0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #140 -: Септември 18, 2015, 21:50:58 pm »
Да поразбутам темата малко :lol: :lol: :lol:
Как се четат размерите на обувките на Mothercare? Влизам и гледам, гледах и size chart-а, ама не се ориентирам - дава ми опции:
4 jnr
5 jnr
Какво значи jnr?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #141 -: Септември 18, 2015, 22:22:01 pm »
Да не е junior?
И аз английските номера не мога да ги оправя. Само от некст съм пазарувала и там дават и европейската номерация.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #142 -: Септември 18, 2015, 22:49:06 pm »
Аз и с чарта не се оправих да видя кое на кое. Не съм тръгнала да пазарувам, но ММ е в Англия и само ми звъни че е по някакви магазини, а той обожава  (доста нетипично за мъж!) да пазарува и искам да съм подготвена, че да няма после куп ненужни покупки :lol:
Ето например това (само за пример давам) как да разбера размерите - ще съм благодарна на всякакъв акъл:
http://www.mothercare.com/Mothercare-Unisex-Wellies---Yellow/455330,default,pd.html?cm_mmc=MCRet-_-Criteo-_-ApparelAccessoriesClothingBabyToddlerClothingBabyToddlerOuterwear-_-328x633&utm_campaign=criteo_retargeting&utm_source=mc&utm_medium=Retargeting&utm_content=ApparelAccessoriesClothingBabyToddlerClothingBabyToddlerOuterwear&&utm_term=455330
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #143 -: Септември 18, 2015, 22:58:43 pm »
Маузи, ти разгледа ли size guide? Там много добре си е описано. Размер 2 отговаря на европейския размер 18 например.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #144 -: Септември 18, 2015, 23:02:16 pm »
Маузи, ти разгледа ли size guide? Там много добре си е описано. Размер 2 отговаря на европейския размер 18 например.
Уж го гледах, ама явно не съм го схванала :oops:
Ще пробвам сега като ми даде жокер пак :lol:
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #145 -: Септември 18, 2015, 23:21:54 pm »
Mousyt, купувала съм ботушки 9jnr, което си съответства на европейската номерация в size guide. За Мати трябва да гледаш 2jnr, което е 18.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #146 -: Септември 19, 2015, 07:56:29 am »
Mousyt, потърси си някъде другаде таблица ако искаш. И на мен са ми странни номерата на англичаните, редовно купувам обувки за напред  :lol: това jnr или някъде съм виждала С е подсказване, че е детска номерация. В началото си мислех, че имат 3 номерации за деца, за бебета и за възрастни, то може и така да е в смисъл юношеските са по-тесни мисля. Иначе тази таблица е ок.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #147 -: Септември 30, 2015, 11:39:23 am »
Малко късно се включвам с коментар, но на Mothercare номерата са уголемени.
Аз поръчах едни сандалети в началото на лятото, които така и не му станаха цяло лято, а уж бях взела неговия номер. Бях разпечатала мярката им за краче, но уви....
Вече обувки наистина няма да поръчвам он-лайн, въпреки че съм имала попадения.

Много съм доволна от магазина на К§К в аутлета до Метро.
Нямат разнообразие от номера, но въпреки това все намирам подходящи и са с около 20% намалени спрямо оригиналните цени.
Сега оттам му взех хубави тънки пантофи за яслата за 16 лв. Цяло лято изкарахме с едни сандалети оттам за 34 лв. Сега ще се оглеждам и за зимни.

Mousyt, ти сигурно знаеш, но за всеки случай да кажа - вземай винаги по-голям номер, така че да можеш да пъхнеш пръст отзад. Ние първо бяхме взели едни точни и той плака от тях. Тесни му бяха.

Да ви кажа, че започнах да пазарувам за през сезон. Сега накупих от намаленията на Mothercare за следващото лято. Имаше хубави оферти - напр. 3 тениски или 3 панталончета за 5 лири и др.п.
Така бях направила и миналата пролет, та сега имаме за есента и зимата почти всичко без ботушки.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #148 -: Септември 30, 2015, 14:30:41 pm »
Привет, Смайли!
Благодаря за мнението за Mothercare. Аз засега си реших въпроса с обувките, но е добре да знам, защото ММ е в Лондон и го е обзела пазарна треска, а там цитирам :"Магазините на Mothercare са на всеки ъгъл"  :lol:
Вчера и аз си напазарувах пантофи на КиК от аутлета за 15лв и съм доволна :) Леко ми е странно, защото са 20 р-р и са му добре, а в същото време на буйки на КиК е 17/18 р-р 8O Ама карай да върви... Някак обаче му е странно с тях, че са малко по-стегнати от тези на Зизу, които се оказаха много мекички и понеже си е свикнал с тях с тях замина на ясла, пък тези ще ги разтъпкваме у дома.
За пазаруването през сезон е супер, който му стиска :lol: Моят младеж прави внезапни скокове в растежа все още и ми е трудно да знам. В момента му купувам дрешки за 9-12 месеца в повечето случаи...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #149 -: Септември 30, 2015, 15:27:33 pm »
До кое Метро се намира аутлета на К&К?


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #150 -: Септември 30, 2015, 15:41:55 pm »
До кое Метро се намира аутлета на К&К?
На Цариградско - т. нар. Sofia outlet center.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #151 -: Септември 30, 2015, 15:48:04 pm »
До кое Метро се намира аутлета на К&К?
На Цариградско - т. нар. Sofia outlet center.
Благодаря!


*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #152 -: Октомври 13, 2015, 21:15:01 pm »
Някой който поръчва по-често от Алито да каже как са с доставките :)
Трябва ми една рокля на принцеса спешно до 30.10 и се чудя ако пише 15 дни доставка имам шансове да стигне?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #153 -: Октомври 13, 2015, 21:17:21 pm »
По скоро не, доста се бавят от там доставките.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #154 -: Октомври 13, 2015, 21:36:44 pm »
По скоро не, доста се бавят от там доставките.
И аз така си мислех, но ми трябваше някой да ме приземи :(
Благодаря!
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #155 -: Октомври 13, 2015, 21:41:36 pm »
Mousyt, какво точно ти трябва, няма ли го в българските сайтове? Аз миналата година поръчвах рокля на елза от един наш сайт, за 2 дни ми я доставиха.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #156 -: Октомври 14, 2015, 00:32:07 am »
Имам една поръчка от Алито, която 10-ти ден ми я показва на летище София, ако наистина е там, не са виновни китайците за забавянето, защото тя до там стигна за по-малко дни. Но и аз не бих рискувала за нещо спешно де.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #157 -: Октомври 14, 2015, 07:49:43 am »
Някой който поръчва по-често от Алито да каже как са с доставките :)
Трябва ми една рокля на принцеса спешно до 30.10 и се чудя ако пише 15 дни доставка имам шансове да стигне?
Ако на артикула пише, че го доставят с куриер (напр. DHL), може да дойде за по-кратко, но тогава директно отива на митница и се плаща мито и ДДС и е голяма хамалогия самото освобождаване.
Иначе ако пише, че доставят с пощите, идват за поне около месец, може и повече.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #158 -: Октомври 14, 2015, 14:27:15 pm »
Смайлс, аз поръчвам често обувки онлайн. Почти винаги една или две марки. И там няма грешка с размера. Винаги си е точен. Майка ми също ми праща от България. Или им нарисувам крака и меря шаблона.  :lol:

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #159 -: Януари 30, 2016, 02:22:53 am »
Да така е !