0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #100 -: Февруари 05, 2015, 13:54:22 pm »
Осъди го  :x и му вземи фамилията!!! :lol: :lol:
Ахахах :)
Ходих до общината да питам. Не можело само със заявление. Трябва по съдебен път.  :( Разбирам да съм решила да си сменям малкото име, ама то за една фамилия, която така или иначе можеше вече да съм взела.

Поне ходих да питам и за шофьорската книжка, че ми е изтекла преди 3 години.  :oops: Трябва да си вадя пак медицинско. Да знаете при личния лекар ли става това?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #101 -: Февруари 05, 2015, 14:02:01 pm »
Става!!! Нали си категория Б? миналия месец  минахме по тоя път,защото пък точно се реши да си смени фамилията :lol: ама когато си му е времето :wink:, а ти сега виждаш ли какви проблеми си създаваш..... :? :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #102 -: Февруари 05, 2015, 14:23:51 pm »
Еее, честито Ра4о, ако правилно те разбирам  :P

Да, категория Б съм. Утре значи и до ЛЛ ще се ходи. Поне малкият не протестира на тези разходки.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #103 -: Февруари 05, 2015, 16:09:11 pm »
Хехе, Рачо, честито!
Аз се бях запънала за фамилията, ама мъжът настоя, че не може да се с различни фамилии с детето.
Май добре съм направила.
За медицинско не се ли минаваше през доста кабинети?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #104 -: Февруари 05, 2015, 21:11:42 pm »
За фамилията навсякъде е така, мили хора.
Делото е бързо и повече формалност, но няма как да се мине без него. Една съученичка така си смени фамилията (бяха й дали производна от собственото име на дядо й, а тя просто искаше да се казва като майка си и баща си). На 18 г. беше тогава.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #105 -: Февруари 07, 2015, 01:19:11 am »
Хехе, Рачо, честито!
Аз се бях запънала за фамилията, ама мъжът настоя, че не може да се с различни фамилии с детето.
Май добре съм направила.
За медицинско не се ли минаваше през доста кабинети?

Аз последно само през ЛЛ, но и моята изтече, та ще чакам Смайл да каже  :lol:

Рачо честито и от мен!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #106 -: Февруари 10, 2015, 21:39:40 pm »
Зайче, имаш ли доказателства, че си изпълнила твоята част по договора, и че работата е приета (прим. приемо-предавателен протокол)? Ако не, е желателно да се снабдиш с каквото можеш, защото това е важно с оглед доказването в един евентуален съдебен процес.

Оправиха този проблем, платиха ми.
БЛагодаря ти за включването  :bighug:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #107 -: Февруари 10, 2015, 21:46:20 pm »
М-и, аз оше няма да вадя медицинско.
Първо ще сменям името (утре завеждаме делото с адвоката) и после чак ще сменям личните документи и ще подновявам шофьорската книжка, но дотогава могат да минат 4-5 месеца  :(
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #108 -: Февруари 10, 2015, 22:25:34 pm »
Аз пък първо ще правя една сделка, после ще си сменям адреса  :lol: сделката я отлагам близо 2г  :lol: та може и да те дочакам  :D
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #109 -: Февруари 11, 2015, 00:24:03 am »
Някой летял със самолет и по-специално с Уиз Еър дали може а ми разтълкува:
"Деца до 2 год. нямат право на никакъв багаж освен детска спортна количка / сгъваема бебешка количка / бебешка седалка за кола (превозват се безплатно)." Аз като google-на и ми излизат всякакви колички, та е доста трудно...моята се сгъва по мое мнение до доста компактно, но все пак си е голяма. Едни приятели летят редовно по това направление с Hauck Malibu и не са имали проблеми, освен че са ги карали да свалят гумите за да мине през скенера. Нашата е такава:
http://media.bebeconfort.com/~/media/mc-bbc/products-bbc/bbchigh-trek/main/bebeconfort_stroller_travelsystem_hightrek_2015_beige_digitalrain_3qrt.ashx?w=310&h=350&bc=transparent&trp=1
http://img4.st.klumba.com/img/strollers/bebe_confort/m/bebe-confort-high_trek_color8.jpg
А сгъната изглежда ето така:
https://www.youtube.com/watch?v=p1WuC4L2vAE
Мислите ли, че може да е проблем? 8O
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #110 -: Февруари 11, 2015, 07:35:17 am »
Здравей,няма как да ти забранят бебешка количка.тя не се таксува като багаж,но всичко друго се тегли до лимита на съответната компания.За Уиз мисля ,че беше до 15 кг на човек,възрастен/не съм сигурен,защото често си сменят изискванията/.ако сте двама със съпруга си е добре да си разпределите багажа на две.че понякога се правят на интересни и го таксуват като свръхбагаж на единия ,а това си е доста скъпичко. В зависимост от възрастта на бебето,можеш да го предвижиш до стълбата на самолета с количка,с лятна сгъваема количка или с кошчето,но после всичко това отива в багажното,а детето на ръце в кабината.На борда колички и кошчета няма.Това е.Надявам се да съм ти отговорил на въпроса.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #111 -: Февруари 11, 2015, 08:57:56 am »
Маусче, Рачо е прав - не могат да ти забранят бебешка количка.
Проблемът с Уизеър идва при багажа - за ръчния има строги изисквания
- т.нар. малък салонен, който е безплатен, е с размери до 42/32/20 см и трябва да не излиза нито милиметър от тези мерки
- т.нар. голям салонен се заплаща и е 55/40/25, също не трябва да мърда изобщо
- единственото хубаво е, че ако платиш за чекиран багаж, той е с тегло до 30 кг, което е доста удобно, както и с прилични размери. Но пък трябва да е една бройка (или ако платиш за повече)

Ръчните багажи ги мерят в едни "касетки", като тази. Бебетата нямат право на ръчен багаж, а необходимите им храни стоят в този на придружаващите ги лица.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #112 -: Февруари 11, 2015, 09:25:31 am »
Благодаря ви :bighug:
Наясно съм с багажа на Уиз, дори имаме куфари за ръчен багаж, купувани специално за тях :lol:
За количка, те изрично са си написали, че качват, но ме тревожеше може ли да имат претенции към вида е - например да е от тези най-дребните сгъваеми, летни :ask: , но от четене и интересуване дотук си мисля, че не би трябвало да има проблем 8)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #113 -: Февруари 11, 2015, 09:29:54 am »
Работя лятото на летище Бургас :)не обслужваме Уиз,но никъде не е имало проблем с бебешките колички. :D няма такъв вид,който да не се допуска. Е,говоря за стандартните,закупени от магазин,не разработени от някой татко-инженер изпитател  :wink:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #114 -: Февруари 11, 2015, 09:32:56 am »
Работя лятото на летище Бургас :)не обслужваме Уиз,но никъде не е имало проблем с бебешките колички. :D няма такъв вид,който да не се допуска. Е,говоря за стандартните,закупени от магазин,не разработени от някой татко-инженер изпитател  :wink:.

Рачо, мерси :bighug:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #115 -: Февруари 11, 2015, 09:48:11 am »
Рачо, направо букет от смесени чувства изригна в мен като те прочетох. Наистина ли бебетата пътуват на ръце? Толкова драми и претенции за сухоземните пътувания и никакви при въздущните?!?!?! Аз се чудя зашо половинката не иска никъде да летим докато беба не порасне! Сега всичко ми стана ясно и съм напълно съгласна!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #116 -: Февруари 11, 2015, 09:51:27 am »
Лили, на бебетата им се слага един специален колан в самолетите, който се прикрепя към колана на родителя. Не ми изглежда много надежден, но това е положението.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #117 -: Февруари 11, 2015, 09:53:30 am »
Ами,предполага се,че в ръце са най- обезопасени в случай на авария/недай си боже :)/.Ами такива са правилата и сигурно някой умен ги е мислил :lol:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #118 -: Февруари 11, 2015, 10:10:45 am »
А до каква възраст пътуват по този начин - гушнати в родителите? Дете на 3-4 г. и високо 100-110 см. пак ли така се вози?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #119 -: Февруари 11, 2015, 10:17:24 am »
Тук малко ще те подлъжа,но различните компании имат малка разлика в приетата възраст за бебета  и съответно -деца. По спомен,до 8 месеца са бебета,след това деца.Пътуването в родител е до 1-1.5 години/пак не съм абсолютно сигурен.забравил съм ,а и с тези работи се занимават колежките на чекирането./След това се налага самостоятелно място.Ако искате,мога да попитам е ще ви дам точен отговор.
/www.mamaibebe.com][/url]