0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пазаруване от чужди сайтове
« -: Август 24, 2014, 10:22:07 am »
Момичета, отдавна не съм пазарувала от чужди сайтове.
Пускам нова тема, че старата е много стара и може да не е актуална. Ако модераторите преценят нека все пак преместят поста ми там.
Стара тема ЦЪК

Може ли да ми кажете вие от кои сайтове пазарувате и как.
Например относно плащане, къде си получаваш стоката, има ли значение размера/килограмите, може ли да връщаш и други такива.
Предполагам има разлика в различните сайтове.
Dodich ме светна наскоро, че пазарува от MotherCare та затова се присетих да пусна подобна тема.
Интересува ме по-специално Amazon UK. Някой ми каза, че в UK детските стоки са освободени от ДДС и излизат по-евтино, особено на промоции.
Аз едно време съм пазарувала само от Ларедут и беше една хамалогия, защото ходихме да освобождаваме стоката от митница, което отнемаше няколко часа.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #1 -: Август 24, 2014, 11:37:29 am »
Вече много сайтове имат доставка до Бг, Некст даже безплатна, и то до вкъщи.

Ако ти се струва много доставката на даден сайт до БГ, за Англия, Германия и Франция можеш да пращаш до адрес на превозвач, след което вземаш от офиса им или получаваш с куриер. Цените: за UK около 1 паунд на кг., за Германия с Габко е 3.40 на кг. За Франция не съм се интересувала.

Имаш право и на връщане, обикновено до 30 дни. Но ако не е някаква грешка на магазина, си е за твоя сметка.
Последно връщах до Франция 1 кг обувки за 15.50 лв. До Германия и още няколко страни даже е  повече.

Последно поръчвах ботушки на Алекс и гуменки за мен от немския амазон. А сега чакам и една раница Scout за училище от немския ибей.

За детето поръчвам чат пат от Джордж на Асда, Пъмпкин патч и Теско, ако нещо ме грабне. Иначе повечето дрехи купувам от H&M и от други магазини в България, защото вече изравниха цените и не си струва да поръчваш онлайн, а и предимството да мериш също не е за подценяване.





« Последна редакция: Август 24, 2014, 11:40:39 am от sia »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #2 -: Август 24, 2014, 12:21:25 pm »
Sia, а как се свързвам с тези превозвачи - преди или след покупката? Чувам, че ги ползват при по-тежки стоки.

Аз се интересувам не толкова от дрехи, колкото от други неща, които са в акция. Например сега искам да взема детския термометър на Braun, който съфорумките бяха препоръчали. Но като ще поръчвам едно, по-добре да добавя и други неща, за да си струва доставката. Искам да си купя консумативи за прахосмукачката и др.подобни.

Иначе и аз пазарувам дрешки от H&M (качестевени и сладки са), но напоследък ми се струва, че всички деца са облечени с тях. То няма лошо де. Едно време по соца, няма да забравя как имаше само един модел ботуши и един модел боти в магазина и в целия град жените ходеха с тях зимата.  :lol:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #3 -: Август 24, 2014, 15:25:03 pm »
Sia, а как се свързвам с тези превозвачи - преди или след покупката? Чувам, че ги ползват при по-тежки стоки.
Тук един приятел дойде и ме светна. Регистрирах се в това Габко. Посочвам ID-то, което са ми дали от там и техния адрес за доставка (в Англия или в Германия, зависи от къде поръчвам).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #4 -: Август 24, 2014, 15:50:27 pm »
Sia Например сега искам да взема детския термометър на Braun, който съфорумките бяха препоръчали.

Може ли линк към този термометър? 8)
Аз искам да взема такъв, но съм изтървала кога са препоръчвали, а няма смисъл да откривам топлата вода все пак :lol: И къде е на промоция сега?
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #5 -: Август 24, 2014, 17:37:49 pm »
Mousyt, ето виж този линк
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE
Не съм търсила в други сайтове дали не се намира по-евтино. Ще проверя и ако намеря ще пратя линк.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #6 -: Август 25, 2014, 10:49:02 am »
Пускам и тук линк към сайта на mothercare:

http://www.mothercare.com/

Пазарувам от там обикновено на намаленията и съм много доволна. В самия сайт се предлага и обзавеждане, колички, столчета и всякакви пособия за деца.

Смайли, продавт и термометри http://www.mothercare.com/thermometers/babycare_health_thermometers,default,sc.html#?start=0&sz=12&view=grid .
« Последна редакция: Август 25, 2014, 10:52:52 am от Dodich »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #7 -: Август 25, 2014, 16:06:44 pm »
Моля помогнете, ако знаете  :balk_132:

В сайта на Амазон се предлагат и стоки и на други доставчици.
Ако си избера стоки от различни такива как ще се съберат на едно място.
Да не ме накарат да плащам допълнително?
Под стоките пише, че доставката е безплатна при покупки над 10 лири.
Мерси предварително.

PS. Оказа се, че и картата ми била изтекла 2011 г. Ясно колко съм я ползвала.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #8 -: Август 25, 2014, 16:17:11 pm »
Когато съм пазарувала от Амазон (ползвам UK-версията) посочвам адреса и съответно регистрацията си в Габко (ползвам тях) в UK. Ако стоките са от различни доставчици самите пратки от всеки доставчик се пращат поетапно във въпросния склад (кой когато успее), след което се товари към Бг. Често една поръчка пристига на части и Габко на части ги товари и ги доставя до тук. Ако се случи няколко неща да стигнат по едно и също време ги товарят заедно. Обикновено доставките от Amazon-UK са с 0 пауда доставка в рамките на UK или някаква минимална цена. На Габко се плаща такса за превоза на кг., което също е много приемливо.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #9 -: Август 25, 2014, 16:24:59 pm »
ОК, мерси Dodich. Стана ми ясно.
Значи по-добре да са си от един й същ доставчик, за да се избегнат допълнителните разходи по изпращането.
Видях и някакви опции за задържане на стоката в сайта на Габко. Евентуално може и така, за да пътуват различните стоки заедно към БГ.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #10 -: Август 25, 2014, 17:33:53 pm »
Те ще пътуват по отделно до България и тук в склад се задържат, ако чекнеш тази опция.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #11 -: Август 26, 2014, 18:32:38 pm »
Поръчките от Амазон, ако са доставка от територията на Англия обичайно идват в един и същи ден. Много рядко се случва да дойдат в два последователни. Ако са извън територията на Англия, може да има и седмица разлика. Не мисля, че за Габко ще е проблем да задържат нещо един ден - може би ако има къде да се напише в поръчката.

26.09.2019
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #12 -: Август 26, 2014, 20:51:02 pm »
Yanichka, мерси за инфото.

Аз най-накрая направих поръчка. Не исках да рискувам с различни доставчици и ги пуснах само от Амазон. Евентуално към средата на септември, ако пристигнат ще е добре  :lol:
Понеже ще ми преиздадат картата чак в края на другата седмица, "овътрих" мъжа ми  :lol:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #13 -: Август 27, 2014, 09:17:45 am »
Има ли пазарували от Aliexpress?
"Налага" ми се и от там нещо да поръчам.  :lol:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #14 -: Август 27, 2014, 09:27:56 am »
Aliexpress - аз съм купувала от там дрешки на децата. Общо взето четеш коментарите и гледаш да е читав продавач.
Добавям още един сайт за хранителни добавки от който купувам на децата витаминчета и разни други нещица - www.iherb.com
Предполагам на повечето им е познат, но все пак, ако някой не го знае - страхотен е и цените в сравнение с БГ са доста прилични.


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #15 -: Август 27, 2014, 09:41:43 am »
Aliexpress - аз съм купувала от там дрешки на децата. Общо взето четеш коментарите и гледаш да е читав продавач.
А как става доставката - директно или чрез превозвач?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #16 -: Август 27, 2014, 10:30:58 am »
Директно, всичко идва в пощата. Доставката в повечето случаи до България е безплатна. Аз съм взимала адидас комплекти на децата, не можеш да познаеш, че са реплики.


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #17 -: Август 27, 2014, 10:38:47 am »
Мерси, Eille  :P
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #18 -: Август 27, 2014, 11:39:43 am »
Мацки, от нашата поща са ми изчезвали неща - просто не пристигат. Този проблем се реши след като си взех пощенска кутия. Ако нещото е голямо, за да влезе в кутията, просто ми слагат бележка в самата кутия и си го взимам от гишето. Веднъж седмично си я обикалям, за да не пропусна пратка.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #19 -: Август 27, 2014, 12:32:16 pm »
И аз съм поръчвала от Алито идва ми известие, че трябва да посетя пощата и там ме чака пакета.