0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #660 -: Януари 16, 2014, 07:58:41 am »
Здравейте мами!Ето и аз да се включа с новини от вчерашния преглед.Всичко мина много добре,макар да се бях ошашкала и да изпитвах страх от това какво ще каже доктора.Правихме първа ФМ-огледахме обстойно бебето-всичко е нормално няма място за притеснение всички органи са развити нормално.Бебето е с дължина около 7 см-не можа точно да го измери че то постоянно  мърдаше.За БХС -резултатите ще излязят след 3 дни и ще ми ги съобщи по телефона.За сега предположенията са че ще бъде момче но все още не сигурно,тъй като бебо си бе стиснал така крачета,че много не се виждаше-абе срамежливо дете.Много съм доволна от прегледа и с нетърпение очаквам следващия преглед-на 10.02.
П.П Доктора каза да спра Фолиевата киселина и да продължа с Утрогестана само.Предписами комбинирани витамини за бременни-без значение дали ще са на прахчета,сиропи или дражета.Моля мамите ползвали такива витамини да ми предложат някакви от които са доволни.Въпреки всичко е строго индивидуално за всеки организъм.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #661 -: Януари 16, 2014, 10:20:02 am »
Гери честито за добрите резултати.Казах ти че няма за какво да се притесняваш :) А ти на 10.02. пак на фетална ли си или просто на преглед?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #662 -: Януари 16, 2014, 10:27:33 am »
Момичета искам да ви попитам нещо.Бях на първата фетална морфология на 11.01, в 12г.с. и лекарката ми каза за втората фетална морфология да се запиша между 20 и 22г.с.Ама разговарях с други приятелки, които са в по-напреднала бременност и ми казаха, че те са ходили на фетална морфология между 15 и 20г.с. И сега се чудя и моля да ми кажете кога се прави по принцип втората ФМ.По принцип на 20.01. съм на преглед при лекарката, пти която ще се запиша и за ЖК, защото вече си взех направление от личния лекар и ще я попитам и нея, но все пак вие сте минали по този път вече и може да ми кажете как точно протичат нещата.А и ми направи впечатление, че и на резултатите от БХС ми пише, че е желателно да се направи ФМ  между 15-20г.с. И сега съм малко объркана?Моля за мнения и съвети!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #663 -: Януари 16, 2014, 10:44:04 am »
На мен докторката ми каза да си я правя 20-22г.с.,последната правих 30-32г.с.

geri03_73 браво за хубавите резултати  :bighug:

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #664 -: Януари 16, 2014, 10:46:16 am »
20-22 гс ще правя аз ако има при кого, Сигридов изчезна, Игнатов не знам дали става за тази работа, а външните специалисти са с часове за към 30 гс
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #665 -: Януари 16, 2014, 11:11:08 am »
В какъв смисъл е изчезнал Сигридов? А д-р Михова не прави ли ФМ?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #666 -: Януари 16, 2014, 11:19:58 am »
Здравейте мили момичета,пожелавам ви спокоен ден!
Благодаря ви за споделения опит blue_sky и Паяче.При мен кървенето спря и остана само едно зацапване,сега дишам малко по спокойно.
Пожелавам на всички мами които предстои да чуят за първи път сърчицата много радост.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #667 -: Януари 16, 2014, 11:26:35 am »
Слънцето здравей,не съм на втора ФМ тогава съм на консултация
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #668 -: Януари 16, 2014, 14:07:47 pm »
20-22 гс ще правя аз ако има при кого, Сигридов изчезна, Игнатов не знам дали става за тази работа, а външните специалисти са с часове за към 30 гс
Д-р Михова също прави ФМ. Бях при нея и на трите - доволна съм.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #669 -: Януари 16, 2014, 14:15:06 pm »
Авалон, и за Михова няма часове за март.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #670 -: Януари 16, 2014, 14:19:32 pm »
Авалон, и за Михова няма часове за март.
Не знаех, съжалявам. Аз си записвах час около месец по-рано и имаше. Последния ми преглед беше на 1.12.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #671 -: Януари 16, 2014, 14:37:51 pm »
Авалон, и за Михова няма часове за март.
Днес звънях да си запиша час за д-р Михова  за месец март и имаше свободни часове.Записах се за 15.03.Миналият преглед (първата фетална морфология) ми беше при д-р Богданова, защото при Михова нямаше свободни часове, но сега успях да се запиша.И от д-р Богданова съм много доволна, но все пак отзивите за д-р Михова са много добри и реших да се запиша при нея.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #672 -: Януари 16, 2014, 15:04:59 pm »
Днес звънях да си запиша час за д-р Михова  за месец март и имаше свободни часове.
Хехе, аз пък вчера се записах за втора ФМ при Марков, на 13.03. Малко ми е странно, защото още не съм ходила на първа, но с тия липси на часове.... Ще бъда 20+2.
Аманда, прекрасно е, нали? Пожелавам ти по някое време пак да си завъдиш такова коремче, а сега... сега е време за нещо ново и удивително! Най-хубавото предстои, нали знаеш?  :bighug:
geri03_73, чудесни новини!
Аз пък съм спряла всякакви лекарства, освен фолиевата която ми казаха да пия до 20-та седмица. А, и Фраксипарин слагам, но нямам показания за него - просто доктора настоя да го слагам профилактично. Засега слушам и изпълнявам, но скоро ще се прибера в София (скитам из провинцията) и ще направя консултации със специалист, дано ми каже да го махна. Не видях друг да го е слагал 'профилактично' заради възраст (под 40 съм)  :?
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #673 -: Януари 16, 2014, 15:59:29 pm »
Здравей, lili2011! Как си? Звучиш добре  :) Аз слагам фраксипарин профилактично.Не е заради възраст /аз сега навърших 33/, просто по лекарски наблюдения имал добър ефект върху износването. Нямам и тромбофилия. Ще се бода поне до 20-та седмица. Един съвет, ако ти остават бучки, опитай се да намериш клексан-за мен той оставя много по-малко синини и буци  :wink:


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #674 -: Януари 16, 2014, 16:11:08 pm »
Здравейте, коремчета! Как сте днес? :hello:
Момичета, извинявайте, но за какво се използва Фраксипарин? Виждам, че доста бъдещи мами го ползват и се чувствам някак... глупава като не зная за какво се използва. :oops:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #675 -: Януари 16, 2014, 16:39:45 pm »
Starshine, не е лошо, че не си запозната :). Доста досадно нещо. Най-общо казано, фраксипаринът разрежда кръвта. При мен се налага да го слагам заради предразположение към тромбоза, доказано с изследване. От друга страна, помага за храненето на бебето чрез кървта на майката.

avallon, не се обаждаш отдавна, но гледам, че малко остава до срещата с бебето :). Явно при теб всичко е наред.

Честито на Маги за новия дом! Само щастие и семеен уют да има в него. И много детска глъч :).

Аз днес минах на прегледи. Високото ТСХ ще го борим с повишена доза Л-Тироксин. Надявам се да нямам сърцебиене и да нормализираме нивото на ТСХ. Най-хубавото обаче си е прегледът с УЗ. Бебетата си отговарят на седмицата, движат се, колкото могат, се местят, че вече няма място. И двамата са с главите надолу. Тя е по тежичка - 1800 г, а той - 1500 г. Води, плацента, шийка са ми в норма :). Ето, похвалих се  :D.

Момичета, ФМ правят и на други места. Можете да опитате във "Фемина", например.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 16:44:58 pm от beata »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #676 -: Януари 16, 2014, 17:24:04 pm »
Момичета, ФМ правят и на други места. Можете да опитате във "Фемина", например.
Разбира се, че има...няма нужда от толкова драматизъм :D Аз бих при д-р Цолова във "Фемина", не по препоръки, доволна съм, много обстоятелствена беше жената, внимателна...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #677 -: Януари 16, 2014, 19:15:43 pm »
Драматизъм, доколкото го има е поради факта, че за края на 01 и началото на 02 нняма вече свободни часове, а и не навсякъде, където правят ФМ имат квалифицирани специалисти.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #678 -: Януари 16, 2014, 19:21:53 pm »
В Марковс не преглежда само д-р Марков. Аз съм ходила при д-р Павлова там и съм много доволна, а има и още двама лекари, всичките са квалифицирани за ФМ.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #679 -: Януари 16, 2014, 21:05:12 pm »
[quote author=beata link=topic=50055.msg1035228#msg1035228 d
avallon, не се обаждаш отдавна, но гледам, че малко остава до срещата с бебето :). Явно при теб всичко е наред.[/quote]
 Да, не пиша, но ви чета редовно.  От преди Коледа съм в болничен, но по- късно спрях да ходя на работа, та сега имам много неща за вършене около събитието, вкл. и лек януарски ремонт - за това така рядко на последък.  Всичко до тук наистина е наред и без оплаквания, на ход . Не остана, надявам се съвсем скоро да се похваля.
Лентичката май ми е изчезнала.
ПС тук си е, нещо се обърках явно.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 21:07:33 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.