0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #120 -: Декември 30, 2014, 16:11:31 pm »
В Амазон има някаква промоция на Авент и уредът за пюрета е на много добра оферта, ако някой още го търси :)
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003MAJ5OC/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=177NM5DWGTAN29PFTT29&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455344027&pf_rd_i=468294
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #121 -: Февруари 28, 2015, 23:28:39 pm »
Да подбутна темата....
Поръчвали ли сте детски дрешки от H&M UK? Има много добри попадения (на картинка), а тук не съм ги виждала в магазина. Мисля да поръчам едни лигавници, че тук купих и много ми паснаха като модел, но в БГ има само два цвята, а искам повече, но се изкушавам да напоръчам и дрешки та ще се радвам да споделите как е качеството...
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #122 -: Март 01, 2015, 00:18:24 am »
Mousyt, ако искаш пусни ми линкове на няколко неща, които си харесала и мога другата седмица да отскоча до техен магазин (има съвсем близо до нас) и да ти докладвам какво е качеството. Тамън ще си направя една хубава разходка, че съм се заседяла вкъщи.

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #123 -: Март 01, 2015, 07:13:04 am »
От H&M UK не можеш да поръчаш. Искат англ. адрес, английска карта и английско ip.
Навремето поръчвах оттам,  но единствените ми успешни поръчки са били до адрес на роднини, до адрес на превозвачи не ставаше.
Отделно, те почнаха да трият акаунти като видят, че не си в UK.
Най-вероятно, нещата, които гледаш са от новата колекция и още не са ги заредили по магазините.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #124 -: Март 02, 2015, 13:15:22 pm »
И аз да се включа за Next, незнам дали има в БГ, но при нас няма и аз поръчвам онлайн, има стрхотни неща, много по-хубаво е качеството от Н&М. Доставката е бърза и безплатна над 40лв. Поръчвала съм всякакви бебешки неща, дрешки, обувки, аксесоари и съм много доволна.

http://bg.nextdirect.com/en/


Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #125 -: Март 02, 2015, 14:09:09 pm »
Някой май беше писал, че Next не доставят в България и не може да поръчаш на адрес на превозвач. Но ако греша ме поправете.

Щяло да има намаления в Мадъркеър от 5 март.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #126 -: Март 02, 2015, 15:37:04 pm »
Със сигурност мога да потвърдя, че качеството на Next и Mothercare e много по-добро от H&M.
Вчера бяхме в Mothercare. Заредили са пролетно-лятната колекция и има страхотни неща.
Next още не са пуснали почти нищо за лятото, така че за там нищо не мога да кажа за момента.

26.09.2019
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #127 -: Март 02, 2015, 18:10:33 pm »
Някой май беше писал, че Next не доставят в България и не може да поръчаш на адрес на превозвач. Но ако греша ме поправете.

Щяло да има намаления в Мадъркеър от 5 март.
От 1-2г си има "Некст за българи" или нещо от рода, цените съм чувала, че са различни от английският магазин, който не доставя до България, някой стоки било ги нямало, промоциите не били такива, но се надявам това, което можем и ние да поръчваме да е с добро качество.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #128 -: Март 02, 2015, 21:03:45 pm »
Цените в nextdirect са по-високи от next.co.uk защото в UK детските дрехи и обувки са освободени от ДДС.
Също така, няма намаления в директа и разпродажби както е в другия.
Разлика в качеството няма.

Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #129 -: Април 06, 2015, 21:48:25 pm »
Аз лично съм пазарувала многократно от amazon, ebay и aliexpress, но в повечето случай доставката отнема доста време  дори понякога до няколко месеца. Затова ограничих пазаруването от чуждестранни сайтове още повече в наши дни може почти всичко да се намери и от българските онлайн магазини. Пазарувам предимно детски и бебешки дрешки за децата ми и мога да Ви препоръчам електронен магазин idividishop за детски и бебешки дрехи, обувки и ръчно изработени аксесоари. Нямам оплаквания, на всичко отгоре предлагат и безплатна доставка :) Какво повече може да искаш :)))
« Последна редакция: Април 30, 2015, 11:27:21 am от jam »
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #130 -: Април 08, 2015, 08:57:35 am »
Някой правил ли е рекламация към Алиекспрес.
Единият доставчик беше написал, че четките за една прахосмукачка са за моя модел, но след като пристигнаха видях, че са за друг модел.
Опитах се да се разберем със съобщения, но той ме изкара, че не съм чела и не съм гледала, което е абсурдно. Разликата в четките между двата модела е минимална и не се вижда на снимка. А в заглавието на обявата пише моделът на моята прахосмукачка, така че да ме прощава  :lol:
Днес направих рекламация. Поисках частично (2/3) възстановяване на сумата без да трябва да връщам каквото и да било. Как мислите, имам ли шанс?

Да ви кажа за продължението на моята рекламация.
Доставчикът отказа да ми я приема. Затова отворих диспут (не знам как е българския превод на open dispute).
След като 4 месеца диспутът стоя отворен, Алиекспрес отсъди накрая в моя полза. Даде ми да си избера между пълно възстановяване на сумата и връщане на стоките или 40% възстанояване на сумата без връщане на стоките. Избрах второто. И сега ще чакам да ми възстановят паричките.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #131 -: Април 28, 2015, 07:32:48 am »
Помагайте, ако е възможно  :lol:
Харесахме на мъжа ми едни ризи дето нямат нужда да се гладят. Има ги в Peek and Cloppenberg за по 80 лв. (на Christian Berg, на тях пише non iron). Да, обаче същите ризи ги има и в немския он-лайн сайт на магазина и там ми излизат по 50-60 лв.
Пробвах да направя поръчка до Габко Германия, но не ми приема плащането. Пробвахме с виртуална дебитна и с кредитна карта и дава, че има проблем. Вероятно не разрешават плащания от България.
Търсих ги тези ризи и в други сайтове, но не ги намирам.
Сещате ли се как да излъжа системата и да успея да направя поръчка  :oops:?
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #132 -: Април 28, 2015, 08:17:50 am »
Смайли, снощи получих мейл от Габко с информация, та пишеше и че може те да ти "пазаруват"може би плащаш за услугата. Може да опиташ с друга карта, МайТойса примерно не ми приема едната карта. Вариант е, някой от там да ти ги плати или Пей пал ако имат...
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #133 -: Април 28, 2015, 08:32:10 am »
Смайли, снощи получих мейл от Габко с информация, та пишеше и че може те да ти "пазаруват"може би плащаш за услугата. Може да опиташ с друга карта, МайТойса примерно не ми приема едната карта. Вариант е, някой от там да ти ги плати или Пей пал ако имат...
М-и, ще проверя тази нова услуга на Габко.
Ние пробвахме с общо 3 карти и не стана. Имат pay pall, но там изобщо не е активно.
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #134 -: Април 29, 2015, 20:17:30 pm »
Комисионата им е 8% + 4 лв. за всяка поръчка (това за Германия).
Изяждат ми част от далаверата, но пак е по-евтино отколкото да купим от БГ, така че се възползвах. Сега ще чакам да не ме метнат, защото превеждаш едни пари на някой си и нямаш никаква гаранция, че той ще направи покупката ти. Разчиташ на една честна дума  :lol:
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #135 -: Април 29, 2015, 20:47:40 pm »
Преди време пазарувах от Франция с посредник, беше по-ниска комисионната или аз не помня добре, но не е имало проблем. Сега се сетих, че бях питала за доставка на нещо голямо от Германия и ми казаха нещо от рода на 4лв на килограм, което не ме устрои изобщо  :)
Ще дойдат, няма страшно  :D
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #136 -: Април 30, 2015, 08:15:52 am »
М-и, доставката от Германия беше 4.2 лв. на килограм с Габко, сега са я намалили на 3.4 лв.
Това пак си го плащаш, но отделно заплащаш и услугата за дето плащат вместо теб. Плащането го прави някакъв техен партньор.
Имаме приятели в Германия, но ако те платят вместо мен и аз трябва да им преведа, пак ще излезне толкова, защото банковите такси по международни плащания не са малки.

*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #137 -: Април 30, 2015, 18:14:48 pm »
Ако приятелите нямат български карти не те устройва този вариант да :) пък и пак занимаваш някой.
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #138 -: Май 08, 2015, 15:23:31 pm »
Момичета, понеже знам че в темата има по-активно следящи сайтовете от мен, да попитам - очаква ли се скоро някъде (амазон, mothercare,...) да има някакви разпродажби или нещо такова, че ми намаляват пълнителите за коша за памперси и предния път баш от amazon заредих на черния петък и ми излязоха супер евтино!
*
Re: Пазаруване от чужди сайтове
« Отговор #139 -: Май 08, 2015, 16:21:27 pm »
Момичета, понеже знам че в темата има по-активно следящи сайтовете от мен, да попитам - очаква ли се скоро някъде (амазон, mothercare,...) да има някакви разпродажби или нещо такова, че ми намаляват пълнителите за коша за памперси и предния път баш от amazon заредих на черния петък и ми излязоха супер евтино!

В Амазон в Англия непрекъснато има разпродажби на най-различни неща, просто трябва да се следи.
Намаленията на Mothercare поне тук минаха.

26.09.2019