0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #160 -: Февруари 27, 2015, 20:11:33 pm »
Здравейте момичета, искам да попитам има ли някой работещ в системата на нои. Имам един специфичен въпрос и ми трябва малко вътрешна инфо ако може някой да ми помогне  :help:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #161 -: Март 04, 2015, 10:35:12 am »
Някой има ли опит със здравна застраховка в Уника?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #162 -: Март 04, 2015, 14:02:47 pm »
Някой има ли опит със здравна застраховка в Уника?
Интересен въпрос...аз нямам, но трябва да направя на бебето за пътуване в чужбина, та дано се включи някой :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #163 -: Март 26, 2015, 19:27:13 pm »
Знаете ли дали НАП има връзка/достъп до регистрите със сделки за недвижими имоти? Т.е. дали, ако някое физическо лице продаде имот и не декларира печалбата от продажбата, данъчните могат да го хванат лесно /не става въпрос за мен, но съм засегната косвено от цялата ситуация/.
То е ясно, че при проверка биха го хванали веднага, но дали има нещо, което да им подскаже да направят подобна проверка точно на това лице?


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #164 -: Март 26, 2015, 20:29:50 pm »
Смайл, не съм правила покупка, но нали придобитите имоти се регистрират и може би го виждат това. Дали има кой да ги следи и да глобява не знам. Те реално и доходите от ренти се декларират ама аз не познавам никой, който да го прави или пък да е глобен...
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #165 -: Март 26, 2015, 21:15:02 pm »
Те реално и доходите от ренти се декларират ама аз не познавам никой, който да го прави ...
Вече познаваш, макар и виртуално  8)  :lol:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #166 -: Март 27, 2015, 08:07:19 am »
Някой ден на живо  :lol:
Основната ми идея беше, че доста хора не спазват закона, не се знае кой ще е първият "късметлия" де.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #167 -: Март 27, 2015, 08:25:11 am »
Много е смотана ситуацията.  :? Продавачът на имота не иска да изповядаме сделката по действителна цена, защото трябва да плати данък. А ние имаме сериозни аргументи да не искаме да е по по-ниска цена. Аман от тарикати... Да се оправя и това е  :lol:
Оказа се, че да купим едно парченце земя е в пъти по-сложно, отколкото един апартамент. Хиляди проверки и щуротии в продължение на повече от месец, пазарене и накрая това  8O

Някой ден на живо  :lol:
А, дано  :P
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #168 -: Март 27, 2015, 10:02:13 am »
Ами,обикновено,сделките се изповядват на цената от данъчната оценка.Друго се договаря предварително.Трябваше да го решите това преди нотариус. :oops:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #169 -: Март 27, 2015, 10:14:30 am »
Ра4о, ние не сме стигнали още до нотариус.
Но не можем да отстъпим от това сделката да се изповяда по реална цена, защото, както писах, имаме сериозни аргументи (цели 3  :lol:).
Това продавачът го знае от самото начало, но до преди един ден не се беше сетил, че ще трябва да плаща данък.
Той ще реши дали това го устройва или не, и ако не, просто няма да има сделка и това е.
« Последна редакция: Март 27, 2015, 10:18:18 am от 47 Smiles »
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #170 -: Март 27, 2015, 10:17:58 am »
47 Smiles,

На въпроса ти дали данъчните виждат сделки - да, да не говорим че цената на която е минала сделката се вижда в имотния регистър. Ако купувачът е на публична длъжност и трябва да си декларира доходите и имотите пред сметната палата, ще трябва и там да обяви и се вижда ясно какъв е случая, въпреки че реално нарушението е трудно доказуемо.

Тази статия не е точно по темата, но може да ти е интересна:
http://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2015/03/06/2485965_vinagi_gotov_za_danuchnite/

Практиката е да се плаща в брой сумата над цената на изповядването, иначе продавачът при ревизия няма да може да обясни какъв е този приход по сметката му. Ама познай ти как ще доказваш че си платила тези пари ако се окаже че има проблем с имота.. това предполагам си го знаете де. Брокери и нотариуси и нас ни увещаваха как в договора ще пишем голяяяямо обезщетение в случай на провал на сделката заради продавача, но на мен ми се струва прах в очите - накрая съда може да реши друго.







Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #171 -: Март 27, 2015, 12:07:18 pm »
Алексче, мерси  :P
Имотът не е чист като сълза и това е един от аргументите да искаме всичко да е чисто. Недай си боже да се стигне до евикция.
Тази практика, да се изповядват сделки по по-ниска стойност, изобщо не ми се коментира  :?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #172 -: Април 03, 2015, 11:25:34 am »
Пред дома ми има спукана тръба.
Аварията е след водомера.
От ВиК разкопаха и намериха проблема и сега си имам езерце в двора.
Тръбата е вече ръждясала и върви към съседния двор /условно казано, тук инфраструктурата е особена и нямаме огради/. Както и да е, трябва да се сменят тръбите.  ВиК техника, появил се на аварията го усуква и не може /не иска, явно/ да ми отговори на въпроса защо дружеството няма да поеме ремонта.
Търсих в гугъл, а от ВиК Бургас не отговарят на телефона за клиенти /някаква техническа авария, аман/.
Някой има ли опит с такъв проблем?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #173 -: Април 03, 2015, 13:01:24 pm »
Елфи, може би имаш предвид преди водомера?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #174 -: Април 03, 2015, 13:51:00 pm »
ако тръбата е след водомера не са длъжни да извършват ремонт, ако го направят в работно време и вземат пари, може да бъдат обвинени, че работят частно през работно време
ремонта е за сметка на собственика на имота т.е. с пазарене за услугата
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #175 -: Април 03, 2015, 13:53:55 pm »
Елфи, може би имаш предвид преди водомера?
Да, съжалявам, че подведох - зле съм с посоките.
Водата, която тече, не се отчита на моя водомер - т.е. тя е отговорност на дружеството /по моята логика/
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #176 -: Април 03, 2015, 15:47:33 pm »
Звъни им сутринта, хващай номерата и наред до началника. Тук звъннеш ли на шефа майсторите работят и в неделя иначе от петък вечер почват да дават на заето.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #177 -: Април 03, 2015, 17:05:59 pm »
В и К поддържа водопроводната мрежа до главния водомер т.е. аварията преди водомера трябва да се оправи от ВиК (мисля че беше Наредба N4). Водата, която изтича по време на аварията си е за сметка на дружеството. В зависимост от аварията се отремонтира (слага се скоба) или се подменя определен участък. Всички В и К-та са длъжни да имат аварийни екипи, които работят денонощно. В Бургас знам, че имат и денонощни диспечери, които регистрират аварията и я дават на тези екипи. За малките населени места там обаче незнам как стои въпроса.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #178 -: Април 04, 2015, 08:30:07 am »
Елфи,обади ли се на братя Диневи :lol:? То предполагам в този район и ВиК-то ще минава през тях??? :wink:
По принцип,не може да не изпратят екип по сигнал за авария,защото часът и дата на сигнала се записват и имат определен срок за отстраняване.Ама знаеш ли....
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #179 -: Април 04, 2015, 10:00:15 am »
Благодаря ви :D
Не е на Диневи водопровода, не и в този район  :wink:
Авариен екип дойде веднага, но слагането на скоби се оказа безполезно.
Трябва да се подменят доста тръби, защото са корозирали.
И това си е задължение на дружеството. Ама местните нещо го увъртат.
Аз си подадох сигналите, където трябва.