ли е да е от инофолика или е от дуфастона?? не мога да преценя. ако сте имали подобни признаци моля споделете
Amelia,задължително се консултирай с лекаря си и сподели как се чувстваш !ако сме по-внимателни и отговорни към собственото си здраве,можем да си спестим много проблеми.Успех!
Аз платих за тромбофилия 100 лв , при д-р Хаджидекова!

Така беше, 100 лв. (а не 120, какъвто беше моят фалшив спомен).
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Аз платих за тромбофилия 100 лв , при д-р Хаджидекова!

Така беше, 100 лв. (а не 120, какъвто беше моят фалшив спомен).
:hug2: :bighug: :hug2:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
наскомими доколкото разбрах последния ви инвитро опит е бил финансиран лично от вас в надежда. ако не е проблем горе-долу колко ви излезе като сума, да го имам впредвид ако се наложи, сега ми предстои ранната пролет първи опит по фонда. иначе по отношение на инофолика и дуфастона. и преди съм пила дуфастон и ми е ставала зле към 4 -ти месец пиене. аз съм и по-чувствителна и алергична. всъщност като признаци имам и душене, така че не знма дали не е от нерви, тъй като в последните месеци имахме мн стрес в работата и като смениха шефовете се успокоих и може би и нервите да ми избиват, просто така да са се съчетали нещата.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!

Амелия не е толкова страшно с опита в НАДЕЖДА. Когато стане дума за инвитро на естествен цикъл не е толкова скъпо. Просто при мен се получиха няколко пункции една след друга, на някои от месеците ме стимулира и с инжекции, имах и замразяване и затова на мен ми се оскъпи първия и единствен опит. В най-добрия случай при теб ще са няколко прегледа, изследвания около 100 лв., пункция 350 лв., оплождане - 250 лв. на една яйцеклетка, лекарства около 100 лв. /клостилбегит, капки, прегнил, утрогестан, естрофем, неофолик и т.н./, ако имаш PBMC - 250 лв. и 600 лв. за трансфер. Така че цената в най-добрия случай ще е около 1400-1500 лв., ако има PBMC - още 250 лв.

anajens и  little_rabbit, тази тромбофилия вие ли си я искахте? Вчера бяхме на консултация при д-р Хаджидекова, зададе ни няколко въпроса и ни изписа само кариотип и на двамата. Попитах за тромбофилията - тя ме погледна и ми каза, че се е надявала да не питам. Щом д-р Персенска изрично не я е изискала....пък и да е искала такова изследване, Хаджидекова пак с половин уста щяла да ми го предпише. Според нея най-новите, последни изследвания показват, че проблеми с тромбофилията не оказват влияние върху успешния опит и т.н....Аз й се доверих и не настоях. Не знам дали не сбърках....Все пак 100 лв. са си 100 лв., но поне да съм спокойна, че съм направила каквото трябва...




"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Наскомими, аз настоях за тромбофилията, макар че лекарите винаги покриват рисковете от нея я с аспирин, я с фраксипарин. При мен се падна другата генетичка, д-р Станева, тя не ми отказа, още повече, че имахме кариотип от преди много години (от д-р Хаджидекова в МД). Но пък ни разубеди за микроделециите на Y-хромозомата и ни спести парички.

Честно казано, при мен нещата са толкова закучени, че и аз се чудя къде да търся под вола теле или каквото там намеря  :lol: Тези изследвания поне додаха отговор каква фолиева да пия и колко да се опъвам на назначения ми фраксипарин (последният път страхотно ме изнерви поставянето му, а нервите са противопоказни след ЕТ).
Здравейте! :)
Минавам да попитам може някой да ми каже дали д-р Стаменов ще бъде в неделя в болницата?
Планирала съм да му представя едно момиченце, което е виждал последно като беше около 1 см голямо и ще бъде голяма издънка да бием 5 часа път до София и той просто да не е на работа...
Успех на всички в процедури! :balk_602:
Наскомими,ще споделя с теб моята история имам дъщеря нормално зачената,износена и родена на 11 г.януари тази година след 4-ти неуспешен опит моя роднина генетик ми назначи кариотип и тромбофилия информирах дрПерсенска за това и и казах,че докато не ми излезнат резултатите от това спирам с опитите...тя бе против била ме покривала с фраксипарин,но аз си изчаках резултата като докато го чаках настоях за ЦС,защото имам запушени тръби установени от лапароскопия от 2010 г.  е,от ЦС резултата бе,че тръбите са проходими,с кариотипа нямахме проблем,но пък излязох положителна за тромбофилия ....както казах Персенска бе на мнение,че щом правя Фраксипарин всичко е наред....е,роднината ми генетик каза,че поне месец преди трансфер трябва да пия аспирин протект послушах я и тогава пристъпих към ЗЕТ трансфера ми го направи др Райков и за мое учудване като му казах за тромбофилията ми назначи и аспирин и фраксипарин от 0,4 от трансфера...резултата е налице в 30 г.с. съм не ходя на консултации в Надежда сигурна съм,че ако бях останала там още щях да съм на фраксипарин което освен изнервящо е и болезнено само на аспирин съм бебето си се развива добре слава богу да не говорим,че за първото пък като не съм знаела за тромбофилията не съм пила нищо....успех ти желая и си прецени какво искаш да направиш като изследвания...
*
alia_alia, би трябвало да е там.
само че каза че в неделите е с по-кратък график, та минете по-рано.
Благодаря, pop4o! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Здравейте! :)
Минавам да попитам може някой да ми каже дали д-р Стаменов ще бъде в неделя в болницата?
Планирала съм да му представя едно момиченце, което е виждал последно като беше около 1 см голямо и ще бъде голяма издънка да бием 5 часа път до София и той просто да не е на работа...
Успех на всички в процедури! :balk_602:

защо не попиташ по телефона и то към петък,  да не биеш толкова път напразно.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Kassi, ще се опитам да се свържа с клиниката, но знам, че активните пациентки са винаги добре информирани. :)
момичета, ако може малко инфо предсти ми събиране на яйцеклетки за ин витро,което ще се случи напролет най-вероятно. искам да попитам при събиране на яйцеклетки колко време се губи всеки месец, тъй като преди да има пункция колко пъти лекаря ще ме наблюдава кога да се случи самата пункция. притеснявам се тъй като отпуската ми от ходене в клиниката и фоликулометрия се е стопила наполовина, а и цяло лято не съм излязла в отпуск, да мога да си предвидя и дни около пункциите. в какъв период става и самата стимулация преди пункцията - имам предвид лека стимулация а не такава предхождаща самото ин витро.
Събирането на яйцеклетки на естествен цикъл се състои в следене на цикъла- 2-3-4 дни, като от кой ден от МЦ се започва зависи от дължината на цикъла и денят на овулация. Има поне едно изследване на хормони, и евентуално се назначава ден и час на Прегнил и пункция.
Не можах май да ти помогна, но не може точно да се каже.
*
аз събирах ембриони за един опит, сега започвам за втори.
2-3 прегледа и половин ден за пункция е достатъчно за един цикъл.
почти винаги единия ден е събота или неделя, та аз минавам с един ден отпуск, просто се разбирам да ме няма две половинки.
*
да кажа и при мен как е било :) ...
Amelia31, за първи преглед обикновено отивам на 2-3 ден от МЦ. За преглед, хормони, ако има стимулация (Клостилбегит или друго) също започва от тези дни на цикъла. Следват 2-3 прегледа, като два дни преди пункцията, обикновено ходя два пъти в клиниката. Преди обяд за преглед, хормони и оформяне на документите (информирано съгласие, ПКК, вирусология ...), а привечер за поставяне на Прегнила в конкретен час, който те определят и трябва да се спази. На по-следващия ден е пункцията, отива се около 7- 7.30ч. Зависи колко жени има за пункция в този ден, но обикновено си тръгвам в ранния следобед. Успех!  :)

Според нея най-новите, последни изследвания показват, че проблеми с тромбофилията не оказват влияние върху успешния опит и т.н... Не знам дали не сбърках...[/color]
Предполагам, че е имала предвид да ти направи теста след установяване на бременност, тъй като действително е важен тест. Аз имам хетерозиготна тромбофилия, която е по-леката форма на проблема, и няма да си инжектирам фракси преди положителен тест за бременност понеже ми е чувствителен черният дроб.
два дни преди пункцията на ЕЦ, обикновено ходя два пъти в клиниката. Преди обяд за преглед, хормони и оформяне на документите (информирано съгласие, ПКК, вирусология ...), а привечер за поставяне на Прегнила в конкретен час, който те определят и трябва да се спази
Това ходене 2 пъти до клиниката може да се намали на 1 посещение, ако си вземаш сутринта Прегнила и ако можеш да си го инжектираш вечер сама (или с медицински служител) отзад.
не ходя на консултации в Надежда, сигурна съм,че ако бях останала там още щях да съм на фраксипарин което освен изнервящо е и болезнено; само на аспирин съм бебето си се развива добре слава богу да не говорим,че за първото пък като не съм знаела за тромбофилията не съм пила нищо....успех ти желая и си прецени какво искаш да направиш като изследвания...
Може би си хетерозиготна по отношение на тромбофилия, след като имаш свое отгледано дете, без да си ползвала лекарства. Нормалният ти ген е компенсирал дефектния ген.
Виж тази информация за Аспирин, същото важи и за Аналгин.
http://safefetus.com/search.php/index/details/DrugId/1252/TradeName/Aspirin%20C/TradeId/2624
Твоето самостоятелно предписване на Аспирин може да е опасно за сърцето на бебето в 1-ви и 3-ти триместър. Това не е задължително да стане, но с определена вероятност носи риск.
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 22:47:27 pm от mammita2012 »
Mammita 2012,аз съм здравен работник и през ум не ми минава да си назначавам нещо сама...аспирин протекта ми е назначен от следящата бременността ми лекарка...а инак съм с хомозиготен генотип 4G/4G за PAI,хомозиготен генотип D/D за ACE и хетерозиготен генотип A/C за 1298A>C (MTHFR)  така,че съм хомозиготна и втория генотип се асоциира с повишен риск от спонтанни аборти като ефекта на втория генотип се засилва заради това,че притежавам и първия...а,третия има отношение към фоликулогенезата и възможност за атипичен отговор при яйчникова стимулация...