0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #120 -: Февруари 11, 2015, 10:24:18 am »
Благодаря Рачо, но за сега няма нужда. Имаме идея за пътуване с детето, но още не сме избистрили концепцията и съответно авиокомпанията. :) Като дойде време ще проверявам в детайли, че явно всеки си има различни изисквания.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #121 -: Февруари 11, 2015, 11:35:11 am »
Додич, твоето дете е голямо, то пътува с цял билет и на седалка. Това е за всички авиокомпании.
Иначе бебета са в родител, но се дава допълнителен колан, който се връзва за колана на родителя и с него бебето.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #122 -: Февруари 11, 2015, 12:02:58 pm »
Благодаря, Стефи. :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #123 -: Февруари 11, 2015, 12:55:55 pm »
Аз ще кажа за Уизз, че снощи ги изчетох от-до. При тях до 2години е бебе, пътува без билет срещу такса бебе и се вози в скута. Дори детето да е на 1г и 11м и да е доста едро няма да ви позволят да платите за отделна седалка - това е положението!
Над 2 години си има място и се плаща половин билет....
На Еър Франс е знам точно какви са им правилата, но трябва да се има едно наум. Детето се "прикрепя" към билета на родител и редовно на чек-ина има някакви драми с това, дори да е резервирано през телефонен оператор....
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #124 -: Февруари 13, 2015, 21:02:56 pm »
Здравейте, малко ме е срам да питам, ама...  :oops:
Има ли сред вас пазарували от АлиЕкспрес? Сега ми се отвори и го разгледах, има бански, които си харесах, но досега не съм поръчвала извън България по Интернет и не знам как става  :oops: В смисъл как и откъде си получавам стоката?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #125 -: Февруари 13, 2015, 21:15:01 pm »
Bonbolini, на сайта на Али Експрес на всяка стока пише начина на доставка. Обичайно е чрез Китайските пощи и пристига като колет в най-близкия пощенски офис. Внимавай като поръчваш. Първо подбирай си доставчиците и стоките да са с добри отизиви и добър рейтинг (виж дали вече има коментари и поръчки за този бански от други потребители). Второ, ако поръчаш нещо, което струва повече от 15 евро може да дойде на митница, а осбовождаването освен че е играчка е свързано с допълнителни разходи (минимум ДДС + една такса). Някои, като поръчват, пишат на доставчика да обяви по-ниска стойност (до 15 евро), за да са сигурни, че няма да отиде на митница.

Иначе ето тук имаме тема за пазаруване от чужди сайтове,
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50589.0
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #126 -: Февруари 13, 2015, 22:45:15 pm »
Мерси много , Смайли :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #127 -: Февруари 14, 2015, 08:35:07 am »
Бонбонлинскиии,'Али"-то ни е един от любимите  :lol: :lol:. Чети внимателно и ако имаш въпроси ,питай по-навреме. В началото изглежда сложно,но бързи се свиква. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #128 -: Февруари 14, 2015, 19:03:03 pm »
 :D :D :DЩе чета :D Даже мъжът ми си хареса разни неща ....:)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #129 -: Февруари 15, 2015, 01:20:46 am »
За съжаление, децата над 2 г., които заемат място в самолета, не плащат половин билет, а цял. Колкото съм се возила с моите деца, не съм попадала на някакво кой знае какво намаление за това, че са деца (май най-много 20 евро от 200 евро билет примерно). Така че, ако искате да летите с тях, подгответе се да купувате цял билет. Друго нещо. Разрешено е да носите в ръчния багаж пюрета, както и термос с гореща вода за АМ. Случвало се е да ме карат да отпия от водата.  :lol: добре, че е била само топла, а не вряла.   :lol:
Аз си имам търсачка, в която си търся евтини билети (е, ако пътувате с уиз, не ви е нужна). Flug.idealo.de. Не забравяйте, че вероятно има такси, ако плащате с кредитна карта или пейпал.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #130 -: Февруари 15, 2015, 10:14:58 am »
Хи,хи,то при тях такси много  :lol:,а и са безкомпромисни... :(направо им се чудя как оцеляват,но щом ги има и вършат работа- ползвайте ги. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #131 -: Февруари 15, 2015, 15:45:28 pm »
Рачо, то винаги има такси. Въпросът е дали винаги са видими и кой ги плаща.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #132 -: Февруари 16, 2015, 08:54:04 am »
При Уиз обикновено са "невидими". Другите компании ясно ги посочват/поне ,по-ясно/ , а при Уиз редовно те "сюрпризират" на летището,когато нямаш избор.И въпреки това,ако все пак внимаваш,наистина имат много евтини билети,но не очаквайте чудеса на борда. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #133 -: Февруари 16, 2015, 10:01:41 am »
Повече от 20 полета с wizzair имам и никога не съм имала "изненади" на летището. Единственото условие, на което държат много, е да се качиш на борда с една единица ръчен багаж/малък или голям/ отговарящ на съответния размер. При закупуване на билета веднага ти калкулират всяка нова опция, която си избрал, няма скрити такси. Не харесвам това, че там не се спазват индивидуални места, а кой където иска сяда, което е съпроводено с едно бутане и чакане. Разбира се, винаги можеш да закупиш място с повече пространство за краката или привилегия за качване на борда. Направено е така, че да платиш за всичко. Иначе цените им са добри, особено, ако планираш по-рано пътуването си. И като се започне едно ядене и пиене по време на полета. :?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #134 -: Февруари 16, 2015, 13:52:17 pm »
Аз с Уизз досега съм имала един проблем, който ме вкисна за доста време напред, надявам се този път да не е така, защото вече купихме билети за тях :) Имам куфар за ръчен багаж, който е мерен по техните мерки, пътувала съм с него на отиване и на връщане на летището в Париж (Бове) го мериха пак в една от онези касети техните и той не влезна на дебелина за около половин сантиметър и ми направиха проблем. Според мен им беше сбъркана мерката... Е куфара за щастие беше от меките и не беше пълен, та го "смачках" навътре и тогава ме пуснаха да мина с него, но беше адски дразнещо. А и двата ми куфара за ръчен багаж са мерени от стандартните налични да са максимално близко до размера, за да се използва... сега се чудя кой да вземем- този същия дето ми стана проблема с него или един друг, пластмасов на 4 колелца, който е по-удобен, но премерен на височина дръжката излиза с половин или един сантиметър извън размера :ask:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #135 -: Февруари 16, 2015, 14:28:04 pm »
Задължително мек - раница, сак, за да може да се "напасва". Важна е клетката им, не мерките.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #136 -: Февруари 16, 2015, 16:47:04 pm »
Ryanair са същите педанти за размер на ръчен багаж.
 И аз съм "за" меката чанта.

П.П. Една идея от мен - често пътуваме само с ръчен багаж/пък и с голям багаж да е/ и вакумирам дрехите в пликове. Събира се двойно багаж.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #137 -: Февруари 16, 2015, 18:05:42 pm »
Как ги вакумираш като се прибираш? На отиване е ясно, пък и те се смачкват, ще трябва и време за гладене, то зависи и къде отиваш де, може да имаш такава възможност :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #138 -: Февруари 16, 2015, 18:50:34 pm »
Не се ли получават едни твърди и с неправилна форма като се вакумират? Не се сещам как ще ги наглася в нормална чанта?  :ask:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #139 -: Февруари 16, 2015, 21:43:21 pm »
Смайл, стават като палачинки  :lol: