0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #20 -: Август 27, 2014, 12:47:41 pm »
Да, Маги, така е, идва известие у дома. Но след случай на препоръчано писмо от Германия, което не пристигна, взех кутията. Може би просто проблемът е бил в нашия пощенски клон (кутията ми е в друг, София - голяма  :lol:)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #21 -: Септември 02, 2014, 08:52:01 am »
Момичета, когато правите плащане към Амазон и Алиекспрес удържат ли ви такси по картата и ако да, горе-долу в какви размери.
На мен (т.е. на мъжа ми) са ми дръпнали едни 19 лв. извън сумата по поръчката, и се чудя това такса ли е или измама. Звъняхме до банката, но тъй като плащането е направено вчера, още нямат инфо за детайлите му.
Май ще се окаже измама, защото тези 19 лв. са дръпнати 5 часа преди другото плащане (или поне така излиза на електронното банкиране).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #22 -: Септември 02, 2014, 08:57:29 am »
Смайл, да не би да е плащал нещо с нея в магазин примерно? Виждаш ли вече плащането към кого е?
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #23 -: Септември 02, 2014, 09:06:33 am »
Смайл, да не би да е плащал нещо с нея в магазин примерно? Виждаш ли вече плащането към кого е?
Не. Това е виртуална дебитна карта. Тя може да се ползва само за пазаруване в интернет. Обиайно по нея не поддържаме големи суми (стоят по 5-10 лв.). Можеш да я заредиш през електронното банкиране точно преди плащането.
Мъжът ми не пазарува. Аз пазарувах 2 пъти - на 26-ти от Амазон (не си спомням наличността, която остана тогава след пазаруването) и вчера от Алиекспрес.
Но вчера има дръпнати две суми (аз купих само 1 нещо от 1 доставчик).
Не се вижда плащането към кого е. От банката казаха някакъв интернет сайт, който не съм чувала. Чудя се обаче още дали не е свързано с плащането към Али. Примерно, ако има такси, те да се дърпат по някакъв различен начин.
Затова питам дали на вас са ви удържали такси при такива плащания.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #24 -: Септември 02, 2014, 09:53:10 am »
Не е редно за едно плащане, два превода - обади се в банката да ти дадат информация или виж без да искаш да не си купила и още нещо :D


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #25 -: Септември 02, 2014, 10:00:56 am »
Провери си поръчките в двата сайта, виж история или фактури. Ако ти излезе двойна поръчка или пък втора фактура там ок, но така, не знам. Тия пари изтеглени ли са или просто блокирани? Ако е второто и е грешка до 2 седмици трябва да ти ги освободят.
Примерно аз правих поръчка от един немски сайт, в сайта поръчка нямах, но парите в банката ми блокирани.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #26 -: Септември 02, 2014, 10:03:24 am »
... или виж без да искаш да не си купила и още нещо :D
Абе те и от банката това попитаха, ама те тези неща не стават без да искаш  :lol: :lol:
Аз тук планирам една покупка по няколко дни  :lol: :lol: :lol: преди да я пусна. А и сумата е една никаква.
Разбрахме се с банката да се обадим след 1-2 дни, когато ще има повече детайли по плащането.
Ако не сме ние може да го оспорим. Сумата е малка, но въпросът е принципен. Ако не е някоя такса, ще оспорваме и ще блокираме картата, защото ще означава, че някой има номера й.

М-и
, не знам дали са изтеглени или блокирани. На мен (на мъжа му) ми излизат като платени (няма ги).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #27 -: Септември 02, 2014, 10:05:36 am »
Аз избягвам да пазарувам в китайски сайтове, именно защото ме е страх от измами. Може би нямам основание за притеснение, но аз ги избягвам. Отделно, че ми изглеждат некачествени дрехите, с незнайни материи. Единствено съм поръчвала едни бамбукови обръчи за плетене, и то след конкретна препоръка.

Иди в банката и поискай разпечатка от банката, ако не е вижда инфо в сайта им. Влез и в акаунтите с покупките ти в двата сайта, от които си пазарувала и виж дали там ще намериш отговора.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #28 -: Септември 02, 2014, 10:12:34 am »
Няколко пъти съм пазарувала от Алиекспрес. Веднага получавам съобщение колко точно са ми дръпнали от картата и никога не са ми удържали такси.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #29 -: Септември 02, 2014, 10:26:29 am »
Sia, ако някой е откраднал номера на сметката, то е станало след пазаруването от Амазон UK, а не след пазаруването от Али (защото съмнителното плащане е между тях двете).
Дрехи не съм поръчвала. Поръчах си комплект четки и филтри за прахосмукачаката ми (на IRobot). Тук са безбожно скъпи, а и ги няма налични.


Няколко пъти съм пазарувала от Алиекспрес. Веднага получавам съобщение колко точно са ми дръпнали от картата и никога не са ми удържали такси.
Veselia, тази информация ми е ценна. Мерси  :P
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #30 -: Септември 02, 2014, 10:47:48 am »
Смайл, с какво зарядно е този айробот? Не мога да намеря на моя по китайските сайтове.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #31 -: Септември 02, 2014, 10:51:42 am »
Смайл, с какво зарядно е този айробот? Не мога да намеря на моя по китайските сайтове.
М-и, не мога да разбера много добре въпроса ти.
Моят има захранващ кабел и док станция, на която се зарежда акумулаторната батерия.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #32 -: Септември 02, 2014, 13:23:45 pm »
Мммм не, при мен робота е с отделно зарядно, като телефон примерно.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #33 -: Септември 02, 2014, 14:08:30 pm »
Мммм не, при мен робота е с отделно зарядно, като телефон примерно.
Нещо такова ли?
http://ru.aliexpress.com/item/AC-DC-22-5V-Adapter-Power-Charger-Supply-For-IROBOT-ROOMBA-4230-4232-4260-4296-4902/1899270382.html
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #34 -: Септември 02, 2014, 17:03:00 pm »
Смайл, това малко на зарядно за лаптоп прилича, моето си е точто като за телефон с едно топче на кабела :) голямо описание :) :) :) Робота е Агама.
Ще разровя и аз в алито, там не се бях сетила
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #35 -: Септември 03, 2014, 00:14:43 am »
47 smiles, аз пазарувам почти всеки ден от Амазон и досега не съм имала проблем с некоректно изтеглена сума. Има една опция на Амазон, която е за някакъв абонамент (едно чекче при опцията за избор на доставка), но доколкото знам там таксата е около 80 и няколко паунда, което си е доста повече от сумата, която са ти удържали на теб, а пък и се изтегля един месец след регистрацията. Но пак уточнявам, че това е само ако е сложена отметка на чекчето.
Ако можеш да кажеш какво е името на сайта, което са ти казали от банката, ще мога да ти помогна с повече информация, защото пазарувам почти изцяло през интернет и съм обиколила доста сайтове :-)

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #36 -: Септември 03, 2014, 00:38:19 am »
Има една опция на Амазон, която е за някакъв абонамент (едно чекче при опцията за избор на доставка), но доколкото знам там таксата е около 80 и няколко паунда, което си е доста повече от сумата, която са ти удържали на теб, а пък и се изтегля един месец след регистрацията. Но пак уточнявам, че това е само ако е сложена отметка на чекчето.
За "Амазон" конкретно - това е "Аmazon Prime", струва 45 паунда на година, аз го ползвам, защото пазарувам от там нон стоп и с него имам безплатна доставка на почти всичко поръчано ( за територията на Англия е безплатно). В общи линии - тези 45 паунда на година си ги избивам с 3-4 поръчки, а аз правя над 300 годишно. Имаш сметка, ако пазаруваш наистина много и често. Иначе - не мисля. Но и за него имаш месец безплатно тестване, после изрично те питат дали ще се абонираш, че чак тогава се дърпат парите и това се отчита в банката ти.

За пазаруване от някои сайтове - има и еднократна такса за по евро-две за 'валидизация" на ползваната карта. Което също е упоменато в общите условия на сайта, преди да тръгнеш да плащаш.

Имах много кофти случай  миналата година, в който 45 дни (от дата на поръчка и последвало плащане) ми задържаха над 1000лв. ( които не можех да ползвам в този период), защото поръчаната стока вече не била налична. Английският продавач каза, че моята банка трябвало изрично да иска освобождаването. Ставало автоматично, до 48 час при тах, не знаели защо с моята карта така... Моята банка ми каза, че при международни транзакции пък им били такива правилата и ще чакам 45 дни и чаках. Кредитна карта, международна, с високи лимити, не е случайна банката ми и....ей това. Е, дойдоха ми парите обратно де, ама има си уловки. И греди.  :lol:

За китайците...даже не ми се захваща. Но понеже сме по-китайци и от тях... Накрая хем ни върнаха парите за поръчаната стока, хем и стоката си получихме (фри).   :lol: Ама 2 месеца нерви налЕ...нямат плащане. Та не ги препоръчвам аз лично, не и "случайни". Ако някой познат, ползвал, доволен - да. Има и много читави от тях, с хубава стока, на супер цени. Хонкгонгците също са ми любими, много коректни, хубава стока, на хубава цена. За изделия от ест. кожа - поляците са ненадминати, нямам идея защо, но...погледнете, ако ви интересува. За много неща и от САЩ са страхотни стоките и цените (в e-bay конкретно), но аз ги поръчвам с доставка през Англия. До БГ  директно са си цифра, ако изобщо се навият.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #37 -: Септември 03, 2014, 10:45:40 am »
Ако можеш да кажеш какво е името на сайта, което са ти казали от банката, ще мога да ти помогна с повече информация, защото пазарувам почти изцяло през интернет и съм обиколила доста сайтове :-)
За съжаление не го запомних. Звучеше нещо като paybill, ама не точно.
Днес пак ще звъннем до банката да питаме за повече подробности.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #38 -: Септември 03, 2014, 12:12:16 pm »
Аз съм си поръчвала рокля от Китай (май единственото нещо). Поръчах я три месеца предварително, защото ако не ставаше, да имам време да търся друга. :-) Не съм недоволна. Е, малко голямо ми бяха направили бюстието, ама с един сутиен оправихме работата.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #39 -: Септември 04, 2014, 10:03:35 am »
Жбрул, би ли обяснила малко по-подробно за поръчката от американския ибей до англ. адрес на посредник, как стават нещата с мита и ддс-та там в Англия. Щото се каня да си поръчвам от Щатите рейнбоу прахосмукачка, че много евтини там, но още не съм проучила къде е по-изгодно да доставям - в Англия или направо БГ.