0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #60 -: Декември 03, 2013, 13:00:20 pm »
аманда-браво за феталната,аз съм чак на 30 декември!!!  :D
Добре дошли на новите попълнения!  :grouphug:
Аз пък днес давах кръв и урина и от резултата се вижда,че общия ми холестерол е завишен-5,73 при референтни 3,5-5,2 !  :? Аз от много отдавна не бях пускала изследване за холестерол,ама ЛЛ ми даде направление-иначе глюкозата ми е както всеки месец-4,7 при референтни 2,8-6,1! Някоя от вас имала ли е такъв проблем?  :ask:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #61 -: Декември 03, 2013, 13:00:52 pm »
Галя, kalona, aspire, bon4eva, добре дошли! И на вас пожелавам лека и безпроблемна бременност и раждане!  :grouphug:
bon4eva, според мен изследването ти е направено напълно на време. Чакам да кажеш какви са резултатите, когато излязат. :) Но вярвам, че всичко ще е в норми!
Биляна, радвам се, че при теб всичко върви добре. Все да е така!
Цвете, стискам палци всичко да се оправи! Ти си почивай и гледай да не се разстройваш, в момента това е много важно, особено за бебчето!
amanda, тоооолкова много се радвам за теб и бебка! Стискам палци всичко да продължава така до термин!  :hug2: Относно ремонта - ние само боядисахме, но много добре те разбирам. И аз сега като погледна стаите, чак мед ми капе от сърцето колко свежо, чисто и подредено изглежда! :D
Относно ПМС болките, или по-точно разтягането което усещате - нормално е, не се тревожете излишно. Това е от разтягането на матката. Но ако усетите, че болката се усилва или зачестява - се свържете със следящия ви АГ.
Аз се чувствам прекрасно и днес! Надявам се всички да се чувстват така добре! Пожелавам ви усмихнат и много спокоен ден! :bighug:
П.С. Дес, тези 2 дни много те мисля! Силно вярвам, че всичко при теб е добре, че бебончетата са още на топличко и сте овладели кръвното!  :hug2:
Съни, не съм имала такъв проблем, за съжаление не мога да ти дам никакъв съвет.  :(
« Последна редакция: Декември 03, 2013, 13:03:00 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #62 -: Декември 03, 2013, 13:26:58 pm »
И аз много си мисля за Дес, дано са овладяли кръвното!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #63 -: Декември 03, 2013, 15:08:28 pm »
Добре дошли на новите попълнения!

И ние сме добре. Аз от няколко дни усещам бебокът. Това са най-сладките ритничета на света. С първата бременност почнах да ги усещам едва към 21 г.с.


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #64 -: Декември 03, 2013, 17:38:13 pm »
Здравейте и от мен!Новата тема се препълни с нови мамчета....толкова е хубаво.Лека бременност на
калона,aspire,бончева и галя!
Аманда,бебка наистина е едричка.Браво!Все така да продължава до финала!
И аз много я мисля Дес.Толкова силно и стискам палци...
Рачко,няма такова усещане ,нали?От момента ,в който почустваме тези ритничета връзката с бебчо става още по-силна и прекрасна.
Момичета,моят официялен термин е днес,но не мисля че нещо ще се случи до края на деня.Имам болки,но със сигурност не са контракции.Честно казано нямам търпение вече :)
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #65 -: Декември 03, 2013, 19:52:38 pm »
Starshine благодаря ти.Радвам се,че и ти се чувстваш добре,нека все да е така  :wink:
neli_london стискам палци всичко да мине леко,всеки момент може да ни съобщиш новината  :crossfingers:

Аз днес си мислих и за Десс  :crossfingers: ,а и за Асенцето имаше няакакви болки дано да е добре

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #66 -: Декември 03, 2013, 20:16:18 pm »
neli_london, пропуснах да отговоря на предишен твой коментар. Ако още се колебаеш дали да родиш естествено (разбирай: без обезболяващи, в родилния център), непременно направи уговорка за резервен вариант. Казвам ти го от личен опит и споделям този изключително полезен съвет от акушерка.

Аз бях курназ и се гласях за естествено раждане, защото съм имала 2 бъбречни кризи и реших, че няма да боли повече. Но терминът ми мина и замина, и ми предизвикаха раждане една седмица по-късно. Когато започнаха истинските контракции, вече бях недоспала и уморена и заспивах права между контракциите. Отне ми само 45 минути да ревна за епидурала, и добре че вече бях подписала всички документи. И с него боля, защото първо забравиха да ми включат системата, а после лекарството не влизаше добре. И не спирам до ден днешен да се питам защо изобщо ми беше хрумнало да раждам без обезболяващи.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #67 -: Декември 03, 2013, 21:03:36 pm »
цигу,благодаря!
Уверяваха ме,че ако реша да е в birth center,във всеки един момент мога да поискам да ме преместят в родилно и да поискам епидурална,но моя приятелка побърза да ми каже,че едвали ще се случи така.Най-вероятно ще започнат да ме убеждават,че финалът е близо и ще се справя и без обезболяващи.Реших да не рискувам.В крайна сметка тук ни изписват от 6-12 часа след раждане и да понеса всичката болка ,за няколко часа в луксозна обстановка...все пак не съм отишла на хотел,а да раждам :).Пък и ще съм много по-спокойна да има лекар на разположение,ако недай си боже има усложнения!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #68 -: Декември 03, 2013, 21:30:42 pm »
Нели, стискам ти палци всичко да мине леко! Послушай цигу  :wink: И те чакаме да се похвалиш! :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #69 -: Декември 04, 2013, 06:04:45 am »
Благодаря ви момичета, за топлото посрещане, в най-хубавата темичка!

Днес бях на ЖК, добре съм, пия но-шпа, когато ми се усилят болките, но не прекалявам.
Вторият плоден сак продължава да стои, но лекарката каза ,че е нормално.
Но все пак не може да е да там , докато родя.Когато нарасне достатъчно , другия, би трябвало да го избута.
Следва на 11.12 д-р Сигридов за ФМ и БХС
« Последна редакция: Декември 04, 2013, 06:08:45 am от kalona »
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #70 -: Декември 04, 2013, 07:42:15 am »
Добро утро и от мен!
Вчера бях на лекар за тези болки и ми обясниха, че ако не са постоянни, а само от време на време не е страшно. Изписаха ми Magnesium Diasporal 300 2x1 на ден.
Kalona относно втория сак - и аз съм така едното бебе нямаше сърдечна дейност в 8г.с. и не се разви. При мен също все още си стои дори има зачатък на плацента и затова Сигридор не ми пуска кръвни за БХС и плацентарни молекули. Втората плацента обезмисляла изследванията нищо, че имуноложките вече ми ги пускаха тези молекули.
Лек ден на всички - малки и големи!
« Последна редакция: Декември 04, 2013, 07:44:01 am от galia_77 »
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #71 -: Декември 04, 2013, 11:22:01 am »
здравейте и от мен,вчера ми мина прегледа при доктор михова-каза че с бебо всичко е наред,даже си имал и коса,доста се посмяхме  :D
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #72 -: Декември 04, 2013, 12:35:00 pm »
Май вече взех да ви досаждам всеки ден,но да ви уведомя,че при мен има някакво развитие.
Вчера преди да влезна в банята нещо ми потече по крака,но не беше голямо количество,въпреки това беше чиста вода и реших да се обадя в болницата.Извикаха ме на преглед и ми казаха,че има някакво изтичане,но бебето има достатъчно течности.И понеже имах някакви болки,но със сигурност не бяха регулярни контракции ми казаха,че дават 1 ден време на тялото ми да започнат контракции,ако не, утре сутринта с чантата направо в родилно,за предизвикване на раждане.От една страна съм щастлива,че вече ще се свършва,от друга знам,че предизвиканото раждане е по-болезнено,но поне ще съм в болницата през цялото време и ще съм по-спокойна.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #73 -: Декември 04, 2013, 12:40:42 pm »
Не остана Нели. И не досаждаш.  Стискам палци да мине възможно по-леко , по-бързо и по-безболезнено.
Чакаме хубавата новина.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #74 -: Декември 04, 2013, 12:59:09 pm »
Нели, не е непременно по-болезнено. Всяко раждане е различно. А и ако много започне да те боли, можеш да си поискаш упойка. Ще ти стискам палци утре.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #75 -: Декември 04, 2013, 13:19:12 pm »
Нели,ако знаеш как се вълнувам заедно с теб! Стискам палци всичко да е наред и да се похвалиш с най-хубавата новина!!!  :goodluck:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #76 -: Декември 04, 2013, 13:34:05 pm »
Ооо, виждам доста развитие в темата.  :lol:
Нели, много, много ти стискам палци всичко да мине добре - бързичко и безболезнено! Чакам с нетърпение да видя пост, в който да ни пишеш, че всичко е отминало и вече си мама!  :bighug:
За Дес и Асенцето всеки ден си мисля! Много силно се надявам всичко с тях да е добре!
Радвам се за всички, които са били на преглед и всичко върви нормално! Дано все да е така!
Аз също се чувствам добре. Днес получих подарък от мама - купи на бебчо много сладко костюмче със слончета - с дълго ръкавче и качулка. :sunshine: В петък или събота чакаме да ни донесат креватчето, нямам никакво търпение! :D
Пожелавам ви много усмихнат и спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #77 -: Декември 04, 2013, 13:40:43 pm »
Галя, kalona, aspire, bon4eva, добре дошли! И на вас пожелавам лека и безпроблемна бременност и раждане!  :grouphug:
bon4eva, според мен изследването ти е направено напълно на време. Чакам да кажеш какви са резултатите, когато излязат. :) Но вярвам, че всичко ще е в норми!
Биляна, радвам се, че при теб всичко върви добре. Все да е така!
Цвете, стискам палци всичко да се оправи! Ти си почивай и гледай да не се разстройваш, в момента това е много важно, особено за бебчето!
amanda, тоооолкова много се радвам за теб и бебка! Стискам палци всичко да продължава така до термин!  :hug2: Относно ремонта - ние само боядисахме, но много добре те разбирам. И аз сега като погледна стаите, чак мед ми капе от сърцето колко свежо, чисто и подредено изглежда! :D
Относно ПМС болките, или по-точно разтягането което усещате - нормално е, не се тревожете излишно. Това е от разтягането на матката. Но ако усетите, че болката се усилва или зачестява - се свържете със следящия ви АГ.
Аз се чувствам прекрасно и днес! Надявам се всички да се чувстват така добре! Пожелавам ви усмихнат и много спокоен ден! :bighug:
П.С. Дес, тези 2 дни много те мисля! Силно вярвам, че всичко при теб е добре, че бебончетата са още на топличко и сте овладели кръвното!  :hug2:
Съни, не съм имала такъв проблем, за съжаление не мога да ти дам никакъв съвет.  :(



Благодаря  Starshine. Слънчев ден от мен!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #78 -: Декември 04, 2013, 16:19:36 pm »
Ще започнат контракциите, спокойно Нелка  :wink: До утре, ще си имаме бебе :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #79 -: Декември 04, 2013, 16:34:48 pm »
Аз сега се прибирам-бях при моя ендокринолог за да му покажа последните си изследвания и да го питам дали трябва нещо да се изследва-каза,че няма да сменяме дозата на Л-тироксина,но ще трябва да правя  изследване за гестационен диабет(обременяване с глюкоза) тази или другата седмица !Гадост! :x Това е защото преди да забременея бях с инсулинова резистентност и за всеки случай...  :?