0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните N 89
« -: Ноември 29, 2013, 11:20:10 am »
Хайде да се запишат много нови мами тук и да споделяме само хубави моменти от бременността си :)

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2013, 11:30:00 am »
Запис в новата тема  :welcome:
Маги благодаря  :wink:

На всички мами пожелавам безпроблемни оставащи месеци,нека има много нови бременелки и нека се  споделят повече хубави новини  :)

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2013, 11:49:54 am »
Запис и от мен момичета , не пиша често защото няма какво с бебка сме добре и дано да е така за напред , аз ви следя редовно и се надявам всички да сте добре
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2013, 12:37:16 pm »
Честита нова тема-дай Боже да е изпълнена само с хубави новини!  :bighug:
Crystal-благодаря ти за инфото за д-р Павлова от Марковс. Аз се чудих дали да правя трета ФМ,но за свое успокоение реших да си запиша час.  :)
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2013, 12:40:19 pm »
Мисля, че определено има смисъл от третата ФМ. А си е удоволствие  :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2013, 13:59:54 pm »
Еййй, супер! Имаме си нова темичка! :balk_47:
Дано се напълни с много нови коремчета, и освен това тези, които вече са тук да се хвалят със здрави, хубави бебченца! :flower:
Как сте днес, момичета?
Аз се чувствам много добре. Бебо не се е спрял тези дни, страхотни ритничета ми раздава. :babyflips:
Относно третата ФМ - мисля, че от една страна е много полезна, а пък и удоволствието е пълно! :sunshine:
Пожелавам ви усмихнат и много спокоен ден! :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2013, 14:31:50 pm »
Здравейте, завърнахме се от консултация, но за съжаление с лоши новини :? Измериха ми сутринта кръвното и беше 170/110!!!

 Имам си направление за хоспитализация в болницата и утре в 10.00 постъпвам. МОля се, да го овладеят за да може бебките ми ... да постоят още малко в мама и да наддадат на грамчета. И двете, са главично разположени и са слезли много, много надолу.

Днес, едната ми бебонка беше 1800 кг, а др 1890 кг, манинки ... Много ми е мъчно не мога да спра да плача така исках да си ги донося до 36 седмица, ноо уви Прегледаха ме и отдолу, води ОК, плацента 1-ва степен, шийката е затворена и няма разкритие. Взеха ми МБ, нооо ето сега и това ...


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2013, 14:34:12 pm »
Десс, само спри да се самосъжаляваш и почни да мислиш положително колкото и да е трудно, с това реване си вдигаш кръвното и си влошаваш положението.В момента децата трябва да са най-важни така че се мобилизирай.В болницата е най-добре, макар да е болница.Ще те следят постоянно и при нужда ще могат да отреагират на време.Да много трудно се гледат недоносени бебета, но ако майка им е развалина кой ще ги гледа?

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2013, 14:35:47 pm »
десс,сигурна съм,че ще овладеете положението и всичко ще бъде наред! Само се опитай да бъдеш спокойна-стискам палци и на краката!!!  :bighug:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2013, 14:42:00 pm »
маги,благодаря за новата темичка!
Дес,мила стискам палци да го нормализират това кръвно.На килограми бебките не са никак зле!И моят апел е като на маги .Каквото и да се случи в болницата ще реагират най адекватно на ситуацията.Много по-добре отколкото да стоиш в къщи и всеки ден да се молиш да нямаш проблеми с кръвното.Прегръдки  :bighug:
Катиту,незнам ,защо мъжете първосигнално все за момче настояват,а после имат слабост към момичетата.Честито момиченце!
Ако имах възможност да направя трета фетална морфология не бих се поколебала.
Току що се завърнах от среща с акушерката.Бебо е наред,хемоглобинът 101-вдигнал се е от миналия месец,но не ми изписаха пак желязо.
И се вкарах се в голяма чуденка дали искам напълно естествено раждане или с епидурална.Ако  избера   без епидурална ще съм в новият birth center ,който бил уникално луксозен  :ask:
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2013, 14:42:42 pm »
Деси, само бъди спокойна! Не са толкова малки бебките, а това, че ще си в болница е най-доброто решение. Ако кръвното не се овладее, на тях няма да им е добре в теб и по- добре да ги извадят. Сложиха ли ти кортикостероид за дробчетата? Прегръщам те и стискам палци!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2013, 14:45:12 pm »
Dess имаш и моята подкрепа,не се обвинявай,а както ти е казала Маги трябва да мислиш позитивно то наистина няма как да не се притесняваш ,но с това кръвното не е добре. :bighug: :bighug:

 Е аз след малко тръгвам за 3-та ФМ,та да си доставя и аз малко удоволствие  :lol:

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2013, 14:56:26 pm »
Да ни е честита новата тема и само с хубави новини да е изпълнена.

dess_dess, както са писали и другите момичета е най-добре да си спокойна макар и да е доста трудно. В болницата ще си под наблюдение денонощно и ще може по всяко време да се реагира бързо. Трябва да те крепи мисълта, че като отмине всичко ще гушкаш твоите две принцеси.


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2013, 15:13:16 pm »
Дес, не се разстройвай допълнително! Бебките никак не са чак толкова зле като тегло. Стискам ти палци в болницата да овладеят кръвното. Сега само трябва да си спокойна и да гледаш положително, колкото и да ти е трудно! Много, много силно ти стискам палци! Вярвам, че всичко ще бъде наред! :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2013, 15:25:32 pm »
Забравих да честитя момата на Катиту, много женски майки се събрахме, ще сме отбор тъщи  :lol:

Колкото до третата ФМ и аз ще правя тук в Плевен в клиника Репромед и да си кажа за мен е повече удоволствие да си я видя дебеланата, а и таткото да я види, че последния път се беше скрила нилице, ни дупе, само едни крака видяхме  :D

Аманда, да пишеш!

*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2013, 15:50:37 pm »
Magi, благодаря за новата тема :) Дано да се напълни с много бременни момичета, а на тези, които са тук, пожелавам безпроблемна бременност до финала!
dess_dess, силно ти стискам палци, както са писали момичетата по-горе, наистина е по-добре да си в болница, за да те наблюдават. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2013, 16:01:15 pm »
Дес, стискам палци да се овладее кръвното!
Катиту, честита мома!
Моето бебе вече не е само бобче, прилича на детенце. Много беше вълнуващо като го видях при 2 дни на екрана! Сънувах един странен сън, мисля, че пак ще имаме мома ако правилно го тълкувам  :) Може би ще разбера в началото на другия месец на феталната.

Искам да ви питам нещо! Има ли такова нещо като безплатен БХС в МД за над 35 годишните? Досега попадам все на твърдения, че не признавали талоните. Има ли смисъл да си взимам?
Открих, че БХС по каса правят в Циталаб и Рамус  :? но доколко може да се разчита на тях?

Безуспешно приключиха моите опити да се свържа с регистратурата на Надежда. Исках да се уверя, че пращат кръвта за БХС в МД.
« Последна редакция: Ноември 29, 2013, 16:14:52 pm от mira_mimi »
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2013, 17:37:55 pm »
честита нова темичка и от мен,Десс дано всичко да се оправи,но щом ще си в болницата бъди спокойна :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2013, 17:39:40 pm »
момичета ние сме правили само една фм,но аз ходя на прегледи и всеки преглед минава като фм,да искам ли да ми правят още фм-аз съм в 30 седмица
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2013, 19:04:49 pm »
Момичета няма какво да ви кажа прегледа ми се отложи за Понеделник,че д-ра се наложило да пътува,а сестрата която ми е записала номер на GSM-а е объркала последната цифра и не са могли да ме уведомят,ужас така ме яд  osi_7.

Лека вечер  :)