0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #160 -: Декември 10, 2013, 18:54:10 pm »
Ще говоря с него утре, а ще отида и на консултация. Не знам каква ще да е тази диета, при положение че аз и сега не ям много сладко. Ще видим :).
Ниско въглехидратна  :wink: А въглехидратите не се намират само в сладките неща, а също така в картофите, бял хляб, ориз, някои плодове, газирано, пици и др. Той ще ти обясни най-добре  :wink:
А как върви теглото на бебетата? Нормално за седмицата, в която си?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #161 -: Декември 10, 2013, 19:12:30 pm »
beata, с по-ниски стойности на кз от твоите ме сложиха на диета.
доколкото помня на първия час до 8.5, на втория до 7.5 са допустимите стойности, но говори все пак с лекар.
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #162 -: Декември 11, 2013, 11:15:12 am »
Здравейте мили мами!  preggo
Сега бях на ЖК-бебка е добре,отговаря си на седмиците и вече сме 1200 гр! Вчера си направих кръвно захарен профил вкъщи с глюкомер-чух се с д-р Начев,който каза да продължавам да се измервам и ако се повишат стойностите пак да му се обадя.Ето и резултатите:
Сутрин на гладно-4,0 ,1 час след хранене-7,5
Обед на гладно-   3,8, 1 час след хранене-8,0
Вечер на гладно-  4,2, 1 час след хранене-6,3

Дано да овладея положението с диета и да не се налага да влизам в болница!
Беата,стискам палци всичко с теб да е наред!   :crossfingers: Благодаря на всички за загрижеността!  :hug2:
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 11:23:36 am от *Sunny*Angel* »
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #163 -: Декември 11, 2013, 11:27:20 am »
Ще говоря с него утре, а ще отида и на консултация. Не знам каква ще да е тази диета, при положение че аз и сега не ям много сладко. Ще видим :).
Ниско въглехидратна  :wink: А въглехидратите не се намират само в сладките неща, а също така в картофите, бял хляб, ориз, някои плодове, газирано, пици и др. Той ще ти обясни най-добре  :wink:
А как върви теглото на бебетата? Нормално за седмицата, в която си?
Благодаря за информацията и съветите, момичета! Бебетата си отговарят на седмицата. Утре ще ги измерим пак, защото съм на преглед.

Според д-р Начев имам гестационен диабет и утре ще обсъдим диетата. Наясно съм, че въглехидратите не са само в бялата захар :). Аз обаче и сега ям пълнозърнест хляб, просто защото ми харесва, много плодове и зеленчуци. Да, обичам ориз и картофи, но ще ги намаля, щом трябва :). Газирано не пия, нито пък сокове (освен фреш), от време на време ми се дояжда тестено, но рядко. Все нещо ще променя явно. Предполагам, че ще правя контролно изследване след време. Ще го преборим и гестационния диабет. Като съм бременна, да не съм болна, я  :lol:!

*Sunny*Angel*, добре изглеждат нещата. Ще мериш и ще внимаваш с храните. Явно с теб ще имаме обща тема ;).
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #164 -: Декември 11, 2013, 14:04:49 pm »
Привет, бъдещи мами! :D
С голям интерес чета какво сте писали за гестационния диабет. Въпреки, че още не съм правила обременяването (утре ще го обсъдя с лекарката), съм почти 100% сигурна, че и аз го имам. Просто с тази ИР - няма как да ме е пропуснал. Още от началото гледам да ограничавам уж сладкото, тестеното и въглехидратите. Но тези пусти картофи - не мога да се спра! Винаги са ми били сладки, това е единственото от което не мога да се откажа. Колкото и да съм се опитвала винаги да ги намаля поне. :? Не хапвам ли през ден картоф - все едно не съм яла през цялото време! :lol:
Благодаря ви за успокоението за стриите. От вчера има развитие - мазах се 2 пъти с масло против стрии на Икаров. Днес сутринта и на обяд с Мустела - Интензивно действие срещу стрии. И поне като широчина са се намалили. Чак ме е яд на мен, че изпуснах да се мажа по дупето и бедрата! Сигурна съм, че ще останат, но поне се радвам, че ги хванах на време така, че поне да намаля размерът им. И от вчера се мажа - сутрин, обед и вечер. Вечер съм намислила да се мажа с Икаров и след като попие хубаво - Мустела. Дано ги огранича. И момичета - да ви дам съвет от опит сега - не пропускайте мазане с хидратираща козметика.. и въпреки, че може да ви се струват добре овлажнени - не пропускайте участъци - дупе, бедра, крака, бюст също са важни.
Иначе се чувствам много добре, бебо е много активен. Утре сме на ЖК - нямам търпение да видя как е. Стискайте палци. Ще ви разказвам като се приберем.
Много прегръдки изпращам на всички! Надявам се всички да са добре!
Между другото много я мисля на Асенцето, дано и при нея всичко да е наред!
Пожелавам ви много усмихнат, спокоен и слънчев ден! При нас вчера и днес е слънчево и топло - като есен. :flower: :sunshine:  :grouphug:




Quiet people have the loudest minds.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #165 -: Декември 11, 2013, 14:09:43 pm »
Момичета, може ли някоя от вас да ми каже какво означават следните параметри на ехографските снимки: 164/166 42 Hz. Предполагам, че касаят настройката на апарата и резолюцията, но не съм сигурна. Благодаря ви  :balk_5:


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #166 -: Декември 11, 2013, 14:16:31 pm »
VeryMe, според мен касаят честотата на импулса, който излъчва самият УЗ. Един Херц съответства на едно трептение в секунда (един изпратен импулс може би). Не разбирам много от тези неща, но мисля, че трябва да е това. :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #167 -: Декември 11, 2013, 14:31:43 pm »
Да, но със сигурност нямат отношение към големината на ембриона или със сърдечната му дейност. /Едно момиче ме питаше, исках да съм сигурна, че не я подвеждам/


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #168 -: Декември 11, 2013, 14:45:31 pm »
VeryMe, мисля, че няма никакво отношение към големината на ембриона. Относно сърдечната дейност не мога да съм 100% сигурна, че не се отнася за нея, понеже и не зная точно какво е измервано. По принцип на някои апарати сърдечната дейност се измерва в Херц, на други - BPM (beats per min). Ако е измервана сърдечната дейност - е възможно това да се отнася за нея. Но ако си е обикновена УЗ снимка на ембриончето (без измерване на сърдечната дейност - което се познава като се види снимката - дали има една графика, предполагам, че се сещаш за какво говоря), то тогава си е честотата на УЗ вълни с който работи апарата. НО това са само мои разсъждения, не съм запозната с тази материя. :?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #169 -: Декември 11, 2013, 15:18:28 pm »
beata,*Sunny*Angel* ще мине и това моичета, малко на диета и толкоз  :wink:.Sunny браво на бебка
Starshine радвам се ,че си добре,дано да нямаш  :wink:

И  с бебка сме добре, растем  и така  :)

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #170 -: Декември 11, 2013, 15:27:23 pm »
Съни, има как да те е пропуснал гестационният диабет, не се самонавивай така  :wink: Аз също съм с ИР, но диабет не развих....И на мен, проблем са ми картофите, с нищо друго не прекалявам, нито обичам сладко кой знае...Но компир, всякакъв мога да ям, пържен, печен, вАрен  :D

Беата, за това попитах за теглото на бебетата, подозирах, че имаш гестационен диабет. Но в крайна сметка, коя съм аз да слагам диагнози, пък и във форум, освен това...  :wink: Разбира се, че ще се справиш, проблемът в това заболяване е, ако НЕ СЕ открие, както някой каза и по-назад. Щом сте наясно, ще се преборите  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #171 -: Декември 11, 2013, 15:44:42 pm »
Бубу, предполагам мен си имала предвид с поста. Силно се надявам да си права и да ме е пропуснал този пуст Гестационен диабет. И да - и аз мога всичко друго да огранича - но картофите - абсурд.. всякак ги ям! :lol: Току-що изядох една хубава порция картофена салата с много лимон :lol: Вчера естествено - картофи соте.. по-онзи ден гювеч картофи и всякакви зеленчуци -каквито се сетиш. Ще постна и моите резултати ако лекарката реши, че има нещо притеснително и направя обременяването. Дано няма! :crossfingers:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #172 -: Декември 11, 2013, 17:35:05 pm »
Бубу, предполагам мен си имала предвид с поста. Силно се надявам да си права и да ме е пропуснал този пуст Гестационен диабет. И да - и аз мога всичко друго да огранича - но картофите - абсурд.. всякак ги ям! :lol: Току-що изядох една хубава порция картофена салата с много лимон :lol: Вчера естествено - картофи соте.. по-онзи ден гювеч картофи и всякакви зеленчуци -каквито се сетиш. Ще постна и моите резултати ако лекарката реши, че има нещо притеснително и направя обременяването. Дано няма! :crossfingers:
Теб да, извинявай, видях, но беше късно да се коригирам. Постни си резултатите, няма проблем  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #173 -: Декември 11, 2013, 18:41:21 pm »
Съни ейнджъл,за  съжаление и плодовете трябва да ограничиш ,защото и те имат много захари.Може да се яде кафяв ориз(доста е безвкусен) и пълнозърнеста паста.
Дес,и моето "дребно бебе" на точно 33 седмици беше 1,888кг ,измерено от специалист сонограф.При положение,че ти имаш близнаци си мисля,че се движат много добре.
И наистина дано с асенцето,всичко е наред!
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 18:44:46 pm от neli_london »
*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #174 -: Декември 11, 2013, 19:56:10 pm »
момичета за колко време се прави записа на тоновете на бебето
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #175 -: Декември 11, 2013, 21:25:11 pm »
момичета за колко време се прави записа на тоновете на бебето
Ами на мен в нашето АГ някъде около 30-40 минути на бебенце :) :lol:

Нели как сте? :bighug:

 Беата кофти за резултатите, но с подходяща диета ще овладеете положението и вс ще е наред!!!

Как сте коремчета?

Аз утре имам среща с доктора в АГ, който ще ми прави секциото и отсега си готвя пледоарията, да ни остави още малко 3в1 до след НГ ;)

Следобед сам при него, после на кардиолог, а вечерта чакайте отчета :) Приятна вечер, мен ме зове феята на сънищата ;)


Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #176 -: Декември 12, 2013, 12:26:23 pm »
Здравейте момичета дали ще има място във Вашата групичка за още една  бременелка.На 10.12. бяхме на първи преглед и се видя едно плодно сакче с размер 10мм,отговарящо на 7г.с,шийка 3,5мм.Следващ преглед на 15.01 тогава ще правим БХС и ФМ.Немога да ви опиша колко съм щастлива!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #177 -: Декември 12, 2013, 13:00:28 pm »
Досега съм ходила на ендокринолог само при д-р Начев, но сега не ми се разкарва до София. Препоръчайте ми добър ендокринолог в Пловдив, ако работи с направление ще е просто прекрасно  :)

Нещо започнах много да се задъхвам и сърцебиенето се засили, време е да се види жлезата.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #178 -: Декември 12, 2013, 13:11:20 pm »
Досега съм ходила на ендокринолог само при д-р Начев, но сега не ми се разкарва до София. Препоръчайте ми добър ендокринолог в Пловдив, ако работи с направление ще е просто прекрасно  :)

Нещо започнах много да се задъхвам и сърцебиенето се засили, време е да се види жлезата.


чела сам много хубави отзиви за проф Каменов за Пловдив :lol:

geri03_73
 Добре дошла, лека и безпроблемна :)

Как сте всички?

Някакви новини от Асенцето???


*
Re: Тема на бременните N 89
« Отговор #179 -: Декември 12, 2013, 13:14:00 pm »
Добре дошла geri03_73! Леки оставащи месеци.  Винаги се радваме на новите попълнения.

Да ви почерпя виртуално.  ::cake::Днес нашето Мартинче става на 2 год. С трепет и умиление се сещам за щастливия миг, в който го видях за първи път.

Аз се чувствам добре. Утре съм на втора ФМ. Дано и с бебока всичко е наред, след прегледа съм на отчет при вас. :lol:

Лек ден на всички!