0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #100 -: Октомври 07, 2014, 17:08:05 pm »
Зи, излизаме за 30 мин. и като се приберем - ще ти измеря едни дънки. Ако искаш и някаква друга дреха - кажи каква да е.
Не пропускай, че дрехите за деца до 3-4 години са винаги с по-дълбоко дъно, защото кройката е да събира и памперс. Дънки, които мислех, че ще са му къси този сезон - реално са му по мярка и сега, щото нЕма памперс вече.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #101 -: Октомври 07, 2014, 18:36:18 pm »
Зи, мерките на дънките за възраст 2/3 години (98 см.) по етикет на Некст. На кръста - ластично коланче - 24 см. (нерзатегнато). От колана до дъното  - около 23 см.. От колана до края на крачола - 55,5 см. дължина при навит декоративен маншет на крачола. При ненавит маншет - 62 см. дължина от колана (може да се носи и в двата варианта). Ширината на ханша/ дупето е около 32 см.

За сравнение - аналогичните му като размер дрехи на H&M са 104 (но само бельото). Другите са над този размер. Но наложени върху въпросните дънки на Некст (на които пише 98) - пасват. Ако ти помага да се ориентираш - обличам го с дрехи дето са му по мярка в момента, не да да са му големички, или нещо да му е късо и тясно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #102 -: Октомври 07, 2014, 19:13:50 pm »
мерси много.Ако имаш и блуза 2-3 на Некст,ще е супер да ми я измериш и нея :)
<br />
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #103 -: Октомври 07, 2014, 19:46:06 pm »
Имам, ама съм в процес на смяна на летни и зимни дрехи със сополивото зверче у дома...в превод: ако те хвърли някой у нас сега ще те тресне инфаркт  :lol: Само да открия нужния артикул и ще измеря и ще пиша мерки. В момента - наистина не се сещам в кой шкаф за БОГА! са зимните му блузи и обувки.  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #104 -: Октомври 20, 2014, 21:26:35 pm »
В какъв филм се вкарах не е истина  :lol: :lol:
Нали ме предупредихте, че от Али-то пратка над 35 евро трябва да се освободи от Митница. Ама аз лудото взех, че пуснах поръчка за 90 долара и си викам ще я освободя какво толкова.
Сега се оказва, че и DHL е замесен в цялата работа.
Първо трябва да отида при тях да си взема някакви документи. После на Митница. После пак при DHL да си взема пратката  :( :( :(
С бебето не знам как ще се оправя и дали някога ще си взема пратката.
Той доставчикът излъгал, че пратката е на стойност 66 долара (да беше посмалил още малко поне  :lol:).
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #105 -: Октомври 20, 2014, 22:06:12 pm »
Мии на прост китаец си ударила  :lol: кво друго да кажа, мисля бях писала как на мен камера от адаптер ми разделиха, че да не надвиши стойността.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #106 -: Октомври 21, 2014, 09:41:38 am »
Здравейте момичета, може ли да ми каже някой които следи mothercare сайта кога са намаленията през годината. Сега виждам , че имат - но ме интересува за по - нататък. Благодаря Ви.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #107 -: Октомври 22, 2014, 11:07:59 am »
Момичета, да ви кажа малко за пратките, които получавате от страни извън ЕС.

Според това, което разбрах, ако пратката е под 15 евро отива на пощата, между 15 и 150 евро може да отиде на пощата или на Митница, но няма ясно правило в кой случай къде (общо взето субективна преценка) - напр. обичайно при закупуване на повече от 1 бройка от даден вид стока (т.е. един вид понамирисва на търговия), при техника и др.подобни. Над 150 евро винаги минава през Митница.

Когато обаче пратката пристига с куриер (независимо кой) и е над 15 евро винаги минава през Митница и процедурата е най-ужасната, която може да се случи - първо отиваш до склада на куриера, оттам вземаш документите, придружаващи пратката (цесия, товарителница, фактура), второ отиваш до Митница (там минаваш през 4 гишета докато свършиш работа -  да си извадиш EORI номер, да ти се попълни митническа декларация, да внесеш пари в банка, да подадеш документите да ти ги обработят), трето се връщаш в склада на куриера да си получиш пратката. В моя случай късметът, който имах е, че куриерът и Митницата бяха  на 300 м. разстояние, нямаше хора по гишетата и не чаках освен за попълването на документитите. Заради тези "късмети" освобождаването ми отне точно 2 часа  - от излизането от вкъщи (мъжът ми ни закара) до връщането вкъщи (прибрах се с такси заради бебето).

Стоката ми е дошла с DHL, защото при самата поръчка е пишело че доставчикът доставя с тях, а не с China Post (аз не съм знаела, че е от значение и не съм и гледала точно това като съм поръчвала). Стоката затова и дойде за по-малко от 2 седмици.
Лошото като ти дойде пратката през Митница е, че освен хамалогията по освобождаването, яко се овътряш.
Дължи се 20% ДДС върху стойността на стоката и 18 лв. за попълване на митническа декларация. Ако стоката е над 150 евро се дължи и мито.
Моят доставчик беше посочил по-ниска от реалната стойност във фактурата, но нашите митничари са се изучили. Поискаха ми разпечатка от алиекспрес за действителната стойност и платих ДДС върху действителната стойност респективно.
Аз не носих такава разпечатка, но за да не ме връщат ми дадоха на техен компютър да направя разпечатката.
Иначе, за да улесня процеса си носих предварително попълнено искане за издаване на EORI номер.

Дано да съм полезна на някой с тези обяснения. Вече мнооогоо ще внимавам като поръчвам от али-то  :lol:
« Последна редакция: Октомври 22, 2014, 11:22:37 am от 47 Smiles »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #108 -: Октомври 22, 2014, 11:16:07 am »
Смайли, ужасТ!!!
Аз мислех, че долната граница за ДДС-то е 35-6 лв, ама явно е по-малка...

Благодаря за разясненията!
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #109 -: Октомври 22, 2014, 16:53:05 pm »
Здравейте момичета, може ли да ми каже някой които следи mothercare сайта кога са намаленията през годината. Сега виждам , че имат - но ме интересува за по - нататък. Благодаря Ви.

Ако е през основинят им сайт (UK), би трябвало да са през Август за летните дрехи, и от 26 Декември за зимните. Напоследък много английски марки пускат намаления и преди Коледа.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #110 -: Октомври 23, 2014, 19:56:59 pm »
Оливия много ти благодаря.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #111 -: Ноември 19, 2014, 15:13:02 pm »
Някой правил ли е рекламация към Алиекспрес.
Единият доставчик беше написал, че четките за една прахосмукачка са за моя модел, но след като пристигнаха видях, че са за друг модел.
Опитах се да се разберем със съобщения, но той ме изкара, че не съм чела и не съм гледала, което е абсурдно. Разликата в четките между двата модела е минимална и не се вижда на снимка. А в заглавието на обявата пише моделът на моята прахосмукачка, така че да ме прощава  :lol:
Днес направих рекламация. Поисках частично (2/3) възстановяване на сумата без да трябва да връщам каквото и да било. Как мислите, имам ли шанс?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #112 -: Ноември 21, 2014, 09:29:56 am »
Ако си избирала продавач като мен, т.е. по най-висок рейтинг, а не по цена със сигурност ще получиш сумата или някакво предложение.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #113 -: Ноември 21, 2014, 09:31:49 am »
Ако си избирала продавач като мен, т.е. по най-висок рейтинг, а не по цена със сигурност ще получиш сумата или някакво предложение.
Тц, продължава да ми се заяжда този ненормалник  :lol:
Имаше положителни отзиви, но не беше с най-високият рейтинг.  :(
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #114 -: Декември 01, 2014, 20:00:23 pm »
Някой дето пазарува по-редовно от амазон дали може да ме светне :) На черния петък пазарувах от UK-ския амазон и сега гледам в транзакциите на кредитната карта, че имам изтеглен 1 паунд първо и после с разстояние от около 20мин сумата на покупката. Какъв е този 1 паунд - някаква такса за плащането ли е или? Гледах на сайта на амазон, но не намерих информация да има такова нещо...
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #115 -: Декември 01, 2014, 20:04:07 pm »
Не е изтеглен, само е блокиран за проверка на картата. Ще ти го отблокират автоматично от банката след определени срок. На ПИБ е 14 дни, на повечето други банки 45 дни. Не трябва да правиш нищо ти :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #116 -: Декември 01, 2014, 21:06:13 pm »
Sia, много ти благодаря :)
Така си и мислех ;)
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #117 -: Декември 19, 2014, 13:27:08 pm »
Момичета днес от Амазон ме изненадаха много приятно.
Бях пазарувала от черния петък. Платих си стоката отдавна. Даже вече си я получих.
Впоследствие обаче са я намалили още и сега са ми писали мейл, че щели да ми върнат 11 лири. Не знаех, че имат такава политика и съм много доволна  :P
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #118 -: Декември 19, 2014, 13:45:38 pm »
Чудесно Смайл! И аз не съм знаела за тази политика :)
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #119 -: Декември 19, 2014, 13:52:06 pm »
Аз от амазон съм доволна като обслужване и бързина, но не съм доволна от начина, по който третират служителите си. В Германия в момента стачкуват, защото искат да получат тарифен трудов договор, който е нормално и стандартно нещо за всяка голяма фирма. Миналата Коледа също стачкуваха и тогава по новините се изказа мениджърът на фирмата за страната, който абсолютно невъзмутимо заяви, че не го притеснява, че някакви си служители стачкували. Те щели навреме да си изпълнят поръчките. Все едно за вещи говореше, а не за хората, които изкарват и неговата заплата. Оттогава мина една година и съм поръчала от тях 4 или 5 пъти (като имах и два подарени ваучера за тях, които трябваше да използвам). Да, удобно е. Да, имат огромно разнообразие. Да, имат много промоции и намаления. Да, бързо доставят (за Германия в рамките на 2-3 дена). Но просто такова нечовешко отношение не желая да толерирам. И изобщо не съм само аз. Не искам да ви отказвам и не ви задължавам с моето мнение. Вие няма как да знаете тези подробности. А и повечето от вас поръчват от Англия. Може би там условията са малко по-добри.
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 13:56:43 pm от blue_sky »