0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #200 -: Май 28, 2015, 09:18:51 am »
Хи,това
Цитат
(и то при изпълнението на определени условия)
ми звучи като "внимавайте в дребния шрифт"  :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #201 -: Май 28, 2015, 09:24:45 am »
Хи,това
Цитат
(и то при изпълнението на определени условия)
ми звучи като "внимавайте в дребния шрифт"  :lol:
:lol: Те, за това не биха те метнали де. Биха обяснили. Има изисквания за максимален размер на месечните вноски (т.е. само до определена сума са освободени). Общата платена сума в годишен аспект пък трябва да е до определен процент от годишния ти доход. И разни такива. И аз не съм много навътре, защото не правя такива.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #202 -: Май 28, 2015, 09:57:06 am »
Смайли, добре е обяснила. Но нямам време сега да пиша. Мария от сутринта е сърдита.
Рачо, ще ти пиша малко по късно, само да заспи сърдитото зверче. Така ме упаха, сега....
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #203 -: Юни 07, 2015, 21:08:30 pm »
Момичета, някоя от вас била ли е във  вила Кипарис,
Неа Врасна http://www.oasis-a.com/img/kiparis.jpg? Споделете впечатления, моля! Искам да подаря една скромна почивчица на родителите си. Благодаря ви предварително за отзивите!
Нема начин да нема начин!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #204 -: Юли 15, 2015, 15:32:18 pm »
търся семеен терапевт/психолог безплатно

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #205 -: Юли 17, 2015, 13:24:21 pm »
търся семеен терапевт/психолог безплатно
моля спешно, за софия  :?

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #206 -: Юли 17, 2015, 21:24:39 pm »
mecinka,  "безплатно" в смисъл към някоя организация, учреждение или?... :oops:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #207 -: Юли 17, 2015, 22:38:43 pm »
 osi_10 да, нещо като фондация ли, знам ли
не мога да плащам, а имам нужда
нали има такива свързани с насилието, моят случай не е такъв, но трябва да взема някакви мерки

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #208 -: Юли 17, 2015, 23:55:07 pm »
mecinka, Анимус са фондация, която предоставя психологическо консултиране основно насочено към деца и семейства. Ние сме ги ползвали, за овладяване на кризи при детето. Не сме заплащали - в нашия случай беше необходимо направление от социален работник. Свържи се с тях и попитай дали биха се заели с твоя проблем или поне да те насочат към друга подходяща организация.

http://www.animusassociation.org/
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #209 -: Юли 18, 2015, 07:53:24 am »
mecinka, и аз като Dodich за "Анимус" се сетих. Мога да питам моя близка психоложка и за друга алтернатива. Тя работи в "Солидарност", но те се занимават главно със зависимости (алкохол, наркотици и т.н.). Ще пиша, ако разбера нещо полезно.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #210 -: Юли 18, 2015, 08:06:24 am »
Аз мога да те посъветвам да се ориентираш къде наблизо до вас има Център за обществена подкрепа ( ЦОП), там има психолози, които консултират и работят с деца безплатно. Поне така е в провинцията. Не знам как стоят нещата в София, но предполагам няма да е много по-различно.
П.П. Немерих линк към един ЦОП в София http://www.sapibg.org/regional-centers/cop-sofia/presentation-cop-sofia
« Последна редакция: Юли 18, 2015, 08:14:13 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #211 -: Юли 18, 2015, 11:35:38 am »
mecinka, писах ти на лични.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #212 -: Юли 18, 2015, 14:28:46 pm »
Мецинка, виж тук: http://www.srzi.bg/Pages/prophylaxis/30/default.aspx
Стискам палци всичко да се оправи!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #213 -: Юли 21, 2015, 23:51:55 pm »
 :bighug: благодаря ви момичета, другата седмица ще проуча
 :? проблемите са ми с мецан, и по-точно новата му роля на татко мечок
понеже проблемите са циклични, и се чудех от известно време  :?

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #214 -: Юли 27, 2015, 13:05:05 pm »
Някой ползвал ли е тапицерски услуги?
Диванът, който толкова много си харесваме, взе че се нацепи след 4-5 години ползване.... От изкуствена кожа е.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #215 -: Юли 27, 2015, 19:09:26 pm »
Е, аз ама в Пловдив, та едва ли ще ти е удобно. Все пак мога да ти дам съвет - поискай на подлакътниците да ти направят допълнителен калъф, който да сваляш и переш лесно. Сега аз поисках и самата тапицерия да е с велкро, за по-лесно пране, но моят диван го позволяваше това.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #216 -: Юли 28, 2015, 12:34:37 pm »
Смайли , и  при нас така  стана  -на 5та година от раз взе да се  лющи кожата  и да се бели .Предполагам и честото му забърсване с мокри кърпи  след малкия е спомогнало .
Попадна ми дамаска -хубава и на изгодна цена .
Претапицирахме го  , че беше качествен модел на добра фирма , макар аз да не съм много доволна от резултата  , че ни го върнаха вмирисан на цигари  8O . Работил си човека и си пушил ....
За София не мога да дам препоръка.

Но ако самия диван е амортизиран или  е нещо "ала Виденов" , направо не си заслужава -сметни колко дамаска ще трябва  и труда на услугата - отива като да купи човек един  нов по-евтин диван  .

Варианта с подвижни подлакътници  и свалящи калъфи , където модела позволява ,  е добро решение.Тогава си струва да си вземеш  и хубава дамаска.


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #217 -: Юли 28, 2015, 12:45:34 pm »
Мерси, момичета!
Диванът не е от евтините. Немски е и уж трябваше да бъде качествен. Струваше към 2000 лв. навремето. Ние много си го харесваме от гледна точка на това, че хем е по-малък, а хем е за 5 души. И облегалката много ни пасва като удобство.
Не ми изглежда никак лесен за претапициране обаче. Нищо не му се маха/сваля. Само едната част е разтегателна.
Прилагам снимки (след малко от телефона).
А на вас колко ви излезна претапицирането горе-долу и с какъв материал?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #218 -: Юли 28, 2015, 13:12:12 pm »
Целият ли се е нацепил и целият ли искаш да се претапицира? Пак кожа ли искаш или може да е различна дамаска? Според мен потърси тапицер, който да го огледа и да решите как да стане. Аз смятам да поръчам само калъфи, че да ги свалям и пера, но нашият диван го позволява това.
Според мен не е важна цената на дивана, щом не е мръднал и не е за смяна си заслужава претапицирането.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #219 -: Юли 28, 2015, 13:13:59 pm »
Хубав  е дивана   !
И нашия беше  с  нищо не свалящо /махащо се  . Нашия е с ъглова лежанка ,имаше ракла и  механизъм за спане .
Човека си го разкачи целия, развиха някакви болтове с мъжа ми  и го разглобиха . Той го взе и работи в ателието си . Подлакътниците изглеждат като при вас , не знам как се разкачват , но всичко  бе претапицирано .
Дамаска ти си  избираш  каквато желаеш , но е  хубаво първо все пак на място  тапицер да види модела-да ти каже  колко метра плат ще ти трябва , препоръки за вид на дамаската според модела  , и дали и как  ще стане претапицирането , може ли със свалящи се части нещо да измисли .

На мен ми попадна тогава една дамаска  цял топ на изгодна цена  и имам и за завеси даже от нея или второ покривало щях да шия  - нещо като мек плюш /кадифе  .
В магазините има различни модели  , материи  - хубавите не са евтини да ти кажа.
Цената на  услугата  - нашия бе по -малък  диван -- нещо  около 130 или 150 , забравила съм , за София  цените  не знам .
Ако знаех , че ще се   решим да се местим , нямаше  да се занимавам тогава   :lol:

Препоръка - оставете си кожата  отдолу  -така ако нещо все пак се  разлее , ще съхне по-лесно   ,а не през дамаската да  попива в дунапрена. А  и формата  ще се запази  по-добре .

м-и , казвайки  , че евтин диван не си заслужава гимнастиката имам впредвид , че  те обикновено са с пълнеж , които се сплесква , самия дунапрен там е по-некачествен и деформиращ се  ; летвите и корпуса са тънка дървесина  или пресован картон , ламелите се огъват ...използваните материали са  по-нетрайни и не си заслужава инвестицията  .Виждала съм такъв - по корпуса пресован картон и разни парцали за уплътняване  и тежест .
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 13:19:59 pm от nimika »