0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #40 -: Март 12, 2010, 20:21:16 pm »
С дебитна става от Ларедут, но за други не съм сигурна. Аз от Пъмпкин Патч плащах с Мастъркард.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #41 -: Март 12, 2010, 21:15:49 pm »
От коя банка да си извадя международна дебитна карта VISA, за да нямам проблеми, ако реша да пазарувам без посредник.
Аз видях, че  в мамата имат теми, но там вече са така ошлайфани, че не върви да идем да изтропаме, аман-заман обяснявайте сега.
И да си питам пак последно
не бе, дебитна
от там има общи поръчки и доставката се дели, иначе  16Е

Като ида на плащане ми дават това





Mary, казва, че може с дебитна, но на снимката на дебитна пише НЕ

Ако става въпрос за mytoys.de аз плащам с Visa electron нa Първа Инвестиционна. От Англия до сега съм пазарувала само с посредник, даже утре очаквам да дойде една поръчка от ASDA и ще снимам да ви покажа. От поръчката до получаването е 2 седмици.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #42 -: Март 12, 2010, 21:20:49 pm »
с дебитна от Майтойс не може
само да не е на ОББ картата, с тях съм чувала, че често има проблеми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #43 -: Март 12, 2010, 21:52:55 pm »

Ако става въпрос за mytoys.de аз плащам с Visa electron нa Първа Инвестиционна.
[/quote]

Да, за него.Това е дебитна, или не.
А когато картата е само VISA,има ли такава дебитна.
« Последна редакция: Март 12, 2010, 22:14:39 pm от ketti »
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #44 -: Март 13, 2010, 09:09:36 am »
ketti, VISA дебитна ти върши работа. Мисля, че няма значение от коя банка е - моята е от Прокредит, например.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #45 -: Март 13, 2010, 09:27:35 am »
ketti, VISA дебитна ти върши работа. Мисля, че няма значение от коя банка е - моята е от Прокредит, например.
Благодаря ти combozzola, точно това сега ми е на дневен ред, каква да бъде картата.Както Mini спомена, май няма да е от ОББ
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #46 -: Март 13, 2010, 11:09:41 am »
Ето една опция http://onlineshoppinguk.econt.com/
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #47 -: Март 13, 2010, 11:12:07 am »
А цените видяла ли си ги?
http://onlineshoppinguk.econt.com/tariff.php
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #48 -: Март 13, 2010, 11:17:59 am »
Разбира се, вече няколко пъти си поръчвам от NEXT.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #49 -: Март 13, 2010, 11:40:25 am »
8O 35 лева за пакетче до кг  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #50 -: Март 13, 2010, 11:43:23 am »
ketti, не правя реклама, обяснявам моя подход - като търсех навремето къде да си извадя карта (след няколко не много успешни опита), изискването ми беше да е VISA, да имам възможност за интернет-банкиране, да имам възможност да плащам по интернет чрез нея (по едно време това беше проблем, някаква специфика на VISA, сега мисля, че вече този проблем е решен) и да имат офис близо до нас. На всички тези условия отговори Прокредит банк - доволна съм от обслужването, не съм имала абсолютно никакви проблеми с тях. Това, което ми липсва е, че нямат смс-известяване при плащане с картата (но мисля, че Райфайзен примерно предлагат тази услуга, не съм проверявала за останалата част от изискванията ми). Хубаво е да имаш смс-опцията, за да разбереш веднага, ако някой тръгне да ти източва картата... Чух слухове, че Прокредит са я пуснали тази услуга, но пуст бременен мозък, все забравям да звънна и да проверя.

Със сигурност НЕ препоръчвам Сосиете женерал - имах карта там, но интернет банкирането им е под всякаква критика (За да платиш на хотел в провинцията, да речем, който ще ползваш един-единствен уикенд в живота си, трябва първо да отидеш до офис на Сосиете и да регистрираш там съответния хотел, с IBAN-a му, като твой бенефициент - това се правело за "наша сигурност". Така се процедира с абсолютно всеки, на когото искаш да преведеш пари по интернет.)

Като още един плюс към ползването на карта, ще прибавя плащането на сметки и данъци през ипей. Малко неща са в състояние да ме закарат до касата на някое дружество, откакто ползвам тази услуга.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #51 -: Март 13, 2010, 11:48:05 am »
8O 35 лева за пакетче до кг  :lol: :lol: :lol:
И на мен ми се струва доста луксозно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #52 -: Март 13, 2010, 11:57:17 am »
Ипей е страхотно средство и най-евтиния вариант за превод на средства, можеш да плащаш битови сметки, данъци, да превеждаш пари към други сметки, дори и по определени видове кредитни карти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #53 -: Март 13, 2010, 12:02:07 pm »
Трябва да ви кажа, че и аз се учудих, но се оказа, че в еднокилограмово пакетче се побират толкова много детски дрешки ...
Пък и като физическо лице плащам цената без ДДС, все пак става въпрос за транспорт Англия-България 29лв. не е толкова много.
И като теглих чертата, се оказа че дрешките за детето с доста доброто качество на next ми излизат на цените на безинтересните тук от средно ниво дрехалаци.
Не знам за вас, преценете си.
Но аз ще продължавам да си поръчвам, защото специално за тази марка, нямам опция за плащане с карта на сайта им и не предлагат доставки до Б-я.
С приятелки обмисляме да си направим обща поръчка, защото както виждате при по-големите кг има повече сметка.    
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #54 -: Март 13, 2010, 12:17:21 pm »
http://www.pazaruvane.com/posrednici-anglia.html
ето няколко посредници и цените им
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #55 -: Март 13, 2010, 12:17:57 pm »
Трябва да ви кажа, че и аз се учудих, но се оказа, че в еднокилограмово пакетче се побират толкова много детски дрешки ...

Принципно си права, но фирмите посредници вземат около 3 лева за еднокилограмово пакетче, софийските предлагат куриер до дома в рамките на София за 5 лева, а извън София за 6-7 лева, колкото и да го смятам- повече от 10 лева не излиза килограм стока
но, ти си преценила за себе си, че това ти е най-изгодния вариант, така че действай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #56 -: Март 13, 2010, 13:00:28 pm »
А тези 8-7% за посредничество не се ли плащат?
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #57 -: Март 13, 2010, 13:15:59 pm »
До като се рових из един сайт ,освен този, който Eterna е дала, попаднах на Ла Редут и как се пазарува от там.Също там в обясненията пише, цитирам:

"Плащането в онлайн магазина La Redoute става с кредитна карта или карта Visa Electron (без издадена такава от ОББ и Visa Electorn на Alpha Bank). Цената на доставката до България е само 6 евро, която обаче можете лесно да си спестите с промо кодовете за безплатна доставка. "

Дилемата сега ми е - че ще искам Visa, е ясно, но каква да бъде-само VISA  или VISA electron.Към коя да се ориентирам?
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #58 -: Март 13, 2010, 13:36:44 pm »
Ето снимки от последната ми поръчка, има и отбелзани цени. Дрешките са 100% памук. http://gunovska.snimka.bg/family/drehi.482335
Mini, имат ли още МиС доставка до България? Харесала съм и някои неща от Next, ко някой иска можем да направим обща поръчка. Аз лично поръчвам през Алезар.
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #59 -: Март 13, 2010, 13:44:36 pm »
Зарибена съм отвсякъде, цяла сутрин съм тук и се "образовам" на тема интернет пазаруване от английски сайтове, ама да видим кога ще започна.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам