0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #80 -: Декември 04, 2013, 17:01:52 pm »
Благодаря на всички за стиснатите палци и пожеланията!
Старшайн,ето че и ти се обзаведе с бебешки покупки!И ти ще си една от тези,които гледат с умиление кошарката :)
Съни ейнджъл,определено ще си по-спокойна след това изследване.Вярно,че не е задължително в Бг,но доколкото знам в Америка е и щом при теб има някакви предпостваки е супер щом докторът ти иска да се презастрахова.
Блу скай,първото нещо,което ще кажа е "искам епидурална".Ако има шанс преди това да ми сложат и инжекция в крака ,няма да откажа :)
Бубулина,мен ме съмнява това с контракциите.То пък никакави индикации...нито паднали тапи.Само лека болка веднъж на 3-4 часа и то без втърдяване на корема.От водите текна още малко и това беше.Етърва ми беше същият случай -с постепенно изтичащи води и два дни на системи.Контракциите и така и не дойдоха и накрая цекцио.Сега отивам да си купя ананас,за да пробвам и  този мит,че предизвиквал контракции :).
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #81 -: Декември 04, 2013, 17:14:34 pm »
neli_london, и аз ти стискам палци за скорошно и леко раждане. Дано повлечеш краче и за Дес, когато й дойде датата (някъде към средата на декември), а и за всички, които сме се подредили на опашката за безценни подаръци :). Чакаме хубавата новина от теб, а и сме любопитни момиче или момче ;).

Много се надявам Дес и Асето да са добре.

Поздрави на всички момичета, които са минали на преглед и имат хубави новини от там. Аз също днес бях на ЖК. Имах леки притеснения, че аз не наддавам и не раста. Оказа се, че коремът ми расте не на ширина, а на дължина :), т.е. към гърдите. Бебовците си отговарят на седмицата и дори са имали място да се въртят - сега и двамата са с главите надолу. Много нежно ме риткат все още :). Другата седмица ще правя изследвания. Изглежда до края на годината няма направления, но все пак взех едно за ПКК и урина, хормоните на щитовидната жлеза ще си ги платя, а обременяването с глюкоза и без това не е по каса.

Хубава вечер!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #82 -: Декември 04, 2013, 17:41:47 pm »
Благодаря на всички за стиснатите палци и пожеланията!
Старшайн,ето че и ти се обзаведе с бебешки покупки!И ти ще си една от тези,които гледат с умиление кошарката :)
Съни ейнджъл,определено ще си по-спокойна след това изследване.Вярно,че не е задължително в Бг,но доколкото знам в Америка е и щом при теб има някакви предпостваки е супер щом докторът ти иска да се презастрахова.
Блу скай,първото нещо,което ще кажа е "искам епидурална".Ако има шанс преди това да ми сложат и инжекция в крака ,няма да откажа :)
Бубулина,мен ме съмнява това с контракциите.То пък никакави индикации...нито паднали тапи.Само лека болка веднъж на 3-4 часа и то без втърдяване на корема.От водите текна още малко и това беше.Етърва ми беше същият случай -с постепенно изтичащи води и два дни на системи.Контракциите и така и не дойдоха и накрая цекцио.Сега отивам да си купя ананас,за да пробвам и  този мит,че предизвиквал контракции :).
E тъй де, тъй родих  :D НИ контракции, ни паднали кореми, ни тапи, ни дявол, до кат не лиснаха зорлем водите на края...До като ме приготвяха за секциото, кат ма отпочнаха тия ми ти контракции...Ше ги видиш  :D Предполагам знаеш, ако ти изтекат много води, все пак да отидеш в болница? :wink: Люто, чай от малини и к/Секс за раждане  :wink:
« Последна редакция: Декември 04, 2013, 17:45:59 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #83 -: Декември 04, 2013, 18:11:02 pm »
Момичета,аз чета и един друг форум,където Дес,също е регистрирана и поддържа пряка връзка с едно от момичетата.Досега не е родила,казаха,че я стабилизирват,така че май нещата при нея се развиват що-годе добре,в предвид ситуацията и се надявам да устиска до така заветната за нея 36та седмица.
Беата,май дължината на корема(матката) е най-показателна,защото тук това измерват всеки месец и ако има отклонения от нормите изпращат на ехограф.
бубулина,то си е било жив екшън при теб.Мъжлето си поръча тази вечер яйца по панагюрски и ще ги ръсна ей така душманската с лют червен пипер.Преди лягане ще ударя и един чай от малини,но с интимният контакт няма да стане работата.Моят като се е запънал,че можело нещо да му стане на бебето....пяна ми излезе на устата да му обяснявам тази седмица,че няма проблем,но той -вироглав.
Ако не си забравила ми предрече момиче(сиреч да чакам момче :)) и ми е супер интересно  дали и този път ще си уцелила :)
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #84 -: Декември 04, 2013, 18:23:45 pm »
Нели, леко раждане! Когато гушнеш твоето бебенце, ще е най-хубавия момент в живота ти! И аз знам, че сексът може да предизвика раждане, ама ти си знаеш. Знам и за ананасът че правел чудеса. При всички положения, скоро ще бъдеш мама  :D  Радвам се че Деска е добре и бебчетата са на топличко в мама  :D.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #85 -: Декември 04, 2013, 18:44:06 pm »
Нели стискам палци за утре.Не се плаши и на мен първия път ми го придизвикаха ,защото ми изтекоха водите ,а нямах контракции.И цели три системи ми изтекоха и тогава тръгнаха нещата.Щом изтичат водите момента наближава.Леко раждане мила

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #86 -: Декември 04, 2013, 19:01:45 pm »
Ооо, виждам доста развитие в темата.  :lol:
Нели, много, много ти стискам палци всичко да мине добре - бързичко и безболезнено! Чакам с нетърпение да видя пост, в който да ни пишеш, че всичко е отминало и вече си мама!  :bighug:
За Дес и Асенцето всеки ден си мисля! Много силно се надявам всичко с тях да е добре!
Радвам се за всички, които са били на преглед и всичко върви нормално! Дано все да е така!
Аз също се чувствам добре. Днес получих подарък от мама - купи на бебчо много сладко костюмче със слончета - с дълго ръкавче и качулка. :sunshine: В петък или събота чакаме да ни донесат креватчето, нямам никакво търпение! :D
Пожелавам ви много усмихнат и спокоен ден! :flower:
Az sym v bolnica s kontrakcii,no zasega udarjam fronta.Stiskaite mi palci ;)
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #87 -: Декември 04, 2013, 20:26:57 pm »
Асенце, стискам палци нещата да се нормализират! Дръж фронта!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #88 -: Декември 04, 2013, 20:50:22 pm »
асенце,отпусни се и си мисли за хубави неща и всичко ще е наред!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #89 -: Декември 04, 2013, 22:44:17 pm »
Asenceto  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Радвам се ,че и Десс удържа фронта и за нея  :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #90 -: Декември 05, 2013, 01:13:10 am »
Асенце,Десс дръжте се момичета   :bighug:

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #91 -: Декември 05, 2013, 01:26:18 am »
Асенце, стискаме палци да овладеете нещата.

Нели, обезболява се дори и мястото, където се слага упойката. Нали знаеш?! Мечка страх, мен не страх.  :wink: При мен нищо не помогна да предизвикам раждане. А и втория път се чувствах като кит, като се наядях вечер, та не ми беше до никакви акробатики. Ама ако имаш мерак и сили, давай!

Съни, в някои страни изследването за гестационен диабет е задължително. Правила съм го два пъти. Е, не е най-големият кеф да пиеш глюкоза на гладно, ама не е и болка за умиране. Ако има съмнения, по-добре така. Точно днес четох какви са опасностите, ако диабетът не се установи навреме.

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #92 -: Декември 05, 2013, 10:02:03 am »
Asenceto, мила, ще овладеете контракциите  :hug2:. Минала си важната част от бременността, още малко остана :).

И аз прочетох в другия форум, че при Дес нещата се стабилизират. Очаквам тя скоро да пише, че е добре.

blue_sky, и аз поради предпазливост ще направя обременяването с глюкоза. Поне ще знам какво е положението и мога да взема мерки, ако нещо не е наред.

neli_london, през тази седмица, когато и да родиш, ще попаднеш на празник, така че  - смело :), има поне по един светец да те пази!
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #93 -: Декември 05, 2013, 10:50:25 am »
Здравейте и от мен .
Относно гестационен диабет -аз съм в Испания и тука ми го правиха 1-ви  и 2-ри триместър .
Асенце,Десс  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Нели и от мен леко раждане !
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #94 -: Декември 05, 2013, 12:16:13 pm »
Здравейте момичета, аз вчера бях на първи преглед за плодно сакче и вместо едно видяхме две.Казаха ми, че за сега се развиват добре и на 18.12 сме за сърдечна дейност
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #95 -: Декември 05, 2013, 13:52:13 pm »
Асенце, :bighug: много ти стискам палци всичко да бъде наред и да удържиш фронта до термин!
На Дес също много стискам палци!
Нели, а на теб специални палци днес стискам - да се похвалиш как всичко е минало успешно - бързичко и безболезнено! :D
Момичета относно гестационния диабет и обременяването с глюкоза ми се искаше да ви попитам - дали и аз не трябва да си направя? Преди да забременея ми откриха лека инсулинова резистентност, но за сега лекарката не е споменавала за изследването или че може да има някакъв проблем. Освен аз да я попитам на следващата ЖК. Как се определя дали е нужно изследването? :ask:
Много се радвам за теб, aspire! Чакам с нетърпение да кажеш как се развиват нещата! :)
Аз днес се чувствам много добре. Вчера привечер (около 5 до 7 часа) да ви се оплача ми стана едно такова гадно, криво.. Точно за около час - два.. И ми се плачеше без някаква кой знае каква причина. Та или са ме затресли хормоните или е от студеното и гадно време.. :lol: Принципно зимата ми се случва да изпадам в някакви такива състояния - много лошо ми влияе студа и ранното стъмване. :oops:
Относно раждането - винаги съм си мислела и искала да родя без обезболяващи.. Сега като ви слушам обаче... започвам наново да се замислям. :lol: Силно се надявам да мога да родя нормално - за сега бебо е с дупето нагоре, което ме обнадеждава. Я кажете до коя седмица бебчо може да се върти спокойно? Да зная кога е минал критичния момент със завъртането. :wink:
Пожелавам ви усмихнат и мнооого спокоен и слънчев ден! :sunshine:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #96 -: Декември 05, 2013, 15:18:03 pm »
старшайн,д-р Начев (моя ендокринолог) вчера ми каза да направя изследването за гестационен диабет без да имам някакъв проблем сега-глюкозата ми на гладно всеки месец е 4,5-4,7,но той смята,че трябва да го направя най-късно до 30 г.с. защото съм имала инсулинова резистентност преди да забременея... Мисля тези дни да отида и да ми се маха от главата!  :? За съжаление само по глюкозата на гладно или гликиран хемоглобин не може да се прецени дали има проблем...  :?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #97 -: Декември 05, 2013, 16:09:08 pm »
Благодаря на всички мами!!!   :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:


Изписаха ме днес! Все още сме 3 в 1 Надявам се да устискам и аз поне до 37 седмица Биха ми ингекции за узряване на дробчетата иначе, 3 дни по 1. И оттогава си внушавам ли, че бебките ми станаха доста по-палави и активни ???!!!

Бях на системи с Кор магензий, таблетки допегит по схема, Нoвoфилин също по схема и Хлофазолин. Успяхме за 5 дни (колкото е клиничната пътека) да го смъкнем на 120/80 пу пу пу. Дано така се запази и занапред!!!


Още веднъж, много благодаря на всички за прекрасните ви думи и за това, че сте ме мислили!!!


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #98 -: Декември 05, 2013, 16:12:55 pm »
Asenceto, дес_дес стиснати палци и от мен.
nel_london, не се притеснявай толкова. Заветният момент наближава, чакаме с нетърпение да ни зарадваш.
Starshine бебенцата могат да се въртят до последно, но ти пожелавам твоят юнак да е с главичката надолу за нормално раждане.
Аз живея в Австрия и обременяването с глюкоза е задължително при всички бременни.

Лек ден на всички!


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #99 -: Декември 05, 2013, 16:19:37 pm »
dess dess,много се радвам,че сте 3 в 1 и че кръвното е ОК! Стискам палци всичко да се развие по най-добрия начин!  :goodluck: