0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2013, 20:23:53 pm »
аманда,много тъпо,ама ей сега ще дойде понеделник!!!  osi_9 Ти къде ще правиш ФМ?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2013, 07:10:52 am »
На 11.12 съм в Надежда при д-р Сигридов, за 1-ва фетална морфология.
Тогава може ли да ми вземат кръв за БХС или трябва  да си запиша час отделно?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2013, 08:16:26 am »
Аз ще ходя на 9, казаха ми, че там се дава кръвта и се праща в МД.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #23 -: Ноември 30, 2013, 09:08:16 am »
Добро утро на всички бъдещи мами!

Дес, надявам се нещата вече да са се стабилизирали при теб. Стискам ти палци, на теб и на бебките да постоят още малко в мама.

Да ви кажа и при мен какво се случва.
Успях малко да вдигна хемоглобина като смених начина на хранене. Желязо не съм пила.
Бяхме на ФМ. Всичко с бебо е наред и вече е ясно, че е 100%-ов мъж  :bori_023:. На предишните два прегледа пак така ми бяха казали, но сега е вече абсолютно сигурно.

Започнахме да мислим име.
Струва ми се, че за момичета има толкова много хубави имена, а за момченца не  :lol:
Вие ще кръщавате ли децата на баби и дядовци? Ние мислим да не го кръщаваме. Първо, защото имаме 2 баби и 2 дядовци и как точно да решим на кого? Второ, защото съм суеверна и мисля, че ако кръстя детето на някого, това значи, че то ще прилича на него и може да има подобна съдба, а аз искам детето да има по-добър живот от този на родителите ни и по-добър нрав (не че са лоши хората де).
Името, което съм харесала обаче има първите две букви на едната прабаба, та сега се притеснявам да не помислят, че е кръстено на нея. Още повече, че родителските тела от едната страна са традиционалисти.
Вие какво ще кажете?
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #24 -: Ноември 30, 2013, 09:36:46 am »
аманда,много тъпо,ама ей сега ще дойде понеделник!!!  osi_9 Ти къде ще правиш ФМ?
  Първите правих в София,сега тази ще я правя в Благоевград :)

47 Smiles аз също не искам да кръщавам на моите или на съпруга ми родителите,но по някакво съвпадение името което сме избрали съвпада първата буква с буквата на свекърва ми,но мисля да й обясня,че няма нищо общо с нейното име  :wink:.Както искат така да го разбират, в нашия край има такова поверие да се кръщава на бабите и дядовците съответно първото дете да носи името на свекъра или свекървата ,а второто вече на родителеите на жената,много малко хора вече го спазват това, ние имаме уважението и към свекърите и към нашите ,но не мисля,че това е повод да носи тяхното име,важното е детето да е живо и здраво пък другото ще се оправи.От страна на моите родители съм сигурна ,че те нямат такива претенции,за другите ще видим тепърва  :D

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #25 -: Ноември 30, 2013, 10:35:56 am »
За имена си говорите, нали писах че моя мъж все казва, че има време и ще измислим, е днес със ставането седна и измисли името.Изненада ме честно и то доста приятно :) но ще ви държа в неведение докато малката буболечка не се покаже на бял свят  :P
За кръщаването на баби и дядовци, много е хубаво ако наистина има разбиране.Познавам хора който все още правят циркове, заради името на внук/внучка, много тъпо но факт.Нашето дете няма да е кръстено на никой, макар първата буква да съвпада с имената на две пра баби, няма нищо общо с тях, въобще.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2013, 10:56:08 am »
Хайде да се запишат много нови мами тук и да споделяме само хубави моменти от бременността си :)

Ами хайде да се запиша...
Колкото повече, толкова повече..., нали така?
Накратко, за тези, които не ме познават - Първото ми дете е от първи опит инвитро, преди него 5 неуспешни бременности /2 извънматочни и 3 спонтанни аборта/, сега съм бременна отново след инвитро.
До вчера знаехме, че са 2 бебета, преди седмица им чухме сърчицата, оказа се обаче, че едното е спряло развитие. За сега всичко с другото изглежда ок, стискаме палци да е така и занапред.



*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #27 -: Ноември 30, 2013, 11:04:52 am »
Nedda, много, ама много се радвам за вас.Стискам много силно палци и вярвам, че догодина ще сте четирима.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #28 -: Ноември 30, 2013, 12:14:12 pm »
Е ми, хайде да се запиша и аз, колкото повече, толкова по - добре !  :D
От подписа ми се вижда, че имаме една принцеска на 2 години и половина, имам две неуспешни бременности преди и след нея. Сега вече за четвърти път бременна, се надяваме всичко да мине нормално и да се радваме на още едно съкровище.

Желая на всички лека бременност и дано всички се радваме на бебенцата си!  :)
Хайде и още нови бременни коремчета да идват.......  :wink:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #29 -: Ноември 30, 2013, 12:27:32 pm »
Неда и Цвете, добре дошли  :P
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #30 -: Ноември 30, 2013, 12:48:49 pm »
Здравейте коремчета !!
 :welcome_1:на Неда и Цвете.Леки оставащи месеци и здрави бебета на финал .
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #31 -: Ноември 30, 2013, 13:24:31 pm »
Ех,че хубаво-новата тема започва с нови попълнения!!! Здравейте,лека и успешна бременност на всички!  :grouphug:
Ние вчера се разходихме до Икеа и се сдобихме с 2 нови скрина и една библиотека-сега чакам мъжа ми и започваме да сглобяваме!   :balk_62:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #32 -: Ноември 30, 2013, 17:30:27 pm »
Nedda и  Цвете, добре дошли сред нас. Лека бременност и пухкави бебенца на финала.

Темата за имената ми е доста "любима". Преди да се роди първото ни дете казахме на родителите си, че тъй като живеем в чужбина ще искаме малкия да е с инатернационално име, за да не звучи неразбрано и в двете страни и няма да кръщаваме на никого. Но явно свекъра до последно си е мислил че синът му се шегува и като казахме малкия как смего кръстили (по стечение на обстоятелствата избрахме име с неговата първа буква, но за мен не сме го кръщавали на дядо му.Той и на това не е бил съгласен, а като е момче трябвало направо неговото цяло име да носи.) се разсърди. Дори не ми честитити. В началото малко ме заболя, но после си казах сега на глупостите му ли ще се връзвам. Като видя малкия на  живо и забрави да се сърди, но защо трябваше да е целия цирк. Така че не ги подценявайте старите, понякога такава изненада може да излезе. :lol:


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #33 -: Ноември 30, 2013, 19:07:22 pm »
Недда ,Цвете много се радвам и лека бременност и на двете.
За имената и аз да се изкажа,че и двамата ми сина не са кръстени на никой .
Бързам да напиша на Десс,да е много ,много спокойна.Знам какво ти е ,защото го преживях вече.Спокойствието ти е много важно,за да не вдигаш кръвното.Не се шашкай.В болницата ще следят тоновете непрекъснато,което ти не можеш да правиш у дома.А и тая история с кръвното ,е доста опасна и там поне ще реагират веднага.Ще ти направят изследвания и ще те наблюдават.В момента бебките наистина са най-важни,а и ТИ!Мисли позитивно  :balk_21:

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #34 -: Ноември 30, 2013, 21:18:49 pm »
Хайде да се запишат много нови мами тук и да споделяме само хубави моменти от бременността си :)

Ами хайде да се запиша...
Колкото повече, толкова повече..., нали така?
Накратко, за тези, които не ме познават - Първото ми дете е от първи опит инвитро, преди него 5 неуспешни бременности /2 извънматочни и 3 спонтанни аборта/, сега съм бременна отново след инвитро.
До вчера знаехме, че са 2 бебета, преди седмица им чухме сърчицата, оказа се обаче, че едното е спряло развитие. За сега всичко с другото изглежда ок, стискаме палци да е така и занапред.


Недда, ние също бяхме с две сърчица, но в 8 седмица се оказа,че едното е спряло да се развива.Тогава много се уплаших, вчера бях на преглед.Едното е ок, вече е 34 мм, а другото продължава да стои на същото ниво.На теб д-ра какво ти каза? До края на бременността ли ще е там или по -някакъв начин ще изчезне?
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2013, 21:26:55 pm »
Неда и Цвете,леко и приятно бременеене без тревоги !Възхищавам се на хора ,пристъпващи към инвитро само ,за да не останат с едно дете!
47 smiles,и ние няма да кръщаваме на никой.Името за момиче,което съм избрала също носи първите 3 букви на прабаба ми,но е съвпадение.Името за момче сънувах в деня преди да си направя теста за бременност.Оказа се,че на този ден е празник-Богоявление(денят ,в който Господ се присънил на дева Мария и я известил за непорочното зачатие)Не съм от особено вярващите-почти не ходя на църква,но след това събитие вече вярата ми е по-силна.Все пак от 5 години преследваме мечтата си и сме на крачка от финала :)
На родителите и от двете страни обясних,че детето няма да е кръстено на никой от тях и няма сърдити.Всички са широко скроени хора,което може само да ме радва!
2411,ако предишните фетални морфологии не са показали проблем третата не е задължителна.Тя е за твое успокоение и естествено,ако финансиите не са ти проблем.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #36 -: Декември 01, 2013, 11:06:38 am »

Kalona, д-ра каза, че е възможно да имам "изчистващо кървене", и да не се шашкам. Предполагам, имаше предвид, че може би организма сам ще се справи. Въпреки, че предния път видяхме сърчице, сега изглеждаше, сякаш изобщо няма ембрион в плодния сак. Просто се беше "свило".



Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #37 -: Декември 01, 2013, 12:26:36 pm »
Здравейте и от мен,в 15г.с. съм,но досега ме беше страх да се включа от суеверие да не я напусна бързо бързо,тъй като при мен проблеми още от началото-още в 8г.с. получих първите си контракции,не вярвах че е това,но д-ра потвърди,след това в 10г.с. обилно кървене,лежане в болница 10 дни,овладя се положението за две седмици,след това пак кървене,продължило 8 дена,за момента да чукна на дърво от 4 дена съм добре....това е накратко за мен това ми е втори опит ИКСИ...не се включих отначало,защото незнаех докога ще съм бременна  :oops:,иначе Ви чета редовно и се вълнувам с вас...
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #38 -: Декември 01, 2013, 12:58:06 pm »
daria,добре дошла в темата-лека и успешна бременност ти пожелавам!   :grouphug:
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #39 -: Декември 01, 2013, 14:34:14 pm »
Daria, добре дошла!
Пожелавам ти да нямаш повече проблеми до финал!