0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shnap_apple няма как в един цикъл да направиш и биопсия и стимулация така,че спокойно можеш да си правиш биопсията сега,а стимулацията октомври...късмет
момичета за биопсията слагат ли упойка, има ли болка и как протича, че не съм наясно, тъй като ще ми предстои догодина като ми излезе заповедта след нова година
*
Amelia31, биопсията се прави без упойка.
Болката е търпима, зависи колко ти е голям прага на болка.
Аз първия път дори и не разбрах кога точно се случи, втория път имах болка като пред цикъл. Всичко е много за кратко, не се притеснавяй. Жените търпим къде по-сериозни болки от тази  :)


сега се обадиха от клиниката и ми казаха че в петък д-р Стаменов отсъства , и дали желая да ми прехвърлят биопсията до д-р Шефкетова , чудя се какво да правя
Е и аз бях пациентка на д-р Персенска,но тя бе в отпуск и д-р Шефкетова ми направи биопсията нищо не усетих,бе много внимателна  :)
Аз правих биопсия при д-р Персенска. Ама наистина нищо не усетих, даже като ми каза "готово" и си помислих, че се шегува. И е за секунди.
*
Знаете ли Д-р Стаменов дали е в клиниката  в събота и неделя ?
сега се обадиха от клиниката и ми казаха че в петък д-р Стаменов отсъства , и дали желая да ми прехвърлят биопсията до д-р Шефкетова , чудя се какво да правя
Не отлагай заради отсъствието на д-р Персенска.Манипулацията е рутинна.А и каквото и да бе-д-р Шрфкекова го умее техничеки не по-зле от другите.По-малкото и стаж не означава,че прави нещата по-зле.Тя е добре обучена,преди да и се възложи каквото и да било.
*
Момичета трябва да правя хистеро.Как записвате часове?
Звъните като започне цикъла или предварително си смятате дните?
Доктора ми каза, че хистеро се прави в първите чисти дни.
За направлението ми е ясно.
А престоя за 1 ден ли е? Какво трябва да си нося?
Засипах ви с въпроси, но на прегледа се притесних и забравих да попитам.
Момичета трябва да правя хистеро.Как записвате часове?
Звъните като започне цикъла или предварително си смятате дните?
Доктора ми каза, че хистеро се прави в първите чисти дни.
За направлението ми е ясно.
А престоя за 1 ден ли е? Какво трябва да си нося?
Засипах ви с въпроси, но на прегледа се притесних и забравих да попитам.
Миналяи месец правих хистеро , изписаха ме на следващия ден , вземи си пантовфи(чехли) пижама и това е.
Успех ! :)
Моето беше през юли, изписаха ме същия ден в ранния следобяд. Звънях за час в момента, в който ми дойде. Нищо не носех, освен пари, кръвна група и лична карта, дори и направлението те ми го издадоха. Само дето си отвидях от 7 сутринта до 10:30, когато дойде моят ред...
А, полезно е да си носиш телефона, за да звъннеш да те вземат.
Успех!
Книжка за четене си носих и почетох докато чаках,че беше бая-първо да юе вземат за опер. блок и после в стаята.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Момичета, знаете ли каква е цената на изследванията за тромбофилия, които се правели само на жената? В понеделник ще ходим на преглед при д-р Хаджидекова и разбрах, че кариотипа е по 150 лв. на двамата. Но не знам за тромбофилията....ами хромозомния анализ различно ли е ? Ще се радвам да ми дадете цени....Искам да знам какво да приготвя, или по-скоро какво да търся  :oops: като парички, че след последния опит сме на нула, а не ми се отлагат изследванията...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
120 май беше тромбофилията.
Хромозомен анализ и кариотип е едно и също.
здравейте дами, притестена съм и се обръщам с молба към вас за съвети и препоръки. изписаха ми преди около седмица два пъти на ден да пия Инофолик съчетано и с дуфастон от 16-26 ден. инофолика е за 5-6 месеца. от два дни всичко в мен бушува вътре, страшно вътрешно напреженеие чак не мога да заспивам, все се потя, все ми е топло.Възможно ли е да е от инофолика или е от дуфастона?? не мога да преценя. ако сте имали подобни признаци моля споделете
*
Златни сте.
Благодаря ви  :P
*
здравейте дами, притестена съм и се обръщам с молба към вас за съвети и препоръки. изписаха ми преди около седмица два пъти на ден да пия Инофолик съчетано и с дуфастон от 16-26 ден. инофолика е за 5-6 месеца. от два дни всичко в мен бушува вътре, страшно вътрешно напреженеие чак не мога да заспивам, все се потя, все ми е топло.Възможно ли е да е от инофолика или е от дуфастона?? не мога да преценя. ако сте имали подобни признаци моля споделете
Amelia31, приемала съм Инофолик и Дуфастон (по отделно и в комбинация) и не съм имала такива проявления, но прегледай темата за Инофолик http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42678.msg1003362#msg1003362 ,  описани са подобни странични ефекти след прием на инозитол, може би да пробваш с по-малка доза Инофолик (1 саше на ден) или да го спреш за известно време. Консултирай се и с лекаря си.

*
Момичета трябва да правя хистеро.Как записвате часове?
Звъните като започне цикъла или предварително си смятате дните?
Доктора ми каза, че хистеро се прави в първите чисти дни.
За направлението ми е ясно.
А престоя за 1 ден ли е? Какво трябва да си нося?
Засипах ви с въпроси, но на прегледа се притесних и забравих да попитам.
tanj74, това го бях писала преди време, но пак ще го напиша  :), при мен беше така: преглед на 2 ден от МЦ и записване за хистеро в чистите дни след цикъла (при мен 9 ден). Отива се сутрин към 7.00-7.30 с Направление №7 за хоспитализация (по клинична пътека 149) и документ за кръвна група; ПКК в лабораторията - изследват, каквото им трябва (не е задължително да отидеш с предварителни изследвания) ; попълване на информирано съгласие и други бланки и с лична карта - за въвеждане на данните в компютъра; плащане- 350лв.; преглед от анестезиолог и те качват горе (може да си с телефон ....  книга, както пишат момичетата  :)). След хистероскопията минава док. за консултация, казва кога да си запишеш час за промивка и си тръгваш в ранния следобед. За пижама, пантофи и т.н. ..... не сам носила, дават еднократни - нощница, терлици.
Желая ти лека процедура!  :)

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря, зайо! :bighug:
здравейте дами, притестена съм и се обръщам с молба към вас за съвети и препоръки. изписаха ми преди около седмица два пъти на ден да пия Инофолик съчетано и с дуфастон от 16-26 ден. инофолика е за 5-6 месеца. от два дни всичко в мен бушува вътре, страшно вътрешно напреженеие чак не мога да заспивам, все се потя, все ми е топло.Възможно ли е да е от инофолика или е от дуфастона?? не мога да преценя. ако сте имали подобни признаци моля споделете

Амелия, странно ...На мен пък инофолика 2 сашета на ден, дори и съчетан с прогестеронов препарат ми е действал супер. В смисъл - килограми свалих и поддържах, но най-вече станах много по-спокойна и сънят ми стана супер! Не знам - говори с лекаря си и сподели....Но да не би да е от нещо друго - фази на луната и т.н. и да е съвпадение с пиенето му....да не е от инофолика...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Еднократните пантофи не са никак удобни.по добре е да носиш свои при хистеро,мисля аз.