0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пазаруване от чужди сайтове
« -: Август 24, 2014, 10:22:07 am »
Момичета, отдавна не съм пазарувала от чужди сайтове.
Пускам нова тема, че старата е много стара и може да не е актуална. Ако модераторите преценят нека все пак преместят поста ми там.
Стара тема ЦЪК

Може ли да ми кажете вие от кои сайтове пазарувате и как.
Например относно плащане, къде си получаваш стоката, има ли значение размера/килограмите, може ли да връщаш и други такива.
Предполагам има разлика в различните сайтове.
Dodich ме светна наскоро, че пазарува от MotherCare та затова се присетих да пусна подобна тема.
Интересува ме по-специално Amazon UK. Някой ми каза, че в UK детските стоки са освободени от ДДС и излизат по-евтино, особено на промоции.
Аз едно време съм пазарувала само от Ларедут и беше една хамалогия, защото ходихме да освобождаваме стоката от митница, което отнемаше няколко часа.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #1 -: Август 24, 2014, 11:37:29 am »
Вече много сайтове имат доставка до Бг, Некст даже безплатна, и то до вкъщи.

Ако ти се струва много доставката на даден сайт до БГ, за Англия, Германия и Франция можеш да пращаш до адрес на превозвач, след което вземаш от офиса им или получаваш с куриер. Цените: за UK около 1 паунд на кг., за Германия с Габко е 3.40 на кг. За Франция не съм се интересувала.

Имаш право и на връщане, обикновено до 30 дни. Но ако не е някаква грешка на магазина, си е за твоя сметка.
Последно връщах до Франция 1 кг обувки за 15.50 лв. До Германия и още няколко страни даже е  повече.

Последно поръчвах ботушки на Алекс и гуменки за мен от немския амазон. А сега чакам и една раница Scout за училище от немския ибей.

За детето поръчвам чат пат от Джордж на Асда, Пъмпкин патч и Теско, ако нещо ме грабне. Иначе повечето дрехи купувам от H&M и от други магазини в България, защото вече изравниха цените и не си струва да поръчваш онлайн, а и предимството да мериш също не е за подценяване.





« Последна редакция: Август 24, 2014, 11:40:39 am от sia »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #2 -: Август 24, 2014, 12:21:25 pm »
Sia, а как се свързвам с тези превозвачи - преди или след покупката? Чувам, че ги ползват при по-тежки стоки.

Аз се интересувам не толкова от дрехи, колкото от други неща, които са в акция. Например сега искам да взема детския термометър на Braun, който съфорумките бяха препоръчали. Но като ще поръчвам едно, по-добре да добавя и други неща, за да си струва доставката. Искам да си купя консумативи за прахосмукачката и др.подобни.

Иначе и аз пазарувам дрешки от H&M (качестевени и сладки са), но напоследък ми се струва, че всички деца са облечени с тях. То няма лошо де. Едно време по соца, няма да забравя как имаше само един модел ботуши и един модел боти в магазина и в целия град жените ходеха с тях зимата.  :lol:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #3 -: Август 24, 2014, 15:25:03 pm »
Sia, а как се свързвам с тези превозвачи - преди или след покупката? Чувам, че ги ползват при по-тежки стоки.
Тук един приятел дойде и ме светна. Регистрирах се в това Габко. Посочвам ID-то, което са ми дали от там и техния адрес за доставка (в Англия или в Германия, зависи от къде поръчвам).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #4 -: Август 24, 2014, 15:50:27 pm »
Sia Например сега искам да взема детския термометър на Braun, който съфорумките бяха препоръчали.

Може ли линк към този термометър? 8)
Аз искам да взема такъв, но съм изтървала кога са препоръчвали, а няма смисъл да откривам топлата вода все пак :lol: И къде е на промоция сега?
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #5 -: Август 24, 2014, 17:37:49 pm »
Mousyt, ето виж този линк
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE
Не съм търсила в други сайтове дали не се намира по-евтино. Ще проверя и ако намеря ще пратя линк.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #6 -: Август 25, 2014, 10:49:02 am »
Пускам и тук линк към сайта на mothercare:

http://www.mothercare.com/

Пазарувам от там обикновено на намаленията и съм много доволна. В самия сайт се предлага и обзавеждане, колички, столчета и всякакви пособия за деца.

Смайли, продавт и термометри http://www.mothercare.com/thermometers/babycare_health_thermometers,default,sc.html#?start=0&sz=12&view=grid .
« Последна редакция: Август 25, 2014, 10:52:52 am от Dodich »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #7 -: Август 25, 2014, 16:06:44 pm »
Моля помогнете, ако знаете  :balk_132:

В сайта на Амазон се предлагат и стоки и на други доставчици.
Ако си избера стоки от различни такива как ще се съберат на едно място.
Да не ме накарат да плащам допълнително?
Под стоките пише, че доставката е безплатна при покупки над 10 лири.
Мерси предварително.

PS. Оказа се, че и картата ми била изтекла 2011 г. Ясно колко съм я ползвала.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #8 -: Август 25, 2014, 16:17:11 pm »
Когато съм пазарувала от Амазон (ползвам UK-версията) посочвам адреса и съответно регистрацията си в Габко (ползвам тях) в UK. Ако стоките са от различни доставчици самите пратки от всеки доставчик се пращат поетапно във въпросния склад (кой когато успее), след което се товари към Бг. Често една поръчка пристига на части и Габко на части ги товари и ги доставя до тук. Ако се случи няколко неща да стигнат по едно и също време ги товарят заедно. Обикновено доставките от Amazon-UK са с 0 пауда доставка в рамките на UK или някаква минимална цена. На Габко се плаща такса за превоза на кг., което също е много приемливо.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #9 -: Август 25, 2014, 16:24:59 pm »
ОК, мерси Dodich. Стана ми ясно.
Значи по-добре да са си от един й същ доставчик, за да се избегнат допълнителните разходи по изпращането.
Видях и някакви опции за задържане на стоката в сайта на Габко. Евентуално може и така, за да пътуват различните стоки заедно към БГ.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #10 -: Август 25, 2014, 17:33:53 pm »
Те ще пътуват по отделно до България и тук в склад се задържат, ако чекнеш тази опция.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #11 -: Август 26, 2014, 18:32:38 pm »
Поръчките от Амазон, ако са доставка от територията на Англия обичайно идват в един и същи ден. Много рядко се случва да дойдат в два последователни. Ако са извън територията на Англия, може да има и седмица разлика. Не мисля, че за Габко ще е проблем да задържат нещо един ден - може би ако има къде да се напише в поръчката.

26.09.2019
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #12 -: Август 26, 2014, 20:51:02 pm »
Yanichka, мерси за инфото.

Аз най-накрая направих поръчка. Не исках да рискувам с различни доставчици и ги пуснах само от Амазон. Евентуално към средата на септември, ако пристигнат ще е добре  :lol:
Понеже ще ми преиздадат картата чак в края на другата седмица, "овътрих" мъжа ми  :lol:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #13 -: Август 27, 2014, 09:17:45 am »
Има ли пазарували от Aliexpress?
"Налага" ми се и от там нещо да поръчам.  :lol:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #14 -: Август 27, 2014, 09:27:56 am »
Aliexpress - аз съм купувала от там дрешки на децата. Общо взето четеш коментарите и гледаш да е читав продавач.
Добавям още един сайт за хранителни добавки от който купувам на децата витаминчета и разни други нещица - www.iherb.com
Предполагам на повечето им е познат, но все пак, ако някой не го знае - страхотен е и цените в сравнение с БГ са доста прилични.


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #15 -: Август 27, 2014, 09:41:43 am »
Aliexpress - аз съм купувала от там дрешки на децата. Общо взето четеш коментарите и гледаш да е читав продавач.
А как става доставката - директно или чрез превозвач?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #16 -: Август 27, 2014, 10:30:58 am »
Директно, всичко идва в пощата. Доставката в повечето случаи до България е безплатна. Аз съм взимала адидас комплекти на децата, не можеш да познаеш, че са реплики.


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #17 -: Август 27, 2014, 10:38:47 am »
Мерси, Eille  :P
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #18 -: Август 27, 2014, 11:39:43 am »
Мацки, от нашата поща са ми изчезвали неща - просто не пристигат. Този проблем се реши след като си взех пощенска кутия. Ако нещото е голямо, за да влезе в кутията, просто ми слагат бележка в самата кутия и си го взимам от гишето. Веднъж седмично си я обикалям, за да не пропусна пратка.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #19 -: Август 27, 2014, 12:32:16 pm »
И аз съм поръчвала от Алито идва ми известие, че трябва да посетя пощата и там ме чака пакета.

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #20 -: Август 27, 2014, 12:47:41 pm »
Да, Маги, така е, идва известие у дома. Но след случай на препоръчано писмо от Германия, което не пристигна, взех кутията. Може би просто проблемът е бил в нашия пощенски клон (кутията ми е в друг, София - голяма  :lol:)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #21 -: Септември 02, 2014, 08:52:01 am »
Момичета, когато правите плащане към Амазон и Алиекспрес удържат ли ви такси по картата и ако да, горе-долу в какви размери.
На мен (т.е. на мъжа ми) са ми дръпнали едни 19 лв. извън сумата по поръчката, и се чудя това такса ли е или измама. Звъняхме до банката, но тъй като плащането е направено вчера, още нямат инфо за детайлите му.
Май ще се окаже измама, защото тези 19 лв. са дръпнати 5 часа преди другото плащане (или поне така излиза на електронното банкиране).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #22 -: Септември 02, 2014, 08:57:29 am »
Смайл, да не би да е плащал нещо с нея в магазин примерно? Виждаш ли вече плащането към кого е?
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #23 -: Септември 02, 2014, 09:06:33 am »
Смайл, да не би да е плащал нещо с нея в магазин примерно? Виждаш ли вече плащането към кого е?
Не. Това е виртуална дебитна карта. Тя може да се ползва само за пазаруване в интернет. Обиайно по нея не поддържаме големи суми (стоят по 5-10 лв.). Можеш да я заредиш през електронното банкиране точно преди плащането.
Мъжът ми не пазарува. Аз пазарувах 2 пъти - на 26-ти от Амазон (не си спомням наличността, която остана тогава след пазаруването) и вчера от Алиекспрес.
Но вчера има дръпнати две суми (аз купих само 1 нещо от 1 доставчик).
Не се вижда плащането към кого е. От банката казаха някакъв интернет сайт, който не съм чувала. Чудя се обаче още дали не е свързано с плащането към Али. Примерно, ако има такси, те да се дърпат по някакъв различен начин.
Затова питам дали на вас са ви удържали такси при такива плащания.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #24 -: Септември 02, 2014, 09:53:10 am »
Не е редно за едно плащане, два превода - обади се в банката да ти дадат информация или виж без да искаш да не си купила и още нещо :D


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #25 -: Септември 02, 2014, 10:00:56 am »
Провери си поръчките в двата сайта, виж история или фактури. Ако ти излезе двойна поръчка или пък втора фактура там ок, но така, не знам. Тия пари изтеглени ли са или просто блокирани? Ако е второто и е грешка до 2 седмици трябва да ти ги освободят.
Примерно аз правих поръчка от един немски сайт, в сайта поръчка нямах, но парите в банката ми блокирани.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #26 -: Септември 02, 2014, 10:03:24 am »
... или виж без да искаш да не си купила и още нещо :D
Абе те и от банката това попитаха, ама те тези неща не стават без да искаш  :lol: :lol:
Аз тук планирам една покупка по няколко дни  :lol: :lol: :lol: преди да я пусна. А и сумата е една никаква.
Разбрахме се с банката да се обадим след 1-2 дни, когато ще има повече детайли по плащането.
Ако не сме ние може да го оспорим. Сумата е малка, но въпросът е принципен. Ако не е някоя такса, ще оспорваме и ще блокираме картата, защото ще означава, че някой има номера й.

М-и
, не знам дали са изтеглени или блокирани. На мен (на мъжа му) ми излизат като платени (няма ги).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #27 -: Септември 02, 2014, 10:05:36 am »
Аз избягвам да пазарувам в китайски сайтове, именно защото ме е страх от измами. Може би нямам основание за притеснение, но аз ги избягвам. Отделно, че ми изглеждат некачествени дрехите, с незнайни материи. Единствено съм поръчвала едни бамбукови обръчи за плетене, и то след конкретна препоръка.

Иди в банката и поискай разпечатка от банката, ако не е вижда инфо в сайта им. Влез и в акаунтите с покупките ти в двата сайта, от които си пазарувала и виж дали там ще намериш отговора.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #28 -: Септември 02, 2014, 10:12:34 am »
Няколко пъти съм пазарувала от Алиекспрес. Веднага получавам съобщение колко точно са ми дръпнали от картата и никога не са ми удържали такси.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #29 -: Септември 02, 2014, 10:26:29 am »
Sia, ако някой е откраднал номера на сметката, то е станало след пазаруването от Амазон UK, а не след пазаруването от Али (защото съмнителното плащане е между тях двете).
Дрехи не съм поръчвала. Поръчах си комплект четки и филтри за прахосмукачаката ми (на IRobot). Тук са безбожно скъпи, а и ги няма налични.


Няколко пъти съм пазарувала от Алиекспрес. Веднага получавам съобщение колко точно са ми дръпнали от картата и никога не са ми удържали такси.
Veselia, тази информация ми е ценна. Мерси  :P
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #30 -: Септември 02, 2014, 10:47:48 am »
Смайл, с какво зарядно е този айробот? Не мога да намеря на моя по китайските сайтове.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #31 -: Септември 02, 2014, 10:51:42 am »
Смайл, с какво зарядно е този айробот? Не мога да намеря на моя по китайските сайтове.
М-и, не мога да разбера много добре въпроса ти.
Моят има захранващ кабел и док станция, на която се зарежда акумулаторната батерия.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #32 -: Септември 02, 2014, 13:23:45 pm »
Мммм не, при мен робота е с отделно зарядно, като телефон примерно.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #33 -: Септември 02, 2014, 14:08:30 pm »
Мммм не, при мен робота е с отделно зарядно, като телефон примерно.
Нещо такова ли?
http://ru.aliexpress.com/item/AC-DC-22-5V-Adapter-Power-Charger-Supply-For-IROBOT-ROOMBA-4230-4232-4260-4296-4902/1899270382.html
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #34 -: Септември 02, 2014, 17:03:00 pm »
Смайл, това малко на зарядно за лаптоп прилича, моето си е точто като за телефон с едно топче на кабела :) голямо описание :) :) :) Робота е Агама.
Ще разровя и аз в алито, там не се бях сетила
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #35 -: Септември 03, 2014, 00:14:43 am »
47 smiles, аз пазарувам почти всеки ден от Амазон и досега не съм имала проблем с некоректно изтеглена сума. Има една опция на Амазон, която е за някакъв абонамент (едно чекче при опцията за избор на доставка), но доколкото знам там таксата е около 80 и няколко паунда, което си е доста повече от сумата, която са ти удържали на теб, а пък и се изтегля един месец след регистрацията. Но пак уточнявам, че това е само ако е сложена отметка на чекчето.
Ако можеш да кажеш какво е името на сайта, което са ти казали от банката, ще мога да ти помогна с повече информация, защото пазарувам почти изцяло през интернет и съм обиколила доста сайтове :-)

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #36 -: Септември 03, 2014, 00:38:19 am »
Има една опция на Амазон, която е за някакъв абонамент (едно чекче при опцията за избор на доставка), но доколкото знам там таксата е около 80 и няколко паунда, което си е доста повече от сумата, която са ти удържали на теб, а пък и се изтегля един месец след регистрацията. Но пак уточнявам, че това е само ако е сложена отметка на чекчето.
За "Амазон" конкретно - това е "Аmazon Prime", струва 45 паунда на година, аз го ползвам, защото пазарувам от там нон стоп и с него имам безплатна доставка на почти всичко поръчано ( за територията на Англия е безплатно). В общи линии - тези 45 паунда на година си ги избивам с 3-4 поръчки, а аз правя над 300 годишно. Имаш сметка, ако пазаруваш наистина много и често. Иначе - не мисля. Но и за него имаш месец безплатно тестване, после изрично те питат дали ще се абонираш, че чак тогава се дърпат парите и това се отчита в банката ти.

За пазаруване от някои сайтове - има и еднократна такса за по евро-две за 'валидизация" на ползваната карта. Което също е упоменато в общите условия на сайта, преди да тръгнеш да плащаш.

Имах много кофти случай  миналата година, в който 45 дни (от дата на поръчка и последвало плащане) ми задържаха над 1000лв. ( които не можех да ползвам в този период), защото поръчаната стока вече не била налична. Английският продавач каза, че моята банка трябвало изрично да иска освобождаването. Ставало автоматично, до 48 час при тах, не знаели защо с моята карта така... Моята банка ми каза, че при международни транзакции пък им били такива правилата и ще чакам 45 дни и чаках. Кредитна карта, международна, с високи лимити, не е случайна банката ми и....ей това. Е, дойдоха ми парите обратно де, ама има си уловки. И греди.  :lol:

За китайците...даже не ми се захваща. Но понеже сме по-китайци и от тях... Накрая хем ни върнаха парите за поръчаната стока, хем и стоката си получихме (фри).   :lol: Ама 2 месеца нерви налЕ...нямат плащане. Та не ги препоръчвам аз лично, не и "случайни". Ако някой познат, ползвал, доволен - да. Има и много читави от тях, с хубава стока, на супер цени. Хонкгонгците също са ми любими, много коректни, хубава стока, на хубава цена. За изделия от ест. кожа - поляците са ненадминати, нямам идея защо, но...погледнете, ако ви интересува. За много неща и от САЩ са страхотни стоките и цените (в e-bay конкретно), но аз ги поръчвам с доставка през Англия. До БГ  директно са си цифра, ако изобщо се навият.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #37 -: Септември 03, 2014, 10:45:40 am »
Ако можеш да кажеш какво е името на сайта, което са ти казали от банката, ще мога да ти помогна с повече информация, защото пазарувам почти изцяло през интернет и съм обиколила доста сайтове :-)
За съжаление не го запомних. Звучеше нещо като paybill, ама не точно.
Днес пак ще звъннем до банката да питаме за повече подробности.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #38 -: Септември 03, 2014, 12:12:16 pm »
Аз съм си поръчвала рокля от Китай (май единственото нещо). Поръчах я три месеца предварително, защото ако не ставаше, да имам време да търся друга. :-) Не съм недоволна. Е, малко голямо ми бяха направили бюстието, ама с един сутиен оправихме работата.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #39 -: Септември 04, 2014, 10:03:35 am »
Жбрул, би ли обяснила малко по-подробно за поръчката от американския ибей до англ. адрес на посредник, как стават нещата с мита и ддс-та там в Англия. Щото се каня да си поръчвам от Щатите рейнбоу прахосмукачка, че много евтини там, но още не съм проучила къде е по-изгодно да доставям - в Англия или направо БГ.


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #40 -: Септември 04, 2014, 10:05:29 am »
Плащането е направено към сайта playpep.net (за пръв път го виждам този сайт). Някой си е пазарувал музика или книги  :lol:
Явно наличността е била толкова, та слава богу не се е възползвал за по-големи покупки.

Ще блокираме картата и ще оспорим плащането.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #41 -: Септември 11, 2014, 08:37:03 am »
Включвам се и аз в темата за да препоръчам една френска марка за дрешки:
http://www.vertbaudet.com/en/
Някои от вас, които пазаруват от la redoute може би са срещали дрешките им и там, но това си е сайта на марката. Препоръчаха ми го хора, поръчвали редовно оттам и много доволни от качеството на дрешките. Аз търсех дрешки за малки бебета (недоносени), каквото в магазините в София почти не се намират. На тази марка има цяла колекция и то страхотни неща размер 45см 8O
Доставката им е 3 до 5 дни за 5,90Евро до врата (аз очаквах, че е в пощата и се опулих като ми звъннаха :lol:). Реално аз ги поръчах в събота и вчера ми ги донесоха и съм много доволна. Допълнително ако се следи внимателно, почти постоянно има оферти от сорта на "купи две и вземи третото безплатно", "купи едно и второто на 50%" и т.н. и така излиза още по-евтино - аз си поръчах комплектче за изписването и комплект бодита и ми подариха две гащеризончета за 26 евро :)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #42 -: Септември 11, 2014, 09:00:22 am »
Mousyt, много са сладки дрешките в този сайт.
Но не са ли малко скъпички? Може би, ако имат промоции ще е добре.
Аз днес си очаквам пратката от Амазон.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #43 -: Септември 11, 2014, 11:12:19 am »
47 Smiles,

със сигурност има и по-евтини варианти, особено ако знаеш от кои сайтове да поръчваш :)
Аз съм сравнявала с цени в магазините в София на неща, които ми харесват... преди малко например в джъмбо имаше и по 9лв гащеризончета, но не ми харесаха нито на цвят нито на материя...за размера да не говорим  :lol: Сравнено с другите магазини цената ми се вижда поносима. Например аз му поръчах ето това за изписването:
http://www.vertbaudet.com/En/6-piece-newborn-gift-set-blue-dark-solid-with-design.htm?ProductId=702040274&FiltreCouleur=6400&CodBouw=373009032&MECA=8&SEL=15&t=2
и да ти кажа за 50лв тук определено не видях комплектче дето да ме грабне :)
То всеки си преценява, аз просто исках да споделя, че намерих нещо, което мен да удовлетворява :) Иначе ви следя изкъсо за изгодни сайтове с качествени неща ;)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #44 -: Септември 11, 2014, 11:41:35 am »
От Джъмбо препоръчвам горещо никой да НЕ пазарува.
Супер некачествени са нещата. Деформират се още при първото пране и дори и не ги обличаме после.

Ами например в Mothercare UK, както беше писала Dodich, има много хубави и по-евтини стоки (дори без да са на промоция). Аз гледах неща за 6-9 месеца, но там също имат и за недоносени.
Мисля да поръчам.

Комплектът за изписване, който си избрала е страхотен  :P

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #45 -: Септември 11, 2014, 11:49:06 am »
Да, информирах се за Mothercare и мисля съвсем скоро да го разгледам :)
Аз като цяло нищо не съм купувала, защото сестра ми ме зареди с адски много хубави дрешки, исках само да купя нещо за изписването и няколко по-дребни дрешки поне първите дни докато дръпне да не е като в чувал. Потърсих в БГ магазините и ударих на камък. После сестра ми от Франция предложи да ми купи и да ми донесе/изпрати, но се оказа че доставката на този магазин е по-евтина от другите варианти и затова така - иначе не съм се ровила, но тепърва ми предстои и ще споделяме :)
За Джъмбо още от племенниците ми насам съм наясно, че не струват нещата, но и от доста не толкова евтини БГ магазини съм пазарувала и сега като ми прати сестра ми старите дрешки определено виждам разликата между едните и другите :( Във Вис Виталис например аз също като теб трудно издържам продавачите, допълнително че миналата седмица ме убеждаваха за едно боди че е 40-45см за недоносено, а то беше по-голямо от 50см, които сестра ми ми е пратила.... и имаха всичко на всичко 5 бели дрешки, модел и плат като от моето време.
Предполагам, че като си дойде бебчо и посвикнем и видим кое ни е нужно, кое не ни достига ще намеря повече време да разглеждам сайтовете :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #46 -: Септември 11, 2014, 12:40:08 pm »
Френските размери са леко умалени ако купувате по възраст, явно френските деца са миньончета :) Примерно на моят син още миналата есен му купих яке за 4г и беше таман :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #47 -: Септември 11, 2014, 13:57:05 pm »
Момичета разгледайте и сайта на Маркс и спенсър, цените им нямат нищо общо с тези в нашия магазин :wink: Отделно правят и добри намаления. Дрешките са красиви и качествени.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #48 -: Септември 11, 2014, 14:02:21 pm »
Момичета разгледайте и сайта на Маркс и спенсър, цените им нямат нищо общо с тези в нашия магазин :wink: Отделно правят и добри намаления. Дрешките са красиви и качествени.
О, да и от тях съм много доволна.
Аз си купих техни бодитата с дълъг ръкав от сайта на Абубу (това е един магазин в бг, който зарежда дрешки от Англия) за по 5.50 лв. всяко. Супер са качествени. Свършиха в сайта им обаче за отрицателно време.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #49 -: Септември 12, 2014, 21:33:09 pm »
На мен пък от английските най-много ми харесват на next и george. Също отлично качество.


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #50 -: Септември 12, 2014, 23:43:43 pm »
Аз съм фен на некст, а за george също са ми ги хвалили. Те доставят ли директно до БГ или е през посредник?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #51 -: Септември 12, 2014, 23:58:36 pm »
Аз съм фен на некст, а за george също са ми ги хвалили. Те доставят ли директно до БГ или е през посредник?
Не виждам да имат до България доставка.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #52 -: Септември 16, 2014, 16:08:35 pm »
Момичета, обаждайте се като видите някъде намаления.
Напоследък съм като пенсионер в Кауфланд. Ако не е на промоция, не пазарувам  :lol:
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #53 -: Септември 16, 2014, 16:39:53 pm »
За "Амазон" конкретно - това е "Аmazon Prime", струва 45 паунда на година, аз го ползвам, защото пазарувам от там нон стоп и с него имам безплатна доставка на почти всичко поръчано ( за територията на Англия е безплатно).

 osi_9
Друга благина на Prime-а е достъпът до филми и сериали. Каталогът за Щатите е много богат и с мъжа ми сме големи почитатели на услугата. Не зная обаче в Европа какво предлагат и конкретно от България може ли да се гледа.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #54 -: Септември 16, 2014, 16:50:50 pm »
next скоро ще имат (ако вече не е започнала) сезонна разпродажба. Супер им е всичко, като дизайн и качество, аз много ги ползвам за Дани. Също Gap и Tom Tailor. Обаче next, за доставки в Англия имат изискване да е на домашен адрес, не на адрес на фирма-доставчик, или офис, та трябва първо да ги пратите на приятел, а той после на вас, или на куриерската ви фирма. Не излиза изгодно директна доставка до България (ако още го имат като опция де, не съм проверявала скоро). Не само оттам, ами от повечето сайтове. Само, ако за дадена стока сайта предлага безплатна международна доставка - имате сметка. Но това ми се случва когато пазарувам от скъпите брандове само - Марк Джейкъбс, Хилфигър, Ливайс и Риплей (понякога). Иначе за ширпотребите - няма безплатни международни, а директните - просто изяждат далаверата в цената в общия случай. Рядко има изключения.

Същото предлагат цигу, за мое съжаление (и срам  :oops:), английският ми отдавна западна доста (и става само по-зле) и всъщност от няколко години - да чета и гледам нещо на английски ми е повече зор, вместо удоволствие. Преди 10-ина години...речник вадех веднъж на 100 стр. книга, за някоя по-така дума, а сега - ще трябва да я чета с речник на всяка 5-а дума. Ама...така става като не се ползва даден език. Хващам се, че при писане ми се губи правописа на съвсем елементарни и често ползвани думи, при говорене пък - просто ми бягат. Знам, че я знам думата, ама..."не ми идва" когато ми е нужно да я употребя. Бях заседнала пак с учебници, тетрадки дето пазя, речници миналата зима, ей така напук да си припомня. Все пак щом съм го знаела преди - следва да ми изплува лесно сега, но...не би. Твърде съм напрегната последните години (по разни причини), трудно се фокусирам, лесно ме хващат нервите и просто след седмица мъки - отказах се. Пусках си Дискавъри на англ. по цял ден, като ми стане интересно и изгубя смисъла на 2-3 изречения - цъквам го на руски, че той ми е по-добър и така. Та от Рrime...зер безплатните доставки са ми ползата. Кофти за мен, но това е истината :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #55 -: Септември 16, 2014, 17:35:38 pm »
Jbrul, тая иконка с червенето аз трябва да я сложа. Изобщо не се предполага българи гледат филми на английски. Аз пък на руски нищо не разбирам, но не си го слагам на сърце.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #56 -: Септември 16, 2014, 17:58:23 pm »
Jbrul, тая иконка с червенето аз трябва да я сложа. Изобщо не се предполага българи гледат филми на английски. Аз пък на руски нищо не разбирам, но не си го слагам на сърце.
Аааа аз съм с друга смешка по въпроса.  :lol:  На руски чета, слушам, разбирам всичко 99%, но съм тотален блокаж при писане и говорене на същия.  :lol: Когато говоря с руснак - той ми говори на руски, идеално го разбирам, но му отговарям на английски, защото ми е много по-лесно, ако и да съм го занемарила езика. ВСЕКИ език е богатство и защо да не се предполага българи да гледат филми и да четат книги на друг език (все тая кой)?  8O Напротив - супер е, че можеш да го правиш. В "Амазон" безплатно (заради Prime) - много книги ми излизат хем безплатно, хем много преди да имат БГ-превод и издания (ако изобщо ги дочакам). Но при опит да ги чета - ми хващат ме лудите, честно. Чувствам се затъпяла (което е факт), амортизе (че нямам нерви чинно да си опресня езика с цената на много труд) и просто - не ползвам всичко, което ми предлага тази опция за парите дето ги давам. Жалко за мен, но аз не съм човекът, който бях преди детето (и развода) и няма да бъда повече. Та просто го приех и спрях да издевателствам над себе си по такива теми.

45 паунда годишно - са ми далавера дори само за доставките, 10 пъти съм ги избила, ако не и 100. Да бъда "върха във всичко" - не е за хора на моята възраст и житейски опит вече  :lol: Ако не взема тотално да вегетирам като индивид - пак бива.

П.П. Извинете за този офф, просто таман вчера ме доядя, че една книга в Амазон ми е без пари, а я няма на БГ-издадена и не мога да се възползвам пълноценно в случая. Т.е. не понечих дори да опитвам.  :? Но за всичките ни потребителки с добър английски, или немски - препоръчвам Prime и за шопинг и за другите екстри. Избива си парите и то яко.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #57 -: Септември 16, 2014, 18:13:38 pm »
Жбрул, би ли обяснила малко по-подробно за поръчката от американския ибей до англ. адрес на посредник, как стават нещата с мита и ддс-та там в Англия. Щото се каня да си поръчвам от Щатите рейнбоу прахосмукачка, че много евтини там, но още не съм проучила къде е по-изгодно да доставям - в Англия или направо БГ.

Прощавай, че сега чак отговарям. Тръгнах да пиша, Дани ме задърпа, после забравих и сега чак...
За e-bay конкретно мога да кажа. Харесваш си артикул, избираш си най-добрата цена измежду всички които предлагат същия + доставка извън САЩ за същия (не всички го предлагат) и смяташ колко ти ляга крайно като цена. САЩ и УК имат куп търговски споразумения и за много стоки - няма митници и тъпотии. Аз затова поръчвам през УК, после доставчика ми ги носи тук за някакви смешни пари. От САЩ, ако някой е склонен да ти прати до България, то такава цена на доставка ще имаш, че нямаш грам сметка. Въпрос на търсене и договаряне с продавача. Един го изнудих да ми прати за своя сметка даже, всичко подлежи на пазарлъци в e-bay, да ти се разправя само ;) За "Армани" (аксесоари) и "Гес" специално - е, нЕма такива цени като в САЩ. Казвам го за феновете на тези марки. Даже едни сандалки Джими Чу за 200 $ си спечелих на търг от една мацка, на която й били малки (па те са си цифра, знаеш). Новички. Ама иска си ровене, висене и време, ако не си в САЩ - факт. Смятане, смятане...и така. Но като добиеш навик - бързо става. В началото...дни ми отнемаше за една покупка дори.  :lol:

И да имаш опция "връщане" - не ти е изгодна от там, та хубаво гледай преди да купуваш, че си е "завинаги твое" купеното.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #58 -: Септември 17, 2014, 18:53:34 pm »
Жбрул, мерси!

Иначе аз дрешките на некст и джордж ги пазарувам не от сайтовете, а от английския ибей - още по-евтино е. Търся обикновено сетове, често бодитата например съм ги взимала по 3 лири пакета, ако никой не е наддал. Само че си е времеемко да следиш търгове и търсиш изгодни продажби, от сайтовете по-лесно в това отношение.


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #59 -: Септември 18, 2014, 03:31:47 am »
Eille, аз съм тотално антижена на тема шопинг. Изключение е манията ми по обувки (аз купувам дрехи за обувките си, а не обратното)  :lol: и другата ми страст са кухненско-трапезарни джунджурии. Като се налага дрехи да купувам, вкл. за детето - гледам да купя накуп всичко, в количества, ако не може за годината, за половин година поне. Такива от вида на: днес едни дънки, след два дни блузка, пък след три дни стек чорапки - не. Нямам нерви просто и мразя, ама жестоко да се разправям с такива неща. Затова - харесала съм си няколко марки за дребното, следя им разпродажбите и купувам "на едро" от чорапи - до зимни якета и ботуши. Всичко, което ти хрумне, че ще е нужно. Обикновено - излишно не остава нищо. И така ми е мноооого по на сметка, отколкото да ги купя оттук тези неща (ако изобщо се предлагат, а обикновено - не се). Откъм доставка - също ми е по-изгодно, защото пристига един чувал, плащам си транспорта, дори и да е по-скъпичък за 10-12 кила и приключвам за 6 -12 месеца темата. Иначе, "на парче" - едно, че играчка, второ че става капака по капка - вир с доставките. Като единична цена - ок, ама като сумираш накрая - нямаш сметка.
Единични покупки от e-bay - правя. Сравнително често, но на нещо което мнооооого ми е харесало, или на нещо на безумна промоция. Помня едно яке/шлифер на "Ед Харди" когато излезе пролетта - очите ми останаха в него, ама...260 паунда. "Преглътнах на сухо", все пак - нито ми беше необходимо особено, ей така за асортимент просто, ама ми харесвааааа. И в началото на лятото - разпродажба, само xs на въпросното...30 паунда.  8O Хич не го бавих  :lol:, ама Дойде си с найлоните, табелите, приказно е. Обличала съм го 2-3 пъти по повод - сещаш се, че 260 паунда - нЕмат избиване, но 30...направо си е далаверка.

За такъв шопинг обаче - човек трябва да има "организация" на следене. Не може да следиш всичко и да искаш. Трябва да си набележиш няколко марки за определени артикули, да си ги проверяваш редовно - било на търг от потребител да изпадне, било разпродажба на фирмените магазини... в началото - аз много се "разпилявах" - бях като гладно цигане в сладкарница баш. :lol: Това видя, онова видя, купувам, ама....марката е ОК, но аз не им знам спецификите на размери, обувки, линия на дрехи... Дойде нещото, супер е, ама... не е моето просто. Че хайде подарявай, или препродавай. Затова - ограничих брандовете - знам кое е моят номер, стил, вкус - следя си тях и нямам неползвани и непасващи покупки доста време вече. Това за регулярният шопинг на дрехи и парцаля.

При търсене на конкретен артикул - изчакване и търпение муЙ майката. Примерно - твоята прахосмукачка. Следи я в няколко големи сайта като цена, смятай я като крайна цена, всеки ден гледай за нови оферти - поне седмица. Та тогава купувай. За да вземеш най-изгодното. Или, ако ще се купува непознат досега за вас артикул, еднократно - ровене, четене на потребителски отзиви, избор кое да е, тогава сърч кой и за колко го предлага и пак седмица си дайте да видите оферти, че тогава. За техника, месец преди Коледа пък е просто райско по чужбинските сайтове. Кафе-машина дето тука беше 350 лв. в същия момент - купих за 48 паунда, ноември миналата година. Там шопингът на коледни армагани започва ноември и с него - безумните промоции на какво ли не.

Никой не е длъжен да ми следва "акълите"  :lol: Споделям ги само, като личен опит, отчетени грешки, плюсове и минуси, пък...ако за някого са полезни - берекет версин. ;) Успешно пазаруване на всички!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #60 -: Септември 18, 2014, 10:30:03 am »
Jbrul, много са ти полезни акълите :) Аз практикувам по същия начин за пазаруване на детето. Поръчвам 2 пъти в годината на разпродажби и зареждам за всички сезони. Ако случайно не улуча размер (по-голям, другото не ми се е случвало) си чака времето и всичко влиза в употреба. Миналата година поръчах едни апрески, хем хората си бяха сложили схемичка с дължината на крачето и както мерих няколко пъти така закупих 3 номера по-големи. Но тази зима ще бъдат употребени с пълна сила :)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #61 -: Септември 18, 2014, 11:08:32 am »
Момичета, чудесни съвети сте дали. Досега съм пазарувала само от Амазон, но ще изчета цялата тема, защото явно имате много повече опит от мен. Аз съм доста по-плаха в онлайн пазаруването, но като гледам е много по-добре да си купуват отвън, отколкото тук.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #62 -: Септември 18, 2014, 12:21:12 pm »
И аз пазарувам по много, но не чак като вас  :P
Например купувам 10 бодита, после 10 панталончета и така.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #63 -: Септември 18, 2014, 12:32:03 pm »
Додич, за повечето от нас (или за мен поне) - много е объркващо в началото при покупка на обувки точно, ако е изписана само английската номерация (при някои има референция и към европейската, но рядко). Особено пък при детските обувки - тотална лудница ми беше първите месец-два при електронен шопинг на същите. Уж за Дани поръчвам 4-ка, то се оказва, че съм поръчала 4-ка, да, ама от тийн-номерацията, което е 37-38 номер.  :lol: На два пъти я допуснах тази грешка с маратонки, за щастие - на яка промоция и после ги подарих на децата на мамините колежки, не станаха зян.
После открих идеалната таблица за размери на обувки (не само детски) и вече с нея - издънки нямам. Проверка по няколко фланга - УК номер, европейски номер, дължина на стелка в см, в инчове... Ето тази е: http://www.zappos.com/measure-your-shoe-size Детските номера са на края на страницата. Установих също така, че различните марки обувки, за даден номер - могат да имат по 1 см., че и отгоре понякога разлика в дължината на стелката. Например, при номер Х на един производител - стелката ще е 16, 2 см., при друг производител, за същия номер Х ще е 17,1 см. Повечето марки си имат и собствени таблици с размери обаче. И като се ориентирам общичко кой номер ми трябва за Дани и харесам няколко модела обувки от същия, преди да поръчам - пускам търсачка и по марки. Да проверя дали това, което купувам и искам да се ползва веднага ще му е точно. Или пък дали това, което купувам с идея да се ползва след 3-4 месеца ще е достатъчно по-голямо от обувките , които сега носи. Иначе - рискувам да купя лятото хубави зимни боти, на скъпа марка, на супер добри пари, ама да са годни за носене - август месец.  :lol: Пък за зимата да са вече малки. Или дори "объркването" да доведе до покупка на по-голяма обувка, не точна, или по-малка....нямам гаранция, че баш този номер ще носи, следващия сезон, за който е предназначена въпросната обувка. И така, въпреки изгодната цена - реално се набутвам и трябва после да си играя да препродам ненужната покупка, че наново да търся и поръчвам каквото ми трябва... Поради което - предпочитам да инвестирам час-два в хубаво ровене, оглеждане на таблици, сравняване, че тогава чак да купя. Купя ли набързо т.е. да си спестя въпросните час-два "подсигуровка" - все съм се издънила. Вкл. и за себе си.
Аз например - много маратонки и подобни нося и купувам. Предпочитам "Адидас". ОК, ама номерацията на "Адидас", както и на доста от фирмите за маратонки и спортни обувки върви номер-два над тази, която ползвате за нормални обувки. Например, нормалните по УК номерация са ми 5-ца, но маратонките ми "Адидас" до едни са 7-ца по УК. И в двата случая стелката е около 24,4 см., да, но по етикет - едното 5-ца, другото 7-ца. Защо е така - не знам. При други брандове пък и маратонките ми са 5-ца. Зависи от фирмата. "Адидас" - също имат свои таблици за размери, оттам сверявайте, като купувате техни изделия. Та случвало ми се е да харесам някой чепик на "Адидас" и по инерция да гледам 5-ците на даден модел (дали са налични), а трябва 7-ци да гледам. За щастие, по някое време се усещам, че гледам грешния номер и поне не съм си поръчвала 5-ца за маратонка. Щото би отговаряла на 36-и номер, а аз нося 37,5  :lol: При детските им неща е същото. Всичко на Дани беше номер 27, ама маратонките му "Адидас" 29. На тях обръщам внимание като марка, понеже са си скъпи, дори на разпродажби, да не се набутате по недоглеждане.

badeshamama1, няма защо да си плаха при онлайн пазаруването, според мен поне. Особено когато пазаруваш от големи и проверени от куп хора сайтове - с качеството проблем няма да имаш. При онлайн-шопинга - рискът обичайно е да ти хакнат картата с която пазаруваш и да я източат. По тази причина - за онлайн пазаруване - ползвам кредитните карти, не дебитните си. В кредитните "парите са на банката" така да се каже и при подобен проблем - банката е заинтересована да "запуши пробива", да си издири парите, лесно доказуемо е, че не си ги ползвала ти, а някой друг и не си набутана. Хаквали са карта на бившия ми мъж - за 10 мин. отидоха 900 евро. Винаги си задавайте СМС-известяване за картите, за да се усетите навреме при такъв проблем. Та при него като заваляха СМС-и за покупки в ЮАР, САЩ и къде ли не по света, по едно и също време, докато глупаците от банката (веднага им звънна) му блокират картата - казах колко източиха. Тези пари си останаха за сметка на банката обаче и му се извиняваха за неудобството даже, не да ги търсят от него ;) Отделно, че можеш в една кредитна сметка да вкараш колкото желаеш кинти над кредитния си лимит. Докато при дебитна карта - парите са си лично твои, в ситния шрифт пише, че от всичко натикано в тази карта - 300лв. са ти "застраховани", а с другите - гориш, ако ти хакнат картата все пак. По едно време имах глупостта на дебитна да сложа 5000лв. и да плащам с нея онлайн. Като се запознах с условията по "гарантиране" на тази сума - т.е. нЕма гаранция - на секундата ги изкарах от там и ги вкарах в сметката на кредитната карта. Не я и да я хакнат - банката ще покрие издънката. Но от дебитната - ще ми кажат да пия една студена водица и това е. Не ми е опция да държа на дебитна дребни суми, на мен лично и да я ползвам при шопинг, понеже пазарувам често, че и по много и я 100-200лв. няма да ми стигнат за дадена покупка, я трябва да ходя през ден да вкарвам пари в тази карта, или постоянно да цъкам в нет-банкирането и да прехвърлям дребни сумички от една сметка към тази при шопинг (което все пак си има такси (било и стотинки) що да ги давам? Та за тези цели - кредитна ляга най-добре, по всички параграфи. Ако ще да е най-утрепаната карта, на някоя утрепана банка, с 300лв. лимит - не ви бърка. Можете да си вкарате колкото искате над него, ама ви е сигурно така, че няма шанс да изгорят парите ви при пробив в сигурността.

И още нещо да ви кажа по повод всякакви електронни разплащания, не само при онлайн-шопинг. Не правете такива през устройства, които приоритетно ползват децата ви (тези, които са с по-големички деца). Никога не слагайте отметка данните на карта да бъдат запаметени, внимавайте и да не бъдат автоматично запаметени (става понякога и това). Моята фризьорка, преди 2-3 месеца - платила битови сметки през таблета на сина си (били на море). Обаче данните на картата й се запаметили. Момченцето е на 8 години, яко играе игри, а те повечето след 1-во ниво - предлагат да си купите това, или онова (повече сила, екипи и пр.). 5 евро, 7 евро, 15 евро... Та отива по някое време жената на пазар, в хипермаркет и тръгва да плаща с въпросната карта, в която знае че че има пари, при това - доста. Обаче изписва, че няма наличност. Отива в банката да се разправя, че картата й явно е повредена и...ти да видииииш. Нищо подобно. За 1300 ЕВРО малкият си купувал екстри за игри с нейната карта почти два месеца.  8O 8O 8O Като погледнала извлечението - ужасТ! На ден по 50-60-70- евро ръсил принца за да си купува екстрички за игрите, които играе. Направо да се гръмне човек в такава ситуация и нищо не можеш да направиш, няма как да си търсиш тези пари с "ама то детето...", щото ти си си виновен за невниманието. Дани също има таблет, но си е само за него, нищо не правя аз през въпросното устройство, камо ли плащане. Също така - не му давам да ми припари до лаптопа И поради тази причина. Споделям ви случката, понеже е много неприятна, сумата е фрапантна, а няма човек обичайно да седне това да си мисли, че може да стане. Пък и да не е огромна сума, 20лв. да са за такава тъпотия да ги шитне детето - за ядосване си е. Та да си имате едно наум по тези въпроси. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #64 -: Септември 24, 2014, 09:42:44 am »
Да се запиша и аз тук, че и на мен ми е слабост он-лайн пазаруването от години  :D.

Ebay е уникално място за мен. Жбрул е описала основните неща, в началото докато се настроиш към тази платформа е гърч, но после като се "зарибиш"  :lol: и няма спиране. Ако нещо друго се сетя, ще допълвам. Печелила съм на търг чисто нови дънки с етикет на Mayoral за Жорко за 1 паунд.
Аз лично за себе си с китайчета не рискувам. Имаше един период в темата за ибей в бгмама, всяко второ мнение беше за излъгани потребители от китайчета.

Другото място, от което и аз пазарувам, основно обувки, е Амазон. Сега има 70% намаления на летни и пролетни обувки. Вчера ми дойдоха страхотни El Naturalista за 23 паунда, намалени от 85. Тук такава обувка няма как да купиш. Има и мъжки големи намаления, поръчах и на Жоро  :lol: Имам си няколко любими марки, набелязвам си марка и цвят и следя.

Ох, ще ми иде деня, с няколкото нови теми, които съм изпуснала, а искам да се разпиша  :lol: :lol: :lol:

Да ви питам нещо. Как мислите, ще има ли след години реални магазини въобще? Аз си мисля, че малко по малко всички магазини ще станат виртуални. Много тъжно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #65 -: Септември 24, 2014, 10:47:17 am »
като стана дума за Ибей - някой може ли да ми помогне? никога не съм пазарувала от там чрез наддаване на търг. има една обява, която тече в момента, никой не наддава, аз не мога да се ориентирам.
регистрирала съм се, в немския ибей е. Jbrul, хелп ?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #66 -: Септември 24, 2014, 11:00:07 am »
Джам, за немския знам, че много много рядко приемат плащане с Пейпал. Обърни внимание какъв е метода на плащане, че съм чела много постове, в които почва едно тюхкане след спечелен търг. За теб предполагам няма да е проблем, но просто да си имаш едно на ум. Другото, на което траябва да обърнеш внимание е дали продавачът не е предварително упоменал, че не изпраща, а купувачът трябва да си организира сам взимането на стоката. В такъв случай трябва да търсиш куриер. Повечето немци доставят само до немски адрес, т.е. трябва ти посредник.
Аз не разбрах в кое не можеш да се ориентираш? Как става наддаването ли?

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #67 -: Септември 24, 2014, 11:13:55 am »
Врабчо, аз лично считам, че никога няма да изчезнат реалните магазини, заради електронните. Така, както и хартиените книги и книжарници - не изчезват и няма да изчезнат понеже имаме и електронни такива.

Мисля си обаче (и мноооого се надявам), че когато големите сайтове (като Amazon и е-bay) стъпят най-после и у нас (все някога ще се случи предполагам), най-после ще се промени малоумната политика на ценообразуване по реалните ни магазини. Засега, като процент от населението - не сме кой знае колко хората пазаруващи предимно електронно и от чужбина. Причините са различни. За някои - това е твърде сложно и дори не опитват. За други е много рисково, като начин на плащане, като какво ще получат накрая, дали ще могат да го върнат, ако не им хареса, или имат проблем с него, пък и да могат - то да го върнеш на майната си за своя сметка - не ти се вързва финансово обикновено...Ако е нещо, което има гаранция (уреди например) и не е международна гаранцията - все едно нямаш такава. Много от моите познати пък, не обичат да купуват нещо, което не са пипнали, видели на живо, изпробвали. Ако имаш по-специфично стъпало, или пък като физика - не си от хората влизащи "от воле" в конфекция - бива да пробваш първо някаква дреха, да видиш дали изобщо ти стои добре, дали ти е удобна, не става с "оп това е моя размер" и купуваш. Аз, ти и много други да кажем - сме се спрели на няколко марки конкретни и си знаем за тях кройките, че ни пасват, сводовете на обувки и пр. и купуваме смело. Но много хора - не желаят да се ограничават при пазаруване, искат да си купят каквото им хване око, все тая на кой производител е и ако нямат друг негов артикул - винаги има риск "да не им пасне". Има и хора, които просто обичат да се размитат по магазините половин ден, да гледат, пипат, пробват (аз не съм от тях, това ме влудява). Но имам няколко приятелки, които разпускат с обикаляне по магазините и пробване на 20-30 парцала от които ще купят 1-2... :lol: Ако изобщо им хване око нещо и купят де.
Та реалните магазини - ще си ги има винаги според мен. И да си призная, аз в други държави - обикалям с кеф именно реални магазини. Обаче там са други магазините им просто... :? Първо, че има на всички марки, знайни и незнайни, които може да ти хванат око. Второ, че зареждането е на ниво винаги. Като сравня който и да било H&M в чужбина на каква площ е и какво има в него и като вляза в нашия в С.З.....ами то в него няма и 1/10 от артикулите на марката всъщност.  :? Трето че и редовните цени са по-добри от тези при нас, пък да не говорим като кажат "разпродажба" - за какво иде реч. То са разпродажби няколко пъти в годината, на ВСИЧКО налично по щандовете, не като при нас на 5 артикула дето са толкУ зле, че и да ти ги подарят няма да ги вземеш. Пък и намаленията са си реално със 70,80,90% надолу. То се чудиш тогава кое да не си купиш всъщност.  :lol: По нашите реални магазини както знаеш - нЕма такива филми. И логично да няма, понеже те нямат никаква конкуренция пряка, освен да пазаруваме електронно, от чужбина, което пък не винаги е удобно за всичко. Поне за мен де. Често ми трябва нещо спешно и няма как да го чакам да дойде две седмици да кажем. Нито мога пък да предвидя всичко, което ще ми дотрябва, че да го купя предварително... И тогава, за България особено - само реалният магазин ти е опция и винаги се ядосвам като опра аварийно до такъв де.  :lol:
По миналата зима, Дани внезапно дръпна на ръст и стъпало - всички якета и зимни обувки се оказаха малки и трябваше веднага да купя нови. Отивам в "Адидас" и...130 лв. боти, 120лв. пухенка, за няма и 2-годишно. Едни зелени бяха...Ейййй по-зелена от тях станах, докато ги плащах, много мЪ беше яд, от сърце така  :lol: Ако живеех в Англия да кажем и можех от някой сайт да купя такива неща за Дани и на другия ден да ми ги доставят - познай дали бих дала такива пари за въпросните артикули. И дали в реален магазин там дори - ще ми искат толкова за тях и то седмица преди Коледа. Но тогава - нямаше как да чакам седмица-две доставка и да не си извеждам детето, щото нямало зимно яке и обувки и си платих, като поп. Какво да правя... Всъщност, ако цената ми е изгодна, или поне приемлива, за някои артикули - предпочитам реални магазини. Но нашите са наистина безумие откъм цени и разпродажбите им са с мнооого дебели кавички, ако изключим няколко световни вериги. След този случай - много внимавах да имам предварително всичко купено за детето и ха познай дали миналата есен, като тръгна на градина - не изгорях пак с една стотачка, пак в "Адидас".  :lol: Бях подсигурила есенни обувки, ама те пък се оказаха неудобни и к'во, к'во...заведох го и купих каквото си Ареса.

jam, тръгнах да поствам, че ти видях питането... Аз наддавам в английския, за немския може да е както Врабчо казва. За механизмът на наддаване - не мисля, че е различно и там, наддваш със "стъпка", имаш няколко варианта за целта. След като никой не наддава за твоя артикул - най-добре си изчакай 10-ина минути да остават до края на търга и за всеки случай - предложи сума която е няколко "стъпки" над исканото. Примерно, ако купувача иска 1 евро, ти дай бид за 5, или 7 евро. Ако няма друг наддаващ - ти ще го вземеш артикула за 2 евро да кажем, не за максимума, който си предложила. Но ако някой друг тръгна да наддава, докато цъка и наддава стъпка, по стъпка, че да те надцака, или ще изтече търга, или ти ще успееш да надцакаш другите залагащи. Винаги изписвай някоя "халтава", неточна сума при наддаване. Примерно 2,63 и от вида. Така другите по-трудно ще нацелят с колко да наддават над теб. Ако е за много оспорван търг - там се играе с бърз нет, два браузъра и потвърждаване на максимум бид твой, последните 5 сек. на търга от втори браузър...Весело е де.  :lol:  Ако продавачът обаче има условия само за "лично предаване", метод на плащане, с който ти не разполагаш, доставка само до адрес в Германия - няма как да играеш на този търг. Т.е. можеш при доставка само в германия, ако дадеш адрес на фирма-доставчик там де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #68 -: Септември 24, 2014, 11:21:43 am »
Да, за това си права, в Бг все още много малко хора пазаруват он-лайн. От моите познати има такива, които казват, че им е много сложно и рисковано. И аз като теб чакам Амазон и Ибей да стъпят тук, но да видим кога ще е.
Иначе за магазините аз си мисля за едно по-далечно бъдеще, след повече от 20-30 години да речем. Ако не е дошъл края на света до тогава  :lol:

Аз имам опит и с продажбите в Ибей, така че, ако някой го вълнува, може да споделяме.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 11:24:22 am от Врабчо »
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #69 -: Септември 24, 2014, 11:27:24 am »
Аз не съм наддавала в Ибей, защото имам само една покупка ученическа раница и като я видях, цената и срокът на доставка ме устройваше, и беше с опция Buy now. Пратих на адреса на Габко в Нюрнберг.

Много ми помогна темата в бгмама, за да се ориентирам, защото в началото си харесвах все комплекти, които бяха с лично предаване и плащане с банков превод. Та се ориентирах какво да търся.

А пък приятелка ми препоръча http://www.gixen.com/faq.php Има и други снапери (ако така се казват ). Не съм го ползвала. Не четох изчерпателно, но с две думи наддава вместо теб, като посочиш номера на стоката, за която се бориш и посочиш максималната сума, която си готова да платиш. Тези снайпери наддават буквално в последните секунди на търга. Може би и затова при твоя още няма бидове.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #70 -: Септември 24, 2014, 11:31:50 am »
Ако никой не наддава за нещо - това тактика ли е? Означава ли, че 10 минути преди края всички ще се юрнат да наддават?

Ако има само 1 наддаване - продавачът длъжен ли е да продаде на оферираната цена или може да се откаже?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #71 -: Септември 24, 2014, 11:39:11 am »
Джам, има опция, с която продавачът може да заложи цена, под която търга се анулира, т.е. ако ти дадеш 10 паунда за нещо и спечелиш търга, но продавачът предварително е заложил, че не желае да продаде стоката си за по-малко от 15 паунда, търгът се анулира. Това в английския ибей го пише вляво от цената, в немския не знам как е, защото тоя език ми е мъгла  :lol:

Ето още един снайпер: http://www.goofbid.com/
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #72 -: Септември 24, 2014, 11:51:23 am »
Врабчо е права, че ако продавачът е задал минимална цена над твоя бид (ако си само ти наддаваща) - търгът ще се анулира. Опитните играчи - наддават в последните минути, да, защото иначе зорлен се вдига цената с много, ако се наддава дни преди края му.

Снайперите - аз не ги ползвам, по една проста причина. Случвало се е с няма и паунд да спечеля търг по другия метод, последните 3 сек. на търга, защото го следя същия и не залагам автоматично. Ако съм си определила макс цена за този артикул 50 паунда и така я задам за автоматично наддаване, има ли бид 50.90 да кажем - аз отпадам от играта. Но ако някой даде 50.90 последните 5-6 секунди, а аз съм на линия и чукна 51.93 и търгът свърши - аз печеля. И 2-3 паунда над предварително замисления от мен максимален бид са ми ОК пак. Ако отидат 20 отгоре - просто го отсвирвам. Та зависи от конкретен търг как ще е и кое ти е по-удобно и на сметка.

Изчакай си към края на търга, ако някой ще залага, да видиш кой с колко, дали още ти имаш сметка да купиш при тази цена, която се очертава, че тогава давай бид. Ако си склонна да платиш по-малко от това, което продавачът е заложил като цена - все тая е дали и как ще заложиш. Ако си склонна да дадеш 10 макс, а той иска 15 минимум - сделка няма да има така, или иначе. Ако той иска 15, а само ти наддаваш и предложиш 16 - твое си е. Просто пример. И 25 да предложиш, ако си само ти - пак го взимаш за 16, не за 25.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #73 -: Септември 24, 2014, 11:55:33 am »
И аз не ползвам снайпери за наддаване, точно по същите причини като Жбрул. Но като продавач ги ползвам.

Да се допълня, че се сетих за друг сайт, за тези, които обичат ръчно изработени неща: https://www.etsy.com/
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 12:36:50 pm от Врабчо »
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #74 -: Септември 24, 2014, 22:39:38 pm »
Врабчо, знам че не съм ти "любимка"  :lol:, ама все пак - ще се възползвам от офертата да поясниш някои неща при продажбата в e-bay. Ако можеш да ми помогнеш по казуса - ще съм много благодарна. Мисля си, че нещо при регистрацията на акунт на продавач не направих ОК, понеже адресът ми на регистрация си е българския, ама този на който получавам е английски, пък опитах да рег. акаунта през UK-версията, а май трябваше през "шапката" т.е. ".com". Но може и изобщо да не е това проблемът де, ти ще кажеш. Валидизирани са ми всички карти, свързани са ми акаунтите...никога за нищо дерт не е имало като купувам, ама не щя и не щя да ми листне "пробния" артикул и накрая ме хванаха нервите и... забравих за случая, докато ти не спомена.

И то хубаво в началото на лятото отложих и забравих, ама сега баш му е времето да ги продам тези неща и е добре да го оправя акаунта. На Дани едни боти Тимбърленд взех твърде малки миналата година, жестоки, ама 52 паунда ги платих, без доставки и пр. - у нас са непродаваеми просто.  :? И другата голяма греда, едни боти на Хлои за мен, супер намаление хванах, 130 паунда, ама кретените объркали кутиите и ми пратили номер 40. Поисках да ги сменя, ама вече нямаха моя номер, предложиха ми да си избера други неща за тези пари, ама аз не си харесах...и тях също сега следва да ги продам, ама и за тях "не се ритат по кокалчетата" у нас. Та си мисля, че само в e-bay имам шанс да ги пласирам въпросните, да си върна парите дадени за тях просто, не търся горница.

Я кажи ти като имаш опит, как вървят продажбите на български продавачи? Аз все си мисля, че като видят, че е от България стоката и се хъсват и не купуват. Нещо като имиджа на китайците имаме - "или менте ще им бутнем, или няма да им пратим стоката". Т.е. така беше преди 2-3 години де, сега може би се е попроменило отношението, все по-често засичам продавачи от България, та имам някакви надежди за тези обувки поне.
Имах и един куриоз миналата зима. Български продавач, харесвам едно яке обявено на търг (мъжко), но и опция "предложи цена". И му пиша едно "ЛС", че така и така - предлагам тая цена, ама и двамата сме в БГ - да го свали просто от e-bay  и да ми го прати в С.З. (той в София), с "Еконт" за няма и 5лв. и наложен платеж... Т.е. предложих му да ми го прати и да му го платя първо, че после да го сваля от сайта, ако се съмнява, че нещо не съм коректна. Все пак - малоумно е от София да ми го прати в Лондон и от Лондон да ми го пратят в С.З. и да платя целия този масраф + якето.  :lol: Тоя ми пише, че предложената цена за якето му била ОК, ама държал да го купя през e-bay (което не е проблем), но цената на доставката си оставала такава като за Англия (16 паунда) и точка. 8O Не го взех естествено. Егати "търговеца" тоя, чудех се да припадна от смях, или от изумление. И понеже ми беше на "проследяване" това яке и без друго....накрая тъпунгера го продаде на търг за 30 паунда по-малко отколкото аз му предложих.  :lol:


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #75 -: Септември 25, 2014, 06:48:58 am »
Хех, и аз съм заобикалаля ибей. Видях, че търговеца е в София, писах му, даде ми тел. и се видяхме в центъра.
Имам 2 продажби, но бяха отдавна, преди 3 години някъде. Без проблем ги пуснах като обяви.
Колкото до китайците, основно от тях купувам дребни неща (заради митото и ДДС-то, не ми се ходи до митницата). Всичко си идва, а ако не дойде - връщат ми парите. Ако дойде след това, пращам им парите отново. Така не аз разчитам на тяхната честност (а са честни, много!), а те на моята. А пък аз гарантирам за себе си  :lol:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #76 -: Септември 25, 2014, 08:10:46 am »
Зайче, не идват ли на пощата китайските неща?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #77 -: Септември 25, 2014, 08:53:06 am »
По пощата ми идват китайските неща на мен. Поръчвам предимно дребни кухненски неща като формички за сладки, топки за сушилня и наблюдателна камера съм купувала де  :lol: бяха ми я разделили на два пакета, че да не прехвърли цена и да иде на митница. Всичко ми е пристигнало, най-ме кефят, че няма доставка, сега едно зарядно търсих при тях, че тук доставка от София трябва да му плащам, отделно, че е по-скъпо, ама няма същото  :x
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #78 -: Септември 25, 2014, 08:59:16 am »
Зайче, не идват ли на пощата китайските неща?
Идват, но ако са до 35 евро. Над 35 евро дължиш ДДС, а над 100-тина - и мито и вместо покупката идва известие да ходиш да си го освободиш от митницата. Затова гледам моите неща да са дребни. Те се съобразяват и обикновено пишат, че стоката е подарък, но вчера пристигнаха едни крушки и бяха написали реалната им стойност, 18 долара. Добре че съм под минимума за ДДС  :lol:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #79 -: Септември 25, 2014, 09:06:46 am »
Моята поръчка е за около 30 евро.
Дано да дойдат по пощата, че с митница изобщо не ми се занимава  :oops:
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #80 -: Септември 25, 2014, 12:50:17 pm »
Врабчо, знам че не съм ти "любимка"  :lol:, ама все пак - ще се възползвам от офертата да поясниш някои неща при продажбата в e-bay.
Ок сме си, отдавна сме изпушили лулата на мира  :lol:, но ако кажеш може да си спретнем нещо в стил Баш бай Брадър  :lol: за разнообразие на публиката  :lol:.

Ще пиша после подробно, че сме много болни с Жорко, ще ходим на лекар, пък и думите нещо ми се губят и ми трябва доста време да си формулирам изреченията /това от дългото майчинство и седене вкъщи/. Ще ти разкажа подробно за моите проблеми с регистрациите.

А за якето аз също бих постъпила като този продавач и не бих заобиколила ибей. По две причини. Едната е, защото знам, че кореспонденцията се следи. Решат ли да ти деактивират акаунта и да не можеш повече никога да продаваш, няма какво да ги спре. Нито обяснения, нито нищо. И, ако човекът е новак да речем, просто го е шубе. Този, с който Зай е заобиколила ибей, явно е по-смел, но аз не бих рискувала. Другата причина е, че искам да си трупам обратни връзки, защото те са пряко свързани с лимитите за листване на нови обяви. И ако продажбата не мине пре ибей, няма фийдбек. Разбира се, човекът може да си е имал друга причина.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #81 -: Септември 25, 2014, 13:01:56 pm »
Този, с който Зай е заобиколила ибей, явно е по-смел, но аз не бих рискувала.

Внимавах какво му пиша :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #82 -: Септември 25, 2014, 14:29:46 pm »
Врабчо, съжалявам за болестите.  :( Лекувайте се и се гледайте, когато имаш време тогава ще обясняваш за акаунта, то толкова време не го направих, че сега баш да ми е спешно - не е. То аз съм в още по-дълго майчинство от теб, та и тема за скандал не ми хрумва вече (поради затъпяване), ама в полза на "шоуто" - все ще измисля нещУ.  :lol: :lol: :lol:

За e-bay, аз знам че се следи кореспонденцията (и слава Богу). Именно тази кореспонденция ни спаси в случая с китайците и балната рокля на щерката на Жекова тази пролет. Върнаха ни парите за нея, но 10-ина дни след като ги върнаха - пристигна най-после и въпросната рокля. Но пристигна 45 дни, или повече след крайния срок за доставката. Оказа се, че при такова положение, след като съм отворила "случай", администрацията е отсъдила кой крив и кой прав, върнали са ми парите по сделката вече, пък по някое време след това е пристигнала и стоката - не съм длъжна ни стоката да им пращам обратно (понеже тя вече не ми трябва), нито да им върна аз парите на свой ред. Роклята апропо беше декларирана на стойност 30$. Дори самите китайци да бяха тръгнали да си търсят парите за нея, на база документите на куриерската компания - сами се прецакват, защото всъщност могат да търсят не колкото са ми върнали, а това което са декларирали като стойност. Ама нищо не търсиха де. Така се снишиха, да не им трийнат акаунта след подобна издънка, че няма накъде.

За якето дето разправям, аз не го обясних добре май. Писах на продавача, че и аз съм в България и просто искам да го купя за еди какви си пари (които него го устройваха). Дали ще направим сделката през e-bay, съответно и плащането да е през pay-pal - за мен не беше проблем. Два клика ми коства това, а и самата аз имам полза да е така, защото ще имам още един положителен фийдбек като купувач. Знаеш обаче, че като плащаш - плащаш цената на артикула + обявената цена за доставка на същия. Пакетно. В случая - цената на доставката беше 16 паунда, а той реално ще ми праща якето от София до Ст.Загора с някоя вътрешна куриерска фирма, което струва 5 лв., не 16 паунда. Та той например, можеше като сме се договорили за самата цена на якето, да си влезе в акаунта и да промени стойността на доставката която е обявил до сумата, която реално струва същата в БГ (2 паунда да кажем), или направо да я направи "безплатна" и да ги добавим тези 5 лв. към сумата, която ще му платя за якето, съвсем официално през сайта и pay-pal. Варианти - бол. Да е с "Еконт" с наложен платеж, му го писах само като още една опция, ако той така предпочита, да знае че и така съм навита. Не съм настоявала да е така. Просто отказах да му дам 16 паунда за доставка баш, която струва в пъти по-малко. Той се запъна обаче и отказа да коригира въпросната сума за доставка, или да намали цената на самото яке с почти толкова... Аз в този сайт не съм продавала досега, да. Но ти като продавач в тази ситуация, като него ли би постъпила? Ще се запънеш да искаш 16 паунда за доставка в рамките на БГ?  :lol: По коя логика?
Аз му предложих за якето 95 паунда. Трябваше ми за коледен подарък, не ми се ровеше, преговаряше, играеше на търгове - исках да го "отметна" като свършено и му предложих супер цена всъщност. Сделка не се случи, заради ей тия 16 паунда прословути за доставка, които отказах да платя, защото просто няма грам логика да ги плащам в този случай. И накрая - тоя продаде якето на търг за...65 паунда  :lol: Елементарна аритметика е, че просто се прекара сам в този случай. Затова писах в предния си пост, че случая е "куриозен". Взимаш 30 паунда по-малко за стока, за която имаш клиент готов да ти плати и тях, защото....Ами защото не си особено умен, аз нямам друго обЕснение.

Знам със сигурност, че цената на доставка на листнат вече артикул, подлежи на корекция от страна на продавача по всяко време, защото с други търговци, за стока която е имала опция "предложи цена" - предлагала съм хубава цена и вече на ЛС съм искала И доставката на стоката да ми е безплатна. За по-скъпички артикули естествено, не за кухненски ръкавици. :lol: И точно така сме правили. Продавачът коригира обявата си в графа "доставка" - пише че е за негова сметка, сменя цената на колкото сме се разбрали и слага опция "купи сега", аз оферирам и всичко е шест. И не е извън правилата на сайта. Договарянето на условия по сделка не са забранени имам предвид. А и когато някой продава нещо по-скъпичко като цяло - появи ли му се клиент готов да купува, прави всичко възможно да има сделка, не се държи кЪт примадона. И е логично да е така. За чужденците де, Бай Ганьо има други виждания по въпроса явно.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #83 -: Септември 25, 2014, 21:42:51 pm »
Сега разбрах за якето. Мислех, че си искала да не минава сделката през ибей. Ами знаеш ли, човекът може нещо да се е притеснил, че ще го изпързаляш, хора всякакви. Не виждам друго логично обяснение.

Моят опит с продажбите в ибей е скромен, от около година и половина. Първо имах регистрация само в английския, от където купувах. Като реших да продавам и тръгнах да си листвам обявата и се оказа, че не ми приема номера, на който трябва да ми пратят пин код, с който да започна да продавам. И се започна една мъка. А то просто бъг ли е, какво не знам, номерът трябвало да се изпише по определен начин. Поне при мен беше това проблемът, след което получих заветния пин. Но това с номера го разбрах, когато вече си бях направила резервация в .com и бях започнала там да продавам. Номерът в английския го изписах така без код и нули 899 хх хх хх. Пробвай така. Иначе с адресите не би трябвало да е проблем. Моят регистрационен също е бг, а този за доставка е английски.

Нищо обаче не мога да ти кажа за продажбите на българи в категорията, в която те интересува, дрехи, обувки и т.н., ако правилно съм разбрала. Аз продавам в друга категория и там съм попадала на доста сериозни бг продавачи, с по 7000-8000 рейтинг.

За изпращането, ако те интересува, мога да ти пиша. Пращам с бг пощи, бърза пратка с проследяващ номер. Чела съм, че пратките за Англия като кацнат на тяхна територия и не можеш да ги проследиш. Чак когато стигнат до клиента. Не знам защо Роял мейл нямат проследяваща система.

Давай, листвай смело и да знаеш, че е голяма краста  :lol:



*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #84 -: Септември 25, 2014, 22:13:26 pm »
А, радвам се че изяснихме за якето. В крайна сметка - по-добре стана така, че обзаведох после Павлов с едно яке на "Армани" на супер цена. Питай Меца, ако искаш - тя го е виждала (якето)  :lol: И освен, че човекът ми го продаде без цигании, даже ми беше сложил коледна картичка в пакета с много мил текст.

Иначе крастата за тия сайтове - имам си я аз и то отдавна, само по-зле ще стане, ако хукна и в и-бей да продавам, ама...  :lol:  Обувките ми са спешни за продаване, иначе...май няма нещо дето да нямам за продаване хахаха. Сега като писа - да и това с ПИН-кода не ми се получи се сещам. Всякак го писах баси! С +359, с 0888... Ще пробвам както казваш сега.

Кажи за изпращането, да. Аз харесах "интерлогистика" като тарифи и услуги, но е по-добре някой с опит да препоръча. Нещо ми писна вече за всичко да съм аз пионерчето, сега ще смучкам готово инфо в случая от теб. Много благодаря за което!
« Последна редакция: Септември 25, 2014, 22:18:28 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #85 -: Септември 26, 2014, 12:32:38 pm »
Аз изпращам само с бг пощи, но да уточня, че цените до 2 кг се водят за малък пакет и са едни. Над тези 2 кг се води колет и стават други. Аз изпращам неща под 2 кг и услугите на бг пощи ме устройват идеално. Ето тук на сайта: http://www.bgpost.bg/ имаш калкулатор, с който може да си изчислиш какво ще ти струва, с номер, приоритет и избрана държава.

С Интерлогистика не излиза ли скъпо? Не съм ползвала куриери и нямам идея.

Това с картичката е много мило. Аз също изпращам картички с пейзажи от Бг или слагам някакви дребни подаръчета. Спомням си, че март месец им изпращах мартенички и им разказвах в 2-3 изречения за нашия обичай. Много са доволни американците, защото основно там изпращам. 
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #86 -: Септември 26, 2014, 13:01:39 pm »
Мерси за инфото Врабчо. Ценоразпис имам на "интерлогистика" у нас. Бях сравнила с този на БГ-пощи и ми се видя по-добър техния. Ама помня, че гледах за тежка пратка. Мисля да метна на Дани Стоке-то с всичките му аксесоари в и-бей, като си оправя акаунта. Но то едно 30 кила пратка ще е, че и отгоре...та бива да направя точна сметка колко ще излезе доставката й до нейде в чужбина. Хич няма да е еФтинко. И други тежки и обемни неща имам за пласиране де. Та като акостирам в града - ще седна да смятам и да проучвам подробно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #87 -: Септември 26, 2014, 13:16:24 pm »
Врабец, аз не разбрах добре - ти какво им продаваш на американците?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #88 -: Септември 26, 2014, 14:06:21 pm »
Всичко, което влиза в категория винтидж.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #89 -: Септември 26, 2014, 14:20:19 pm »
дай да продаваме на хамериканците гривничките на Зачатие  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #90 -: Септември 26, 2014, 15:04:42 pm »
Ако на някого му е интересно. Утре (27.09) започва разпродажба на Next. Всичко ще е на половин цена. Събитието стартира в 8 часа английско време :-)

26.09.2019
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #91 -: Септември 26, 2014, 15:26:17 pm »
дай да продаваме на хамериканците гривничките на Зачатие  :lol:
Ами айде, ама трябва да им кажем, че са поне на 30-40 години  :lol:

Ако на някого му е интересно. Утре (27.09) започва разпродажба на Next. Всичко ще е на половин цена. Събитието стартира в 8 часа английско време :-)
Яничка, това за ук сайта ли е? Там не приемаха ли само ук адрес, но не на посредник?
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 15:28:21 pm от Врабчо »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #92 -: Септември 26, 2014, 15:43:40 pm »
Ако на някого му е интересно. Утре (27.09) започва разпродажба на Next. Всичко ще е на половин цена. Събитието стартира в 8 часа английско време :-)

къде прочете тази информация? на сайта им не видях...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #93 -: Септември 26, 2014, 16:08:08 pm »
Ето оттук е инфото:
http://www.next.co.uk/sale-coming-soon
За съжаление не знам какви адреси приемат, защото пазарувам от Англия.
Ако не приемат български адрес или такъв на посредник и ако някой си хареса нещо и не му е спешно, може да ми пише на лични, за да дам моят адрес. Но казвам да не му е спешно, защото в момента съм в България и мога да го пратя от Англия като се прибера.

26.09.2019
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #94 -: Септември 26, 2014, 16:19:42 pm »
Яничка, мерси за инфото.
Аз пък сега се връщам от The Mall.
Marks & Spencer имат намаление 20% на всички стоки до 28-ми септември.
Заредих бебето с комплекти с бодитата и пижамки.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #95 -: Октомври 07, 2014, 15:55:05 pm »
Момичета ,може ли да ме посъветвате ,какъв размер дрехи да взема на Жорко от Некст. Той е 128 см  ,на 6г. е .Там 128 отговаря на 8 г.  и сега се чудя годините ли да гледам ,височината ли или по средата и да поръчам за 7 г. :lol:

 На Никола мисля да е за 2-3 г. -той  този месец става на 2 и е 90 см и 14 400 кг.
Гледах и една шапка - много странни размери  - за 1-2 г. и след това е 3-6 ,ами аз коя да взема. :?
<br />
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #96 -: Октомври 07, 2014, 15:59:06 pm »
А за всеки артикул няма ли таблица с размери? Аз винаги нея гледам като купувам дрехи и досега съм сбъркала само един път.
Като съм пазарувала от магазини в Англия съм забелязала, че примерно за 3 до 6 месеца има по 3 размера. Тоест на закачалката пише 3 - 6 месеца и отдолу пише височина. Така че мисля, че не е добре да се доверяваш толкова на годините. Ама това мое мнение, защото съм пазарувала само за бебета. Не знам как е при по-големите.

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #97 -: Октомври 07, 2014, 16:07:36 pm »
 z22, конкретно за Некст, "уголемени" са им дрешките. Дани носи сега 104-110 и са му като по поръчка. На някои марки дрехите, които сега носи са за възраст 4-5 годинки (по етикет). Но всичко на Некст, което сега ползва е за възраст 2-3 години. Боксерки, дънки, долнища на анцуг. Въпросните ги поръчвах миналата зима, с идеята тогава да ги носи, но ги носи чак сега, а е на 3г. и 7 месеца. И е от височките за възрастта си.
Обикновено от други марки - поръчвам дрехи за следващата възрастова група, не за неговата, че иначе са му къси крачолите.  :lol: Само от Некст - правя обратното. Говоря на база поне 50-ина артикула купени и ползвани техни, откакто се е родил, не 2-3, че да е случайност.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #98 -: Октомври 07, 2014, 16:50:46 pm »
ако имаш в момента нещо за 2-3 г. ,може ли да ми дадеш размери -дънки,блуза.Да видя за Никола.На него явно му е дебело дупето  :lol:,защото редовно се случва да не му ставта на широчина в тази област .Ето сега от Лилд съм му взема панталони 98 ,защото другите са му малки на дупето и сега ще ги скъсявам.
 Не знам моето ли дете нещо не е наред,но и с блузите имам проблем обикновено -ако му стават ръкавите,то кръста му е гол .За да му е ок на дължина,навивам ръкави -а това много го мразя .
 На Некст съм му взимала като бебе и бяха ок ,надявам се и сега като поръчам да са му точно във всички области.
<br />
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #99 -: Октомври 07, 2014, 16:53:16 pm »
Точно Некст не съм гледала, но доста марки имат дрехи за "дебели" деца, нормални и за "кльощави"  :D
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #100 -: Октомври 07, 2014, 17:08:05 pm »
Зи, излизаме за 30 мин. и като се приберем - ще ти измеря едни дънки. Ако искаш и някаква друга дреха - кажи каква да е.
Не пропускай, че дрехите за деца до 3-4 години са винаги с по-дълбоко дъно, защото кройката е да събира и памперс. Дънки, които мислех, че ще са му къси този сезон - реално са му по мярка и сега, щото нЕма памперс вече.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #101 -: Октомври 07, 2014, 18:36:18 pm »
Зи, мерките на дънките за възраст 2/3 години (98 см.) по етикет на Некст. На кръста - ластично коланче - 24 см. (нерзатегнато). От колана до дъното  - около 23 см.. От колана до края на крачола - 55,5 см. дължина при навит декоративен маншет на крачола. При ненавит маншет - 62 см. дължина от колана (може да се носи и в двата варианта). Ширината на ханша/ дупето е около 32 см.

За сравнение - аналогичните му като размер дрехи на H&M са 104 (но само бельото). Другите са над този размер. Но наложени върху въпросните дънки на Некст (на които пише 98) - пасват. Ако ти помага да се ориентираш - обличам го с дрехи дето са му по мярка в момента, не да да са му големички, или нещо да му е късо и тясно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #102 -: Октомври 07, 2014, 19:13:50 pm »
мерси много.Ако имаш и блуза 2-3 на Некст,ще е супер да ми я измериш и нея :)
<br />
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #103 -: Октомври 07, 2014, 19:46:06 pm »
Имам, ама съм в процес на смяна на летни и зимни дрехи със сополивото зверче у дома...в превод: ако те хвърли някой у нас сега ще те тресне инфаркт  :lol: Само да открия нужния артикул и ще измеря и ще пиша мерки. В момента - наистина не се сещам в кой шкаф за БОГА! са зимните му блузи и обувки.  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #104 -: Октомври 20, 2014, 21:26:35 pm »
В какъв филм се вкарах не е истина  :lol: :lol:
Нали ме предупредихте, че от Али-то пратка над 35 евро трябва да се освободи от Митница. Ама аз лудото взех, че пуснах поръчка за 90 долара и си викам ще я освободя какво толкова.
Сега се оказва, че и DHL е замесен в цялата работа.
Първо трябва да отида при тях да си взема някакви документи. После на Митница. После пак при DHL да си взема пратката  :( :( :(
С бебето не знам как ще се оправя и дали някога ще си взема пратката.
Той доставчикът излъгал, че пратката е на стойност 66 долара (да беше посмалил още малко поне  :lol:).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #105 -: Октомври 20, 2014, 22:06:12 pm »
Мии на прост китаец си ударила  :lol: кво друго да кажа, мисля бях писала как на мен камера от адаптер ми разделиха, че да не надвиши стойността.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #106 -: Октомври 21, 2014, 09:41:38 am »
Здравейте момичета, може ли да ми каже някой които следи mothercare сайта кога са намаленията през годината. Сега виждам , че имат - но ме интересува за по - нататък. Благодаря Ви.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #107 -: Октомври 22, 2014, 11:07:59 am »
Момичета, да ви кажа малко за пратките, които получавате от страни извън ЕС.

Според това, което разбрах, ако пратката е под 15 евро отива на пощата, между 15 и 150 евро може да отиде на пощата или на Митница, но няма ясно правило в кой случай къде (общо взето субективна преценка) - напр. обичайно при закупуване на повече от 1 бройка от даден вид стока (т.е. един вид понамирисва на търговия), при техника и др.подобни. Над 150 евро винаги минава през Митница.

Когато обаче пратката пристига с куриер (независимо кой) и е над 15 евро винаги минава през Митница и процедурата е най-ужасната, която може да се случи - първо отиваш до склада на куриера, оттам вземаш документите, придружаващи пратката (цесия, товарителница, фактура), второ отиваш до Митница (там минаваш през 4 гишета докато свършиш работа -  да си извадиш EORI номер, да ти се попълни митническа декларация, да внесеш пари в банка, да подадеш документите да ти ги обработят), трето се връщаш в склада на куриера да си получиш пратката. В моя случай късметът, който имах е, че куриерът и Митницата бяха  на 300 м. разстояние, нямаше хора по гишетата и не чаках освен за попълването на документитите. Заради тези "късмети" освобождаването ми отне точно 2 часа  - от излизането от вкъщи (мъжът ми ни закара) до връщането вкъщи (прибрах се с такси заради бебето).

Стоката ми е дошла с DHL, защото при самата поръчка е пишело че доставчикът доставя с тях, а не с China Post (аз не съм знаела, че е от значение и не съм и гледала точно това като съм поръчвала). Стоката затова и дойде за по-малко от 2 седмици.
Лошото като ти дойде пратката през Митница е, че освен хамалогията по освобождаването, яко се овътряш.
Дължи се 20% ДДС върху стойността на стоката и 18 лв. за попълване на митническа декларация. Ако стоката е над 150 евро се дължи и мито.
Моят доставчик беше посочил по-ниска от реалната стойност във фактурата, но нашите митничари са се изучили. Поискаха ми разпечатка от алиекспрес за действителната стойност и платих ДДС върху действителната стойност респективно.
Аз не носих такава разпечатка, но за да не ме връщат ми дадоха на техен компютър да направя разпечатката.
Иначе, за да улесня процеса си носих предварително попълнено искане за издаване на EORI номер.

Дано да съм полезна на някой с тези обяснения. Вече мнооогоо ще внимавам като поръчвам от али-то  :lol:
« Последна редакция: Октомври 22, 2014, 11:22:37 am от 47 Smiles »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #108 -: Октомври 22, 2014, 11:16:07 am »
Смайли, ужасТ!!!
Аз мислех, че долната граница за ДДС-то е 35-6 лв, ама явно е по-малка...

Благодаря за разясненията!
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #109 -: Октомври 22, 2014, 16:53:05 pm »
Здравейте момичета, може ли да ми каже някой които следи mothercare сайта кога са намаленията през годината. Сега виждам , че имат - но ме интересува за по - нататък. Благодаря Ви.

Ако е през основинят им сайт (UK), би трябвало да са през Август за летните дрехи, и от 26 Декември за зимните. Напоследък много английски марки пускат намаления и преди Коледа.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #110 -: Октомври 23, 2014, 19:56:59 pm »
Оливия много ти благодаря.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #111 -: Ноември 19, 2014, 15:13:02 pm »
Някой правил ли е рекламация към Алиекспрес.
Единият доставчик беше написал, че четките за една прахосмукачка са за моя модел, но след като пристигнаха видях, че са за друг модел.
Опитах се да се разберем със съобщения, но той ме изкара, че не съм чела и не съм гледала, което е абсурдно. Разликата в четките между двата модела е минимална и не се вижда на снимка. А в заглавието на обявата пише моделът на моята прахосмукачка, така че да ме прощава  :lol:
Днес направих рекламация. Поисках частично (2/3) възстановяване на сумата без да трябва да връщам каквото и да било. Как мислите, имам ли шанс?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #112 -: Ноември 21, 2014, 09:29:56 am »
Ако си избирала продавач като мен, т.е. по най-висок рейтинг, а не по цена със сигурност ще получиш сумата или някакво предложение.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #113 -: Ноември 21, 2014, 09:31:49 am »
Ако си избирала продавач като мен, т.е. по най-висок рейтинг, а не по цена със сигурност ще получиш сумата или някакво предложение.
Тц, продължава да ми се заяжда този ненормалник  :lol:
Имаше положителни отзиви, но не беше с най-високият рейтинг.  :(
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #114 -: Декември 01, 2014, 20:00:23 pm »
Някой дето пазарува по-редовно от амазон дали може да ме светне :) На черния петък пазарувах от UK-ския амазон и сега гледам в транзакциите на кредитната карта, че имам изтеглен 1 паунд първо и после с разстояние от около 20мин сумата на покупката. Какъв е този 1 паунд - някаква такса за плащането ли е или? Гледах на сайта на амазон, но не намерих информация да има такова нещо...
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #115 -: Декември 01, 2014, 20:04:07 pm »
Не е изтеглен, само е блокиран за проверка на картата. Ще ти го отблокират автоматично от банката след определени срок. На ПИБ е 14 дни, на повечето други банки 45 дни. Не трябва да правиш нищо ти :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #116 -: Декември 01, 2014, 21:06:13 pm »
Sia, много ти благодаря :)
Така си и мислех ;)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #117 -: Декември 19, 2014, 13:27:08 pm »
Момичета днес от Амазон ме изненадаха много приятно.
Бях пазарувала от черния петък. Платих си стоката отдавна. Даже вече си я получих.
Впоследствие обаче са я намалили още и сега са ми писали мейл, че щели да ми върнат 11 лири. Не знаех, че имат такава политика и съм много доволна  :P
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #118 -: Декември 19, 2014, 13:45:38 pm »
Чудесно Смайл! И аз не съм знаела за тази политика :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #119 -: Декември 19, 2014, 13:52:06 pm »
Аз от амазон съм доволна като обслужване и бързина, но не съм доволна от начина, по който третират служителите си. В Германия в момента стачкуват, защото искат да получат тарифен трудов договор, който е нормално и стандартно нещо за всяка голяма фирма. Миналата Коледа също стачкуваха и тогава по новините се изказа мениджърът на фирмата за страната, който абсолютно невъзмутимо заяви, че не го притеснява, че някакви си служители стачкували. Те щели навреме да си изпълнят поръчките. Все едно за вещи говореше, а не за хората, които изкарват и неговата заплата. Оттогава мина една година и съм поръчала от тях 4 или 5 пъти (като имах и два подарени ваучера за тях, които трябваше да използвам). Да, удобно е. Да, имат огромно разнообразие. Да, имат много промоции и намаления. Да, бързо доставят (за Германия в рамките на 2-3 дена). Но просто такова нечовешко отношение не желая да толерирам. И изобщо не съм само аз. Не искам да ви отказвам и не ви задължавам с моето мнение. Вие няма как да знаете тези подробности. А и повечето от вас поръчват от Англия. Може би там условията са малко по-добри.
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 13:56:43 pm от blue_sky »

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #120 -: Декември 30, 2014, 16:11:31 pm »
В Амазон има някаква промоция на Авент и уредът за пюрета е на много добра оферта, ако някой още го търси :)
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003MAJ5OC/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=177NM5DWGTAN29PFTT29&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455344027&pf_rd_i=468294
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #121 -: Февруари 28, 2015, 23:28:39 pm »
Да подбутна темата....
Поръчвали ли сте детски дрешки от H&M UK? Има много добри попадения (на картинка), а тук не съм ги виждала в магазина. Мисля да поръчам едни лигавници, че тук купих и много ми паснаха като модел, но в БГ има само два цвята, а искам повече, но се изкушавам да напоръчам и дрешки та ще се радвам да споделите как е качеството...
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #122 -: Март 01, 2015, 00:18:24 am »
Mousyt, ако искаш пусни ми линкове на няколко неща, които си харесала и мога другата седмица да отскоча до техен магазин (има съвсем близо до нас) и да ти докладвам какво е качеството. Тамън ще си направя една хубава разходка, че съм се заседяла вкъщи.

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #123 -: Март 01, 2015, 07:13:04 am »
От H&M UK не можеш да поръчаш. Искат англ. адрес, английска карта и английско ip.
Навремето поръчвах оттам,  но единствените ми успешни поръчки са били до адрес на роднини, до адрес на превозвачи не ставаше.
Отделно, те почнаха да трият акаунти като видят, че не си в UK.
Най-вероятно, нещата, които гледаш са от новата колекция и още не са ги заредили по магазините.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #124 -: Март 02, 2015, 13:15:22 pm »
И аз да се включа за Next, незнам дали има в БГ, но при нас няма и аз поръчвам онлайн, има стрхотни неща, много по-хубаво е качеството от Н&М. Доставката е бърза и безплатна над 40лв. Поръчвала съм всякакви бебешки неща, дрешки, обувки, аксесоари и съм много доволна.

http://bg.nextdirect.com/en/


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #125 -: Март 02, 2015, 14:09:09 pm »
Някой май беше писал, че Next не доставят в България и не може да поръчаш на адрес на превозвач. Но ако греша ме поправете.

Щяло да има намаления в Мадъркеър от 5 март.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #126 -: Март 02, 2015, 15:37:04 pm »
Със сигурност мога да потвърдя, че качеството на Next и Mothercare e много по-добро от H&M.
Вчера бяхме в Mothercare. Заредили са пролетно-лятната колекция и има страхотни неща.
Next още не са пуснали почти нищо за лятото, така че за там нищо не мога да кажа за момента.

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #127 -: Март 02, 2015, 18:10:33 pm »
Някой май беше писал, че Next не доставят в България и не може да поръчаш на адрес на превозвач. Но ако греша ме поправете.

Щяло да има намаления в Мадъркеър от 5 март.
От 1-2г си има "Некст за българи" или нещо от рода, цените съм чувала, че са различни от английският магазин, който не доставя до България, някой стоки било ги нямало, промоциите не били такива, но се надявам това, което можем и ние да поръчваме да е с добро качество.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #128 -: Март 02, 2015, 21:03:45 pm »
Цените в nextdirect са по-високи от next.co.uk защото в UK детските дрехи и обувки са освободени от ДДС.
Също така, няма намаления в директа и разпродажби както е в другия.
Разлика в качеството няма.

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #129 -: Април 06, 2015, 21:48:25 pm »
Аз лично съм пазарувала многократно от amazon, ebay и aliexpress, но в повечето случай доставката отнема доста време  дори понякога до няколко месеца. Затова ограничих пазаруването от чуждестранни сайтове още повече в наши дни може почти всичко да се намери и от българските онлайн магазини. Пазарувам предимно детски и бебешки дрешки за децата ми и мога да Ви препоръчам електронен магазин idividishop за детски и бебешки дрехи, обувки и ръчно изработени аксесоари. Нямам оплаквания, на всичко отгоре предлагат и безплатна доставка :) Какво повече може да искаш :)))
« Последна редакция: Април 30, 2015, 11:27:21 am от jam »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #130 -: Април 08, 2015, 08:57:35 am »
Някой правил ли е рекламация към Алиекспрес.
Единият доставчик беше написал, че четките за една прахосмукачка са за моя модел, но след като пристигнаха видях, че са за друг модел.
Опитах се да се разберем със съобщения, но той ме изкара, че не съм чела и не съм гледала, което е абсурдно. Разликата в четките между двата модела е минимална и не се вижда на снимка. А в заглавието на обявата пише моделът на моята прахосмукачка, така че да ме прощава  :lol:
Днес направих рекламация. Поисках частично (2/3) възстановяване на сумата без да трябва да връщам каквото и да било. Как мислите, имам ли шанс?

Да ви кажа за продължението на моята рекламация.
Доставчикът отказа да ми я приема. Затова отворих диспут (не знам как е българския превод на open dispute).
След като 4 месеца диспутът стоя отворен, Алиекспрес отсъди накрая в моя полза. Даде ми да си избера между пълно възстановяване на сумата и връщане на стоките или 40% възстанояване на сумата без връщане на стоките. Избрах второто. И сега ще чакам да ми възстановят паричките.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #131 -: Април 28, 2015, 07:32:48 am »
Помагайте, ако е възможно  :lol:
Харесахме на мъжа ми едни ризи дето нямат нужда да се гладят. Има ги в Peek and Cloppenberg за по 80 лв. (на Christian Berg, на тях пише non iron). Да, обаче същите ризи ги има и в немския он-лайн сайт на магазина и там ми излизат по 50-60 лв.
Пробвах да направя поръчка до Габко Германия, но не ми приема плащането. Пробвахме с виртуална дебитна и с кредитна карта и дава, че има проблем. Вероятно не разрешават плащания от България.
Търсих ги тези ризи и в други сайтове, но не ги намирам.
Сещате ли се как да излъжа системата и да успея да направя поръчка  :oops:?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #132 -: Април 28, 2015, 08:17:50 am »
Смайли, снощи получих мейл от Габко с информация, та пишеше и че може те да ти "пазаруват"може би плащаш за услугата. Може да опиташ с друга карта, МайТойса примерно не ми приема едната карта. Вариант е, някой от там да ти ги плати или Пей пал ако имат...
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #133 -: Април 28, 2015, 08:32:10 am »
Смайли, снощи получих мейл от Габко с информация, та пишеше и че може те да ти "пазаруват"може би плащаш за услугата. Може да опиташ с друга карта, МайТойса примерно не ми приема едната карта. Вариант е, някой от там да ти ги плати или Пей пал ако имат...
М-и, ще проверя тази нова услуга на Габко.
Ние пробвахме с общо 3 карти и не стана. Имат pay pall, но там изобщо не е активно.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #134 -: Април 29, 2015, 20:17:30 pm »
Комисионата им е 8% + 4 лв. за всяка поръчка (това за Германия).
Изяждат ми част от далаверата, но пак е по-евтино отколкото да купим от БГ, така че се възползвах. Сега ще чакам да не ме метнат, защото превеждаш едни пари на някой си и нямаш никаква гаранция, че той ще направи покупката ти. Разчиташ на една честна дума  :lol:
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #135 -: Април 29, 2015, 20:47:40 pm »
Преди време пазарувах от Франция с посредник, беше по-ниска комисионната или аз не помня добре, но не е имало проблем. Сега се сетих, че бях питала за доставка на нещо голямо от Германия и ми казаха нещо от рода на 4лв на килограм, което не ме устрои изобщо  :)
Ще дойдат, няма страшно  :D
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #136 -: Април 30, 2015, 08:15:52 am »
М-и, доставката от Германия беше 4.2 лв. на килограм с Габко, сега са я намалили на 3.4 лв.
Това пак си го плащаш, но отделно заплащаш и услугата за дето плащат вместо теб. Плащането го прави някакъв техен партньор.
Имаме приятели в Германия, но ако те платят вместо мен и аз трябва да им преведа, пак ще излезне толкова, защото банковите такси по международни плащания не са малки.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #137 -: Април 30, 2015, 18:14:48 pm »
Ако приятелите нямат български карти не те устройва този вариант да :) пък и пак занимаваш някой.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #138 -: Май 08, 2015, 15:23:31 pm »
Момичета, понеже знам че в темата има по-активно следящи сайтовете от мен, да попитам - очаква ли се скоро някъде (амазон, mothercare,...) да има някакви разпродажби или нещо такова, че ми намаляват пълнителите за коша за памперси и предния път баш от amazon заредих на черния петък и ми излязоха супер евтино!
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #139 -: Май 08, 2015, 16:21:27 pm »
Момичета, понеже знам че в темата има по-активно следящи сайтовете от мен, да попитам - очаква ли се скоро някъде (амазон, mothercare,...) да има някакви разпродажби или нещо такова, че ми намаляват пълнителите за коша за памперси и предния път баш от amazon заредих на черния петък и ми излязоха супер евтино!

В Амазон в Англия непрекъснато има разпродажби на най-различни неща, просто трябва да се следи.
Намаленията на Mothercare поне тук минаха.

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #140 -: Септември 18, 2015, 21:50:58 pm »
Да поразбутам темата малко :lol: :lol: :lol:
Как се четат размерите на обувките на Mothercare? Влизам и гледам, гледах и size chart-а, ама не се ориентирам - дава ми опции:
4 jnr
5 jnr
Какво значи jnr?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #141 -: Септември 18, 2015, 22:22:01 pm »
Да не е junior?
И аз английските номера не мога да ги оправя. Само от некст съм пазарувала и там дават и европейската номерация.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #142 -: Септември 18, 2015, 22:49:06 pm »
Аз и с чарта не се оправих да видя кое на кое. Не съм тръгнала да пазарувам, но ММ е в Англия и само ми звъни че е по някакви магазини, а той обожава  (доста нетипично за мъж!) да пазарува и искам да съм подготвена, че да няма после куп ненужни покупки :lol:
Ето например това (само за пример давам) как да разбера размерите - ще съм благодарна на всякакъв акъл:
http://www.mothercare.com/Mothercare-Unisex-Wellies---Yellow/455330,default,pd.html?cm_mmc=MCRet-_-Criteo-_-ApparelAccessoriesClothingBabyToddlerClothingBabyToddlerOuterwear-_-328x633&utm_campaign=criteo_retargeting&utm_source=mc&utm_medium=Retargeting&utm_content=ApparelAccessoriesClothingBabyToddlerClothingBabyToddlerOuterwear&&utm_term=455330
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #143 -: Септември 18, 2015, 22:58:43 pm »
Маузи, ти разгледа ли size guide? Там много добре си е описано. Размер 2 отговаря на европейския размер 18 например.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #144 -: Септември 18, 2015, 23:02:16 pm »
Маузи, ти разгледа ли size guide? Там много добре си е описано. Размер 2 отговаря на европейския размер 18 например.
Уж го гледах, ама явно не съм го схванала :oops:
Ще пробвам сега като ми даде жокер пак :lol:
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #145 -: Септември 18, 2015, 23:21:54 pm »
Mousyt, купувала съм ботушки 9jnr, което си съответства на европейската номерация в size guide. За Мати трябва да гледаш 2jnr, което е 18.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #146 -: Септември 19, 2015, 07:56:29 am »
Mousyt, потърси си някъде другаде таблица ако искаш. И на мен са ми странни номерата на англичаните, редовно купувам обувки за напред  :lol: това jnr или някъде съм виждала С е подсказване, че е детска номерация. В началото си мислех, че имат 3 номерации за деца, за бебета и за възрастни, то може и така да е в смисъл юношеските са по-тесни мисля. Иначе тази таблица е ок.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #147 -: Септември 30, 2015, 11:39:23 am »
Малко късно се включвам с коментар, но на Mothercare номерата са уголемени.
Аз поръчах едни сандалети в началото на лятото, които така и не му станаха цяло лято, а уж бях взела неговия номер. Бях разпечатала мярката им за краче, но уви....
Вече обувки наистина няма да поръчвам он-лайн, въпреки че съм имала попадения.

Много съм доволна от магазина на К§К в аутлета до Метро.
Нямат разнообразие от номера, но въпреки това все намирам подходящи и са с около 20% намалени спрямо оригиналните цени.
Сега оттам му взех хубави тънки пантофи за яслата за 16 лв. Цяло лято изкарахме с едни сандалети оттам за 34 лв. Сега ще се оглеждам и за зимни.

Mousyt, ти сигурно знаеш, но за всеки случай да кажа - вземай винаги по-голям номер, така че да можеш да пъхнеш пръст отзад. Ние първо бяхме взели едни точни и той плака от тях. Тесни му бяха.

Да ви кажа, че започнах да пазарувам за през сезон. Сега накупих от намаленията на Mothercare за следващото лято. Имаше хубави оферти - напр. 3 тениски или 3 панталончета за 5 лири и др.п.
Така бях направила и миналата пролет, та сега имаме за есента и зимата почти всичко без ботушки.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #148 -: Септември 30, 2015, 14:30:41 pm »
Привет, Смайли!
Благодаря за мнението за Mothercare. Аз засега си реших въпроса с обувките, но е добре да знам, защото ММ е в Лондон и го е обзела пазарна треска, а там цитирам :"Магазините на Mothercare са на всеки ъгъл"  :lol:
Вчера и аз си напазарувах пантофи на КиК от аутлета за 15лв и съм доволна :) Леко ми е странно, защото са 20 р-р и са му добре, а в същото време на буйки на КиК е 17/18 р-р 8O Ама карай да върви... Някак обаче му е странно с тях, че са малко по-стегнати от тези на Зизу, които се оказаха много мекички и понеже си е свикнал с тях с тях замина на ясла, пък тези ще ги разтъпкваме у дома.
За пазаруването през сезон е супер, който му стиска :lol: Моят младеж прави внезапни скокове в растежа все още и ми е трудно да знам. В момента му купувам дрешки за 9-12 месеца в повечето случаи...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #149 -: Септември 30, 2015, 15:27:33 pm »
До кое Метро се намира аутлета на К&К?


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #150 -: Септември 30, 2015, 15:41:55 pm »
До кое Метро се намира аутлета на К&К?
На Цариградско - т. нар. Sofia outlet center.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #151 -: Септември 30, 2015, 15:48:04 pm »
До кое Метро се намира аутлета на К&К?
На Цариградско - т. нар. Sofia outlet center.
Благодаря!


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #152 -: Октомври 13, 2015, 21:15:01 pm »
Някой който поръчва по-често от Алито да каже как са с доставките :)
Трябва ми една рокля на принцеса спешно до 30.10 и се чудя ако пише 15 дни доставка имам шансове да стигне?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #153 -: Октомври 13, 2015, 21:17:21 pm »
По скоро не, доста се бавят от там доставките.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #154 -: Октомври 13, 2015, 21:36:44 pm »
По скоро не, доста се бавят от там доставките.
И аз така си мислех, но ми трябваше някой да ме приземи :(
Благодаря!
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #155 -: Октомври 13, 2015, 21:41:36 pm »
Mousyt, какво точно ти трябва, няма ли го в българските сайтове? Аз миналата година поръчвах рокля на елза от един наш сайт, за 2 дни ми я доставиха.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #156 -: Октомври 14, 2015, 00:32:07 am »
Имам една поръчка от Алито, която 10-ти ден ми я показва на летище София, ако наистина е там, не са виновни китайците за забавянето, защото тя до там стигна за по-малко дни. Но и аз не бих рискувала за нещо спешно де.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #157 -: Октомври 14, 2015, 07:49:43 am »
Някой който поръчва по-често от Алито да каже как са с доставките :)
Трябва ми една рокля на принцеса спешно до 30.10 и се чудя ако пише 15 дни доставка имам шансове да стигне?
Ако на артикула пише, че го доставят с куриер (напр. DHL), може да дойде за по-кратко, но тогава директно отива на митница и се плаща мито и ДДС и е голяма хамалогия самото освобождаване.
Иначе ако пише, че доставят с пощите, идват за поне около месец, може и повече.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #158 -: Октомври 14, 2015, 14:27:15 pm »
Смайлс, аз поръчвам често обувки онлайн. Почти винаги една или две марки. И там няма грешка с размера. Винаги си е точен. Майка ми също ми праща от България. Или им нарисувам крака и меря шаблона.  :lol:

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #159 -: Януари 30, 2016, 02:22:53 am »
Да така е !
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #160 -: Май 12, 2016, 10:28:04 am »
Знам, че имаше възможност в Амазон, да видя цената на дадена стока назад, т.е. кога е била намалена. Някой ще ме светне ли?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #161 -: Май 12, 2016, 10:30:25 am »
аз знам за един сайт, който ти дава хронология на цената на даден продукт в амазон
потърси в гугъл за camelcamelcamel

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #162 -: Май 12, 2016, 10:36:59 am »
Благодаря Джам, точно това е.