0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #20 -: Март 11, 2010, 13:54:55 pm »
не бе, дебитна
от там има общи поръчки и доставката се дели, иначе  16Е
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #21 -: Март 11, 2010, 14:14:33 pm »
не бе, дебитна
от там има общи поръчки и доставката се дели, иначе  16Е

Като ида на плащане ми дават това

*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #22 -: Март 11, 2010, 14:16:31 pm »
Аз съм пазарувала от www.next.co.uk чрез посредник и съм много доволна от всичко, което взех. Поръчах и едни гуменки от www.pumpkinpatch.co.uk От там с кредитна карта, но не доставят до Бг, така че до адреса на транспортна фирма ги пратих. Пътуват в момента към София.
За детско бельо съм набелязала www.marksandspencer.com. Доста по-евтино излиза от бельото на Венера, а качеството е много по-добро.
Изгодни неща има и в http://www.clothingattesco.com/Home/page/home , но качеството не знам какво е.

*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #23 -: Март 11, 2010, 14:40:26 pm »
Поръчах и едни гуменки от www.pumpkinpatch.co.uk От там с кредитна карта, но не доставят до Бг, така че до адреса на транспортна фирма ги пратих. Пътуват в момента към София.

Sia,ти пишеш на сайта адреса на транспортната фирма, а на транспортната фирма даваш твоя адрес, така ли?Леле, дали ме разбра някой?
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #24 -: Март 11, 2010, 15:02:07 pm »
Мда, точно. В сайта за доставка съм посочила английския адрес на фирмата превозвач и моето име, а като пристигне тук мога да си ги взема от офиса им директно или да ми ги докарат до вкъщи срещу 5 лв. Всяка транспортна фирма си има правила.
В Пъмпкин в момента има намаления и има чудни неща, разгледайте непременно.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #25 -: Март 11, 2010, 15:09:11 pm »
Аз нещо не разбрах, фирмата превозвач може ли да е българска за международни превози-в такъв случай кой адрес на фирмата. Мъжът ми работи в такава фирма и ако мога ще и ползвам, ама досега не е ставало изобщо на дума между нас.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #26 -: Март 11, 2010, 15:16:09 pm »
Тези фирми-превозвачи, май не са като общоприетите фирми за транспорт.Не знам пак де, така си мисля, може и да бъркам.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #27 -: Март 11, 2010, 15:29:08 pm »
Фирмите, които се занимават с посредничество и превоз са посочени в линка в първия пост. Има и отзиви за тях. А в сайтовете им са подробно описани условията и услугите, които предлагат.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #28 -: Март 11, 2010, 15:29:51 pm »

Сия не бях обърнала внимание-сега ги разгледах, благодаря
« Последна редакция: Март 11, 2010, 15:33:43 pm от shanoar »
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #29 -: Март 11, 2010, 15:33:42 pm »
Отскоро пазарувам от чуждестранни сайтове и съм доволна. Най-често пазарувам от ларедут. Плащам през пейпал и досега съм нямала проблеми. За качеството на стоките мога да кажа , че е доста добро . За пример http://www.sportdepot.bg/products/sportswear/women/shoes/22839-damski-obuvki тези маратонки ми струваха 36 лева от ларедут.
А това е един сайт с упътване за регистрацията в пейпал http://pazaruvane-online.com/20/%d1%80%d0%b5%d0%b3%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d0%b2-paypal-%d1%81%d1%82%d1%8a%d0%bf%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d0%be-%d1%81%d1%82%d1%8a%d0%bf%d0%ba%d0%b0/
« Последна редакция: Март 11, 2010, 15:41:53 pm от Angelina »
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #30 -: Март 11, 2010, 16:34:22 pm »
Бари, и на мен ми се видя сложно и пазарувам през посредник (Алмуз). Пълниш си кошницата и копи/пейст на мейла им. Взимат 10% комисионна, но пък от NEXT (последно от там пазарувах) имат безплатна доставка и излезе същото. Те се занимават с поръчки, плащане, а ти им плащаш като дойде стоката в БГ. Много лесно става.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #31 -: Март 11, 2010, 16:48:28 pm »
На азда бельота също е много готино, говоря за детското, взех бодита с дълъг, къс ръкав, потници, разкошни са. Сега чакам и за мен, да видим.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #32 -: Март 11, 2010, 16:58:42 pm »
бельото на МиС е разкошно, детските дрехи също
мой фаворит от английските сайтове
другия ми любим сайт е Адамс, следван от Пъмпкин пач
предпочитам да пазарувам в сайтове, в които сама мога да платя, дори да нямат доставка до България, пускам на адреса на превозвач /за София- Гив транспорт или Габко/ и после ми пращат до тук с куриер
не купувам нищо от нашите магазини, ровя в Ибей и винаги търся най-изгодното за мен
последно поръчах на Преслава от намаленията на МиС елек шушляк с полар отдолу за 5 паунда, дънки за 2 паунда и трико блузка пак за 2 паунда, тези цени тук не мога да ги видя за най-долно китайско качество стока
Теско също са много добри, но се поръчва чрез посредник, а пък и не е толкова богата колекцията им, за това се отказах да ги гледам  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #33 -: Март 11, 2010, 17:24:36 pm »
От бремеността ли от какво ли, май затъпявам  osi_10.
Значи, ако ползвам посредник действам така.
Бари, и на мен ми се видя сложно и пазарувам през посредник (Алмуз). Пълниш си кошницата и копи/пейст на мейла им. Взимат 10% комисионна, но пък от NEXT (последно от там пазарувах) имат безплатна доставка и излезе същото. Те се занимават с поръчки, плащане, а ти им плащаш като дойде стоката в БГ. Много лесно става.
Ако не искам посредник, плащам в сайта и давам адрес на превозвач, т.е. посредник  и превозвач не е едно и също така ли? и

предпочитам да пазарувам в сайтове, в които сама мога да платя, дори да нямат доставка до България, пускам на адреса на превозвач /за София- Гив транспорт или Габко/ и после ми пращат до тук с куриер
 


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #34 -: Март 11, 2010, 17:57:53 pm »
има сайтове, които не приемат плащане с карти, които не са издадени в Англия /Теско, Некст, АСДА, Кидикеър, Гет дъ лейбъл, МандМ дайрект/ и такива, които са издадени в други държави /Маркс и Спенсър, Адамс, Пъмпкин пач, Сайнсбъри и др/, но въпреки това не доставят до България
в първия случай ще трябва да използваш фирма, занимаваща се с транспорт и посредничество при пазаруване да ти поръча стоката, да ти я плати с нейни пари и да ти я достави до тук, за това удоволствие ще платиш 8-10% /в зависимост от фирмата/ върху стойността на поръчката, доставката от сайта спрямо обявената му тарифа /ако има безплатна доставка над определена сума и твоята поръчка покрива това изискване, не дължиш доставка/ и за транспорт до България в зависимост от тарифата на фирмата
във втория случай си поръчваш сама, при регистрация посочваш адреса на фирмата, на която си се спряла, плащаш с твоята си карта, те доставят стоката до английския адрес на фирмата, а те ти я карат до България и тогава ще платиш само за транспорт до България
в първия случай фирмата ще е посредник и превозвач, във втория само превозвач
има и трети случай- сайта приема карти, издадени в България и доставя до тук /спортсдайрект, фрагрансдайрект, бритиш суотч/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #35 -: Март 11, 2010, 19:49:10 pm »
Ох, Mini, жива да си, схванах.Вече бях се притеснила, че нещо не съм в час  :lol:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #37 -: Март 12, 2010, 13:47:01 pm »
Да се запиша и аз да следя темата.От известно време много се ядосвам на себе си, че не мога да го схвана това пазаруване.Знам че в мамата има много теми , но там не обичам да чета, та се радвам, че и ние си имаме таква тема.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #38 -: Март 12, 2010, 15:19:27 pm »
Аз именно в темата на Бгмама се ограмотих, така да се каже.

Тя Мини много хубаво го е обяснила. Не е никак сложно. Ако сайта приема бългаски карти и има доставка до България, си поръчваш директно. Ако приема български карти, но не доставя до България, си плащаш с твоя карта и го изпращаш на адреса на фирма превозвач. Ако не приема карти издадени в България, ползваш услугите на посредническа фирма.
Аз преди поръчвах на една пазарджишка фирма, защото нямаше софийска. А сега са вече три, та имаме избор софиянки.
*
Re: Как да пазаруваме от чужди сайтове
« Отговор #39 -: Март 12, 2010, 19:53:31 pm »
От коя банка да си извадя международна дебитна карта VISA, за да нямам проблеми, ако реша да пазарувам без посредник.
Аз видях, че  в мамата имат теми, но там вече са така ошлайфани, че не върви да идем да изтропаме, аман-заман обяснявайте сега.
И да си питам пак последно
не бе, дебитна
от там има общи поръчки и доставката се дели, иначе  16Е

Като ида на плащане ми дават това





Mary, казва, че може с дебитна, но на снимката на дебитна пише НЕ