0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #80 -: Януари 21, 2015, 13:34:59 pm »
Може ли и аз да питам, в случай че някой вече си е вадил персонален идентификационен код (или както там се казва) към НАП.
Как става?
Искам да си подам тази година данъчната декларация електронно.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #81 -: Януари 21, 2015, 14:42:07 pm »
Аз имам от преди няколко години. Надявам се да важи и за подаване на декларация, иначе си гледам задълженията и осигуровките с него.
Става лесно - отиваш с лична карта, казваш какво искаш, май нещо се попълваше и ти го дават. Не помня дали веднага го дават или идваш след няколко дни.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #82 -: Януари 21, 2015, 15:08:33 pm »
В Бургас го дават веднага,но не знам дали сега няма да има опашки от желаещи.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #83 -: Януари 21, 2015, 16:23:08 pm »
В Бургас го дават веднага,но не знам дали сега няма да има опашки от желаещи.

И във Варна веднага го издават, но незнам, за данъчната декларация, дали няма да е необходим и електронен подпис :wink:


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #84 -: Януари 21, 2015, 16:25:04 pm »
Благодаря ви  :D
Аз дори не знам до кое данъчно трябва да отида, че в нашия район май са разделни местните данъци и такси от останалите. Но ще гледам да проуча, за да не се разхождам напразно  :lol:

Дес, от тази година е без електронен подпис само с този персонален код. Това е новото. И само он-лайн ако подадеш получаваш 5% отстъпка. За хартия няма отстъпки дори и по-рано да подадеш.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #85 -: Януари 21, 2015, 17:50:42 pm »
Лелеее, колко съм изостанала с матриАла :oops: :oops: :x Смайлче :) :) незнаех, благодаря :lol: :lol:
Но то може и в последния ден да се подаде и по пощата, важно е датата на пощенското клеймо, за да се приеме, че е изпратена в срок :lol: :lol:


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #86 -: Януари 21, 2015, 18:01:48 pm »
И в София го издават на мига - попълва се заявление и ти го отпечатват.
Надявам се и аз да успея да си я подам електронно, ама да видим ще се справя ли да я попълня коректно, че не съм подавала предната година а те нали смениха някакви щуротии за авансовия данък, сега пък ги връщат :(
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #87 -: Януари 21, 2015, 21:39:10 pm »
Dess, аз досега все по пощата съм я пращала, защото нямах електронен подпис, но сега мисля да се възползвам и да подам он-лайн.

Mousyt, за кой авансов данък става въпрос? Май и аз не съм в час. На мен ми се налага да подавам декларация, защото имам доходи от наеми. Иначе съм на трудов договор и други специфики нямам. И от 2013 г. декларациите се подават на всяко тримесечие в моя случай. Но за други промени не знам :ask:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #88 -: Януари 21, 2015, 21:52:29 pm »
Моя мъж е самоосигуряващ се - свободна професия, подавам му както тримесечните декларации, декларация 1 и 6, както и годишната декларация. Няма нищо сложно. Даже за тази година вече съм я пуснала. След последните промени доста са опростени нещата, декларациите се подават с ПИК или с електронен подпис - зависи какво имате. Mousyt ако имаш някакви проблеми, ще помагам с каквото мога.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #89 -: Януари 21, 2015, 22:09:46 pm »
Mousyt, за кой авансов данък става въпрос? Май и аз не съм в час. На мен ми се налага да подавам декларация, защото имам доходи от наеми. Иначе съм на трудов договор и други специфики нямам. И от 2013 г. декларациите се подават на всяко тримесечие в моя случай. Но за други промени не знам :ask:

Не съм много наясно... Счетоводителката ми обясни, че за 2014 (те го промениха в началото на 2014 и сега от 2015 пак връщат старото положение, щото видяха че е простотия...) данък върху доходите не се удържал авансово (ама не разбрах по принцип или само за последния месец, защото мен само той ме засяга) за да те стимулират да си подадеш данъчната декларация и да си го платиш. Защото иначе те като ти го удържат и реално подаването на декларация е само формалност - не се дължат пари... Ама сега като си взема бележките за доходите и тръгна да подавам ще го разбера...

lilibell, аз предишните години съм подавала и нямаше нещо страшно. Просто сега с това плащане не знам как ще стане, а и преди си бях спокойна, че като отида на място те преглеждат всичко ли е наред, а сега не знам електронно дали проверява нещата :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #90 -: Януари 21, 2015, 22:16:26 pm »
електронно даже е по-добре защото има контроли и като не попълниш всичко или като има разминаване, веднага ти изписва, че има проблем. А като подаваш на хартия, някоя лелка я види грешката, я не. Ти щом си подавала предишни години ще се справиш и сега, декларацията е доста опростена и се подава същата инфо както и предишните години. Просто вместо НАП да си вършат работата, сега са я прехвърлили на нас  :wink:
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 22:32:28 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #91 -: Януари 22, 2015, 06:24:20 am »
Електронната декларация е много удобна, но има неща, които не ги хваща като грешки. Аз нямам електронен подпис, но от години насам попълвам електронната декларация, разпечатвам я и я нося в НАП. Сега просто ще им я подпъхна електронно с ПИК-а  :lol:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #92 -: Януари 22, 2015, 07:04:17 am »
Смайли, ПИК се вади от териториална дирекция на НАП :lol: :lol:!! Няма нищо общо с местните данъци и такси,които са към общината.Да не се разхождаш напразно!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #93 -: Януари 22, 2015, 07:29:05 am »
Електронната декларация е много удобна, но има неща, които не ги хваща като грешки. Аз нямам електронен подпис, но от години насам попълвам електронната декларация, разпечатвам я и я нося в НАП. Сега просто ще им я подпъхна електронно с ПИК-а  :lol:
На мен единственото, което не ми хвана като грешка беше когато попълних една цифра в друго поле. Обаче това няма как да бъде хванато защото системата не знае кое точно е правилното. Аз затова първо си смятам нещата, след това само за проверка си правя декларацията и като има разлика търся причината. Изобщо от опита ми с НАП съм стигнала до извода, че е по-добре човек да разчита на себе си и собствените си знания, затова се радвам, че те няма да имат достъп до декларацията ми  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #94 -: Януари 22, 2015, 13:57:20 pm »
Успях да си извадя ПИК  :P
Много лесно беше наистина. Нямаше и никакви хора. За 2 минути стана всичко. Дори и пари не се плащат.

Смайли, ПИК се вади от териториална дирекция на НАП :lol: :lol:!! Няма нищо общо с местните данъци и такси,които са към общината.Да не се разхождаш напразно!!! :wink:
Ра4о, абсолютно прав си, много съм заблеяна .... ахахах... Обърках се, защото в нашия район преди бяха на едно й също място, в две съседни сгради. Сега вече са и на отделни места.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #95 -: Януари 30, 2015, 09:29:53 am »
Момичета, моля някой с компютърни познания да ми помогне. Спря да работи клавиатурата вкъщи. Странното е, че включихме друга клавиатура, която си работи безпроблемно на другия компютър, но и тя не работи. Само функционалните бутончета действат. Някаква идея? Очевидно не е проблема в самата клавиатура, след акто пробвахме и втора и тя не сработи. Евентуално някое от децата да е изключило или натиснало нещо и да е блокирана, но идея си нямам какво.
<br />[link=http:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #96 -: Февруари 02, 2015, 11:37:03 am »
Момичета и момчета,
Не ми платиха по един граждански договор, а аз изпълних това, което беше записано като мои ангажименти по договора. Трябва ми адвокат, с чиято помощ да ги осъдя. Идеи къде да търся такъв човек?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #97 -: Февруари 02, 2015, 14:19:24 pm »
Зайче, имаш ли доказателства, че си изпълнила твоята част по договора, и че работата е приета (прим. приемо-предавателен протокол)? Ако не, е желателно да се снабдиш с каквото можеш, защото това е важно с оглед доказването в един евентуален съдебен процес.
По слънчевата страна на улицата
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #98 -: Февруари 05, 2015, 10:02:39 am »
И аз да попитам, ако на някого му се е случвало.
Когато се омъжих си запазих моминската фамилия (поради един куп мои си причини). Да, ама сега искам цялото семейство да сме си с една фамилия.  :lol:
Знаете ли какво трябва да направя, за да си сменя фамилията с тази на мъжа ми?
Дело ли трябва да заведа или има по-опростена процедура?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #99 -: Февруари 05, 2015, 13:50:42 pm »
Осъди го  :x и му вземи фамилията!!! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]