0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как да пазаруваме от чужди сайтове
« -: Март 11, 2010, 10:38:41 am »
Пускам тази тема, защото смятам, че ще е полезна за всички, които желаят да се научат как се пазарува по Интернет.Аз специално съм "невежа" в тази област и ще се радвам, ако момичетата имащи опит в този вид пазаруване споделят каквото знаят.
Аз за сега знам само някои неща като за начало, в което не съм много сигурна дали е така.
1.Трябва ми кредитна карта /в някои случаи и дебитна върши работа, стига да приемат такава/
2.Ако пратката е голяма или не се доставя до България, се ползва посредник.От тук произлиза и въпроса в кои случаи не ни трябват техните услуги?
Посредник е:
http://www.pazaruvane.com/posrednici-anglia.html
3.Вероятно трябва да се знае и английски/тук не отговарям на критерия/, заради кореспонденцията с посредниците.
4.Защо може да се ползва и превозвач, а не посредник и кое е по-изгодно-разлики?
Ясно ми е, че само с това не съм готова да пазарувам, затова ще се радвам да споделяте опита си.
Идеята ми дойде след като разгледах тези сайтове:
http://www.mothercare.com/b/76096031/ref=sr_nr_n_2/280-0888397-7072041?_encoding=UTF8&rs=76096031&mcb=core&rh=n%3A76096031%2Cn%3A76110031&page=1
http://search.next.co.uk/shop/gattgender-newbornboys-0?nxti=0&nxtv=000&isort=bst&filter=subset%3a4201

От тук нататък ще се образовам, докато съм готова да "рискувам"
« Последна редакция: Март 11, 2010, 10:44:50 am от ketti »
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #1 -: Март 11, 2010, 10:49:59 am »
Аз не съм спец в пазаруването, но от горе-долу година пазаря основно от чужди сайтове. И относно т.1 не съм много съгласна, напротив трябва ти дебитна, а не кредитна карта. Аз съм извадила от 3 банки, защото в някои сайтове има ограничение от една карта да се пазарува от 2 акаунта.
Дано Мини се включи да разясни посредника и превозвача.
Иначе ето още малко сайтове:
http://adams.co.uk/shop/index.php?page=home
http://www.matalan.co.uk/fcp/departmenthome/dept/kids?resetFilters=true
http://www.marksandspencer.com/gp/search/279-9885285-4369347?ie=UTF8&rs=47110031&fromPS=&sort=salesrank&mnSBrand=core&viewID=leaf&bannerWidget=199823942&pos=emsrch_pag_Page%205&showAll=&rh=n%3A47110031&isBrowse=1&page=5
http://direct.asda.com/asda-babyshop/60,default,sc.html
http://www.laredoute.fr/achat-enfant-bebe.aspx?categoryid=53677600&dims=&category=&nop=20&pageno=1&brand=&sort=default&showless=&label=&dimorder=&
http://www.mytoys.de/Baby/KID/de-mt.ba/

от всичките съм пазарувала.
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #2 -: Март 11, 2010, 11:00:38 am »
Дебитна карта си върши идеална работа. Добре е също така да си направите регистрация в PayPal. Предвидете 2-3 дни за целта. Повечето търговци приемат плащания през ПейПал, а ползата за вас е, че не рискувате да ви източат картата (защото този риск ВСЕ ПАК съществува).
www.paypal.com
Доколкото знам за плащания през ПейПал не ви се начисляват допълнителни такси, търговецът ги поема.

За посредниците - техните услуги не ти трябват, ако сайтът доставя до България или, ако имаш приятели в съответна държава, до която се доставя, които са склонни да получат и препратят пратката към теб.

Английски си трябва, но съм сигурна, че ако някой ти помогне 1-2 пъти, ще схванеш идеята. Има и онлайн-преводачи, които може да са ти от полза за основните думи поне. За Laredoute си трябва и френски - мисля, че бях попадала на някакъв форум, в който подробно се обясняваше как да се пазарува от там, т.е. можеш да се оправиш и без чужд език. Ще пусна линк, ако го намеря. От немски сайтове не съм пазарувала до момента.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #3 -: Март 11, 2010, 11:09:02 am »
    Аз също ще следя темата с интерес и се надявам да се "образовам" за пазаренето от чужди сайтове.Купувала съм само от БГ-електронни магазини и съм плащала в кеш при доставка на място,чрез куриер.Като,разбира се и сумата на самата доставка,съобразена от километрите и теглото на покупката,което...си оскъпява доста крайния продукт.Та,въпроса ми е: Много ли се оскъпява крайната цена от тези чуждестранни сайтове?По-точно...приемлив ли е крайният резултат,след куп такси и "услуги" ?
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #4 -: Март 11, 2010, 11:11:41 am »
Има ли значение каква е валутата в картата.Дебитна  Маестро, където аз си внасям суми и ми се превеждат болничните да речем, става ли?
« Последна редакция: Март 11, 2010, 11:15:08 am от ketti »
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #5 -: Март 11, 2010, 11:20:48 am »
Бари, много по-изгодно е да се пазарува от чужд сайт. Аз имам опит само с НЕКСТ. Резултатът беше повече от задоволителен. Дрешките са с перфектно качество и на почти половин цена от турските ишлемета. Цветовете не мърдат, не се разкривяват дрехите след пране, не се свиват. Освен това стоят прекрасно. :D Дънки за 4 лири, как ти звучи? :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #6 -: Март 11, 2010, 11:26:11 am »
Няма значение каква е валутата на картата,важното е да е международна.Аз  имам скромен опит с пазаруването в Ларедут.Използвам международна дебитна карта Visa,регистрирана в системата ПейПал.Въобще не ви трябва френски или инструкциите за пазаруване,на мен страницата ми се превежда от някакъв google преводач(не съм сигурна дали така се казва).
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #7 -: Март 11, 2010, 11:31:18 am »
Разгледах набързо сайта на ПейПал.Значи първо трябва да се "преборим" с него.Достатъчно ли е там да си регистрирам картата или трябва да имам  и ПейПал сметка, че нещо такова ми се мерна там.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #8 -: Март 11, 2010, 11:49:22 am »
Забравих да кажа,че за мен специално пазаруването от Ларедут не си заслужава.Качеството е като турското и на същата цена.
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #9 -: Март 11, 2010, 11:51:43 am »
ketti, регистрираш си картата там, те ти изтеглят 1.50 евро от сметката (които после ще ти приспаднат от първото плащане) и до 2-3 дни тази транзакция трябва да се появи в банковото ти извлечение (най-удобно е, ако имаш интернет банкиране към картата, аз специално търсих такава банка, към която да си извадя карта). Тази транзакция съдържа една поредица от 4 или 5 цифри, която ти трябва да въведеш на страницата на PayPal, за да завършиш регистрацията си (един вид да потвърдиш, че това е твоята карта).

klio, аз не съм ползвала такъв преводач, защото знам френски, но явно за всичко са намерили начин хората - това е добра новина :)

baracuda
, по мои наблюдения най-големите разходи идват от доставката. Обикновено, за да преценя дали искам да поръчам или не, си избирам нещата, гледам колко ми е тоталът и деля на броя неща, да видя средно по колко ми излизат. След това преценявам дали съм склонна да дам тези пари за този брой дрехи. Laredoute, например, имат доста евтина доставка - някъде 5-6 евро беше. Но общо взето, всеки сайт си има различна политика в това отношение.

Най-скъпа досега ми е излизала доставката от САЩ, като внимавам и поръчвам, само ако пращат с USPS (това са техните пощи), а не с UPS!!! Цената за доставка до България ми е била около 30 долара, като разликата в начина на изпращане е, че, ако пратят с USPS получавам стоката в пощата в квартала и не се разправям с митници, не плащам допълнително ДДС и т.н. Така доставят и от Victoria's secret, между другото, ако избереш Standard delivery, а не International delivery.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #10 -: Март 11, 2010, 12:15:40 pm »
:D Дънки за 4 лири, как ти звучи? :wink:

    Ами,добре ми звучи,при условие,че нашият юнак има дънки и джинси от "Premaman" (китайско производство при това),които са по 59 лева...броя. :wink: За качеството не мога да си изкривя душата-перфектно е...но цените са големи брадви. Та, затова питам дали си заслужава галимацията.cambozzola , White , благодаря за отговорите,трябва значи много-внимателно да се чете при избора на доставчик.И изобщо не се бях сетила,че в картата трябва да има валута...много ми е сложно ...на пръв поглед... :oops:
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #11 -: Март 11, 2010, 12:26:47 pm »
Бари, заслужава си и още как. Аз съм накупила якета тип дудонки, много дебели за по 3-4 Е, кожух пак от дебелите тип канатка за по 6 Е. И още много др. изгодни - това от редута. Аз  не знам френски, но с малко повече ровене научаваш основните неща, не са кой знае колко много думи. А и далаверата от там е с кодовете - изпада безплатна доставка, безплатна доставка + подарък, намаление от 10Е, 20Е, 30Е + безплатна доставка, че и подарък. Относно качеството - има и много добри неща има и пълни боклуци. Няма ко да се лъжем, но горе долу след година пазарене, се ориентираш кои марки си струват и кои не. Абе с две думи далавера бол.
От английските сайтове, пазаря, чрез едно момиче и доставката ми е 10 лв. на сайт до БГ. Общо взето съм доволна от всички, но Некс и Адамс са ми фаворити.
Пей пал ползвам само за един сайт за снимки, но имат някаква такса върху сумата, която хич не е голяма и не е болка за умиране.

тук са неща от редута - http://skorpi77.snimka.bg/other/reduta.352964.all
а тук от английските сайтове - http://skorpi77.snimka.bg/daily/next-adams-m-amp-s.440376.all

ако някой нещо го интересува, да пита
« Последна редакция: Март 11, 2010, 12:28:46 pm от Mary »
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #12 -: Март 11, 2010, 12:33:19 pm »
И аз пазарувам основно от ларедут. Екипче Адидас за 10 евра си е направо на далавера, и подарък ти дават. Сега например съм си харесала машина за сирене и кисело мляко за 24,50 евра.

[/url]
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #13 -: Март 11, 2010, 12:46:18 pm »
Аз досега предимно от АСДА съм пазарувала за мен, мъжа и бебо. Комбинираме се с една приятелка и поръчваме нещата, чрез фирма посредник идват. Фирмата досега ме е оскъпила най-много 10 лв. с доставката, но пък не се занимавам с регистрация в Пей Пал - въпреки, че тук е обяснено как, още не се осмелявам. Плащам кеш на фирмата.
Качеството на дрехите е далеч над това, което купувам в БГ. Като родя и за себе си ще поръчвам повече неща, сега само за мъжа и бебо :)
От Маталан може ли с фирма посредник, някой знае ли?
[/url][/url]
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #14 -: Март 11, 2010, 12:51:27 pm »
Леле как ме подпалихте не е истина, особено Мери с тия снимки...Ще ходя да провера за картата ми, че е Маестро, ама не знам дали е международна. Пък е точно момента, в който трябва да я сменявам, та може да поискам и международна, ако не е, нали така се прави?
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #15 -: Март 11, 2010, 12:55:02 pm »
В MyToys така като гледам не ми трябва ПейПал нали?Само ми трябва кредитна карта?
Е, аз нямам, но мъжо има  :jump12:
Аз досега предимно от АСДА съм пазарувала за мен, мъжа и бебо. Комбинираме се с една приятелка и поръчваме нещата, чрез фирма посредник идват. Фирмата досега ме е оскъпила най-много 10 лв. с доставката, но пък не се занимавам с регистрация в Пей Пал - въпреки, че тук е обяснено как, още не се осмелявам. Плащам кеш на фирмата.
Качеството на дрехите е далеч над това, което купувам в БГ. Като родя и за себе си ще поръчвам повече неща, сега само за мъжа и бебо :)
От Маталан може ли с фирма посредник, някой знае ли?
Ама паричките на фирмата ли се превеждат от картата, или на посредника?Напиши моля те по-подробничко
« Последна редакция: Март 11, 2010, 12:59:35 pm от ketti »
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #16 -: Март 11, 2010, 12:57:56 pm »
Абе то и мъжа ми има международна карта и е в мене ама....ако се увлека нещо ще стане лошо :bonk:
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #17 -: Март 11, 2010, 13:02:17 pm »
Аз съм пазарувала най вече от ebay. от щатите, от тайван... няма мито, защото във фактурата пишат мн.ниска стойност.доставката обикновено е евтина. все пак зависи от теглото де. Последно си купих часовник от щатите. Доставката беше 15$, което заедно с покупката пак ми излезна на половин цена, сравнено с цените тук.


*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #18 -: Март 11, 2010, 13:11:50 pm »
За предпочитане е виза и да не е кредитна. Аз съм изкара ляколко и ги ползвам само за пазарене, като вкарвам само сумата на покупката.
Покрай намаленията в редута се получи една сума да се блокира и даже дърпа по два пъти, даже момичета, които чрез пей пал са платили, пак се получило нещо такова. Поправими са нещата, но иска разправии, нерви и време. Затова моя съвет е дебитна без да има пари вътре освен сумата за пазара.

За маталана, може чрез посредник да, моята поръчка от там Мини я пусна, точно чрез посредник.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #19 -: Март 11, 2010, 13:22:07 pm »
Mary, от тук само  с кредитна, нали?
http://www.mytoys.de/Internationale-Bestellungen/KID/de-mt.sv01.intlorder/