0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #560 -: Януари 09, 2014, 15:19:41 pm »
Аз пък днес цял ден съм със силно главоболие. Всъщност започна още през нощта, като се събудих по едно време.
Не вземам нищо, макар да съм чувала, че парацетамол се разрешава по време на бременност.
Вие пили ли сте нещо при главоболие и какво казват лекарите по този въпрос?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #561 -: Януари 09, 2014, 15:31:02 pm »
Аз пък днес цял ден съм със силно главоболие. Всъщност започна още през нощта, като се събудих по едно време.
Не вземам нищо, макар да съм чувала, че парацетамол се разрешава по време на бременност.
Вие пили ли сте нещо при главоболие и какво казват лекарите по този въпрос?
С първото бебе ми се е случвало 2-3 пъти да ме хване мигрената. Само парацетамол може, но на мен не ми помага. Като боли, боли по 3 дни, само ацефеин леко облекчава болката, но за кратко.
Сега пак имах криза в самото начало на бременността, но тогава бях при моят хомеопат и ми даде лекарство за главоболието. Вчера пак ме заболя и съм много щастлива, че ми е под ръка, тази сутрин вече главата ми е като нова  :D
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #562 -: Януари 09, 2014, 16:21:57 pm »
Blagodarq vi za podkrepata momi4eta.Ocenqvam go.Neka vsi4ki ot vas skoro da pomiri6at bebe6kata koja,da darqt jivot i da bydete 6tastlivi mami.6te mi lipsva tazi tema,noskoro pak 6te sym tuk :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #563 -: Януари 09, 2014, 16:26:54 pm »
Асенце :bighug: :bighug: :bighug:
Надявам се да се чувстваш по-добре! Много, много силно те прегръщам!




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #564 -: Януари 09, 2014, 16:34:18 pm »
Аз пък днес цял ден съм със силно главоболие. Всъщност започна още през нощта, като се събудих по едно време.
Не вземам нищо, макар да съм чувала, че парацетамол се разрешава по време на бременност.
Вие пили ли сте нещо при главоболие и какво казват лекарите по този въпрос?

Мога да споделя моите преживявания до третия месец, когато много често ме болеше глава. Много рядко ме боли, затова силно се притесних за себе си и се снабдих с апарат за кръвно налягане. С ниско кръвно съм /60-90/ , но когато започнаха болките в главата си го мерих по три пъти на ден и отчитах 110/70 или 120/80. Консултирах се на няколко пъти с лекар, който ми следи бременността и той ме увери , че това кръвно е нормално, дори за мен да е малко високо. Посъветва ме да вземам при главоболие парацетамол. Искам да вметна, че по негови думи мога да пия по три пъти на ден парацетамол, естествено при нужда. Вече от около месец нямам главоболие. Въпреки всичко продължих да меря кръвното си и то си е както обикновено  60/90.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #565 -: Януари 09, 2014, 16:56:00 pm »
Стоека, и аз до сега /8-9 седмица/ съм правила само контрола на ТСХ и ФТ4, за които д-р Начев каза по време на бременност да се следят през 30 дни. Т. е. ако не са минали 30 дни, от както той ти е увеличил дозата на мене ми се струва излишно да се правят, а ако са минали - тогава да.

А ти сега до Турция ли ще пътуваш за преглед?

на 11.01 ставам 30 дни от предишното изследване на ТСХ, така че ще ги правя в понеделник на 13 януари.
Засега прегледите ще бъдат в Бургас, не ми се пътува до Турция, само заради честото ходене до тоалетната на всеки половин час  :oops:, а няма как като си с автобус да се спира често. Моят мъж не иска да тръгваме с колата натам, ама и като знам, че и до София и в самият град винаги карам аз...е ясно че няма да се справи, а аз не искам да шофирам толкова дълго.

Благодаря момичета, ще изчакам с другите изследвания, важното е на 15-ти всичко да бъде ОК!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #566 -: Януари 09, 2014, 17:10:07 pm »
Acence  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #567 -: Януари 09, 2014, 20:59:00 pm »
Момичета, споделете до коя седмица бяхте на терапия с естрофем и утрогестан? Плавно ли ги спирахте или рязко? Благодаря ви предварително!

Асенце, пожелавам ти оттук нататък да няма повече тъга и само да се радваш на щастливи мигове с твоето момченце!


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #568 -: Януари 10, 2014, 13:13:41 pm »
Здравейте коремчета, как сте днес? :hello:
VeryMe, аз не съм била на терапия, но по спомен от споделеното от други момичета тук, мисля, че се спираха плавно. Но не съм сигурна. Консултирай се с лекар.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #569 -: Януари 10, 2014, 13:28:24 pm »
Момичета, споделете до коя седмица бяхте на терапия с естрофем и утрогестан? Плавно ли ги спирахте или рязко? Благодаря ви предварително!
Аз започнах да ги спирам постепенно в края или след края на първи триместър по съвет на лекарката от ин витро клиниката.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #570 -: Януари 10, 2014, 14:09:11 pm »
Аз бях на Утрогестан до 19г.с.,като до 17г.с-3*2,а от 17 до 19г.с.-2*2,след което ми казаха да го спирам,ако нещо се наложи може пак да слагам...

Момичета падал ли ви е хемоглобина под 100,какви мерки са предприемали вашите лекари,моя е паднал на 79  8O  8O,притесних се доста...
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #571 -: Януари 10, 2014, 14:15:01 pm »
Доста нисък хемоглобин - защо първо не повториш изследването, било то в същата или в друга лаборатория? А после се консултирай с личния си лекар и с гинеколога, който следи бременността, за да ти предпишат терапия, ако има нужда.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #572 -: Януари 10, 2014, 14:42:52 pm »
Аз бях на Утрогестан до 19г.с.,като до 17г.с-3*2,а от 17 до 19г.с.-2*2,след което ми казаха да го спирам,ако нещо се наложи може пак да слагам...

Момичета падал ли ви е хемоглобина под 100,какви мерки са предприемали вашите лекари,моя е паднал на 79  8O  8O,притесних се доста...
Твърде нисък, може и да е грешка.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #573 -: Януари 10, 2014, 14:58:52 pm »
Ами казаха че не е грешка,това е изследване от инвитро клиниката ми,там ми е и ЖК,д-ра ми ме изпрати на хематолог,вчера ходих,чакам до понеделник резултати,дано да се е покачил малко,това число 79 е от преди Нова година,увеличиха ми по 2 на ден Малтофер Фол и така,опитвам да хапвам повече месо,черен дроб,и т.н.,друго какво да направя....какви са опасностите...
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #574 -: Януари 10, 2014, 15:09:25 pm »
Сок от червено цвекло, ябълка и лимон вдига доста хемоглобина, може да го пиеш като допълнителна застраховка. Имаш ли сърцебиене? При нисъкх хем. било нормално, аз имах. Не се дохранва добре бебето май, но това не го мисли, защото има начини да се вдигне и да се нормализира всичко.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #575 -: Януари 10, 2014, 15:11:26 pm »
Доста нисък хемоглобин. На мен за 94 ми изписаха 2 вливания на системи с нещо гадно и кафяво и 3x2 феро фолгама.Правих и допълнителни изследвания за анемия и талесемия.А твоя е още по-нисък мисля че трябва по-сериозни мерки да се вземат и да се наблюдава редовно.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #576 -: Януари 10, 2014, 15:27:10 pm »
Препоръчвам ти да си набавиш хубаво червено цвекло и моркови и да си правиш сок от тях (натурален) или да ги ядеш в напълно натурален вид, докато ти предпишат нещо.




Quiet people have the loudest minds.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #577 -: Януари 10, 2014, 15:36:31 pm »
daria_66, Само да добавя, че бременните трябва да са по-внимателни с консумацията на черен дроб, заради многото витамин А в него.


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #578 -: Януари 10, 2014, 15:39:30 pm »
Да да,забравих да спомена че и червеното цвекло знам че вдига,опитвам и от него да вземам,но ме е страх да не си разбутам гастрита,че имам неприятни спомени от миналото с това цвекло,благодаря ви за съветите
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #579 -: Януари 10, 2014, 15:48:36 pm »
Още един съвет, дано да ти помогне - при проблем със стомаха - винаги приемай червеното цвекло след хранене. Поне аз правя така. Веднъж (преди много, много време) и аз си бях разбутала стомаха и сега (по време на бременността) ме беше страх в началото да ям цвекло, но започнах като го хапвах след хранене не съм имала проблем. Дори вече обядът ми започва със салата, задължително с добавено червено цвекло, след това преминавам към основното. :)




Quiet people have the loudest minds.